Temat założony przez Gosia,
6 zdjęć, 11 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Gosia
#1

Mamy kotłownie za garażem. Chcemy założyć piec gazowy kondensacyjny i na dole oprócz sypialni podłogówkę, a na górze tylko w łazience podłogówka, reszte pomieszczeń kaloryfery.
Może ktoś robi podobnie?

Default avatar
Napisany przez dylot
#2

my mamy dokładnie takie ogrzewanie tylko kotłownie mamy tak jak w planie, dodatkowo mamy kominek wolnostojący przy kominie pomiędzy kuchnią a salonem.

Default avatar
Napisany przez Gosia
#3

Także planujemy zrobić kominek między kuchnią a salonem.Tu mamy wybudowany komin.
Napisz jaki masz kocioł- jeśli możesz. Mi proponują DE Dietrich z zasobnikiem za ok.6 tys., grzejniki Kermi. Ułożenie podłogówki rury Kan na gotowo: 80zł za m2. Całośc wyceniono na ok. 20 tys.
mdejko@o2.pl

Default avatar
Napisany przez dylot
#4

mamy kocioł BROTJE z zasobnikiem 120L w podobnej cenie, grzejniki Delonghi. De Detriech i Kermi to dobre marki. Co do podłogówki to ja robiłem sobie sam a cena 80zł/m2 wydaje mi się ceną bardzo wysoką chyba że jest to cena z całym materiałem a nawet styropianem i wylewką. Napisz co zawiera cena ! Jeżeli tylko ułożenie rurek to cena astronomiczna, wyobrażasz sobie za rozwinięcie 50-60m2 rurki tj.około 500-600mb co trwa może 8 godzin zapłacić 4-5 tys.zł?

Default avatar
Napisany przez Gosia
#5

80 zł to za rury i styropian. Nazywają go systemowy, 3cm i przyklejona na nim folia. To jest materiał, no i usługa, czyli oni układają. Potem wylewki miksokretem trzeba robić sobie samemu. Ta firma jest z Lublina, bo mieszkam w okolicach. Zresztą jadą ods około miesiąca. Do dziś ich nie było. A mnie rozlicza bank, bo mam hipoteczny.

Default avatar
Napisany przez dylot
#6

ok, ten styropian systemowy jest drogi a i tak nie wystarczający na podłogę pod wylewke musisz mieć min.10cm styropianu. Najlepiej i tak się robi: kupujesz styropian "podłoga" 5cm, układasz 2 warstwy potem folia nawet najzwyklejsza, rurka , zbrojenie i wylewka.

Default avatar
Napisany przez Gosia
#7

Widzę, że się na tym znasz. Styropian mam już kupiony. Wiem, że 5cm. Ale czy on nazywa się "podłoga". Chyba nie. Kupowany był patrząc na rozmiary, jest piątka, dwójka i chyba dwunastka. Mój mąż też dużo robi sam. Murował, tynkował, nawet układał kable elektryczne. Do ogrzewania boję się go dopuścić. Wolałabym, aby robiła to firma. Może nie zrobią lepiej niż on, ale jest gwarancja na wykonane roboty. Jesli mogę zadać Ci jeszcze ważne pytanie, ile wynoszą rachunki za gaz? Jedni chwalą kondensaty, inni mówią, że wystarczy zwykły gazowy.

Default avatar
Napisany przez dylot
#8

styropian na podłogę ma oznaczenie APS 100 i jest dosyć twardy. Co do gazu to nie mam porównania czy zwykły kocioł byłby ekonomiczniejszy. Poprzedniej zimy za gaz płaciliśmy średnio 350zł/m-c (ogrzewanie, c.w.u., kuchenka) + 3m3 drzewa  do kominka. Jak masz więcej pytań to pisz na: Dylot@o2.pl

Default avatar
Napisany przez Małgorzata
#9

Mieszkamy od ok 10 lat. Coraz bardziej denerwuje mnie salon- taki przedpokój. Aby z góry przejść do kuchni, musisz przeciąć linię kanapa- telewizor. Wchodzisz do domu, chcesz przejść na górę, musisz przeciąć linię telewizor- kanapa. Brakuje mi na dole jeszcze jednego pokoju, takiego do posiedzenia w ciągu dnia.

Dołączone zdjęcia:

forum  Miniaturka 2 obrazek 93979
forum  Miniaturka 2 obrazek 93980
forum  Miniaturka 2 obrazek 93981
forum  Miniaturka 2 obrazek 93982
forum  Miniaturka 2 obrazek 93983
forum  Miniaturka 2 obrazek 93984
Default avatar
Napisany przez Darek miniaturka odbicie lustrzane
#10

Cześć, ja zmieniłem miejsce kominka i wstawiłem go pod schody tam gdzie ty masz telewizor. tv mam na ścianie gdzie wejście balkonowe. Przy małych domkach h zawsze będzie coś kosztem czegoś. Ale ogólnie wybór tego projektu jest trafiony, koszty budowy i utrzymania w miarę pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Małgorzata
#11

a więc poproszę foty :-)

gotowy projekt Dom - Miniaturka 2
WT 2021
- 500 zł
Dom - Miniaturka 2
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
98,97 + 24,12 + 4,34
Koszty : 204 300 zł
Cena: 3 780 zł 3 280 zł (2 666,67 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?