Temat założony przez YelniPeto,
5 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez YelniPeto
#1

Mam pytanko do budujących Dom w mirabelkach. Czy hol na pietrze i schody nie są zbyt ciemne? Na projekcie nie widze tam zadnych okien. Jak to wyglada w praktyce? A moze wprowadzacie jakies zmiany zeby doswietlic ten hol?

Default avatar
Napisany przez MAPI
#2

Co prawda nie buduję tego domu, ale przeczytałem wątki dostępne w internecie na temat tego projektu i z ocen innych budujących zarówno klatka i hol mają mało światła.
Możesz:
- zadbać o drzwi wewnątrz lokalowe z dużym szkleniem
- dać okno połaciowe nad klatką (chyba nie wiązałoby się to ze zmianą wymiarów budynku i przesunięciem klatki bardziej na zewnątrz)
- dać okienko doświetlające klatkę nad spocznikiem na elewacji (kiepsko wygląda)
- otworzyć się górą na stryszek z pokazaniem więźby i doświetlem w połaci dachu

Default avatar
Napisany przez Ania
#3

Witam, hol jest bardzo dobrze doświetlony, natomiast klatka schodowa rzeczywiście jest dość ciemna. Sprawdza się wbudowane w mur lub schody światła ledowe, okno tam w żaden sposób nie będzie pasowało. Plusem jest okno dachowe w pokoju na górze, które w pogodny dzień, przy otwartych drzwiach dobrze doświetla klatkę schodową

Default avatar
Napisany przez Iga
#4

My zlikwidowaliśmy wszystkie okna dachowe. Klatkę schodową doświetlimy ledami na czujkę i światłem włączanym normalnie włącznikiem. Wydaje mi się że do wejścia i zejścia po schodach wystarczy.

Default avatar
Napisany przez Justynaa
#5

Witam. Ja jestem na etapie budowy tego domku ale już na etapie murów stwierdziłam że będzie tam dość ciemno więc długo myślałam i stwierdziłam że nie będzie mi potrzebne aż 4 pokoje na górze więc ten pokój co jest od frontu nadzwyczajne nie będzie miał ściany która by go zamykała więc przez duże okno balkonowe będzie wpadało sporo światła które doświetli hol a na schody niestety ledy na czujkę bo okna dachowe nie wchodzą w grę w moim przypadku a zwykle w ścianie pionowej by okropnie wyglądało z zewnątrz. Odnośnie tego 4 pokoju stwierdziłam że jak będę go potrzebować to zawsze można zabudować karton-gipsem i na holu żarówka z czujka więc też się automatycznie zapali.

gotowy projekt Dom w mirabelkach
- 350 zł
Dom w mirabelkach
jednorodzinny z poddaszem
149,47 + 5,42
Koszty budowy : 294 900 zł
4 340 zł 3 990 zł (3 243,90 zł netto) Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 840 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?