Temat założony przez marta,
4 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez marta
#1

Dziwne że systemem gospodarczym wyszło Ci 70 tys a podany w kosztorysie zlecony firmie 74 tys hmm niewiele zaoszczedziliscie widac...

Default avatar
Napisany przez Lidka
#2

Droga Marto, naprawdę dziwne jest to, że ja mam skopiowany kosztorys "Domu w jeżynach 2" ze strony Archon+ sprzed kilku miesięcy - podawano w nim ceny z III kwartału 2004r. Otóż stan surowy, wg. firmy Archon+, w owym czasie wyniósłby Cię 75081,00 zł + VAT. Natomiast, jak widzę, wbrew wszelkim doniesieniom dotyczącym rynku budowlanego, w IV kwartale 2006r. ceny nie dosyć, że nie wzrosły, to jeszcze spadły!!! Bo wg. firmy Archon+ w IV kwartale 2006r. zapłacisz mniej więcej o tysiąc mniej za swoją budowę. No cóż, zważywszy na ceny materiałów budowlanych i robocizny wzrastające w galopującym tempie - wydaje mi się, że mamy do czynienia z cudem :) Poza tym, w 70 tys. ujęłam również wszelkie opłaty związane z pozwoleniem na budowę (architekt, geodeta, kierownik budowy itp.), które wcale nie są niskie. Jednym słowem, droga Marto, na Twoim miejscu nie ufałabym przesadnie kosztorysom firmy Archon+. Pozdrawiam :)

Default avatar
Napisany przez mgr inż. Grzegorz Gorączko ARCHON+
#3

Kosztorysy są wykonywane na podstawie średnich cen krajowych publikowanych przez wydawnictwo Sekocenbud. Jest to więc szacunkowa wycena i w zależności od rejonu Polski, koszt budowy może być nieznacznie wyższy lub niższy. Koszty budowy wzrastają stopniowo, wbrew ogólnym opiniom koszt budowy domu nie wzrósł o połowę w porównaniu z poprzednimi latami. Koszty budowy domu, będące reakcją na bezpośrednie i łatwo zauważalne podwyżki nośników cenowych, rosną z powoli. Kompleksowe przedsięwzięcie jakim jest budowa domu posiada tzw. większą bezwładność kosztową i wpływ wzrostu cen pojedynczych materiałów wpływa z opóźnieniem na wycenę budowy przez poszczególne firmy wykonawcze.

Default avatar
Napisany przez Lidka
#4

Panie Grzegorzu, Pan wybaczy - z opóźnieniem dwuletnim? Poza tym, wg. Państwa, koszty budowy tego samego domu są w 2006r. niższe niż w 2004r.(!?) Być może należałoby zmienić źródło informacji? Muszę dodać, że z usług Państwa biura byłam bardzo zadowolona. Wierzę, że to jednorazowy błąd - nie myli się tylko ten, kto nic nie robi :)

gotowy projekt Dom w jeżynach 2
- 450 zł
Dom w jeżynach 2
jednorodzinny parterowy
73,28 + 4,50
Koszty budowy : 180 000 zł
3 210 zł 2 760 zł (2 243,90 zł netto) Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 2 710 zł
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?