Temat założony przez anka,
11 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez anka
#1

czy ktos z państwa wybudował może teraz ten dom? chodzi mi bowiem o koszty, ciężko mi się zdecydować na jakiś projekt a koszty są dla mnie ważne. dzięki za każdą odpowiedż.

Default avatar
Napisany przez Gierga
#2

Zależy co należy rozumieć przez koszt budowy - całkowity , czy stan surowy otwarty. Ja mogę otwarcie powiedzieć, że stan surowy otwarty (budowany z silikatów na klej, dach deskowani + papa, strop gęstożebrowy) - koszt materiałów ok 27 000 zł (częśc materiałów była kupowana po Vacie 7 %). Jestem już na etapie zakończenia dachu.

Default avatar
Napisany przez as
#3

Wykonanie jest projektowane w porothermie 24+styropian, czy z cegły silki jest dużo taniej?.Mam projekt z garażem z boku, czy ktoś ma doświadczenie z czego budować i co zmieniać?

Default avatar
Napisany przez Gierga
#4

Budowałam z silki , bo uważam, że jest to bardzo dobry i zdrowy materiał, czy taniej wyszło, trudno powiedzieć, ale jestem zadowolona.

Default avatar
Napisany przez amlysy
#5

Czy styropian 14 cm to nie przesada? Jestem z ok.Poznania, może w górach 14 a niżej 10? Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwesti to będę wdzięczny.

Default avatar
Napisany przez marekdab
#6

14 cm to inwestycja na przyszłość. Za kilka lat zwiększenie warstwy docieplenia , to dodatkowy koszt robocizny i materiałów(klej.siatka.tynk).Ja zastanawiam się raczej nad materiałem na ściany. poroterm sporo kosztuje. Myślę o siporeksie lub jak fundusz pozwoli nad silką

Default avatar
Napisany przez Alex
#7

jestem w trakcie budowy, tzn przygotowuje się do wylania płyty. Buduję z siporeksa o grubości 30cm, z pióro wpustem, dom będzie docieplony styropianem. Co do kosztów to za pustaki na caly dom zapłaciłem 13tys. Jeżeli ktoś ma więcej pytań to chętnie odpowiem

Default avatar
Napisany przez marekdab
#8

Dostałem dzisiaj wstępną wycenę materiałów. Jak Ją przeanalizuje to coś odpiszę:)

Default avatar
Napisany przez 1just
#9

hej.jestem w trakcie budowy czy ktos ma najnowszy kosztorys ?

Default avatar
Napisany przez paprotnik
#10

Hej,ja własnie zaczynam.Budowlaniec wyliczył mi wszystko i stwierdził ,że stan surowy  z odeskowanym dachem wyniesie mnie 120000

Default avatar
Napisany przez Kasia
#11

Wybudowaliśmy ufffff wkoncu ;) mieszkamy już rok ;) małe zmiany były ale tylko małe. Całość z wybudowaniem system gospodarczy ( firma dach, instalacje ) to 240 tys ;; budowaliśmy z porotherma teraz ociepliliśmy styropianem 15 cm i jest mega ciepło ;) polecam, domek fajny przestronny, wcale nie wydaje się z zewnątrz taki duży jak jest w środku ;)

2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?