Temat założony przez kiko,
2 zdjęcia, 11 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez kiko
#1

Witam.
Czy ktoś zdecydował się na ten projekt ?

Ja tak - i szukam innych.

Default avatar
Napisany przez Grzegorz
#2

My również zdecydowaliśmy się na zakup projektu. Myślimy o małych zmianach na parterze. Ktoś ma już jakieś praktyczne doświadczenie z budowy/przeróbek? :)

Default avatar
Napisany przez Kasia
#3

Witam, jestem zainteresowana projektem, jednak jak dlamnie trochę za mała jest kuchnia, czy ktoś z Państwa dokonywał zmian w projekcie?

Default avatar
Napisany przez Grzegorz
#4

Cześć,
My przenieśliśmy kotłownie za garaż. W miejscu kotłowni będziemy mieć wejście a tam gdzie było wejście powiększony budynek i będzie łazienka. Kuchnia będzie wtedy miał ponad 10 m :)

Default avatar
Napisany przez Blanka
#5

Czy ta zmiana była podyktowana np. zmianą planowanego sposobu ogrzewania? Myślimy nad tym projektem, ale chcemy zamiast ogrzewania gazowego mieć pompę ciepła. Pomyśleliśmy o umiejscowienie jej za garażem. Czy przeniesienie tam kotłowni było problematyczne (kosztowne)? I pytanie: czy ktoś ma doświadczenie z pompą ciepła w tym projekcie? Pozdrawiam !

Default avatar
Napisany przez Kasia
#6

Nam projekt odpowiada i też przenosimy kotłownię za garaż, w tym miejscu będzie pompa ciepła, bo takie ogrzewanie wybyeramy. Tylko w tym projekcie trochę mała jest kuchnia, tą łazienkę bym przesuneła. Wrzucajcie zdjęcia hak macie w projektach, czy też przesuwacie łazienkę?

Default avatar
Napisany przez Majka
#7

Czy może Pan wrzucić zdjęcie, skan lub plik żeby zobaczyć jak to wygląda? Bo faktycznie tak jak inni piszą kuchnia trochę mała.

Default avatar
Napisany przez Grzegorz
#8

Przesyłam rzut parteru po zmianach. Kotłownie robimy za garażem a dom będzie ogrzewany pompą ciepła. Przy ogrzewaniu podłogowym nie będzie problemu z ogrzewaniem. Łazienka jest teraz przy wejściu co zmniejszyło wnękę od frontu a w miejscu pierwotnej łazienki jest większa kuchnia. Nie było problemu z przeprojektowaniem

Default avatar
Napisany przez izkawerem
#9

Czy też mogła bym prosić o zrzut parteru po zmianach? Mamy ten sam problem, chcemy kotłownie przenieść za garaż.

Default avatar
Napisany przez Magdalena
#10

Dzień dobry . Czy mogłabym prosić o wysłanie rzutu parteru po zmianach ? Mieliśmy z mężem w planach projekt balsamowce 12 jednak ten tak wpadł mi w oko że mam dylemat , jednak tak jak Państwo chciałabym nanieść pewne zmiany ponieważ kuchnie wydaje mi się mała . Będę bardzo wdzięczna . Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Grzegorz
#11

Próbuje jeszcze raz zamieścić zdjęcia bo wcześniej był problem. Generalnie zmiana polegała na tym że o 70 cm przybliżyliśmy garaż do frontu budynku i o 70 cm wydłużyliśmy garaż od tyłu. Dzięki temu za garażem zrobiliśmy kotłownie a tam gdzie pierwotnie miała być kotłownia jest całkiem spory hol. Obok holu jest łazienka bo chcieliśmy ja wyrzucić z kuchni żeby ta była większa. Generalnie dom już stoi i robimy instalacje. Wszystko wygląda fajnie i jest więcej miejsca w kuchni. Plus jest też taki że nad garażem jest bardzo duży pokój. Zdecydowaliśmy się go nieco uszczuplić i podzielić. Od strony sypialni (pokój nr 3 na piętrze) zrobiliśmy tam wejście i mamy sporą garderobę :)

Inaczej niż w załączonym projekcie zrobiliśmy okno w łazience. Zdecydowaliśmy się usadowić je poziomo a nie pionowo.

Jesteśmy zadowoleni. To co mogę podpowiedzieć to warto od razu zrobić szersze schody które z kuchni/salonu idą na górę (tylko do spoczynku) Dzięki temu będziecie mogli na tych schodach wymurować ściankę tak żeby nie opierała się od podłoża spiżarni a od schodów właśnie. Dzięki temu będziecie mieli swobodny dostęp do tego co jest pod schodami.

Powodzenia :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w strelicjach 2 (G) obrazek 99018
forum Dom w strelicjach 2 (G) obrazek 99019
gotowy projekt Dom w strelicjach 2 (G)
WT 2021
- 400 zł
Dom w strelicjach 2 (G)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
134,23 + 23,23 + 18,63 + 4,16
Koszty : 268 100 zł
Cena: 3 960 zł 3 560 zł (2 894,31 zł netto)
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?