Temat założony przez Stanisław Matuszny,
2 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Stanisław Matuszny
#1

Chciałbym rozpocząć budowę domu jednorodzinnego i mam duże problemy z załatwieniem czegokolwiek w swojej gminie. W roku 2008 złożyłem wniosek o przekształcenie działki rolnej na budowlaną i na dzień dzisiejszy status działki jest taki że jej połowa została zakwalifikowana na budowlaną ale jest to puki co studium, nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i nikt w gminie nie jest mi w stanie powiedzieć kiedy on będzie gotowy bo jak twierdzi gmina nie mają na to pieniędzy.

Chciałbym wobec tego dowiedzieć się czy jestem w stanie cokolwiek załatwić w tej sprawie, może ktoś w was miał podobny przypadek ?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Default avatar
Napisany przez Marta
#2

Witam, ja miałam taką sytuację z działką.
Nie było miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, więc musiałam złożyć do urzędu miasta "wniosek o warunki zabudowy". Czas oczekiwania w przypadku gminy Lublin to 3 miesiące.

Dopiero z wydanymi warunkami zabudowy można udać się do architekta w celu projektu domu bądź adaptacji gotowego projektu domu.

A przed złożeniem pozwolenia na budowę składam prośbę o zajęcie stanowiska w sprawie trwałego wyłączenia z produkcji rolniczej gruntu będącego moją własnością. I tu albo będzie decyzja, że nie trzeba odrolnić lub należy odrolnić powierzchnię, na której będzie dom, budynek gospodarczy czy kostka. Odrolnienie powierzchni do 500 m2 jest bezpłatne.

Ale to wszystko zależy od gminy. Ja mam działkę w mieście, ale jest to działka rolna, więc żeby na takiej działce móc postawić dom trzeba być rolnikiem - wykształcenie rolnicze, powierzchnia gospodarstwa min. średniej wielkości gospodarstwa rolnego w danej gminie (mogą to być dzierżawy, ale na min.10 lat) i potwierdzenia przelewu na podatek rolny z własnego konta.

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?