Temat założony przez pyza,
24 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez pyza
#1

Witam serdecznie !

Czy ktoś z Państwa zrezygnował z wstawiania ramy HEB oraz słupków?

Default avatar
Napisany przez Marek
#2

wydaje mi się, że trudniej znaleźć kogoś kto wstawiał ramę HEB. Oglądałem 3 realizacje i żadna nie miała tej ramy. Ja też nie będę jej miał.

Default avatar
Napisany przez Roman
#3

U mnie w okolicy są łącznie z moim 3 domy z HEB

Default avatar
Napisany przez pyza
#4

Pytanie do Marka. Jakie planujesz rozwiązanie? Pytam ponieważ dwóch konstruktorów twierdziło że bez tej ramy się nie da. Za to nasz cieśla twierdzi że nawet nie będą potrzebne słupki.

Default avatar
Napisany przez Miki
#5

My też mamy z ramą i nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem wykonawcy. I za to pokoje są bardzo ładne, bez słupów

Default avatar
Napisany przez bozena
#6

Ja od roku mieszkam w "Lewkoniach bez ramy HEB mam tylko jeden słup stalowy w ściance garderoby.Przez ok . pół roku sprawdzaliśmy czy dach będzie osiadał, ale nic się nie działo. Krokwie narożne mamy o 4 cm grubsze w stosunku do projektu. Dach z pełnym deskowaniem ale zostawiliśmy sobie furtkę w postaci wzmocnionego stropu na ewentualny słupek w pokoju. Narazie wszystko w porządku nic nie pęka i nie osiada. Daliśmy grubsze krokwie przy lukarnach i wszystko mocno złączyliśmy metalowymi klamrami.Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Roman
#7

Pyza, W projekcie jest załącznik wersja bez HEB, jeśli nie masz- Archon da Ci bezpłatnie.
Koszt ramy sam materiał to 3300zł.
Cieśla który twierdzi, ze mozna w wersji bez ramy usunąć słupki jest niekompetentny i nie dyskutowałbym z nim tylko z architektem odpowiedzialnym za adaptację. Dachówka waży około >9 ton na cały dach, dojdzie jeszcze cięzar śniegu który może przy wyjątkowej zimie spowodować katastrofę.

Default avatar
Napisany przez pyza
#8

Roman. Po pierwsze mamy ścianki działowe murowane, kartonowo gipsowe będą tylko przy garderobach. A cały strop jest wzmocniony dodatkowymi belkami żelbetowymi.Po drugie nie planujemy kłaść dachówki. Po trzecie konstruktor odradził nam ramę stalową. Po czwarte w projekcie są błędy. Po piąte z tego co napisała bozena jednak można zrezygnować z ramy HEB

Default avatar
Napisany przez Roman
#9

Pyza ja nie napisałem, że nie można zrezygnować z HEB, czytaj uważniej.
Warunkiem rezygnacji są dwa słupy jak w projekcie.Czy dach wytrzyma czy nie bez słupów, nie wypowiadam się bo to się dopiero okaże.Ja wolę coś zrobić dwa razy mocniej niż jest w projekcie.
A, że błędy i niejasności są w projekcie to wiem. Niestety Archon nie przyznaje się do błędów.

Default avatar
Napisany przez Janek
#10

Ajj...jak zwykle ROMAN... :((

Default avatar
Napisany przez x
#11

To o co tej całej pyzie chodzi ? Najpierw nic nie wie a potem strasznie sie mądraluje?
Roman nie przejmuj się Kwitnącym Jankiem (To ten sam od kominów cukrowych, też mądrala.)Pozdrawiam budujących lewkonie i spodziewam sie przynajmniej życzliwszych wpisów.

Default avatar
Napisany przez pyza
#12

Widzę, że tylko jedna osoba była pomocna. Pozostali prawdopodobnie nie wiedzą nawet o co chodzi.

Default avatar
Napisany przez y
#13

Czy naprawdę nikt nie potrafi tej pyzie odpowiedzień na proste pytania widać że potrzebuje pomocy?

Default avatar
Napisany przez ARCHON+
#14

Projekt "Dom w lewkoniach" został zaprojektowany w dwóch wersjach:
1. z ramą stalową HEB
2. z słupkami drewnianymi.
Są to rozwiązania alternatywne - dom należy wykonać wybierając jeden z dwóch wariantów.

Jeżeli projekt posiada błędy bardzo prosimy o konkretne wskazanie i opisanie ich, a na pewno odpowiemy.

Default avatar
Napisany przez Roman
#15

Wszystko jest w projekcie.Jeśli ktoś nie akceptuje projektu powinien zamówic indywidualny.

Default avatar
Napisany przez Roman
#16

X... nawet nie zauważyłem wpisu kwitnącego, nie interesują mnie wypowiedzi osób niekompetentnych,nic mądrego nie napiszą a niepotrzebnie wprowadzają zamęt. rozmowa tu powinna odbywać się na tematy merytoryczne.Pozostali niech przeniosa się na jakiś chat towarzyski.

Default avatar
Napisany przez Janek
#17

Roman raz robisz z siebie X a raz Y !! Daj już spokój. Twoje rady są nikomu niepotrzebne-tylko wprowadzasz zamęt. Jak coś ci nie pasuje w projekcie to trzeba było zgłosić do projektanta a nie wymądrzasz sie!! Tak samo zamęt robiłeś z wkładami do komina i biednych ludzi naciągałeś na koszta.
JAK JUŻ SIE WYMĄDRZASZ TO PISZ żE TY TAK ZROBIłEś A NIE "Są błędy w projekcie" -mądrala.

Default avatar
Napisany przez darek komorów
#18

witam i pozdrawiam .
Problem z ramą HEB przechodzą chyba wszyscy którzy budują Lewkonie.My to przechodziliśmy dwa lata temu.Nie mamy ramy dołożyliśmy słupek przy ścianie (przy kominie od kominka)i drugi słupek przy garderobie.dach mamy odeskowany pokryty dachówką DWA LATA TEMU CO BYŁA TAKA ŚNIEŻNA ZIMA miałem pewne obawy co do wytrzymałości dachu mierzyłem w jednym miejscu krokiew koszową czy się nie ugina
(tam gdzie miała być rama
HEB}
I zapewniam was że nie ugieła się.

Default avatar
Napisany przez matio
#19

Myślę, że niektórzy pomyili forum - sprzeczki gdzie indzej są prowadzone.
Do Pyzy- zrób ramę HE B o przekroju 180 lub 200,wg projektu- naprawdę warto zapłacic za świety spokój- waga dachówki + napór wiatru + ciężar samego dachu+ śnieg- nigdy nie wiesz ile spadanie.Ja mam HEB - kostowało mmnie to 3000 materiał + 1000 rob + 200 dzwig, ale jak wieje wiatr i leży śnieg to nie lecę patrzec czy pekają płyty kg- i czy w łazience na górze nie odpada glazura. Skoro ktoś kompetentny to obliczył - architekt, to nie rozmawiaj z cieślą który mówi, że się "da" i przez 6-7 miesięcy będzie ok, a pózniej to już sobie bedziesz w brodę pluc..., My inwestorzy mamy skłonności do słuchania przypadkowych ludzi, którzy wg, nas proponują rozwiązania lepsze bo: tańsze -prowizoryczne lub tymczasowe. Rób ramę heb. Powodzenia....i słuchaj tylko tych co mądrze radzą ;)

Default avatar
Napisany przez Emilia
#20

Może przedstawiciel firmy Archon+, podejmie temat i jako fachowiec opisze wady i zalety konstrukcji dachu z wykorzystaniem ramy HEB i bez niej. Wydaje mi się,że jeśli są możliwości wyboru to i tak każdy ze sposobów konstrukcji dachu musi wytrzymać ciężar dachówki i zmiany klimatyczne. Firma musi ponosić odpowiedzialność za swoje rozwiązania konstrukcyjne. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź...

Default avatar
Napisany przez ROBERT MIZERA "ARCHON+"
#21

Witam,
W nawiązaniu do dyskusji o tym, czy jest konieczność stosowania ram stalowych czy nie: projekt przewiduje 2 warianty wykonania konstrukcji dachu: z ramami stalowymi oraz bez). Oba rozwiązania są równorzędne pod względem bezpieczeństwa i trwałości konstrukcji. Można natomiast dyskutować o zaletach i wadach obu rozwiązań. Główną zaletą stosowania ram stalowych jest brak wewnątrz pomieszczeń słupów podpierających więźbę dachową - jednak są też wady dla tego rozwiązania: 1. znacznie podwyższają koszty realizacji konstrukcji dachu (szacuje się, że dla jednej ramy może to być 5000 - a niekiedy nawet 10000 zł - w zależności od rejonu Polski i sposobu wykonawstwa - na budowie czy wytwórni konstrukcji stalowych) 3. jest to również dość "niewygodne" rozwiązanie w trakcie realizacji - trzeba skoordynować montaż konstrukcji stalowej z pracami cieśli itp.
W przypadku rezygnacji stosowania ram stalowych - konstrukcja dachu winna zostać wsparta na dodatkowych słupach - które niestety mogą "przeszkadzać" w aranżacji i użytkowaniu pomieszczeń na poddaszu. Jest to jedyny mankament i wada tego rozwiązania. Główne zalety: niskie koszty realizacji (jedynie koszt słupów drewnianych i wzmocnień stropu nad parterem), szybkość realizacji. Wybór oczywiście należy do Państwa. Dodatkowo dodam, że trwałość konstrukcji winna być liczona w latach (więźba dachowa projektowana jest na okres użytkowania ok. 50 lat), wszelkie usterki w przypadku nienależytego wykonawstwa pojawiają się po kilkunastu latach – po pełnych cyklach obciążeń dachu(zimą) i odciążeń (latem). Wraz z upływem czasu zmieniają się właściwości drewna konstrukcyjnego – przede wszystkim wilgotność i wytrzymałość np. osłabiające działanie szkodników (grzyby, pleśnie, korniki). W szczególności objawiać się może załamaniami naroży dachu (krokwi narożnych), pękaniem dachówki, gąsiorów, widocznymi nadmiernymi ugięciami połaci). Tego typu objawy można naotrznie zaobserwować na dachach budynków starszych.

Default avatar
Napisany przez Emilia
#22

Bardzo dziękuję za zwczerpującą wypowiedź. Myślę, że kilka osób mogło skorzystać i wybrać który ze sposobów budowy dachu jest odpowiedni dla ich wymarzonego przecież przedsięwzięcia...

Default avatar
Napisany przez marianek83
#23

Witam! A ja mam pytanie taki odnosnie ramy HEB. Czy ktoś spotkał się z tym, że na ramie skapla się woda w miejscu gdzie styka się ona z dachem? Ja mam dach odeskowany i mimo to ludzie mnie straszą, że na ramie bedzie skraplać się powietrze przez co zamoknie mi izolacja? Proszę o pomoc.

Default avatar
Napisany przez LEMON
#24

Witam Jeżeli chodzi o skraplanie na ramie to jest możliwe w sytuacji gdy rama dotyka desek jeśli nie dotyka to wystarczy dobrze odizolować ramę w przestrzeni między deskami żeby nie przemarzla i będzie OK.

2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?