Temat założony przez szela,
19 zdjęć, 54 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez szela
#1

witam serdecznie, czy ktoś może wybudował juz ten dom lub buduje???, ja chcę budować w marcu. Dajcie znać.projekt juz kupiłem i wprowadzłem pewne zmiany.

Default avatar
Napisany przez joanna
#2

witam serdecznie.rozpoczeliśmy budowę domu w świetliku G2 na wsi 20 km od Radomia w sierpniu 2009r. jesteśmy na etapie zalewania stropu (może w tym tygodniu) idzie nam to bardzo powoli, projekt jest jednak skomplikowany, może Państwo macie jakieś dobre rady to o nie poproszę, anna

Default avatar
Napisany przez Kasia i Artur
#3

Witam serdecznie Anię (Joannnę) :) Również planujemy budowę tego domu w województwie mazowieckim. Czy byłaby Pani tak miła i umożliwiła nam zobaczenie na żywo tego pięknego domu ? Obiecuję, że nie zajmiemy dużo czasu. Myślę, że to by nas ostatecznie przekonało do wyboru tego projektu. Byłabym bardzo wdzięczna.Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Karolinka
#4

Ja również planuję budowę świetlika w tym roku. Również w woj.mazowieckim. Może będziemy się wymieniac uwagami?

Default avatar
Napisany przez Artur
#5

HejkaJestem na etapie wyboru projektu. Działka juz czeka w Józefowie. Zastanawiam się pomiędzy projektami: Dom w Świetliku G2, Dom w Rododendronach 5 W, Rumianek 2. Najbardziej podoba mi się jednak Świetlik. Z wypowiedzi na forum wyłapałem, że warto garderobę przy łazience zamienić na pralnie z suszarnią. Zastanawiam się również nad zabudowaniem kuchni na ścianie północnej przy kominku, żeby wytworzyć przestrzeń na dodatkowe szafki skoro nie ma spiżarni. Bardzo by mi zależało, żeby zobaczyć Świetlika na żywo - może wiesz gdzie się znajduje taki dom ?

Default avatar
Napisany przez Ania
#6

A Józefów to gdzie? Ja mieszkam w Głuchołazach w woj. opolskim. Od pół roku mieszkam w Świetliku G2. Zapraszam.

Default avatar
Napisany przez Artur
#7

Dziękuję za zaproszenie - ze względu na sporą odległość raczej nie skorzystam. Mogę się za to podpytać jak Ci się ogólnie mieszka w tym domu i ile szacunkowo wynosił całkowity koszt budowy?Prosiłbym o kontakt użytkownika o loginie Joanna (podpisana na końcu wiadomości anna) , która mieszka 20 km od Radomia o kontakt. Będę bardzo wdzięczny. laszu@wp.pl

Default avatar
Napisany przez Karolinka
#8

Czesc Ania.
Jestem za etapie zmian w projekcie. Zastanawiam się czy nie powiększyć łazienki na parterze aby zrobić okno. Wiem, że była by to mała wnęka wię nie wiem czy warto.
Czy mozesz mi pokazać jak wygląda twoja łazienka. Będę bardzo wdzięczna za kilka fotek.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Ania
#9

cześć. jeśli powiększałabym dolną łazienkę to nie z wnęką tylko na kwadrat a kotłownie zrobiłabym z garażu z korytarzyka  jaki wychodzi koło drzwi ogrodowych w garażu. Garaż miałby wówczas kształt kwadratu. Poszerzyłabym garaż o pół metra, czego mi teraz brakuje. Okno, które ty chcesz wstawić w dolnej łazience mam w kotłowni. Wstawiłam również dwa niewielkie okna w garażu i nie żałuję. Garaż jest duży i według mnie jedno okno to za mało. A czym chcesz ogrzewać bo to też ma znaczenie -chodzi o wygospodarowanie miejsca na źródło ciepła.Podaj mi maila to prześlę zdjęcia. Koszt domu jest dość wysoki, projekt też bardziej skomplikowany od pozostałych. Nie liczyłam ale mnie wyniósł koło 700tyś. z pompą ciepła.

Default avatar
Napisany przez marika
#10

Witam! Dawno na forum się nie wypowiadałam ale powiadomienia przychodza i czytam sobie te Wasze wypowiedzi. Otóż ja mam trochę inne odczucia niż Ania. W naszym domu mieszkamy od ponad półtora roku - nasz dom kosztował między 400 a max 450 tyś. (Dokładnie policzyć nie jesteśmy w stanie) - ale to już z całym wyposażeniem łącznie z meblami, sprzetem, firankami i innymi bzdurkami - wprowadzaliśmy się do gotowego. Nasza ekipa budowlana i wykończeniowa twierdziła,że projekt jest raczej prosty i dom szybko piął się do góry. (Od piewszych wykopów do wprowadzenia się budowa trwała 10 miesiecy z czego ze wzgledu na deszce a potem zimę półtora mieisąca do dwóch nic sie nie działo). Ogrzewamy gazem i w zeszłym roku łącznie rachunki za gaz z sezonym grzewczym nie przekroczyły 3000. (W lecie wodę grzeja solary , gaz do gotowania ewentualnie w czasie pochmurnych dni do dogrzewania wody). Ja bym łązienki na dole nie ruszała - wg mnie jest zupełnie wystarczająca, na codzień korzystamy tylko z ubikacji i umywalki, z prysznica sporadycznie jak goście zostają na noc (w sumie równie dobrze mozna by tam wstawić pralkę i zasłonić ja drzwiami przesuwnymi). U nas pralka stoi w kotłowni w lecie super rozwiązanie - blisko na ogród ale w zimie już mi się tak bardzo nie podoba przechodzenie przez garaz. Jeśli miałabym coś przerabiać to w miejscu prysznica zrobiłabym przjście do kotłowni - pralni z domu. Ktoś takie rozwiązanie na forum proponował łacznie ze zdjeciami projektu. W kuchni zamurowaliśmy przejście między slonem i w tym miejscu powstała wnęka, którą zabudowaliśmy meblami -spełaniającymi rolę spiżarni: zmieściło się duże cargo piekarnik i mikrofala w słupku i jest jeszcze całkiem potezna szafa na zapasy. Jesteśmy 5 osobową rodziną i wystarcza. Jeśli miałabym coś doradzić to na etapie proktu wrato się skontaktować z projektantem wnętrz - u nas doradził przesuniecie okna od wschodu 10 cm lożej wejścia- żeby zmieściła się lodówka. Przesuniecie ściany między wiatrołapem a kuchnią o 30cm - żeby zmieściła się zabudowa kuchni (u nas od połdnia jest lodowka małe cargo zmywarka i szafka narożna z koszykiem magic, żeby wpełni wykorzystać miejsce)Schody zostały również "wydłużone" o jeden stopień aby powstała równa wnęka, w której my mamy szafę(po prawej stronie wejscia.)Na górze kosztem garderoby od południa mamy dwa pokoje - w sumie 4 na górze. I kosztem drugiej garderoby poiększoną główną łazienkę. W domu bardzo wygodnie nam się mieszka i oprócz wprowdzaonych zmian nie zmieniłabym do dziś nic więcej. Acha nie ma okan od zachodu w salonie(zyskliśmy ścianę na komodę i witryny, zlikwidowaliśmy okno w garazu- jakoś go nam nie brakuje i zmniejszyiiśy okna w sypialni na górze o jedna kwaterę nie mamy tam balkony tylko barierkę)Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Karolinka
#11

Dzięki dziewczyny za rady.
Ania - trochę mnie przeraziłaś tą ceną. Mi początkowo podobał się inny dom, trochę większy i z dachem 4 spadowym. Zrezygnowałam jednak z niego bo firma budowlana wyceniła mi go na ponad 700.000 zł.
Szukałam taniego , prostego domu i eleganckiego domu, z dachem dwuspadowym i podwójnym garażem (większość tych domów jest strasznie szeroka. ) Świetlki akurat jest zgrabny, nie za szeroki, nie za długi. Wydawało mi sie więc, że w 500.000 zł sie całkowicie zmieszczę.. No ale zobaczymy w praktyce.
CZy jak kupowałyście projekt domu to kupowałyście też projekt ogrzewania kominkowego?
Czy solary się opłacają, czy szkoda sobie zawracać głowy nimi? I czy kominek macie z płaszczem wodnym?
Ja jeszcze myślę o ogrzewaniu podłogowym w kuchni i łazience.
Za waszymi radami, chyba łazienkę zostawię tak jak jest.
Zrobię tylko okna w garażu i kotłowni, w kuchni postawię ściankę by oddzielić ją od salonu, oraz przerobię garderobę na poddaszu na suszarnię.
Jeszcze razs dzięki serdeczne za porady i zdjęcia.
Mój adres: sylwia1309@neostrada.pl

Default avatar
Napisany przez Karolinka
#12

Marika - czy mogę Cię prosić o zdjęcia ?
Tez na początku myślałam o powiększeniu kuchni kosztem wiatrołapu. Czy wejście nie będzie za "wąskie"?

Default avatar
Napisany przez pawełek
#13

witam ja też za rok rozpoczynam budowe świetlika zajmuje się wykończeniówką i ocieplaniem itp. więc obliczyłem że dom z wykończeniem wyjdzie jakieś  niecałe 300 000 zł ... warto samemu majsterkować to cena spadnie konkretnie ... lecz podstawowa zasada "NIE ROBIE TEGO CZEGO NIE POTRAFIE" jezeli ktoś z państwa ma jakieś ciekawe rozwiązania w swoim świetliku to bardzo bym prosił o przesłanie jakiegoś zdjęcia ...  z góry dziękuje (psychta@op.pl) 

Default avatar
Napisany przez marika
#14

O ile pamietam to projekt rozprowadzania ciepła z kominka był w pakiecie. My mamy normalny kominek a i tak grzeje bo jest w takim miejscu, że ciepło idzie z bocznych kratek na klatke schodową i na górę. My mamy ogrzewanie podłogowe w łazienkach, kuchni, wiatrołapie i korytarzu (wszedzie tam gdzie sa płytki)- najlepszy pomysł jaki mieliśmy:). W małej łazience jest tylko podłogówka i wystarczy w kuchni dołożyliśmy - po namowach hydraulika kaloryfer  scienny - i nie potrzebnie ani razu nie był włączany. Żałuję że nie ma kaloryfera na podeście schodowym pod oknem dachowym - bo troche ciągnie. Wiatrołap nie jest za mały. Masz zdjęcia - nie chowałam butów ani kurtek żeby było widac jak to na codzień wygląda. Daje jeszcze zdjęcia scianki z zabudową między kuchnia a salonem.  

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25669
Default avatar
Napisany przez marika
#15

kuchnia

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25670
Default avatar
Napisany przez marika
#16

wiatrołap widok z korytarzyka

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25671
Default avatar
Napisany przez marika
#17

wiatrołap

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25672
Default avatar
Napisany przez marika
#18

wiatrołap - po lewej stronie widać drzwi do garażu

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25673
Default avatar
Napisany przez marika
#19

wiatrołap po lewej stronie widać zabudowę z szafą wnekową

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25674
Default avatar
Napisany przez marika
#20

wiatrołap - widok z drzwi wejsciowych w tle salon

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25675
Default avatar
Napisany przez marika
#21

wiatrołap

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25676
Default avatar
Napisany przez marika
#22

jadalnia - bez okna od zachodu

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25678
Default avatar
Napisany przez marika
#23

Kuchnia - okno od wschodu

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25679
Default avatar
Napisany przez marika
#24

kuchnia

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25680
Default avatar
Napisany przez marika
#25

kuchnia

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25681
Default avatar
Napisany przez marika
#26

Ścianka jeszcze raz

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25682
Default avatar
Napisany przez marika
#27

salon

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25683
Default avatar
Napisany przez marika
#28

salon widok na wykurz

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25684
Default avatar
Napisany przez marika
#29

widok na kominek w tle kuchnia

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25685
Default avatar
Napisany przez marika
#30

Łazienka na górze - załączam wizualizacje bo zdjecia mi nie wychodzą. Ale wyglada niemal identycznie, zreszta jakies zdjecia dawalam juz w innym watku

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25686
Default avatar
Napisany przez marika
#31

łazienka cd.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25687
Default avatar
Napisany przez marika
#32

łazienka cd

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w świetliku (G2) obrazek 25688
Default avatar
Napisany przez Karolinka
#33

Czesc Marika. Dzięki za zdjęcia. Masz bardzo piękny dom. Widziałam też wcześniejsze zdjęcia na innym forum. Kuchnia urządzona jak w moich marzeniach.
Czy firma która Ci budowała, buduje też "w Polsce", czy tylko w Waszym rejonie?

Default avatar
Napisany przez marika
#34

Dzięki!:) Nie mam pojęcia do nas dojeżdżali jakieś 80km.I jeszcze słówko o solarach - Nas cała instalacja i zestaw kosztował ok 9000zł - wg obliczeń ma sie zamortyzować za jakieś 7 lat, do tego dochodzą koszty serwisowania co rok. Teraz byśmy się bardziej zastanawiali, zwłaszcza, że zestawy podrożały. W pierwszym roku super pracowały bo było słoneczne i upalne lato - przeprowadziliśmy się na początku lipca a piec do grzania wody włączylismy pod koniec albo w połowie pażdziernika. W zeszłym roku lato było bardziej pochmurne i desczowe i trzeba było sporadycznie podgrzewać juz od lipca. Nie ma słońca- nie ma ciepłej wody, tzn. ma ona ok 25 stopni - do mycia, zwłaszcza dzieci, to raczej chłodna. Trzeba samemu przekalkulować.

Default avatar
Napisany przez KArolinka
#35

Ja nie planuję solarów. Znajomi mają i żałują że założyli.
Planuję ogrzewanie gazowe (z butli, bo u nas nie ma możliwości z "rury"). Zastanawiam się nad pompą ciepła - przeraża mnie tylko koszt.
Czy możesz mi podac namiary na firmę budującą Twój dom. Jak się zorientowałam to niedrogo od Ciebie wzięli. Mi kilka warszawskich firm wyceniło stan deweloperski na ok. 450 -500 tys. zł. A jeszcze do stanu pod klucz trochę brakuje.
Zastanawiam sie czy nie budować systemem gospodarczym, wtedy bym mogła szybciej się pobudować (chodzi mi o finanse). NA budowanie pod klucz - nie mam tyle kasy, tzn. nie dostanę kredytu na aż taką kwotę.

Default avatar
Napisany przez Karolinka
#36

Marinka, mam jeszcze jedno pytanko, jako do fachowca, - czy tej ścianki na której jest kominek, nie warto przesunąć by była równo z tą przesuniętą juz ścianką między wiatrołapem a kuchnią?
Bardzo podoba mi się Twój dom.

Przemyślałam z mężem przez weekend wszystkie zmiany i zastosujemy się do Twoich sugestii. Tzn. zostawiamy łazienkę na dole bez zmian, powiększamy kotłownię o tą wnękę w garażu, wstawiamy okna w garażu.Postawimy ściankę mniędzy kuchnia a salonem, oraz przesuniemy ściankę pomiędzy kuchnią a wiatrołapem. Łazienkę na górze powiększymy by zrobić pralnię. W pokoju z balkonem zrobimy okna dwudzielne zamiast trójdzielnych. I wstawimy grzejnik na klatce schodowej.
Jeszcze tylko zastanawiamy się nad drzwiami garażowymi czy nie zrobić jednych dużych, zamiast dwóch mniejszych jak jest w projekcie.

Default avatar
Napisany przez marika
#37

Nie wem czy dobrze cię zrozumiałam, ale ta "scianka" to komin nie wiem czy tak łatwo można to przesunąć, a poza tym zwężysz sobie przejscie - 30cm to mniej wiecej jedna płytka na podłodze, wydaje mi się że będzie za wąsko. A brama to kwestia gustu. Jest takie zdjęcie na forum - jak dla mnie taka duża powierzchnia przytłacza całą elewcję z przodu. A poza tym wydaje mi się, że dwie bramy są symetryczne do dwóch okien na górze i dostajemy ładne, symetryczne podziały. Garaż jest ogrzewany i przy otwarciu jednej bramy mniej ciepła ucieka.

Default avatar
Napisany przez Karolinka
#38

Marika, a kominek masz z płaszczem wodnym czy zwykły?

Default avatar
Napisany przez marika
#39

Zwykły

Default avatar
Napisany przez darek505
#40

Powiec proszę ile mb kabla instalacyjnego 3x1,5mm i 3x2,5mm poszło wam na domek

oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom w świetliku (G2)
WT 2021
- 450 zł
Dom w świetliku (G2)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem dwustanowiskowym
151,12 + 38,02 + 4,33
Koszty : 322 700 zł
Cena: 4 160 zł 3 710 zł (3 016,26 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?