Cześć.
Bardzo mocno analizuje projekt w Akebiach 2 z opcją zadaszonego tarasu tak jak w projekcie Akebiach 5
Mam już kilka uwag i zmian które chcemy dokonać.
Większość z nich nie wpływa znacząco na konstrukcje domu i nie wymaga dużych zmian przez architekta.

1 Na początek chcemy zrobić okno w korytarzyku do garażu
2 Zamykamy wejście do kuchni po prawej stronie i mamy miejsce na szafę w przedpokoju
3 małą toaletę powiększamy kosztem szafy w przedpokoju i robimy tam druga łazienkę z prysznicem
4 prywatna toaletę w sypialni likwidujemy i robimy z tego mały pokój gościnny, powinien wyjść z tego pokój około 9m w tym pokoju nie ma okna ale można wstawić dodatkowe które da trochę światła.
5 garderobę w sypialni musimy trochę przesunąć kosztem sypialni ale nie znacznie tylko tyle aby poprzednia „łazienka” a teraz pokój gościnny był ustawy i większy.
6 w sypialni likwidujemy okno boczne i wstawiamy duże okno balkonowe otwierane na ogród.
7 w salonie też wstawiamy jedno duże okno z drzwiami przesuwanymi. Rozważamy jeszcze co zrobić z kominkiem z której strony będzie bardziej atrakcyjny dla nas czy od strony okna czy może tak jak jest w oryginale.
8 druga cześć domu gdzie mamy 2 pokoje dzieci przedzielone łazienką też nie zostaną bez zmian. Kosztem większego pokoju chcemy powiększyć łazienkę aby zmieścić pralkę i inne urządzenia sanitarne, jak bidet wannę i być może jeszcze jeden prysznic. Robimy tylko jedno wejście od frontu, chcemy także zrobić zamiast okna drzwi balkonowe z wyjście na ogród, przydadzą się latem żeby można było wyjść i rozwiesić pranie bez konieczności latania z niską przez cały dom. Okno narożne w pokoju dzielimy na dwa ze względu na ekonomię. W drugim pokoju zrobimy tak samo wstawiamy okno narożne podzielone na dwa a w rogu będzie słupek betonowy.
9 strych nie będzie użytkowy ale postanowiliśmy zrobić wejście na górę w przedpokoju
10 pozostaje jeszcze zadaszenie nad salonem które zaczerpnęliśmy z projektu w Akebiach 5 nada to świetnego efektu i komfortu użytkowania latem gdzie pogoda nie zawsze rozpieszcza i czasem trzeba się schować pod dach. Tutaj powstanie jeszcze jeden kominek zewnętrzny taki przy który
będzie można ogrzać się w chłodniejsze dni, doda też to super efektu podczas biesiadowania.
11 garaż dwustanowiskowym z jedną bramą garażową.

Przeróbek jest dosyć dużo, ale po takiej przemianie dom będzie spełniać nasze oczekiwania i będzie bardziej funkcjonalny. Czytałem też o możliwości zmiany stropu na drewniany, ze względu na to że strych jest nie użytkowy to takie rozwiązanie jest dużym atutem do oszczędności. Dach chcieliśmy zrobić z dachówki płaskiej betonowej. Jeśli macie jakieś Swoje ciekawe przemyślenia to piszcie każda uwaga będzie cenna i warto rozważyć różne warianty.
Budowa domu będzie w woj pomorskim w Słupsku