Temat założony przez aassik,
4 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez aassik
#1

na jakim etapie budowy jesteście, i ile wyniosły dotychczasowe wydatki? szczególnie interesuje mnie cena stanu surowego , zamknietego, bo wykonczenie to już kwestia gustu! z gory dziękuję za informacje

Default avatar
Napisany przez ola
#2

My za nasz w stanie developerskim płacimy 265 tys brutto. W to nie jest wliczone ogrzewanie, ponieważ dla nas robi to zewnętrzna firma.

Default avatar
Napisany przez beatajarek
#3

Witam!
my właśnie zalaliśmy fundament i mamy wszystkie potrzebne materiały zakupione - włącznie do stanu otwartego. Projekt nieco zmieniony bo działkę mamy wąską - obcięliśmy wykusz kuchenny. Łączny koszt razem materiałów spisywanych co do joty /łącznie z drobiazgami jak plastyfikator, izolbet, żwir, gwoździe czy np paliki do siatki itp/ + urządzenia typu koparka, transport, ubijarka itp wyszedł nas prawie 99 000. W tym też jest wliczony koszt architekta, projektu, geodety itp. wszystko spisywane co do cencika począwszy mapki :-). Nie wliczyłam kosztu ekipy budowlanej. To są same materiały i urządzenia. nie wiemże ktoś podzieli się opinią

pzdr!!!
Beata

Default avatar
Napisany przez ola
#4

Architektowi zapłaciliśmy 2000 za adaptacje. Będzie ok 2000 dodatkowych kosztów za mapki itp. Za przyłaczenie elektryczne kolejne 2000, za wode pewnie ok 5000 i to tyle z kosztów pierwszych.
Nie mamy podziału na koszt materiału i robocizny, bo biorąc pod uwagę problemy z materiałami i długie czasy oczekiwania na ekipy zdecydowaliśmy się wynająć firmę developerską, która postawi nam do do stanu developerskiego za 265 tys brutto. W to nie wchodzi ogrzewanie, ponieważ będzie ono nadmuchowe i połączone z klimatyzacją, no i oczywiście nie wchodzi wykończenie domu.

BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?