Temat założony przez Hayaros,
4 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Hayaros
#1

Cześć,

Bedę budował Lewkonię na wiosnę 2019. Czy jest coś na co trzeba uważać/ wracać szczególną uwagę w tym projekcie?

Default avatar
Napisany przez Olena
#2

Jeśli budujesz z jednostanowiskowym garażem to go poszerz. Jeśli zamierzasz w łazience na dole zrobić prysznic to zastanów się nad poświęceniem spiżarni i powiększeniem łazienki żeby był dostęp do okna - ja mam problem z wentylacją. Schody są bardzo wąskie - jest problem z wnoszeniem mebli a i dwie osoby mają problem żeby się wyminąć. My u siebie poszerzyliśmy garaż, powiększyliśmy drzwi tarasowe z dwu- na trzyskrzydłowe, zamieniliśmy dodatkowe wąskie drzwi na taras na okno i podnieśliśmy ściankę kolankową „ o jeden beton komórkowy” co zdecydowanie poprawia funkcjonalność poddasza ale niestety nie pomyśleliśmy (nie można było?) o obniżeniu okien co przy moich 160 cm wzrostu nie pozwala mi wyjrzeć przez okno dachowe. Nie pomyślałam też o oknach dachowych z klamką na dole dzięki czemu żeby je otworzyć/ zamknąć muszę latać po stołek albo wołać męża. Zrezygnowaliśmy też z garderób w pokojach. Ogólnie po 13 latach mieszkania dom wizualnie nadal mi się podoba ale zaczynam rozumieć przysłowie „ pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla ciebie” ;) Teraz marzy mi się dom parterowy i zdecydowanie mniejszy.

Default avatar
Napisany przez Hayaros
#3

Dzięki :-)

Właśnie o taką pomoc mi chodziło.

Pozdrawiam
Krzysztof z Krakowa

Default avatar
Napisany przez Rafał
#4

Mieszkam w Lewkonii z garażem dwustanowiskowym od 6 lat ( i 5 lat budowy). Rodzina 5 osobowa, w tej chwili dwoje dorosłych dzieci.
Ściana kolankowa podniesiona o 50 cm,okna dachowe 3 szybowe z klamką na dole - żona nie dosięgnie bez stołka ale bardzo duży komfort. Na podniesieniu ściany kolankowej zyskuje zwłaszcza łazienka na piętrze, właściwie to robi się salon kąpielowy. Dwuosobowa wanna mieści się w rogu budynku, metrowy półokrągły prysznic na kominie.
Dodatkowo po opuszczeniu jętek otrzymaliśmy duży strych, na którym mam rekuperację, turbinę do kominka i skrzynkę z internetem + sporo miejsca na szpargały.
Pojedyncze okno tarasowe w salonie usunięte, dzięki czemu jest dużo lepsza ustawność, meble można ustawiać w dowolnej konfiguracji.
Nie likwiduj spiżarni. Nasza lewkonia nie ma podpiwniczenia, więc spiżarnia dla 5 osobowej rodziny to jedno z podstawowych pomieszczeń !!!! (jeżeli nie chcesz robić zakupów spożywczych kilka razy w tygodniu). W swojej spiżarni zlikwidowaliśmy okno - dzięki czemu lepiej przechowują się przetwory i jest zdecydowanie więcej miejsca na półki.
W łazience na dole sedes przestawiony na tylną ścianę obok prysznica, umywalka na miejsce sedesu (zdecydowanie więcej miejsca).
Oczywiście garderoby to podstawa !! Koniec wielogodzinnego prasowania, upychania ubrań na półkach itp. wszystko mniej pogniecione, u nas każdy prasuje na bieżąco. Zrobiliśmy sobie sypialnię nad garażem (garderoba przez całą szerokość sypialni - rewelacja)
Koniecznie rekuperacja!!! - zero wilgoci w domu. Nie ma większego problemu z parowaniem w łazienkach (o ile nie kąpiesz się we wrzątku). poza tym oszczędność w ogrzewaniu.
Ogrzewanie - w naszym wypadku 100% niskotemperaturowa podłogówka.
Za gaz płacę rachunek co dwa miesiące.Przez te wszystkie lata koszt ogrzewania nie przekroczył 300 PLN miesięcznie w okresie najniższej temperatury (-17,6 stopnia) (powierzchnia użytkowa po podniesieniu ścianki kolankowej 210 m2) - Ściana jednowarstwowa ceramika + 20 cm styropianu, ocieplone fundamenty z zewnątrz i od wewnątrz, balkony , podcień nad tarasem, Poddasze ocieplone pianką poliuretanową miękką.
Kominek zabudowany w półokrąg - jest tuż przy wejściu, taka konstrukcja zmniejsza go optycznie. (widzieliśmy, na żywo, w lewkonii duży kominek - zajmował 1/3 szerokości salonu naprawdę nie wyglądało to dobrze.
Schody i taras z kostki brukowej.

2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?