Temat założony przez Ania,
2 zdjęcia, 14 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Ania
#1

Ktoś buduje lub będzie budował?

Default avatar
Napisany przez inwestorka
#2

Tak! :):)

Default avatar
Napisany przez tomklinho
#3

Tak. Projekt otrzymaliśmy przed oficjalną datą, 19 lutego. Dokumenty właśnie są składane do Starostwa Powiatowego.

Default avatar
Napisany przez Iza
#4

My się właśnie przymierzamy do kupna.
Wprowadzacie jakieś zmiany?
Pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez tomklinho
#5

Na tę chwilę niewielkie:
- adaptacja budynku do działki, musieliśmy go skrócić o 0,39 m,
- ogrzewanie na pompę ciepła, dzięki temu pozbywamy się jednego komina,
- dodanie klimatyzacji.
- strop: zamiast Teriva, zmiana na płyty strunowe stropowe (ale tu możemy na budowie o tym jeszcze zdecydować, raczej będziemy robić strop z płyt)
Wstępnie chcieliśmy zabudować przestrzeń nad jadalnią (chcieliśmy zostawić tylko wolną przestrzeń nad salonem), ale z tego zrezygnowaliśmy. Przeraził nas strop filigran. Zostawiamy więc tak jak jest w projekcie.
Mamy dylemat w przestrzeni w holu (wiatrołap, gabinet, łazienka, pomieszczenie gospodarcze) - na tę chwilę zostawiamy taki układ ścian jak jest w projekcie, ale co będzie to zobczymy jak będą ściany nośne - mieliśmy już wstępnie zmienione, że wyjście z garażu było bezpośrednio na hol, a drzwi do gabinetu były na tej samej ścianie co do łazienki.
Na pewno zmienimy wielkość okien: garaż, kotłownia - - tu raczej też przerzucimy na ścianę, na której jest okno garażowe. Okno w kuchnii z racji ścięcia bryły o 0,39 m też zmniejszymy a okno salonowe też będzie raczej zaczynać się tak jak kuchenne - od rogu będzie ściana więc będzie węższe.
W projekcie zmieniliśmy to duże okno antresolowe - przedzielimy je podciągiem - tak mamy w zaadaptowanym projekcie, choć teraz pojawiły się wątpliwości.
Generalnie co do okien to decyzje podjąć można na budowie.
Mamy wątpliwość czy dach pokryć blachodachówką ruuki hyygge, ruuki classic czy może dachówką braas teviva.

Default avatar
Napisany przez tomklinho
#6

Dach będziemy izolować nie wełną a pianką.

Default avatar
Napisany przez Iza
#7

Tomklinho dziękuje za tak obszerna wypowiedz!
My myśleliśmy o poszerzeniu domu o 1m z prawej strony ponieważ po wjeździe do garażu ciężko by było otworzyć drzwi od samochodu z dwóch stron na raz, a chcemy tam jeszcze składować przedmioty typu kosiarka. Druga zmiana jaka chciałabym wprowadzić - chciałabym antresole zrobić tak aby zabudować na szerokość odpowiadająca temu biurku w projekcie czyli powiedzmy nad częścią salonowa po to żeby na tym kawałku zrobić mała biblioteczkę z widokiem na dół. Jeśli chodzi o korytarz to tez nad tym myślałam. Byłabym za rozwiązaniem tego w taki właśnie sposób żeby drzwi do gabinetu były równo z drzwiami od łazienki jak Pan opisuje ale drzwi do garażu sprobowac zmieścić w wiatrolapie wtedy na tej ścianie w holu zyskujemy na prawdę fajne miejsce pod zabudowę albo wielkie lustro. Czy ma Pan już wstępne kosztorysy? Mogłabym również wiedzieć w jakim województwie ?
Pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez tomklinho
#8

Jestem z Kujawsko-Pomorskiego, dokładnie z Bydgoszczy, budowa będzie w Powiecie Bydgoskim.
Nie mamy kosztorysu, wstępnie coś tam policzyliśmy, ale są to kwoty mniej więcej. Jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę będę rozmawiać z ekipą budowlaną o konkretach. Dzisiaj projek miał zostać wysłany do Starostwa, widziałem naniesione poprawki i dokładnie budynek zmniejszony został o 37 cm, licząc od lewej strony.
Co do antresoli, fajny pomysł, przy czym przez środek budynku idzie belka z wyniesionym ku górze podciągiem (piszę po swojemu) więc albo inny strop, albo antresola będzie wyżej (ok. 35 cm) - przerabialiśmy to, pisałem też o stropie filigran albo trzeba będzie belkę skierować ku dołowi - my nie chcieliśmy żadnych nierówności na suficie na partarze, dziwnie wyglądałby wystający podciąg, ciągnący się przez całą długość sufitu na parterze.
Co do drzwi w garażu - mają 80 cm, umiejscowienie ich w wiatrołapie może sprawić, że niestety zrobi się ciasno - drzwi wejściowe mogą kolidować z garażowymi i tracimy ścianę. Główkujemy, jak zrobić by było najlepiej. Też rozważamy ich przesunięcie bliżej drzwi wejściowych i skrócenie wiatrołapu o 90 cm (wtedy będzie mieć tylko 215 cm i na jednej ścianie szafa a na drugiej drzwi! Poglądowo wrzucam dwa zdjęcia: rzut parteru i poddasza.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w kellerisach obrazek 95329
forum Dom w kellerisach obrazek 95330
Default avatar
Napisany przez Iza
#9

Czy mogę prosić o kontakt mailowy? Chciałabym wymienić się spostrzeżeniami oraz podpytać o koszty :)
Im.czarnula@gmail.com

Default avatar
Napisany przez Kuba
#10

Witam, proponuję założyć grupę na Facebook i wtedy osoby zainteresowane będą mogły sobie obserwować postępy w budowie, zdjęcia, wymieniać się pomysłami itd.
Ostatnio widziałem grupę innego projektu i wzorując się na nazwie można grupę nazywać Dom w Kellerisach w budowie.
Grupę założyła osoba, która pierwsza ruszyła z budowa z tego co widziałem.
Czy ktoś również podziela moje zdanie?
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez tomklinho
#11

Dobry pomysł. Jak dobrze pójdzie to lipiec/sierpień wystartujemy z budową. Myślimy bardziej o jakimś blogu, co będzie zobaczymy.

Default avatar
Napisany przez Iza
#12

My startujemy we wrześniu, tez myślałam o grupie na Facebooku. Widziałam kilka grup w stylu Kellerisy które kochacie, myślałam ze to ktoś ze strony archon zakłada :) tym niemniej możemy już założyć grupę :)

Default avatar
Napisany przez Andrea
#13

Witam, my właśnie dostaliśmy dzisiaj projekt :) niedługo będzie adaptacja i mamy nadzieję zacząć budowę wiosną 2021r. Ze zmian jakie wprowadzamy to poszerzenie domu o 1 m garażu i kotłowni (znajomi nam zasugerowali, że inaczej nie będziemy mieli miejsca właśnie nawet na kosiarkę, czy rowery i widzę, że nie tylko my tak robimy :)), na górze dzięki temu sypialnia obok łazienki zostaje metrażowo mniej więcej bez zmian, ale bedziemy powiększać łazienkę. Likwidujemy okno dachowe w sypialni głównej i dachowe nad antresolą oraz dodajemy okno horyzontalne w łazience na parterze, a także zmieniamy okno w kotłowni oraz w garażu również na horyzontalne. Będziemy także obracać bieg schodów. Dzięki temu będzie bliżej z kuchni do pomieszczenia gospodarczego, które planujemy zaadaptować na spiżarnie. Architekt sugerował, żebyśmy zrobili przejście do niej prosto z kuchni z drzwiami ukrytymi w meblach, ale jakoś nie przemawia to do mnie... Mamy w planach również lać strop skośny pod dachem. Narazie tyle, reszta zmian wyjdzie pewnie w trakcie adaptacji projektu. Chętnie przyłączę się do grupy na facebooku, jeśli takowa już powstała :) pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez ARCHON+
#14

Właśnie utworzyliśmy facebookową grupę Kellerisy Które Kochacie :)
Serdecznie wszystkich zapraszamy :)

gotowy projekt Dom w kellerisach
WT 2021
- 450 zł
Dom w kellerisach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
139,75 + 20,48 + 4,83
Koszty : 335 000 zł
Cena: 3 930 zł 3 480 zł (2 829,27 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?