Temat założony przez Jacek i Justyna,
64 zdjęcia, 57 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Jacek i Justyna
#1

Witam mam pytanie czy w Małopolsce okolice Krakowa Skawiny czy Wadowic ktoś buduje lub już wybudował dom w Złoci.? Jestem na etapie zakupu tego projektu i chciałbym go zobaczyć na żywo jak wygląda ten domek.

Default avatar
Napisany przez Magda
#2

Witam, budujemy dom w zloci g2p w Czernichowie.

Default avatar
Napisany przez Jusia
#3

Ja buduje po Krynica zdrój znaczy jiZ wybudowała

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 76836
Default avatar
Napisany przez Jola
#4

Witam mam pytanie do Państwa z Krynicy jestem ma etapie zakupu projekty pochodzę z Nowego Sącza czy istniała by możliwość obejrzenia domu.

Default avatar
Napisany przez Jacek i Justyna
#5

Witam pani Magdo czy jest możliwość podjechania do pani na budowę..?
Podaje e-mail kruszynka18.90@tlen.pl jeśli była by taka możliwość proszę o jakieś namiary na panią z góry dziękuje..:)

Default avatar
Napisany przez ana
#6

Witam, jestem w trakcie budowy a dokładnie obecnie robione są tynki. Czy mogłaby Pani napisać ile metrów policzyli tynkarze u Pani?

Default avatar
Napisany przez Justyna
#7

U nas wyliczył 650m,ale podniesiona scianka kolankowa o 1pustak oraz zamiast cegła wyrównać wysokość parteru daliśmy pustak czyli dół jest wyższy od tego co w projekcie mamy wysokość 2.77, przestrzeń pod schodami jest niezabudowana. W kosztorysie było 550. A ile u Was? My budujemy w łódzkim

Default avatar
Napisany przez Marcin
#8

U mnie wyszło 660 m2 bez połowy garażu (2 stanowiska) ale pan tynkarz chciał mi wmówić że mam 750 - dlatego radzę ustalić wszystkie szczegóły oraz ceny przed rozpoczęciem prac i najlepiej spisać umowę (ale to czasami bywa trudne).
Powodzenia

Default avatar
Napisany przez Patrycja
#9

Witam. Ja tez mam pytanie czy jest mozliwosc zobaczenia domu na zywo. Jesli jest taka mozliwosc proszr o kontakt patkak@interia.pl pzdraiwam

Default avatar
Napisany przez Patrycja
#10

Witam, Ja też mam prośbę do Pani Magdy, która buduje dom w Czernichowie. Jest taka możliwość podjechania i zobaczenia budowy. Jeśli byłaby taka możliwość to proszę o kontakt patkak@interia.pl

Default avatar
Napisany przez ana
#11

U nas wyliczono 660, ale bez sufitów w kuchni, wiatrołapie, łazience i korytarzyku

Default avatar
Napisany przez Kama_Maciek
#12

Witaj Jusia
Będziemy z mężem w ferie w Krynicy (zaczęliśmy jesienią budowę konkretnie mamy fundament).Czy byłaby możliwość obejrzenia twojego domu? Chcieliśmy zobaczyć jak wygląda w środku póki możemy coś jeszcze zmienić. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez hanyska
#13

Witam serdecznie, również chciałabym obejrzeć dom lecz szukamy w woj, śląskim. Przymierzamy się do zakupu projektu. Czy jakieś z miany Państwo robili w projekcie?

Default avatar
Napisany przez Monzankas
#14

Ile kosztował was stan "0"??

Default avatar
Napisany przez rada88
#15

Dzień dobry,
na wiosnę rozpoczynamy budowę domu, mamy jednak kilka pomysłów na zmiany projekcie.
Pierwszą i zarazem największą wątpliwość budzi w nas wielkość salonu :(, boimy się, że jest po prostu za mały.
Jakie są wasze wrażenia?

Dom będziemy budować w małopolsce, okolice Krakowa/Katowic. Gdyby ktoś z tych okolic zechciał się pochwalić już wybudowanym domem będziemy niezmiernie wdzięczni.

mój mail: radzietaanna@gmail.com

Default avatar
Napisany przez Gorlice Wojtek
#16

Dom bardzo fajny. Niedługo ocieplam dach. Zamiast 30 cm daje 35 cm (0,33). w sumie dużo zmian zrobiłem.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81393
Default avatar
Napisany przez dorota
#17

Gorlice Wojtek - widzę, że zmieniłeś okno w kuchni i łazience, co mnie najbardziej interesuje, czy mogę prosić o jakieś zdjęcia ze środka?

Default avatar
Napisany przez Wojtek gorlice
#18

Nie ma problemu. Dziś do jutra postaram się coś wrzucić. Okno zmienione bo zmniejszylem drzwi wyjściowe, i dzięki temu powstała spiżarka w kuchni bo przesunięta została ściana działowa w przedsionku. Druga ważna zmiana wykasowalem dwa kominy bo będzie wentylacja mechaniczna.

Default avatar
Napisany przez Wojtek gorlice
#19

A pod względem technicznym dom powstał na silikat N 18. Bloczek naturalny skład piasek woda wapno szerokość 18 cm. Gdzie dzięki czemu zainwestuje większą izolacje w postaci styropianu grafitowego 20 CM. Polecam ten bloczek ma ta same klasę wytrzymałości co ceramika. Ja zastanawiałem się nad ceramika albo silikat.

Default avatar
Napisany przez wojtek
#20

Witam znalazłem zdjęcia. Ale część jest po tynkach, cześć po wylewkach. Bo każde zdjęcia z danej serii robiłem konkretnej rzeczy co robiłem. Umówmy się że za niedługo coś wrzucę ogólnego.

Jeszcze jedną zmianę zrobiłem to wykasowanie kominka w salonie (powód nie będę miał czasu na to żeby robić koło nie go, może jak będę bliżej emerytury to wybuduje drugi dom z kominkiem :)). Druga zmiana to to zamiana łazienki na górze. Łazienka powstała poprzez połączenie tych dwóch pomieszczeń, a tam gdzie była łazienka będzie pralnia.

Tynki gipsowe tynkiem knauf diamont a w łazienkach czy kotłownia tradycja.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81456
forum Dom w złoci obrazek 81457
forum Dom w złoci obrazek 81458
forum Dom w złoci obrazek 81459
forum Dom w złoci obrazek 81460
forum Dom w złoci obrazek 81461
forum Dom w złoci obrazek 81462
forum Dom w złoci obrazek 81463
forum Dom w złoci obrazek 81464
forum Dom w złoci obrazek 81465
Default avatar
Napisany przez Krys
#21

Wojtek, dzięki za rewelacyjną dokumentację zdjęciową. Projekt wentylacji mechanicznej i rekuperacji kupiłeś w Archonie? Jakiej firmy kupiłeś rekuperator? Czy w związku z rekuperacją na parterze montujesz więcej okien typu fix?

Default avatar
Napisany przez wojtek
#22

Takiego typu okno mam jedno. Projekt wentylacji to już oddzielnie robiła firma. Rekuperator jeszcze nie wybrany . Ostatnie zdjęcie pokazane ile instalacji poszło w przedpokoju na górze a na to jeszcze ogrzewanie podłogowe poszło.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81566
forum Dom w złoci obrazek 81567
forum Dom w złoci obrazek 81568
forum Dom w złoci obrazek 81569
forum Dom w złoci obrazek 81570
Default avatar
Napisany przez Krys
#23

Wojtek - wielkie dzięki. W projekcie rekuperacji kupionym w Archonie jest centrala Aeris Next 350 VV L. O samym urządzeniu nic powiedzieć nie mogę, bo dopiero kompletuje dokumentację do rozpoczęcia budowy.

Default avatar
Napisany przez wojtek
#24

Ja będę myślał za niedługo. Tu bardziej też pytam się ludzi o doświadczenie. Tak jak zrobiłem z ogrzewaniem. Wszędzie podłogowe ale instalacje pod grzejniki zrobiłem ale nie będę ich używał. Podobnie przy rekuperacji facet z firmy jak i kierownik doradził że dobrze mieć klimatyzator i tak będę miał w przedpokoju na górze.
Z ociepleniem poszedłem aż do kalenicy. Ale w jętkach wełna też poszła. Do jętek 35 cm. Powyżej 15 cm.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81623
forum Dom w złoci obrazek 81624
forum Dom w złoci obrazek 81625
forum Dom w złoci obrazek 81626
forum Dom w złoci obrazek 81627
Default avatar
Napisany przez Krys
#25

Ocieplenie wygląda na profesjonalnie założone. Gratuję. A te instalacje pod grzejniki są widoczne na ścianach?
Ja podłogówkę też planuję w całym domu + dodatkowo w łazienkach grzejniki "drabinki" elektryczne do suszenia ręczników. Rozwiązanie przetestowane w domu w rodzinie i się sprawdza.
Poddasze planuję (prawdopodobnie) ocieplić specjalną pianką, albo tak jak Ty. O klimatyzatorze jeszcze nie myślałem. Mam z klimatyzacją średnie doświadczenie ze względu na alergię. Dom będzie posadowiony na płycie fundamentowej. Kominka nie planuję używać ani montować, ale komin wybuduję na wszelki wypadek (np. jakby Ruscy gaz odcięli) ;)
Okna fixy na parterze wszędzie oprócz tarasowego, dopływ świeżego, odfiltrowanego powietrza załatwi wentylacja, a z zewnątrz nie będzie mi wchodził hałas i kurz (są szczelniejsze niż okna standardowe), słyszałem też, że są nieco bardziej odporne na włamania (tu to może być ściema reklamowa). Jedyny minus, który widzę, to utrudnione mycie rolety od wewnętrznej strony, bo rolety też planuję założyć. Oczywiście czas pokaże, jak to wyjdzie.

Default avatar
Napisany przez wojtek
#26

A dziękuje.

Z tym ogrzewaniem do końca nie napisałem. Grzejniki będą w łazienki (podłogowe + grzejniki), oraz kotłownia i garaż. Ponoć puki nie ma sezonu grzewczego fajne są grzejniki gdzie można podpiąć do prądu w łazienkach.
Pozostałe pomieszczenia instalacja poprowadzona ale ukryta pod tynkiem.
Jak parter i piętro mam osobno rozdzielacze na podłogowe i jak grzejniki.

Jak chodzi o ocieplenie poddasza to są różne teorie. Sam nie wiedziałem co wybrać. Mi kierownik doradził węłne bo jak piana dach pracuje i nie wiadomo jak ta piana się zachowa po latach, a już słyszałem różne historie. Więc na prawdę tu taj musisz wybrać.

Jak chodzi jak dom ma być postawiony na płycie fundamentowej to przepuszczam że może być teren typu górniczy, mój brat tak ma zrobione.

Kominek nie robiłem. I nie wybudowałem przewodu kominowego. Myślałem go wybudować w ściance działowej i zaślepić, ale blokuje na poziomie stropu belka. Więc odpuściłem. Chociaż mogłem poświęcić te miejsce w salonie jak w projekcie i wybudować ale już po fakcie jest.

Jak będę miał dostęp do dysku to coś wrzucę

UWAGA. NIE WIEM ALE JAK BĘDZIESZ MIAŁ PROJEKT WEŹ ZOBACZ CZY NIE POWINNA BYĆ ŁĄWA POD ŚCIANĘ FUDAMENTOWĄ GDZIE SĄ SCHODY. U MNIE W PROJEKCIE TEGO NIE BYŁO ALE JAKOŚ Z TYM FANTEM PORADZIŁEM. NO I PRZYPILNUJ EKIPY PRZY ZBROJENIACH STROPU LUB ROBIENIU ZBROJENIA DUŻO EKIP JEST CO IDZIE NA SKRÓTY.

Default avatar
Napisany przez wojtek
#27

c.d. wybrane fotki.

1 - 2 (jak problem rozwiązałem z tym projektem)
3 instalacja pod grzejniki pod tynkiem schowane.
4 - 6 przykładowe zdjęcia ze zbrojenia stropu.
7 - 10 instalacje ogrzewania

a ogrzewanie podłogowe starałem się że pętle były maksymalnie 80 metrów.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81634
forum Dom w złoci obrazek 81635
forum Dom w złoci obrazek 81636
forum Dom w złoci obrazek 81637
forum Dom w złoci obrazek 81638
forum Dom w złoci obrazek 81639
forum Dom w złoci obrazek 81640
forum Dom w złoci obrazek 81641
forum Dom w złoci obrazek 81642
forum Dom w złoci obrazek 81643
Default avatar
Napisany przez Krys
#28

Super! Dzięki za wszystkie informacje i rady.
Działka jest na gruntach o małej nośności, niejednorodnych o wysokim poziomie wód gruntowych. Odwierty przed pozwoleniem na budowę musi zrobić geolog. Dookoła wszystkim sąsiadom wyszło, że muszą mieć płytę i nie mogą mieć piwnic. Ja odwiertów nie mam jeszcze, ale na pewno u mnie będzie to samo.
Zresztą się nawet tym nie martwię tak, bo słyszałem opinie, że płyta ma swoje plusy - łatwiej jest ją zaizolować, nie ma konieczności wykonywania dodatkowych izolacji pionowych i poziomych, niezbędnych przy wykonywaniu tradycyjnych ław i ścian fundamentowych. Jest o wiele bardziej stabilna niż ławy fundamentowe, bo obciążenie budynku rozkładane jest na znacznie większą powierzchnię.
Minusem jest, że do betonowania, należy użyć droższego betonu z wytwórni.
Oczywiście wszystko zależy od gruntów, ja wyboru nie będę miał – więc będę miał płytę.

Default avatar
Napisany przez wojtek
#29

To teraz życzyć wytrwałości i cierpliwości.

Ja mam też na terenie na podmokłym, ale nie wpadłem na to. Droga robocza dojazdowa do domu to długość 70 metrów więc poszła geowłókwina 200, żwir 20 cm, i tłuczeń co jest na nasypach kolejowych 20 cm.

Pilnuj prace, bo Ja już się rozstałem z jedną ekipą po fundamentach. Teraz mam ekipę co postawiła dom, zrobiła strop, czy ocieplenie (sam widziałeś) i jest ok.

A jedna rada sam załatwiaj materiał. Są ekipy co zrobią z materiałem a przycyganią na stropie, nie wypuszczą jakiś łączników. Czyli krócej siedzą i idą robić dalej, a kasa za nie zakupiony materiał zostaje w kieszeni. A znam taki przypadek że koszty nawet były większe przy takich ekipach.

Kilka fotek co zmieniło się jeszcze:

1 - 2, zonk fundamenty, po tym zmieniłem ekipę i już jest ok i tą nową mogę polecać.
3 dozbrojona belka, ponieważ zastosowany został bloczek SILIKAT N 18 (nie mylić z solbetami czy ytongami i tym podobne)
4 - 5 nowatorskie przygotowanie pod GWC. Ponieważ o wentylacji zadecydowałem po fundamentach (czyli za późno). Więc rura wychodzi w wylewce na zewnątrz nie jak powinno iść w głąb. A tam będzie przerobiona i pójdzie w glebę. Robię GWC metodą gospodarczą, bo całe te GWC tyle kosztuje co zwykła rekuperacja.

W sumie z każdego mam etapu niezłą dokumentacje.

Pozdrawiam i Życzę Cierpliwości.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81647
forum Dom w złoci obrazek 81648
forum Dom w złoci obrazek 81649
forum Dom w złoci obrazek 81650
forum Dom w złoci obrazek 81651
Default avatar
Napisany przez Kama.Maciek
#30

Wojtek czy można prosić zdjęcie górnej łazienki? Planujemy dokładnie taka samą zmianę i ciekawa jestem czy zostawiłes dwa okna i czy nie wydaje się za duża.

Default avatar
Napisany przez wojtek
#31

Mam tylko dwa zdjęcia. Po wykonaniu ocieplenia wrzucę coś dodatkowego. Ja myślę że jest sam raz, w sumie ja chciałem na górze bardziej większą łazienkę i przestrzenną. Okna zostawiłem. Słupek do konstrukcji dachu to nie wiem opcja jest obrobić i zakonserwować lub zabudować.
Jedno co nie przemyślałem a można było bez problemu przerobić to rury wentylacje.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81672
forum Dom w złoci obrazek 81673
Default avatar
Napisany przez wojtek
#32

Wystarczało dać ich niżej. I już jest po problemie i nie ma już mostka termicznego.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81674
Default avatar
Napisany przez Krys
#33

Wojtek, no i oczywiście (zapomniałem napisać wcześniej i teraz jak czytam o Twoich przeróbkach gwc, to sobie uświadomiłem) – wadą płyt fundamentowych jest wcześniejsze zaplanowanie przyłączy. Zanim zaczniemy wylewać płytę fundamentową, musimy wiedzieć, gdzie będą wszystkie przyłącza. Dotyczy to również instalacji wentylacyjnej.
Dlatego teraz szukam, pytam, czytam i szkicuje, bo nie chce czegoś zawalić.
Ale jest tyle informacji i tyle możliwości, że na razie to trochę jestem zdezorientowany. Bo chciałoby się mieć wszystko, a wszystko kosztuje. Żona chce odkurzacz centralny, więc też trzeba zaplanować odpowiednie przewody, żeby w razie potrzeby mieć taką możliwość. Miałem projekt o.c. kupić w Archonie, ale doradzono mi, że w firmach, które odkurzacze centralne sprzedaje zrobią mi projekt i tak w cenie instalacji, więc na razie nie kupiłem.

Podoba mi się idea pompy ciepła – super wynalazek – szkoda tylko, że taki paskudnie drogi. Zresztą za małą działkę mam. Poziome wymienniki ciepła zajmują dużo miejsca… Idea super, niestety w moim przypadku nie do zrealizowania.

Tę dokumentację fotograficzną masz rewelacyjną. Wprost skarbnica informacji takie dobrze poopisywane zdjęcia, czy to dla Ciebie – jako właściciela domu przy np. przyszłych remontach, czy to – gdybyś dom ewentualnie w przyszłości chciał sprzedać, to dla kupca też super atut.

A co zdecydowało, że wybrałeś silikat N 18 a nie Ytonga jak w projekcie?

Default avatar
Napisany przez wojtek
#34

Problem z była ekipą co była fundamentach. Okazało się że jedna ściana fundamentowa uciekła mi 7 cm. Czyli jak by dom powstał na ceramice to w jednym miejscu ściana by wisiała 8 cm. A tak przy zastosowaniu N 18 zachowałem wszystkie winkle, miałem pole manewru na fundamentach.

A tak przed tym problemem i tak się zastanawiałem czy Silikat czy Ceramika. Jednak wybrałem Silikat. Dla instalatorów większe wyzwanie. Bo jest twardy, cięży ale naturalny i ale mocny :))

Druga rzecz to mój kierownik ma tym wybudowane N 18, i jeden właściciel składu budowlanego też jak i pracownik ale N 25. I twierdzi że jeden z najlepszych materiałów. A wiadomo jak samemu się buduje to człowiek inaczej podchodzi.

1) Fotka tej ściany.
2) Przykładowe fotka gdzie jest ta paleta Silikata. Producent z Leżańska.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81678
forum Dom w złoci obrazek 81679
Default avatar
Napisany przez wojtek
#35

Nie chce pisać bo to strona Archona. W projekcie jest Ytong ale to jest jak inaczej reklama dla producenta, więc nie trzymałem się z czego mam wybudować.

Default avatar
Napisany przez wojtek
#36

c, d. Z drugiej strony kierownik mi radził z czego taniej wyjdzie. Ale jak pamiętam odradzał Ytongi.

Default avatar
Napisany przez Krys
#37

Dzięki za wszystkie wyjaśnienia. Grunt to trafić na ogarniętego kierownika budowy i solidną ekipę. Tak jak napisałaś, też planuję sam kupować materiały.

Łazienkę na poddaszu zostawię tam gdzie jest, bo od południa powinno być w niej zawsze cieplej, a dla mnie wielkość jest wystarczającą. Natomiast pomieszczenie gospodarcze połączę z pralnią, odpadnie jedna ścianka i jedno okno dachowe i zyskam nieco więcej przestrzeni.

Wojtek i Kama.Maciek czy dom macie posadowiony na działce z wjazdem od północy?

Default avatar
Napisany przez wojtek
#38

Dom jest tak ustawiony że wejście bardziej na południe. Ja zrobiłem śpiżarnie w kuchni i zmniejszyłem drzwi wejściowe.
Ekipa to podstawa. Kierownik też, ale myślący. Mi na początku się nie udało z ekipą bo były błędy gdzie tak naprawdę kierownik nie jest potrzebny były to błędy szkolne szkoda gadać. Teraz jest git.

Kierownik jest do zmian konstrukcyjnych, i żeby sprawdził czy wszystkie zbrojenia są. Na etapie wykończeń rola kierownika się prawie kończy.

Fotki. Stan Aktualny.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81706
forum Dom w złoci obrazek 81707
forum Dom w złoci obrazek 81708
Default avatar
Napisany przez Kama.Maciek
#39

Wjazd mamy od północno-zach strony ale projekt mamy odbicie lustrzane. Dzięki Wojtku za zdjęcia.my będziemy lac drugi strop więc ciekawe jak to wyjdzie jeśli chodzi o wysokośc. Pokój który wrzuciłes na ostatnim zdj od której masz strony? Wystarczy tam tyle światla czy koniecznie trzeba zrobić dachowe okno?

Default avatar
Napisany przez wojtek
#40

To ostanie zdjęcie z tym co mnie pytasz to kierunek zachodni lekko północ 4 zdjęcie w tym poście. Wrzucam coś co niewolno zapomnieć a mianowicie zieleni. Zieleń tak szybko nie rośnie więc już wcześniej zaczynam się bawić w ogrodnika.

1 - 3 zabawa w ogrodnika,
5 - 6 drzwi tarasowe,
4, 7 okno duże

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w złoci obrazek 81717
forum Dom w złoci obrazek 81718
forum Dom w złoci obrazek 81719
forum Dom w złoci obrazek 81720
forum Dom w złoci obrazek 81721
forum Dom w złoci obrazek 81722
forum Dom w złoci obrazek 81723
oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom w złoci
WT 2021
- 450 zł
Dom w złoci
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
122,67 + 17,77 + 7,58
Koszty : 279 400 zł
Cena: 3 600 zł 3 150 zł (2 560,98 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?