Temat założony przez Bzyku ,
37 zdjęć, 56 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Bzyku
#1

Witam właśnie kupiłem projekt czy jest ktoś na forum kto buduje Dom w matukanach (G2)

Default avatar
Napisany przez Aneta
#2

Witam serdecznie!!! My się przymierzamy, ale do projektu tego z garażem jednostanowiskowym. Na jakim etapie jesteście?
Pozdrawiam Aneta

Default avatar
Napisany przez Aga
#3

Hey.
Jak Wasze realizacje? Można zobaczyć zdjęcia? Szykujemy działkę pod ten projekt i chętnie porozmawiam na ten temat.
Pozdrawiam
Aga

Default avatar
Napisany przez Bzyku
#4

Złożyłem dokumenty i czekam na pozwolenie na budowę

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#5

Dzień dobry, my zakupiliśmy w zeszłym tygodniu projekt z garażem jednostanowiskowym. Czekamy obecnie na wyceny od ekipy budowlanej, a architekt pracuje nad adaptacją. Znalazłam jeszcze jedną osobę na Instagramie, która buduje ten dom. Miała rozpocząć jakoś 2 miesiące temu.

Jakie zmiany Państwo wprowadzają? a może żadne? Czy zmienialiście może stop na terivę, żeby było łatwiej i taniej? Tak nam przynajmniej podpowiada ekipa budowlana.

Default avatar
Napisany przez bzyku_26
#6

Witam
ze zmian projektowych: przedłużyłem kotłownie o 1,8 aby wyrównać z garażem, zmieniłem dach na terive , przeniosłem kominek na róg ściany, zlikwidowałem drzwi do kotłowni z domu, aktualnie czekam na pozwolenie na budowę. Mam nadzieję że zacznę jeszcze w tym roku.

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#7

Kominek i my przenieśliśmy, żeby mieć narożny. Poniżej na zdjęciu inspiracja wnętrza z takim kominkiem. Strop finalnie też zmieniliśmy na terivę, podobno 3 dni robocizny, a nie 16 i mniejszy koszt sporo.

Układ ścianek działowych zmieniliśmy w łazienkach i garderobie, żeby obie miały mniej więcej tą samą wielkość. Zamieniamy też prysznic z wanną między łazienkami więc okna idą odwrotnie (poziome w łazience od sypialni, a pionowe w ogólnodostępnej). Poglądowy odręczny rysunek poniżej.

Jaki etap na ten rok Pan przewidział i w jakim województwie/miejscowości? Ekipa wybrana czy system gospodarczy? Wycenę całości już Pan ma z podziałem na stan zero, otwarty i zamknięty?

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 93305
forum Dom w matukanach G2 obrazek 93306
Default avatar
Napisany przez Michał
#8

Witam!
Też zamówiłem ten projekt. Czy ktoś z Państwa ma zamiar zmiany pokrycia dachy z papy na balastowany epdm? Jaka jest różnica w kosztach takiego rozwiązania względem kosztorysu?

Default avatar
Napisany przez Aneta
#9

Witam!!! Mamy już zakupioną działkę i zaczynamy za miesiąc przeprawę z papierami. Też myślimy nad zmianą na terivę oraz w pokojach mniejszych zamiast podwójnych okien jednoskrzydłowe dać a przymurować jedno przeszklenie oraz w salonie wstawić narożnik murowany i wtedy zamawiać okna. Rezygnuję też z łazienki w sypialni na rzecz powiększenia garderoby. Z kominka rezygnujemy całkowicie. A jak sytuacja u Was? Czy budowa się zaczęła i jak z instagramowym posiadaczem Matukanów?
Pozdrawiam serdecznie

Default avatar
Napisany przez PATKGLU
#10

Michał jestem na grupie dot. budowy na FB. Taki oto komentarz pojawił sie o memebranie. Sami nie robiliśmy porównania.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 93656
Default avatar
Napisany przez Michał
#11

PATKGLU tu kluczowe jest to ze wycena pochodzi od 2 różnych ekip, lepszym porównaniem byłaby wycena 2 rozwiązań od jednej ekipy:) wiadomo ze EPDM będzie droższy od papy ale nie sądzę, że będzie to taka ogromna różnica, a przynajmniej mam taka nadzieję.

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#12

Bzyku_26 Udało się Ci zacząć budowę jeszcze w 2019?

Z postępów u nas: podpisaliśmy umowę z firmą budowlaną (SSO), zebraliśmy wycenę okien i żaluzji fasadowych, znaleźliśmy kierownika, zaprojektowaliśmy kuchnię w ramach bezpłatnej jazdy próbnej firmy BLUM (układ szafek, sprzętów, tego co będzie w każdej szafce), stworzyliśmy projekt 3d budynku w SketchUpie (testujemy kolory elewacji, rozmieszczenia mebli, gdzie oświetlenie dokładnie itp.). Papiery złożone, czekamy na decyzję ze starostwa. Planowany start 02.03.2020 r., a zakończenie stanu surowego otwartego jesień 2020.

Z obecnych dylematów: 1. wentylacja hybrydowa czy rekuperacja, 2. z czego zrobić szczebelki pergoli (impregnowane drewno?), czy dawać pleksę na górę.

Jakie finalnie warstwy zamierzacie na dachu stosować? Zgodnie z projektem czy coś zmieniacie?

Default avatar
Napisany przez Michał
#13

My też obecnie czekamy na pozwolenie. Niestety w tym roku tylko stan zero, a reszta na wiosnę 2021... Czekamy też na wyceny okien(mają być w przyszłym tygodniu) , aż ciekawe ile wpadnie za okna bo ta wycena z kosztorysu za stolarkę zewnętrzną jest nierealna (no chyba że wykastrujemy wszystkie hst, a drzwi i bramę weźmiemy w markecie;p) My budynek poszerzyliśmy o 0,5m (ściana wzdłuż kuchni/jadalni/salonu bo żona narzekała ze w kuchni ma mało miejsca i ciągle nie może się zdecydować jaki układ ma tam być). Możesz pokazać wasz projekt kuchni, jak to wygląda na tej powierzchni?

Nie zastanawiaj się, rób rekuperację. Na pergolę sprawdź belki z aluminium, o wiele trwalsze niż drewno.

wstawiajcie na bieżąco zdjęcia z budowy;)

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#14

Hej Michał,

podsyłam zdjęcia. Odręcznie rysowany plan kuchni to moja pierwsza wersja, z którą pojechaliśmy na test kuchni. Po ustawieniu kuchni z mojej kartki okazało się, że szuflady 60 cm nie są tak wygodne i pojemne i traci się cm na ściankach pionowych miedzy nimi. Następnie pani prowadząca pokazała swoją wersję kuchni o tym samym kształcie. Początkowo nie byliśmy przekonaniu do pustek w rogach zamiast szafki z obracanym koszem, ale jest spora spiżarka, a jak wypisaliśmy wszystko co musimy pomieścić to nam wystarczy. Ogólnie zależało nam na symetrii w kuchni. W opisie szuflad przy jednej szafce Pani przygotpwujaca projekt zapomniała dopisać zawartości jednej z szuflad chyba w szafce nr 5 patelni itp.

Default avatar
Napisany przez PatrycjaKG
#15

Niestety chyba jakiś problem jest techniczny, ponieważ mimo dodania zdjęć się one nie wczytują.

My już wstępnie robiliśmy wyceny okien (nie żeby wybrać i kupić, a bardziej zorientować się ile kasy szykować na jesień 2020 lub wiosnę 2021). Usunęliśmy z projektu to wąskie okno w sypialni i jedno z garażu oraz zamiast drzwi do kotłowni będzie okno wysokie.

WYCENA Schüco Living MD Premium:
PVC firmy Schüco
· System 7-komorowy o zoptymalizowanej geometrii komór i głębokości zabudowy 82 mm z szerokim 82 mm, prostym skrzydłem
· Potrójne uszczelnienie zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem, a także gwarantuje spełnienie wymagań w zakresie budownictwa pasywnego
· Zastosowanie termozgrzewalnej uszczelki EPDM powoduje, że uszczelka zachowuje swoje właściwości termoplastyczne przez długie lata
· Klasyczna i prosta linia zewnętrzna spełnia najwyższe wymagania dotyczące prostego wzornictwa

Wyposażenie standardowe okna Schüco LivIng MD Premium :
- System 7-komorowy, trójuszczelkowy o głębokości zabudowy 82 mm z szerokim 82 mm, prostym skrzydłem
- Listwa przyszybowa klasyczna
- Dostępna wersja z jednolicie szarym korpusem, zapewniająca harmonijny wygląd stolarki, zwłaszcza w przypadku oklein szarych
- Dwukomorowa szara lub czarna oraz termozgrzewalna uszczelka z tworzywa EPDM
- Pakiet szybowy 4/18/4/18/4 z innowacyjną ciepłą ramką Swisspacer Advance o współczynniku Ug=0,5 W/m2K
- 2-punktowe zabezpieczenie antywyważeniowe w każdym skrzydle okiennym (w zależności od funkcji i wymiaru skrzydła) plus mikrowentylacja i blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła
- Klamki Schüco Acustik w kolorze białym lub w kolorze starego złota czy tytan do okien w okleinie obustronnej
- Profil wypełniający rowek w podstawie ramy zapewniający ochronę przed brudem i ułatwiający pielęgnację okna
- 4-komorowa listwa podokienna (montażowa) z uszczelką gwarantująca bezpieczny transport i ułatwiająca montaż parapetów
- Wzmocnienia stalowe o grubości 1,5-2,0 mm (w zależności od konstrukcji)
- Kotwy montażowe systemowe o grubości 1,5 mm

"Cena okien profil Schuco 39 200 przy czym policzone są grubę Hst w przypadku zamówienia cieńszych współczynnik ok 0.9 cena spada ok 4500 zł, montaż ciepły 4200 zł (zawiera kleje, primery , szpaksy, beton , piany, kotwie i inne niezbędne rzeczy do montażu ), parapety ciepłe 300, poszerzenia z klinarytu pod Hst 20 cm 1400 zł, poszerzenia pod okna 20 cm z klinarytu 2100 zł, Fartuchy EPDM pod wszystkie okna balkonowe lub fixy1200, taśmy ok 700 zł

Razem cena kompletna 9900+ okna 32900= 42800
cena nie zawiera wynajęcia manipulatora do montażu dużych gabarytów okien okien "

Dokładne parametry każdego okna mamy w pdf od nich, ale nie mogę go wkleić z uwagi na problemy techniczne. Dwie inne wyceny (w tym jedna okien firmy VEKA) były droższe o 4-5 tys. Te okno były wyceniane w dużym mieście (Lublin) na obustronny kolor z klasycznej palety barw (jasnoszary kolor, za inne udziwnione kolory dopłaca się więcej).

Default avatar
Napisany przez Michał
#16

PatrycjaKG
a ile sztuk hst jest w tej wycenie? bo ja mam wycenę z oknoplastu na 40tys z ciepłym montażem bez dodatkowych poszerzeń i tylko jedno okno to hst co prwda jest wieksze niż te w projekcie bo ma 3,4m szer ale tak czy siak cena jest dość zaporowa... w przyszłym tyg mam dostać jeszcze wyceny z vetrex i eurocolor.

Default avatar
Napisany przez bzyku_26
#17

Witam.
Pod koniec roku dostałem pozwolenie na budowę z małymi problemami otóż okazało się że w planie zagospodarowania przestrzennego wymagany jest kąt nachylenia dachu 30-45 stopni. Musiałem przerobić dach na czterospadowy.
We wtorek geodeta ma wyznaczyć budynek.

Default avatar
Napisany przez PatrycjaKG
#18

Wrzucam zdjęcia i rysunki.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 94652
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94653
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94654
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94655
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94656
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94657
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94658
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94659
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94660
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94661
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94662
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94663
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94664
forum Dom w matukanach G2 obrazek 94665
Default avatar
Napisany przez PatrycjaKG
#19

Bzyku_26 Architekt nie zobaczył w MPZP czy wiedzieliście o tym, ale i tak chcieliście zaryzykować? Dostaliście pozwolenie od Archona na tak istotną zmianę czy zrobiliście projekt indywidualny "inspirowany" Matukanami?

Michał 2 x HS - Sypialnia i Salon.

Default avatar
Napisany przez bzyku_26
#20

PatrycjaKG architekt najwyraźniej olał sprawę bo napisał że jest zgodnie z planem zagospodarowania a my nie doczytaliśmy. Archon nie robił problemów , wyraził zgodę na zmianę dachu.

Default avatar
Napisany przez PatrycjaKG
#21

Hej. Mały update z budowy.

Dostaliśmy pozwolenie na budowę (wszystko Okey z ogrzewaniem gazowym, szambem, płaskim dachem, jedynie czepili się uprawnień elektryka i trzeba było donieść interpretacje izby i wyrok sądu). Z uwagi ba to, iż nasza działka nie ma wpływu na inne działki to w dniu decyzji stała się prawomocna (nie wysyłali pism do sąsiadów).

Kilka dni po otrzymaniu pozwolenia zgłosiliśmy rozpoczęcie budowy (do wglądu dziennik budowy ze starostwa, pozwolenie na budowę prawomocne, a ksero dok. kierownika budowy).

22.02.2020 ściągnęliśmy humus (2,5 godziny po 120 zł/h i dojazd 50 zł), zamontowaliśmy tablicę budowlaną i kibelek (drewno i sklejka, drzwi itp. 500 zł) oraz daliśmy taśmy ostrzegawcze, bo będą wykopy.

Jutro będą wykopy pod fundamenty oraz szykowane zbrojenie.

Obecne dylematy: otwory na instalacje zewnętrzne (rury pod fundamentami albo w nich (nie mam pewności, aby potem w nich nie wiercić).
- koniecznie na wejście „prądu” do domu,
- koniecznie na wejście wody do domu,
- wyjście z przodu na prąd do bramy, oświetlenia ogrodu
- wyjście z tylu domu na prąd oraz wodę (kran i zraszacze)
- wyjście ze strony prawej na wodę (zraszacze z przodu domu).

Podobno doprowadzenie powietrza do kominka na innym etapie trzeba pamietać. Czy coś jeszcze warto wyprowadzić? Jak robicie u siebie?

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 95082
forum Dom w matukanach G2 obrazek 95083
Default avatar
Napisany przez Michał
#22

Ja dopiero w piątek mam odebrać projekt po adaptacji i ciekawe ile z pozwoleniem zejdzie. Zazdro, że już zaczeliście. Wrzucajcie progres na bieżąco. Trzymam kciuki i już się nie mogę doczekać tego momentu!

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#23

My złożyliśmy komplet 18.12.2019 r., a pozwolenie wydali 07.02.2020 r. (+ 27.01.2020 r. pismo z wezwaniem do usunięcia braków - uprawinienia elektryka, uzupełniliśmy komplet osobiście w starostwie 04.02.2020 r.)

Default avatar
Napisany przez Michał
#24

A o co chodzi z tym,i uprawnieniami elektryka? ja nie zmieniałem nic z elektryki w projekcie i mam zamiar zrobić to dopiero na etapie instalacji.

Default avatar
Napisany przez PatrycjaKG
#25

My zmienialiśmy system ogrzewania na elektryczny, aby do pozwolenia na budowę nie dawać warunków przyłącza gazowego (poza tym nie będziemy ciągnąć or rurociągu, podłączamy tylko prąd i wodę). Czy bez zmiany potrzebny byłby podpis elektryka projektującego tego nie wiem.

Poniżej fragment pisma z wezwaniem do uzupełnienia braków.

Szczegółym nie znam dokładnie, ale chodziło o to mniej więcej, że elektryk z którym współpracuje architekt miał wydane uprawnienia bardzo dawno temu. W tamtych czasach wydawali ogólne uprawnienia. Jakiś czas temu zmieniło się prawo lub ustawa i są pewne szczegóły, na które zwracają uwagę w starostwie jak np. opis uprawnień (kubatura, czy budownictwo jednorodzinne czy wielo itp.). Elektryk ten zaproponował nam, że albo wyciągniemy dokumenty i podbije jego kolega albo spróbujemy z wyjaśnieniami. Zaniosłam więc interpretacje uprawień z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Warszawy i pomogło = uznali jego uprawnienia jako ważne i wystarczające w tym zakresie.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 95088
Default avatar
Napisany przez Michał
#26

Ja też będę robił ogrzewanie elektryczne ale mi architekt doradzał zmienić to dopiero w trakcie budowy żeby nie robić nowej charakterystyki energetycznej :)

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#27

Wczoraj dokończyła ekipa zbrojenia. Bez deskowania był lany beton wprost do wykopanych rowów pod ławy. Pogoda sprzyjała. Jak dalej bedzie tak ładnie to zaczniemy podlewać.

Wybralismy beton B25 (po nowej klasyfikacji C20/25). Koszt 260 zł/m3 brutto (dojazd i pompa w tej cenie). Mamy zakupiony kosztorys szczegółowy z cen minimalnych i średnich do projektu, w nim do wyliczeń był użyty beton B10 i B20, wybralismy ten o klasę lepszy (w kosztorysie ten pierwszy był za 210 a ten drugi po 257 zł/m3 netto).

W weekend chyba założę bloga dla Matukanów z jednostanowiskowym. Tam będzie więcej informacji i szczegółów.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 95120
forum Dom w matukanach G2 obrazek 95121
Default avatar
Napisany przez Michał
#28

Koniecznie podeślij link, będziemy obserwować

Default avatar
Napisany przez Aneta
#29

Witam! Ile płaciliście za adaptację projekty i uszykowanie wszystkiego do złożenia na pozwolenie na budowę? Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#30

Mapka od geodety do celów projektowych - 500 zł;
Zakup projektu - 2400 zł (kupował dla nas architekt, bo oprócz promocji na stronie miał zniżkę, bo często u nich kupuje), kupiliśmy jednostanowiskowy projekt, dzisiejsza cena na stronie 2960;
Adaptacja projektu (w tym zmiana układu łazienek i garderoby, przesunięcie kominka, zmiana ogrzewania na elektryczne, usunięcie 2 okien, usunięcie komina z kotłowni, projekt szamba, projekt doprowadzenia prądu i wody, badania gruntu) 2800 zł.
Zmiana stropu na terive to dodatkowe 300 zł do adaptacji;
Mapka do wyłączenia z produkcji rolnej 250 zł - od geodety (trzeba robić od 3 klasy ziemi wzwyż). Wyliczyliśmy Ok. 460 m2. Do 500m2 jest za darmo, powyżej płaci sie grubą kasę.

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#31

Kolejne prace rozpoczęte. Pogoda dopisuje. Do wtorku mamy się określić jak wysoki cokół chcemy. Jak myślicie - na równo z drzwiami czy inaczej?

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 95141
Default avatar
Napisany przez Aneta
#32

Dzięki bardzo! My myśleliśmy podnieść się o jeden bloczek do góry , aby ewentualna woda nie wlewała się do domu:) PKGLU a gdzie się budujecie i czy mazs projekt dwustanowiskowy czy jednostanowiskowy garaż?

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#33

Tak jak pisałam - kupiliśmy projekt z jednostanowiskowym garażem. Budujemy się na obrzeżach Lublina.

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#34

Postępy. Za tydzień trzeba powiedzieć ekipie gdzie mają być odpływy w pralni (zlew, pralka) co wiąże się z ustaleniem gdzie będzie wszystko stało (uzdaczniacz do wody, główny zawór, suszarka, boiler).

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 95161
Default avatar
Napisany przez PKGLU
#35

Postępy. Kanalizacja rozłożona. Izolacja fundamentów na ukończeniu. Dziś rano była już koparka, żeby obsypać. Dostawa piachu do środka i gruszka umówiona. W tym tyg zalewamy chudziaka.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 95204
forum Dom w matukanach G2 obrazek 95205
Default avatar
Napisany przez Aneta
#36

A ja właśnie dzisiaj zawiozłam wszystko do Starostwa i czekamy na pozwolenie na budowę. Może z wątkiem przeniesiemy się na nasz typowo projekt? Pozdrawiam serdecznie

Default avatar
Napisany przez Stencil
#37

Ja też dzisiaj złożyłem dokumenty w starostwie:) Teraz czekanie, ciekawe czy obecna sytuacja nie będzie przedłużać sprawy.

PKGLU czy zmieniając ogrzewanie na elektryczne robiliście jakąś symulację zużycia energii? Jak planujecie rozwiązać cwu?

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#38

Do pozwolenia na budowę architekt dołączył charakterystykę energetyczną.

Jeśli chodzi o CWU to myśleliśmy o boilerze elektrycznym, a ostatnio czytamy opinie o boilerze z wbudowaną powietrzną pompą ciepła, która zużywa o wiele mniej energii. Różnica w cenie miedzy zwykłym bojlerem, a tym to Ok 40% drożej. Orientujemy się i sprawdzamy temat.

Default avatar
Napisany przez Stencil
#39

A pamiętasz jakie zapotrzebowanie wam w tej charakterystyce wyliczył?

Default avatar
Napisany przez PKGLU
#40

Zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie: 2700 kWh, a na wodę ciepłą 3500 kWh przy 300 litrowym zbiorniku (nie będziemy robić, aż tak dużego) i ogrzewaniu zwykłym bojlerem. Plus jest taki, że są tam równania i można samemu inne dane podstawić.

Z racji, że najpewniej wybierzemy kable grzejne (oporowe), wrzucimy też kilka kabli w garażu i mniejszy zbiornik na wodę, to policzymy to jeszcze raz z wybraną firmą od montażu, a zanim zakupimy panele fotowoltaiczne. Zresztą i tak panele po odbiorze domu, żeby z dofinansowania i ulg skorzystać.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w matukanach G2 obrazek 95219
oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom w matukanach (G2) WT 2021 - 400 zł
Dom w matukanach (G2)
jednorodzinny parterowy, z garażem dwustanowiskowym
118,91 + 38,50 + 7,40
Koszty : 267 600 zł
Cena: 3 760 zł 3 360 zł
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?