Temat założony przez alice,
6 zdjęć, 169 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez alice
#1

Bardzo ładny i funkcjonalny domek

Default avatar
Napisany przez marta
#2

Czy ktoś buduje "dom w tamaryszkach"?
Czy projekt ten sprawdza sie przy realizacji???

Default avatar
Napisany przez alice
#3

mam zamiar zakupic ten projekt po blisko 3 latach przegladania róznych katalogów , jest to bardzo funkcjonalny i prosty domek, zamierzam jedynie powiększyc pokój dzienny o powierzchnię tarasu.
Widziałam zrealizowany dom wg prawie identycznego projektu/bez garażu/ mimo niedużej powierzchni był bardzo przestrznny.

Default avatar
Napisany przez Paco
#4

Jestem na etapie adaptacji projektu. Zmieniam fundamenty z wylewanych na bloczki betonowe, strop na Terriva a ściany na Porotherm 44 P+W. Dodatkowo architekt doprojektowuje mi niewielką piwnicę do której wejście będzie pod schodami na górę. Da mi to łazienkę na parterze zamiast kotłowni a kotłownia będzie w piwnicy w tym samym pionie. Likwiduję słup do podciągu w salonie który będzie zastąpiony dłuższą ścianką. Na parterze ogrzewanie podłogowe (przy tej powierzchni koszty wzrosną nieznacznie w porównaniu z o ogrzewniem grzejnikowym). Przejrzałem setki projektów i najbardziej cenię w projekcie domu w Tamryszkach, że przy swojej powierzchni ma cztery ładne pokoje na poddaszu kosztem zbędnej komunikacji. Bryła budynku jest ładna a jednocześnie prosta w budowie a co za tym idzie koszty budowy umiarkowane.

Default avatar
Napisany przez Benx
#5

Witam.
Pytanie do Paco:
jak zmienia sie szerokosc sciany fundamentowej przy zmianie scian nadziemia ( z szerokosci 25 cm na 35 cm? i czy lawa tez bedzie szersza > z 50 cm na 60 cm.), czy pozostaje bez zmian? Rozwazam tez taka zmiane ale najpierw chce skalkulowac wzrost kosztow.

Default avatar
Napisany przez Benx
#6

poprawka do poprzedniego postu Pytanie do Paco: czy szerokosc sciany nadziemia ulega zmianie na 44 cm? Ja rozwazam zmiane scian nadziemia na Ytong bez docieplania styropianem. bezposredni kontakt benx@o2.pl

Default avatar
Napisany przez Paco
#7

Witam. Wszystkie cztery egzemplarze projektu ma architekt, ale o ile mnie pamięć nie myli nie ma takiej potrzeby. Nawiasem mówiąc trudno znaleźć dobrego i niedrogiego architekta. W moim przypadku dopiero czwarty z którym się spotkałem okazał się rzeczowy a przy tym niedrogi. Za zmiany architektoniczne i konstrukcyjne + mapka z zagospodarowaniem terenu ma wziąść 2.000 zł. Co jak mi się wydaje na tę ilość i rodzaj zmian nie jest kwota wygórowaną. Ściany nadziemia będą miały oczywiście 44 cm z tym że "pójdą na zewnątrz". Wielkość wnętrza absolutnie się nie zmieni. Dłuższe powinny być jedynie krokwie ale jest to różnica paru centymetrów i nie ma znaczenia. Nie robiłem obliczeń ale myślę i z wszelkich dostępnych publikacji wynika że ściany jednowarstwowe w budowie są zdecydowanie tańsze (zwłaszcza beton komórkowy) od ścian z dodatkowym dociepleniem. Strop też radzę zmienić (za dużo szalowania). Terriva jest równie tani a prostszy w wykonaniu.

Default avatar
Napisany przez alice
#8

Pytanie do Paco, gdzie budujesz ten domek, mój powstanie we Wroclawiu napisz coś wiecej na temat ściany , która zastąpła słup do podciągu ,chciałabym cos z tym zrobic ale brakuje mi koncepcji. Zamierzam jedynie powiększyc salon o powierzchnię tarasu oraz toaletę pod schodami przekształcic na małą łazienkę / pod skosami jest możliwośc wstawienia kabiny prysznicowej /dostałam projekt tej modyfikacji z biura Archonu/ myslę jeszcze o nieznaczym powiekszeniu powierzchni komunikacji na poddaszu poprzez minimalne zmniejszenie powierzchni najwiekszego pokoju. Pozdrowienia alice

Default avatar
Napisany przez Paco
#9

Odpowiedź dla Alice.
Ja będę budował pod Gdańskiem. Ok 18 km od centrum. Likwidacja słupa od podciągu w salonie odbędzie się poprzez przedłużenie ściany w ten sposób że otwór wejściowy do salonu będzie miał 130cm a ściana będzie do końca biegu schodów. Myślę, że musisz na ten temat porozmawiać z architektem. Jeśli chodzi o powiększenie salonu o powierzchnię tarasu to myślę, że ta zmiana może być dość skomplikowana. Czy omawiałaś ją już z architektem czy to na razie tylko taka koncepcja? Jeśli chodzi o toaletę to wydaje mi się, że jest zbyt mała i zbyt niska żeby zrobić z niej łazienkę. I szczerze mówiąc nawet o tym nie myślałem, a jak napisałem wcześniej mam inną koncepcję. Ale pomysł bardzo ciekawy! A komunikacja na piętrze jest faktycznie ograniczona. I powiększenie jej kosztem największego pokoju jest chyba jak najbardziej zasadne. Z tym że na piętrze to już są ścianki działowe (niestety z tymi cholernymi słupami) i taką zmianę można wykonać bez zmian w projekcie po postawieniu stanu surowego. Czy zamierzasz rozpocząć budowę jeszcze w tym roku? Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez alice
#10

Witam Paco, dzięki za odpowiedż.
Ten domek zamierzamy budować najprawdopodbniej pod koniec 2005 roku.Szukając takiego normalnego domu / prosta ale ładna bryła,mało skomplikowany dach, funkcjonalny układ pomieszceń /przeglądneliśmy chyba tysiące projetków . Ten natomiat zaakceptowaliśmy prawie od razu. Na powiększenie salonu otrzymamy bezpłatną zgodę biura i nie jest to wbrew pozorom trudna zmiana.Moj Mąż ogądając każdy nowy projekt zwracał uwagę na możliwośc ustawienia w salonie sprzętu audio. Tak więc ta zmiana i powiekszenie salonu zostalo wymuszone własnie takim własnie powodem.
W łazienkce pod schodami będzie możlwośc ustawienia kabiny ale takiej nietypowej tj brodzik + pojedyncze drzwi lub zasłona , otrzymaliśmu z biura projekt takiej zmiany. Zastanawiamy się tylko nad technologią i kolorystyką domu. Budowę zlecimy firmie . Napisz co skloniło Cię do zmiany technologii.
Pozdrawiam Alice.

Default avatar
Napisany przez Paco
#11

Na ściany jednowarstwowe zdecydowałem się ze względów praktycznych i ekonomicznych. Taką ścianę wznosi się szybko, nie wymaga ona docieplenia (nie muszę więc już w pierwszym roku jej tynkować) i jest tańsza od dwuwarstwowej przy zachowaniu zbliżonych wartości współczynnika przenikania ciepła. Do tego ceramika jest materiałem naturalnym w przeciwieństwie do styropianu który utrudnia "oddychanie ściany". Podobnie strop, wylewany jest pracochłonny(wymaga szalowania) i dlatego coraz rzadziej stosowany a Terriva zbliżony kosztowo i w tej chwili chyba najpopularniejszy(każda ekipa powinna sobie z nim bez trudu poradzić). Fundamenty murowane z bloczków betonowych zamiast wylewanych, nie trzeba szalować ani czekać na uzyskanie pełnej twardości fundamentów. Jeśli chodzi o kolorystykę domku to już ją mam w głowie. Osobiście podoba mi się dom pokryty czarną dachówką (w żadnym wypadku blachodachówką), z elewacjami w kolorze piaskowym wpadającym trochę odcieniem w żółty i wykończenie klinkierem i piaskowcem. Z "ekstrasów" prawdopodobnie zdecyduję się na centralny odkurzacz (w miarę przystępne i rozłożone w czasie koszty) i być może (zależy od finansów) wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jeśli uda mi się załatwić wszystkie formalności chciałbym jeszcze w tym roku postawić stan surowy otwarty. Jeśli będzie już za późno ruszam pełną parą wczesną wiosną. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez alice
#12

Do Paco
Serdeczne dzięki za garść informacji, myslę ,ze na etapie rozmów z architektem rozważymy twoje rozwiązania ,myślę ze skorzystamy z propozycji rozwiązania ściany w salonie. Generalnie jesteśmy za uniakniem zmian w projekcie ze względu na dodatkowe koszty , ale bardzo spodobała sie nam propozycja przeniesienia kotłowni.
Nie mamy natomiast wątpliwości
co do zamiany polegającej na powiększenia salonu oczywiście tylko o tą zadaszoną powierzchnię tarasu / pokój będzie większy o okolo 5 metrów kwadratowych/
Ogładaliśmy na żywo zamieszkały dom w/g projektu archonu ,, Dom w narcyzach'', który z co prawda generalnie rózni sie od naszego projektu, ale ma dośc podobne rozwiązany pokój dzienny z jadalnią i zadaszonym tarasem. Znaliśmy dobrze ten projekt z katalogu , natomiast w konfrontacji z jego realizacją bylismy zaskoczeni brakiem przestrzeni. Pokój mający 25 m kw. ograniczony scianą jadalni wydawał się naprawdę mały. Kolorystyka naszego domu uzalezniona będzie od finansów tj w przypadku wystarczającej ilości gotówki pokrycie dachu dachówką ceramiczną w kolorze miedzianym lub brązowo-miedzianym, ściany w pastelowych kolorach , okna brązowe drewniane .cegła klinkierowa w dobrym gatunku W przypadku jakiś ograniczeń finansowych dachówka cementowa w ciemnym kolorze no i oczywiście odpowiednio dobrana pozostała kolorystyka izrezygnujemy chyba z okiennic . Zastanawiam się jedzcze nad balustradami balkonu , przeraża mnie wygląd drewna narażonego na działanie czynnikow atmosferycznych po kilku latach. Widziałam takie balustrady w niespełna dwuletnim domu - wygladały fatalnie pomimo zastosowania podobno dobrych impregnatów.
Zyczę powodzenia na każdym etapie budowy i mam nadzieję ,ze po zrealizowanu np stanu surowego otwartego pochwaliśz sie jakąś fotką.
Pozdrawiam Alice.

Default avatar
Napisany przez Paco
#13

Do Alice. Witam! Zgadzam się całkowicie z ideą powiększenia salonu, ale nie wiem w jaki sposób można to zrobić bez zmian konstrukcyjnych dachu (salon i tak jest bardziej wysunięty niż jadalnia), a to jest już skomplikowana zmiana. Jeśli możesz napisz mi coś więcej na ten temat bo po prostu inaczej nie mogę sobie tego wyobrazić. Jeśli chodzi o dokonywanie zmian to uważam że warto ich dokonywać o ile mają ułatwić budowę i sprawić że późniejsze mieszkanie będzie wygodniejsze. Mój zakres zmian jest dość szeroki a koszt ma wynieść 2.000 zł co przy całkowitych kosztach budowy jest kroplą w morzu a już zamiana ścian na jednowarstwowe daje większe oszczędności (chyba że ktoś sam będzie docieplał dom i w tej pozycji nie dojdzie mu robocizna). P.S. Jeśli chodzi o fotki to na pewno będzie ich dużo! I na pewno podzielę się nimi z uczestnikami forum. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez alice
#14

Do Paco . Obawiam sie ze niewiele będę mogła pomóc w kwestii zmian konstrukcyjnych dachu. Jak juz wczesniej wspominałam po wybraniu tego projektu zwróciłam sie do biura Archonu z zapytaniem o możliwość powiększenia salonu o powierzchnie tarasu, przesyłając e-mailem zeskanowany rzut powierzchni parteru z naniesioną zmianą .tj przesunietymi scianami konstrukcyjnymi do wysokości słupa od strony ogrodowej.
W odpowiedzi uzyskałam informację ,iz taka zmiana jest jak najbardziej możliwa i otrzymam na nią bezpłatną zgodę biura. Ponieważ budowę zamierzamy rozpocząć w 2005 roku zlecając jej wykonanie firmie budowlanej nie analizowalismy ewentualnych trudności zwiazanych z taką zmianą i prawde mówiąc jestem trochę zaskoczona. Oglądając elewacje domu od strony ogrodowej dla laika jakim jestem wygląda to całkiem prosto.
Myślę, że architekt adaptujący projekt najlepiej wypowie sie co do tej kwestii. Uważam jednak że taka zmiana jest potrzebna gdyż dzienny pokój o powierzchni 20 m w domu to stanowczo za.mało.
Daj znac w przypadku skonsultowania tej sprawy z architektem .Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez paco
#15

Do Alice. Biuro Archonu zgadza się generalnie na wszystkie zmiany o ile oczywiście zostaną wykonane przez architekta z uprawnieniami. Niespełna 20 metrowy salon jest nie oszukujmy się dość mały, dlatego liczę, że otwarta kuchnia i jadalnia w połączeniu z salonem dadzą poczucie przestronności. Przy najbliższej okazji zapytam się o tą zmianę architekta który zajmuje się adaptacją mojego projektu.
Pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez Baska
#16

Wybralismy dom w tamaryszkach i juz jest do adaptacji u architekta. Robie podobne zmiany jak Alice, powiekszam pokoj dzienny o powierzchnie tarasu( nie jest to az tak skomplikowane jak sadzi Paco, jestesmy po rozmowach z architektem). Mysle rowniez o malej piwnicy pod schodami( na hiszpanskie wina:),) no moze pomysl z kotlownia jest dobry. Czy zostawiacie garaz taki jak w projekcie? My myslimy o powiekszeniu garazu, chcialam na cala boczna sciane domu ale architekt powiedzial, zeby zostawic 1 m takie wciecie.Paco zamierzamy zaczac jak najszybciej jak tylko to jest mozliwe. Zamierzamy budowae sie okolo18 km pod Gdynia.Paco jestes z Hiszpani :), mamy juz bardzo bliskiego przyjaciela hiszpana... Paco, na jakim jestes etapie? Jestem niecierpliwa odezwijcie sie..

Default avatar
Napisany przez Dora
#17

ja jestem na etapie zamykania stanu surowego, chcę dodać do poprzednich wypowiedzi iż wrażenie przestrzeni na parterze jest przyjemne i nie czuje się ciasno w tych raptem 57 mkw.
Jeżeli wybierzecie strop teriva to proponuję małą poprawkę w schodach (może trochę wyższe stopnie) z uwagi na zwiększenie grubości stropu mam obecnie regularny schodek przy wejściu do pokoju nad garażem i dodatkowy stopień w ostatnim ciągu na piętro - co za tym idzie pewne zmiany w ustawienu ścian łazienki (schody wchodziły w światło drzwi łazienkowych) takiego szczegółu niestety nie zauważył architekt robiący adaptację.
Sam ciąg komunikacyjny na poddaszu mino że szczątkowy nie jest klaustrofobiczny z uwagi na przestrzeń klatki schodowej i szkoda pomniejszać powierzchni pokoi.
Ja uważam ten projekt za szczyt ergonomii i estetyki przy max. wykorzystaniu niewielkiej powierzchni, właściwie nie ma co zmieniać i kombinować bo można tylko popsuć, kiedy chodzę po wybudowanym już domku to czuję że w każdym kącie jest ok, albo prawie i nie żałuje że zbytnio nie starałam się go zmienić.
apropos słupów na poddaszu, moi wykonawcy postawili grubszą ściankę z bloczka 24 cm i zrobili zbrojenie a dopiero na niej postawili słupy wspierające dach - rezultat nie mam słupów na które bym wchodziła otwierając drzwi do pokoju.

Default avatar
Napisany przez Janewa
#18

Przymierzam się do budowy tego domu. Czy można się dowiedzieć jaki jest orientacyjny koszt stanu surowego otwartego? w planie mam wydłużenie domu od strony tarasu o około 1 m.

Default avatar
Napisany przez Paco
#19

Właśnie kończę stan surowy zamknięty. Jestem bardzo zadowolony z piwnicy i z zamiany kotłowni na parterze na łazienkę. Jeśli chodzi o strop terriva to Dora faktycznie ma rację że należy uwzględnić podwyższenie wysokości stopni. U mnie stopnie mają po 19,5 cm. i poza tym nie ma to wpływu na nic innego. Uważam że dobra ekipa nie ma prawa popełnić takiego błędu jak u Dory, nawet jeżeli architekt przeoczył ten fakt. Poszerzyłem również komunikację na piętrze poprzez wydłużenie płyty żelbetowej o ok. 35 cm, można więcej ale wtedy ryzykuje się tym, że bardzo wysokie osoby będą musiały się schylać wchodząc na piętro. Mogę już dziś podać, że stan surowy zamknięty wyniesie mnie ok. 120.000zł. Z tym że mam dodatkowo dobrze docieploną i zaizolowaną piwnicę i nie oszczędzałem na materiałach. Ściany są z Porothermu 44 na zaprawie ciepłochronnej ( 44 jest sporo droższa od 25 ale nie wymaga późniejszego docieplania, zaprawa ciepłochronna tez jest sporo droższa od cementu), zastosowałem nadproża z kasetą na rolety "Juranda" (polecam!), dachówka Braasa Ceasar (Nowość), wysokiej jakości folia wysokoparoprzepuszczalna ( bez deskowania), okna z PCV ale z dwustronną okleiną drewnopodobną i ze szprosami, więźba dachowa impregnowana ciśnieniowo itp. Stosując tańsze materiały można taniej! Pozdrawiam wszystkich Tamaryszkowiczów! P.S. Nie jestem Hiszpanem! Ale fajnie by było! Chociaż na trochę :)

Default avatar
Napisany przez Janewa
#20

Czy może ktoś z Państwa buduje na terenie Górnego Śląska? Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Terenia
#21

Witamy. Jesteśmy z Trójmiasta. Zamierzamy zakupić projekt Dom w Tamaryszkach. Czy ktoś buduje ten dom w okolicy, bardzo chcielibyśmy go obejrzeć przed zakupem projektu. Mój adres email terenia2@autograf.pl

Default avatar
Napisany przez Włodzio
#22

Witam wyszstkich tamaryszkowiczów
Czy ktoś buduje w okolicach Wrocławia ?

Default avatar
Napisany przez Roman
#23

Witam fanów domu w tamaryszkach.

Razem z żoną jesteśmy w trakcie wyboru projektu. Najbardziej podobał się nam właśnie ten z wielu powodów. Na podstawie rysunków i zdjęć reklamowych z internetu nie można wielu rzeczy wywnioskować. W związku z tym chcielibyśmy zobaczyć nawet stan surowy.
Zwracam się z prośbą do właścicieli w rejonie warszawy jeśli nie sprawi to kłopotu to proszę o kontakt e-mail burchartroman@tlen.pl

Pozdrawiam.
Mieszkam w warszawie

Default avatar
Napisany przez Dorota
#24

Ja również mam zamiar budować dom W Tamaryszkach i jak większość chciałabym zobaczyć ten dom w rzeczywistości, chociażby stan surowy. Mieszkamy w zachodniopomorskim jeśli ktoś w pobliżu buduję proszę o kontakt drakowska@op.pl a może ktoś ma kosztorys swój własny? Ile tak naprawdę kosztował was ten dom. Pozdrawiam.;

Default avatar
Napisany przez czarek
#25

Zachorowałem na "dom w tamaryszkach". Czytałem z uwagą wszystkie wypowiedzi dotyczące projektu i proszę o oświecenie mnie gdzie na poddaszu znajdują się słupy podtrzymujące konstrukcję dachu. Dysponuję tylko katalogową wersją rzutów, a na nich nic tagiego nie widać !
Przymierzam się do wyrównania wielkości pokoi poprzez małą korektę ścian działowych i drzwi, i chciałbym uniknąć niespodzianek.
Rezygnuję z balkonu, na rzecz barierek, myślę że nie jest on konieczny, a mimo wszystko kosztuje parę złotych.
Powiększenie pokoju dziennego o powierzchnię tarasu ( do słupa ) wydaje się bardzo uzasadnione, ale też chciałbym uniknąć słupa "na środku" pokoju.
Proszę gorąco o informacje na adres: crodak@op.pl
Życzę uczestnikom forum powodzenia w realizacji swoich projektów.

Default avatar
Napisany przez Janewa
#26

ja również jestem zainteresowana umiejscowieniem słupów na poddaszu. Również rezygnuję z balkonu, ale myślę o powiększeniu pokoju dziennego poprzez dodanie od tej strony jednej krokwi. Proszę o ewentualną odpowiedź na adres 080180@oil.org.pl

Default avatar
Napisany przez Arkadiusz Firek Archon+
#27

Szanowni Inwestorzy
Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, iż słupy drewniane podtrzymujące konstrukcje dachu znajdują się: w łazience przy kominie i w pokoju nr 7 przy ścianie działowej - podpierające płatew kalenicową oraz w ścianach bocznych klatki schodowej - podpierające krokwie koszowe.
Arkadiusz Firek ARCHON+

Default avatar
Napisany przez czarek
#28

Dziękuję za informacje dotyczące słupów podtrzymujących konstrukcję dachu.
Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Krycha
#29

Do Paco,
Pisałeś, że wybudowałeś dom 18 km od Gdańska. Czy jest możliwość zobaczenia Twojego domu. Też chciałabym budować dom w tamaryszkach i tez w okolicach Gdańska.

Default avatar
Napisany przez ludek
#30

czy ktos buduje w polsce poludniowej

Default avatar
Napisany przez krzycho
#31

Witam

mam pytanie , czy ktos buduje ten domek w Polsce poludniowo-wschodzniej, konkretnie woj. podkarpackie, ewentualnie malopolskie i lubelskie

Default avatar
Napisany przez baska
#32

Mam juz ławy,zaraz beda fundamenty . Powiekszyłam duzy pokuj o taras.Mam wielka chec zobaczyc stan syrowy tego domu. Paco odezwij sie na email bduczmal@poczta.onet.pl mam kilka pytan do Ciebie wiem ,ze nie jestes hiszpanem ale to nie problem..:), Kto ocieplał welną ?Mam nadzieje, że Ci co juz zbudowali sie odezwą.

Default avatar
Napisany przez Jacek
#33

Wlasnie kupilem projekt i uwaznie go studiuję. Nie chce robic zadnych zmian poza ukladem scianek dzialowych na poddaszu i delikatna modyfikacja stolarki okiennej. Ten domek wpadl mi w oko juz od pierwszego wejrzenia i mam nadzieje ze spelni moje oczekiwania.
Zastanawiam sie nad zamiana bloczkow Porotherm na max-a. Czy ktos wie moze jakie jest porownanie cenowe, funkcjonalne i jakosciowe tych technologii (moze gdzies w internecie mozna znalezc takie zestawienia)?

Czy jest mozliwosc obejrzenia zdjec z realizacji domu wedlug tego projektu? Jesli ktos takowe posiada to bardzo prosze o przeslanie na adres:
jacek.liber@bcspolska.pl
P.S Budujemy w Polsce poludniowej, dokladnie w Nowym Saczu i chetnie poznamy innych tamaryszkowiczow w tym rejonie w celu wymiany doswiadczen.

Default avatar
Napisany przez Grzegorz Gorączko ARCHON+
#34

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Porównanie kosztów wybudowania ściany z pustaków Porotherm, oraz MAX, nie pokazuje znacznych różnic. Postawienie ściany w obu technologiach zamyka się kwotą ok. 78-80zł/m2 (robocizna i materiał, kwota netto).
Argumenty pozostają jednak po stronie pustaka Porotherm. Jest to nowoczesna ceramika, tzw. poratyzowana - pustak ma większą izolacyjność cieplną niż zwykły Max.
Porównując koszty budowy ściany twierdzi się często, iż ściana z Max'a jest tańsza, ponieważ pojedynczy bloczek jest tańszy, nie bierze się jednak pod uwagę, że jest on ponad dwa razy mniejszy od pustaka Porotherm, co z tego wynika potrzeba go dwa razy więcej. Większa liczba bloczków, większa liczba spoin, czyli zaprawy, oraz większy nakład pracy.

Default avatar
Napisany przez Tosia
#35

Paco - poradz prosze - zamieniles kotlownie z lazienka od tak sobie? Nie bylo zadnych zmian w scianach etc.? I co z drzwiami do garazu? Rozumiem, ze musiales z nich zrezygnowac.
Dla mnie Tamaryszki sa extra, ale prysznic na parterze musi byc. Myslalam jeszcze, zeby moze polaczyc lazienke z kotlownia i czesc dot. kotlowni zaslonic luksferami. Bede wdzieczna czy takie kombinacje sa konieczne, czy nie. Gorace pozdrowienia! Tosia

Default avatar
Napisany przez Jacek
#36

Te luksfery to niezly pomysl. Jedyny problem to wentylacja. W miejscu gdzie mozna byloby zrobic kabine dostepna z ubikacji jest wentylacja przygotowana pod kociol... Ja tez chcialbym miec kabine na dole ale poza tym co napisal Paco nie mam pomyslu. Rozwiazanie Paco nie jest dla mnie dobre bo nie jestem zwolennikiem duzych zmian w projekcie a juz na pewno nie chcialbym wchodzic w piwnice. Tosia jak wpadniesz na jakis pomysl to koniecznie daj znac.

Default avatar
Napisany przez Paco
#37

Do Krycha. Mój domek jest już w stanie surowym zamkniętym. W tej chwili robią instalacje wewnętrzne. Do obejrzenia w miejscowości Pręgowo przy ul. Św. Jana. Zjazd z obwodnicy - kierunek Kościerzyna i w miejscowości Kolbudy na Pręgowo (1,5 km). Pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez Paco
#38

Do Baśka. Z emailem będzie problem. W tej chwili nie korzystam wogóle ze skrzynki bo dostawałem sporo wirusów, a że pracuję dużo na komputerze nie mogłem sobie na to pozwolić. Ale możemy rozmawiać na forum. Pozdrawiam. P.S. Ten pomysł z powiększeniem salonu jest dobry bo w rzeczywistości te 20 m to nie za wiele.

Default avatar
Napisany przez Paco
#39

Do Tosi.
Zamiana kotłowni na łazienkę odbyła się bez żadnych innych zmian z tym związanych. Po prostu pomieszczenie gdzie w projekcie była kotłownia u mnie jest łazienką. A piwnica mieści się pod częscią w której w projekcie jest wiatrołap, kotłownia i hol ze schodami. W piwnicy pod łazienką mam kotłownię także w jednym pionie mam kotłownię i dwie łazienki. A pod wiatrołapem pralnię. (ścianki działowe pokrywają się). Jeśli ktoś nie chce piwnicy a koniecznie chce drugą "normalną" łazienkę powinien pomyśleć o kotle z zamkniętą komorą spalania. Z tego co mi wiadomo zastosowanie takiego kotła nie wymaga osobneho pomieszczenia(kotłowni). Piec może być więc zlokalizowany np. w łazience. Ale szczerze polecam piwnicę. Ja w kotłowni ustawię sobie regały, nie zamierzam też suszyć prania nad wanną jak to się robi w blokach - będę miał pralnię. Przejścia do garażu z budynku nie będzie.P.S. Jeśli chodzi o miejsce na "graty" wychodzi całkiem ładne poddasze nieużytkowe. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Jacek
#40

Paco, co miales na mysli mowiac o poddaszu nieuzytkowym? Czy chodzi o przestrzen nad poddaszem? Czy jesli sufit bedxie z plyt gipsowo kartonowych to bedzie mozna po tym chodzic? Jestem laikem w sprawach wiec jesli moglbys mnie oswiecic to bylbym bardzi wdzieczny.

oglądasz stronę   z 5
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?