Temat założony przez aga,
14 zdjęć, 121 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez aga
#1

Witam !
wreszcie wybraliśmy nasz wymarzony dom! Cudowny prezent na piątą rocznicę ślubu! Jak wszystko pójdzie dobrze to zaczniemy budowę już na jesień, finał planujemy na przyszły rok. Mieszkamy na podkarpaciu, jeszcze nie widziałam takiego projektu w naszych stronach.

Default avatar
Napisany przez Dorka
#2

Też zastanawiamy sie nad tym projektem. Jest niewieli ale okazały, delikatny, ale bogaty -piszę o elewacji i frontach domu. Zastanawia mnie tylko czy pokoik na dole nie jest za mały i jak go powiększyć?

Default avatar
Napisany przez Misie
#3

Zaczęlismy juz budowę, mamy wykonany stan zerowy, a do jesieni zamierzamy wykonac stan surowy zamknięty. Zrezygnowalismy z pokoju na dole, powiększyliśmy sobie nim salon.

Default avatar
Napisany przez Dorka
#4

Gdzie sie budujecie ?? I czy oprócz tej zmiany macie zamir wprowadzic jeszce inne?? Kto Wam buduje-firma?? I z czego budujecie ??- gazobeton, poroterm??

Default avatar
Napisany przez Misie
#5

Budujemy w woj. opolskim, buduje nam firma (cegła Leier). Zrezygnowalismy z jednego okna na piętrze (po zmianie od frontu na pietrze mamy 2 okna) oraz zrezygnowalismy z jednego okna w kuchni, aby była bardziej ustawna (jest tylko od frontu). Więcej zmian nie nanosiliśmy.

Default avatar
Napisany przez aga
#6

Hej!! Bardzo interesuje mnie powiększenie salonu o ten mały pokoik, jak to wygląda w praktyce, czy wtedy kominek można dać trochę na ukos? Czy salon jest mały bez tej zmiany?

Default avatar
Napisany przez misie
#7

Hallo, my nie potrzebowaliśmy pokoiku na parterze, dlatego powiększyliśmy salon, wobec czego kominek jest na środku salonu i zrobiła się większa przestrzeń.

Default avatar
Napisany przez aga
#8

Witam! Napiszcie proszę w jaki sposób powiększyliście ten salon czy również o ścianę która jest naprzeciw wejścia. My myśleliśmy o rezygnacji z tej która jest pomiędzy salonem a małym pokojem, by zrobić taką literę L . Rezygnacja z okna na piętrze też jest ciekawa, pokój i tak jest jasny bo ma jeszcze balkon. Na jakim etapie jesteście, macie może jakieś zdjęcia??

Default avatar
Napisany przez Dorka
#9

A my myślimy aby zostawić pokój gościnny taki jak jest, tylko wydłuzyć w strone ogrodu mały pokoik. Super sprawą jest jak dla nas wysoka ściana kolankowa na poddaszu i zdecydowanie jest pojemniejszy od Domu w tamaryszkach bez 2

Default avatar
Napisany przez Dorka
#10

Hallo misie !!! Napiszcie proszę jakie wymiary mają okna od strony frontowej na poddaszu. Niektórzy sugerują, że są za małe !!!

Default avatar
Napisany przez Anka
#11

Te okna (od frontu na poddaszu) mają wymiary 90/120 i są na wysokości 1.10m.

Default avatar
Napisany przez andy
#12

cześć
Ja zamówiłem adaptację projektu Tamaryszki 2. Zmiany jakich dokonałem to poszerzenie garażu o 1m i wydłużenie domu z tyłu (rówmież o 1m). W ten sposób uzyskałem salon na dole o powierzchni ok 30m2 garaż o szerokości 4,20, większe pomieszczenie gospodarcze i dużo ustawniejszy pokój nad garażem.

Default avatar
Napisany przez Misie
#13

My zmieniliśmy projek ściany frontowej w ten sposób, że zrezygnowlaiśmy z jednego okna na poddaszu wskutek czego poszerzyliśmy dwa pozostałe na 120 cm, zrezygnowaliśmy też z okna bocznego w kuchni, aby była bardziej ustawna.

Default avatar
Napisany przez Dorka
#14

Popieram pomysł wydłużenia salonu i poszerzenia garażu, ale decydując się na ten projekt nie uwzględnialiście tego, ze był on niewielki ??Powiekszając salon, automatycznie powiększa się i poddasze, a co za tym idzie powieżnia uzytkowa całego domu

Default avatar
Napisany przez andy
#15

poszerzenie i wydłużenie domu zwiększyło jego powierzchnię użytkową o 20 m 2. Jeśli to dla Kogoś za dużo to może zrezygnować z części mieszkalnej nad garażem (np:zrobić tam strych) i powierzchnia użytkowa domu będzie jak w projekcie pierwotnym. Natomiast koszty powiększonego budynku wcale nie będą dużo większe.

Default avatar
Napisany przez AdamPe
#16

Cześć.
Mamy zamiar zacząć budowę Tamaryszka 2 w przyszłym roku. mamy wąską działke 19,96m i w związku z tym chcemy wprowadzić kilka zmian w projekcie:
0. zlikwidować wykusz w salonie lub okna po stronie garażu - co jest lepsze?
1. zlikwidowac okno boczne w kuchni - więcej miejsca na meble kuchenne
2. zamienić pokój na piętrze 5 z lazienką 9 przy okazji przesuwając ściany w pokojach po prawej (mniej więcej taka sama wielkość pokoi 8 i 6
3. zastanawiamy się nad przesunięciem komina w salonie do sciany od ogrodu i zamontowaniu kominka narożnego
4. chcemy powiększyć pomieszczeni gosp. za garażem.

5??? czy ktoś przedłużał cały dom w stronę ogrodu, czy są jakieś problemy techniczne i jakie są koszty?

6??? czy ktoś wybudował dom w tamaryszkach 2 w wersji z piwnicą (pod całym domem lub częścią)? Jak to wyszło technicznie (schody) i ile kosztowało?

Default avatar
Napisany przez joanna
#17

Cześć! Wybraliśmy z mężem Tamaryszki 2, ale też chcemy wprowadzić zmiany. Przede wszystkim chcemy poszerzyć garaż na 2 samochody i poprzerabiać okna. Czy takie przeróbki szczególnie okien muszą byc naniesione przez architekta? Słyszałam, że może tego dokonać ktoś z fachowców w czasie budowy i nie będzie zadnych konsekwencji. Poza tym mam jedno ważne dla mnie pytanie - jakiej szerokości jest wiatrołap (chodzi o samo wejście w domu)? Ostatnio byłam u znajomych i okazało się, że mają bardzo wąskie wejści. Czy mółby mi ktoś odpowiedzieć, kto ma już dokładny projekt? Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez aga
#18

Witam!!!
My też zdecydowaliśmy się na powiększenie garażu na dwa auta, a powierzchnie nad garażem przeznaczymy na dużą garderobę i "stryszek" - pisaliśmy o pozwolenie do architekta zmiana ma kosztować ok300+vat.
Mam pytanie kto postawił już dom i mógłby nam go pokazać, jedziemy w przyszłym tygodniu nad Morze a mieszkamy na Podkarpaciu więc przejeżdżamy przez całą Polskę i adres nie ma znaczenia!!! A bardzo chcielibyśmy zobaczyć go nie tylko wirtualnie, proszę o kontakt na moją skrzynkę prywatną: agu-sia@wp.eu z góry dziękuję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Default avatar
Napisany przez Dorka
#19

Chciałam pomóc internautce, która prosi o podanie szerokości wiatrołapu. Niestety w szczegółowym projekcie tez tego nie ma. Ale suma sumarum porównując hol wychodzi jakiś 175-180 cm.

Default avatar
Napisany przez joanna
#20

Bardzo dziękuję Dorce. Też chciałabym zobaczyć dom realnie, niekonicznie gotowy ale przynajmniej z parterem wybudowanym. Mam pewne obawy, że pomimo mojej bujnej wyobraźni nie do końca zdaję sobie sprawę jak to wygląda :o))
Mieszkam w Katowicach i może gdzieś w promieniu 200-300 km byłby ktoś uprzejmy pokazać jak to wygląda. Pozdrawiam .

Default avatar
Napisany przez andy
#21

szerokość wiatrołapu jest podana i wynosi 181 cm

Default avatar
Napisany przez adam M
#22

Wybraliśmy również projekt w Tamaryszkach 2. Zamierzam powiększyć garaż na 2 stanowiska i zmienić schody. Schody w projekcie mają 18cm wysokości, co nie jest zbyt wygodne. Chcę zrobić schody o wysokości 17cm, poprzez dodanie 1 stopnia. Wymaga to 30cm dodatkowego miejsca, które chcę uzyskać przesuwając ścianę od strony łazienki.
Budowę rozpoczynam wiosną w Wieliczce. Chętnie wysłucham uwag innych osób na temat tego projektu i rozwiązania 2 garażu lub zobaczę już wykonany dom na południu Polski.
Ciekawa jest propocyja likwidacji okna w kuchni, zastanawiamy się nad nią.

Default avatar
Napisany przez joanna
#23

My jeszcze nie wybraliśmy ostatecznie czy to będą Tamaryszki czy Rododendron 5, wnętrza mają podobne ale z zew Tamaryszki są ładniejsze. Z pewnością wprowadzimy zmiany - garaż dwustanowiskowy, powiększenie okien, wygospodarowanie miejsca na pralnię i suszarnię, zmiana okien na drzwi w wykuszu i jakieś inne drobne zmiany. Mieszkamy na Śląsku i jeśli będzie już co pokazać to oczywiście pokażemy. W tej chwili sama mam wiele wątpliwosci.

Default avatar
Napisany przez Dorka
#24

Witaj Joanno !!!
Jeszcze miesiąc temu mieliśmy z mężem identyczny problem; Tamaryszki 2 czy Rododendron 5. Z zewnątrz też bardziej nam sie podobał Tamaryszek i chyba dlatego zdecydowaliśmy sie na niego.
Czytając opinie na forum widzę, że bardzo duzo osób zmienia a głównie powiększa sobie Tamaryszka 2 i juz wiem, że my też wprowadzimy kilka zmian. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu. Polecam i pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez agaD
#25

do adam M, witam jestem z Krakowa, nam jeszcze daleko do rozpoczęcia budowy, na razie jesteśmy na etapie zakupu działki, ale przeglądamy projekty i bardzo podoba nam się projekt tamaryszki 2. jeżeli się na niego zdecydujemy, wprowadzimy kilka zmian między innymi też chcielibyśmy mieć garaż na 2 auta, chętnie zobaczylibyliśmy jak wygląda "od środka" kiedy już będziecie na zaawansowanym etapie, więc jeśli można poprosić o jakiś kontakt do was. życzę powodzenia, pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Helena
#26

Cześć! kupiliśmy właśnie projekt tamaryszek 2. Przeczytałam w wypowiedziach, że budujecie się na opolszczyźnie. Ja też jestem z tego województwa. Czy mogłabym zobaczyć na jakim etapie jest wasza budowa i dowiedzieć się skąd jesteście?

Default avatar
Napisany przez Jacek
#27

Witam serdecznie :)
My z zona także chcemy zakupić ten projekt i zaadaptowac go na 2 stanowiskowy garaż.
I mamy pytanie do kogoś, kto może już zaczął budowę o jakieś fotki i doświadczenia.
Pozdrawaimy serdecznie.

Default avatar
Napisany przez Zbyszko
#28

Przy zmianach o jakich Pan myśli zdecydowanie polecam pomyślenie o innym projekcie. W punktach wygląda to tak:
0.Wykusz i okna po tej stronie domu wyglądają bardzo dobrze, to cały urok domu od tej strony. Likwidacja okna w garażu i pokoju nad nim spowoduje koniecznośc doświetlenia pokoju oknami dachowymi. Dwa za mało raczej 3 lub 4 nad drzwiami do garażu i to w rzędzie , bo inaczej zmiany z sufitem - braknie skosu.
1.Likwidacja okna, ginie cała symetria tej stron elewacji.
2.Lazienka z drzwiami balkonowymi to nie dla mnie.
3.Mam nadzieje, że kominek tam sie zmieści bez ruszania drzwi balkonowych.
4 Też powiększyłem o podcień.
5.Dojdzie troche kosztów m/k i ponownie zmiana symetrii budynku
6Podpiwniczenie budynku to raczej duża kwota. Pytanie piwnica w gruncie czy na powierzchni jeśli podniesiemy budynek o piwnice to mamy 10m lub więcej na działce 19 metrowej wyjdzie chyba pokażny drapacz chmur wszędzie poza rejonem górskim

Default avatar
Napisany przez AgnieszkaZ
#29

Witam serdecznie, właśnie kupiliśmy działkę w okolicach Krakowa i wybraliśmy projekt Tamaryszki 2. Chcemy jednak wprowadzić kilka zmian tj. powiększyć garaż na dwustanowiskowy oraz powiekszyć pokój dzienny wydłużając dom w stronę ogrodu ok 1 m. Budowę chcemy rozpocząć na wiosnę. Chętnie wysłuchamy uwag innych osób na temat tego projektu oraz zmian jakich chcemy dokonać. Może ktoś dokonywał podobnych zmian i wie czy pociągają one za sobą jakieś problemy konstrukcyjne ? Bardzo chcielibyśmy zobaczyć dom już gotowy choćby w stanie surowym na południu Polski. Może ktoś byłby tak uprzejmy pokazać jak wygląda on w środku. Prosze o kontakt na moją skrzynkę prywatną fonderie@interia.pl

Default avatar
Napisany przez Dorka
#30

Radziłabym wstrzymać sie z decyzją o zakupie projektu. W zapowiedziach jest przygotowywana wersja z garażem dwustanowiskiwym

Default avatar
Napisany przez andy
#31

ja powiększyłem garaż o 1m i salon w stronę ogrodu również o 1m. Powiększenie salonu czy też gatażu o więcej niż 1 m wiąże się z dużymi zmianami w stropie (nowe konstrukcje i wyliczenia płyty-praktycznie od początku) a co za tym idzie z dużymi kosztami. Powiększając salon o 1m w stronę ogrodu musiałem wstawić między salonem a małym pokojem ścianę nośną zamiast działowej (która orginalnie jest w projekcie)

Default avatar
Napisany przez Aga
#32

Witam,
Jestem zainteresowana z mężem zakupem tego projektu i oczywiście budową ;). Czy znalazłby się ktoś z ,,forumowiczów" kto zechciałby podzieliśc się foto swojego domku. A moze ktoś już wybudował dom w tamaryszkach 2 i mieszka w zachodniej Polsce. Bardzo nam zalezy na spojerzeniu na ten dom. Bede wdzieczna za jakiekolwiek zdjecia. Gorąco pozdrawiam. Agnieszka z woj. lubuskiego. (adziekan@gmail.com)

Default avatar
Napisany przez anna&daniel
#33

andy: powiększenie garażu o 1m razcej nie pozwoli na zaparkowanie dwóch samochodów?

Default avatar
Napisany przez danny
#34

Witam,
Czy ktoś już dysponuje zdjęciami tego budynku w rzeczywistości? Z tego co dowiedziałem się w Archon nikt jeszcze go nie wybudował... Kto pierwszy zamieści na formu jego zdjęcia???

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez ANDRZEJ
#35

Witam
Jest ktoś kto buduje tamaryszki 2 w okolicach Trójmiasta? Chętnie porozmawiam.

Default avatar
Napisany przez Misie
#36

Witajcie. Budujemy Tamaryszki 2 w okolicach Opola. Teraz robiona jest wieźba.

Default avatar
Napisany przez adam M
#37

Zamierzam tak jak andy, powiększyć dom w stronę ogrodu o 1m. Chętnie porozmawiam z andym, o sposobie rozwiąznia stropu, poproszę o kontakt na mail: aa.mostowscy@wp.pl
Właśnie jestem po otrzymaniu aneksu z podwójnym garażem i będę przygotowywał projekt budowlany.
Do agaD, dom zaczynam na wiosnę i zapraszam wtedy do zobaczenia go, sorry za późną odpowiedź.

Default avatar
Napisany przez danny
#38

Misie: niestety nie widać zdjęć, spróbuj może jeszcze raz?

Default avatar
Napisany przez Misie
#39

Załączamy ponownie zdjęcia

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w tamaryszkach 2 obrazek 848
Default avatar
Napisany przez Misie
#40

kolejne

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w tamaryszkach 2 obrazek 384
gotowy projekt Dom w tamaryszkach 2 - 350 zł
Dom w tamaryszkach 2
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
131,74 + 17,93 + 6,39
Koszty : 210 000 zł
Cena: 3 230 zł 2 880 zł
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

261 192 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?