Temat założony przez Izabela,
24 wpisy (ostatni wpis: )
Borowka amerykanska chandler 4 letnia mega owoc.jpeg
Napisany przez Izabela
#1

Witam
Po wizycie u różnych dystrybutorów i analizie ofert dot. okien teraz mam bałagan w głowie odnośnie samego montażu. Widzę, że są 2 szkoły. Jedni twierdzą, że taśmy, a nawet i ogólnie ciepły montaż, jak i kryte zawiasy i ciepła ramka to w dużym stopniu bujda i wydatek. A inni twierdzą, że kryte zawiasy, ciepła ramka to dobro cywilizacyjne, taśmy są zbyteczne (jeśli już, to warto tylko dać narożnikową), a pod okna system ociepleniowy czyt. profile. No i jak tu się w tym wszystkim odnaleźć?
Pozdrawiam
Izabela

Default avatar
Napisany przez Michał
#2

Nie wiem, jak to wypada w porównaniu, ale ja rok temu zaszalałem i jak zakładałem okna, to w montażu ciepłym (warstwowym). Przekonał mnie wtedy ten artykuł: http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-czy-to-sie-oplaca Ja jestem zadowolony, ale tak jak mówię - nie wiadomo jak by to wyszło w innym systemie montażowym

Default avatar
Napisany przez Jimek
#3

Ciepły montaż to jest bardzo dobra rzecz, tyle że droga. Coś za coś jak zwykle, tańszy system nigdy nie będzie tak dobry. chociaż to też zależy od okien. co tam montowałeś na te taśmy?

Default avatar
Napisany przez Michał
#4

Okna Pixel od Oknoplastu. A o co chodzi z tym, że zależy od okien. Przy niektórych oknach montaż ciepły jest odradzany czy jak?

Default avatar
Napisany przez Jimek
#5

Nieeee, tańszy montaż zawsze będzie gorszy, ale jak masz kiepskie okna to i najlepszy montaż ich nie uratuje, bo co z tego jak na łączeniu ze ścianą nie przepuszczą, skoro samo skrzydło będzie nieszczelne? Ale akurat w pikselach Ci to nie grozi, te okna są szczelne.

Default avatar
Napisany przez Michał
#6

Jeśli to są te okna co na tym filmie, to nie ma się o co martwić ;) https://oknoplast.com.pl/lab/jak-wyglada-prawidlowy-montaz-okna/

Default avatar
Napisany przez Czarek
#7

W chwili obecnej nie wyobrażam sobie montowania nowych okien na samą piankę. Ciepły montaż daje naprawdę dużo, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Przesyłam dobry artykuł - wymaga uważnego czytania, ale jest w nim dużo informacji na ten temat http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-czy-to-sie-oplaca

Default avatar
Napisany przez Mortimer
#8

Może będzie w stanie mi ktoś pomóc. Obecnie poszukuje okien do mieszkania, ale mam do tego jeszcze dodatkową kwestię. Dosyć duże grono osób doraza mi, żeby nie brać ekipy montażowej z salonu, ale znaleźć na własną rękę. Przyznam szczerze, że może i coś w tym jest, bo to chyba wtedy taniej wyjdzie, ale zaś z drugiej strony, chyba nie bardzo wiadomo na kogo sie trafi. Według was co będzie lepszym rozwiązaniem?

Default avatar
Napisany przez CzarnyPiotrus
#9

To jest chyba oczywiste, że lepiej wybrać ekipe z salonu, niż samemu szukać. Chyba, że to jakiś mały salon i nie jesteś przekonany co do ich umiejętności. Ja jak szukałem okien, to patrzyłem na to co jakich producentów ma dany salon w ofercie. Koniec końców wybraliśmy wcześniej wspomniane Pixele razem z montażem. Skoro tak duży producent zdecydował się by dany salon mógł oferować ich okna, to znaczy że również że ekipa montażowa zna się na swoim fachu

Default avatar
Napisany przez Laufer
#10

Właśnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo istotny jest montaż i ekipa która go przeprowadza. Najlepiej brać montaż razem z oknami, a większość dobrych salonów oferuje taką możliwość, zwłaszcza jeśli współpracują z dużymi producentami, jak np Oknoplast.

Default avatar
Napisany przez Mortimer
#11

Producenci tego pokroju nie pozwolą sobie na współprace z salonami, które nie mają ekipy montażowej, albo mają, ale ci pracownicy kompletnie nie znają się na swoim fachu. Przecież, z tego co się orientuje, to większość tych malutkich salonów ma robotników prosto z budowy, którzy raczej nie oknach i na tym jak je zamontować nie będą się znać. Przecież montaż okna jest tak samo istotny jak samo okno.

Default avatar
Napisany przez Yuni
#12

I właśnie mało kto sobie z tego zdaje sprawę. Bo dla wielu osób, wymiana okna kończy się na wyborze samego okna i nie przywiązują uwagi do tego, kto to będzie montować i czy montaż będzie przeprowadzony poprawnie. A potem wiele osób narzeka, że okna, a tutaj wtedy to może nie być wina okien.

Default avatar
Napisany przez Przedstawiciel
#13

Ludzie, ale bzdury piszecie. Od razu widać, .że sami przedstawiciele danych firm się tutaj wypowiadają. Żaden producent nie chodzi i nie sprawdza czy ich dealerzy mają dobra ekipe montażową czy partaczy.
Reklama, reklama, reklama.

Default avatar
Napisany przez Frigoo
#14

Podczas montażu warto zwracać przede wszystkim uwagę na to w jaki sposób monter zabiera się do pracy i przede wszystkim, czy wykorzystuje montaż ciepły. Bo są osoby, które wykorzystują po prostu samą piankę do uszczelnienia okna, a potem okazuje się, że okno jest nieszczelne. Tutaj jest pokazane jak powinien wyglądać ciepły montaż i na co przede wszystkim powinno się zwracać uwagę https://www.youtube.com/watch?v=rhBMl9vxEP4&list=PL-V2KEd8LU-zUTkZ4hoDQ-F7-83ttzDsS

Default avatar
Napisany przez Iras
#15

Co prawda jest to trochę taka uproszczona wersja, ale pokazuje różnicę pomiędzy fachowacami, a tymi, którzy za takich się uważają i chcą wszystko zrobić na chybcika, byle się nazywało. Potem przychodzi zima i jak było pokazane na filmiku, zimne powietrze hula po pomieszczeniu aż miło, a my tracimy majątek na ogrzewanie. Czyli tak, jak Panowie zauważyli wcześniej. Przy wymianie okien, nalezy zwracać uwagę nie tylko samo okno, ale też na to w jaki sposób jest montowane. Z doświadczenia niestety wiem, że te mniejsze saloniki, zatrudniją jak leci, a potem można trafić na takiego majstra, co powie "będzie Pan zadowolny!". Tylko że taki salon też długo się nie utrzyma. Warto popatrzeć na salony, gdzie w ofercie można znaleźć okna takich producentów, jak chociażby Oknoplast. Przede wszystkim sama jakosć produktów będzie o wiele wyższa, po drugie właściciel salonu będzie przykładać o wiele większa wagę do tego kogo zatrudnia i nie pozwoli sobie na to by ktoś odstawił fuszerkę

Default avatar
Napisany przez Arteeek
#16

Przy korzystaniu z usług mniejszego salonu istnieje o wiele większe ryzyku, że zatrudniona przez nich ekypa nie bardzo będzie się znała na swoim fachu. Po drugie, co do samego wyboru okien, to warto zwracać uwagę na to ,kogo produkty się wybiera. Ja akurat jestem zdania, że lepiej wybrać firmy, które mają już duże doświadczenie w produkcji okien, jak np. Oknoplast. Na rynku są już od ponad 24 lat, więc o czymś to musi świadczyć.

Default avatar
Napisany przez Diana
#17

Dlaczego przy korzystaniu z mniejszego salonu jest o wiele większe ryzyko, że zatrudniona ekipa nie będzie się znała na fachu i co to właściwie znaczy mniejszy salon ?? Stoję przed wyborek okien do domu i wysłałam już do kilku firm okna do wyceny i nie wiem na co mam zwracać uwagę - wiem ze na parametry okien to jak montuja, w jednym salonie powiedzieli mi kiedys, zebym sie przejechala na ich budowy popatrzec nato jak sa montowane okna. czy może lepiej wziaść okna bez montazu i samodzielnie szukac montazystow ??

Default avatar
Napisany przez Arteeek
#18

Zdecydowanie bierz okna od razu z montażem. Szukanie na własną ręke ekipy montażowej, tylko niepotrzebnie Ci podwyższy koszty. Po drugie, zamawiając okna ekipa przyjedzie razem z nimi, a jak wszystko będzie osobno, nie masz pewności, że w ostatniech chwili Panowie nie zadzwonią, że dzisiaj jednak nie dadzą rady. Co do wybory okien, czy tez salonu, ja najpierw patrzyłem na stronie producenta, gdzie można dostać jego produkty, np. Oknoplast ma na swojej stronie zakładkę, gdzie wystarczy wpisać interesujące nas miasto i od razu widzisz salony partnerskie, z którymi współpracuje. https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/

Default avatar
Napisany przez Contas
#19

Odnośnie oknoplastu, to widziałem że sporo osób decyduje się właśnie na montaż ich okien. Głównie ze względu na poziom oferowanych produktów. Popatrz chociażby na wcześniej wspomniane okna Pixel. Mają świetny nowoczesny design i dobre parametry, bo współczynnik przepuszczalności cieplnej wynosi 0,8. To oznacza, że można o nich mówić, że są to okna energooszczędne.

Default avatar
Napisany przez Ceroo
#20

Obecnie przy wyborze okien patrzyłbym przede wszystkim na to czy są energooszczędne. Dzięki temu zimą jesteś wstanie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ogólnie energooszczędność okien polega na tym, ile energii potrzeba do ogrzania pomieszczenia. Jeśli masz okna o wyższym współczynniku Uw, to potrzeba będzie więcej energii. Przyjęte jest, że obecny standard przepuszczalności cieplnej dla okien wynosi 1.1. Im niższy, tym lepszy, jak chociażby w przypadku wcześniej wymienionych okien Pixel.

Default avatar
Napisany przez akwizytor
#21

Szanowni Państwo,

nie tylko w pixelach i innych oknach oknoplastu współczynnik uw jest na poziomie 0.8 i niżej.
Piszą Państwo tak jakby wszystkie inne profile były do bani.

Nie mam zamiaru czytać już tego forum, bo wypowiedzi są ewidentnie pisane przez handlowców i są kompletnie nieobiektywne.

Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#22

Jestem na etapie wyboru rodzaju montażu.
Zaciekawił mnie przytoczony artykuł: www.oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-czy-to-sie-oplaca
Wiele osób napisało że właśnie on ich przekonał, podejrzewam że ze względu na tzw oszczędności poprzez mniejsze straty ciepła.

Autorzy artykułu doszli do następujących wniosków:
- suma strat cieplnych w pierwszym sezonie to około 440zł dla tradycyjnego montażu oraz 120zł dla montażu tzw. ciepłego
- oraz że w perspektywie 10 lat oszczędność z tego tytułu to około 2000zł.

No to teraz moje spostrzeżenia:
- oszczędność 2000zł (zakładając, że autorzy policzyli to dobrze) jest słabym argumentem zwłaszcza, że koszt wykonania ciepłego montażu waha się od 3500zł to 5000zł (moje dane z około 10 salonów sprzedaży)
- przygotowanie stanowiska badawczego wraz z założeniami eksperymentu nie oddaje rzeczywistości. Mianowicie autorzy eksperymentu porównują ile przedostanie się powietrza przy pewnej średniej różnicy ciśnień między 'zewnątrz' a 'wewnątrz' w ciągu godziny dla szczelin wypełnionych pianką PU oraz szczelin wypełnionych pianką PU w tzw ciepłym montażu. Podczas gdy w rzeczywistości robiąc ocieplenie fasadowe, styropian nakłada się na framugę okna tak by ukryć miejsce łączenia okna z murem. Wykonując ocieplenie fasadowe w taki sposób sprawia się, że zimne powietrze z zewnątrz musi pokonać najpierw warstwę styropianu a co za tym idzie różnica ciśnień powietrza między pianką PU od strony zewnętrznej a powietrzem w domu maleje do maksymalnie 20Pa co sprawia, że ciepły montaż traci swój główny argument.

Moje dwa słowa:
Eksperyment sam w sobie został bardzo profesjonalnie przygotowany. Jednak aby odzwierciedlał on rzeczywistość (no chyba, że ktoś nie zamierza ocieplać domu) to prosiłbym o wykonania takiego eksperymentu z warstwą styropianu chociaż 10cm.

Default avatar
Napisany przez andrzej44
#23

Przy montażu ciepłych okien w budynkach energooszczędnych koniecznością jest ciepły montaż. Przez niezabezpieczone mostki liniowe wokół okien może uciekać potencjalnie dużo energii, nie wspominając o problemach z przemarzaniem muru, pogorszeniem komfortu cieplnego i gromadzeniem się w tych miejscach wilgoci. Jeśli chodzi o okna o wysokich parametrach energooszczędności to mogę polecić systemy Schuco, które można kupić np. w firmie Okna Mielczarek ze Zduńskiej Woli. Mają fachowo wyszkoloną ekipę, która specjalizuje się w ciepłym montażu.

Default avatar
Napisany przez Maciek
#24

Witam,
Mnie również swego czasu mocno interesował temat ciepłego montażu i ograniczenia liniowych mostków termicznych.
W zeszłym roku stanąłem przed wyborem szczelnego montażu w licu muru czy tak ostatnio polecanego - montażu w warstwie docieplenia.
Zdecydowałem się na polski system CBM po przeczytaniu artykułu na oknoteście.
Istotnym czynnikiem dla mnie była szczelność systemu i duża nośność, co w połączeniu z oknami AdamSa, dało świetny efekt.
Przy montażu obecny był handlowiec producenta systemu, który zaakceptował i dopilnował prawidłowego montażu.

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

269 426 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?