Temat założony przez mańka,
4 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez mańka
#1

Proszę o radę: Czy warto montować śniegołapy na dachu?  Chodzi mi w szczególności o dach nad tarasem.Mam pytanie do osób, które mają płytki na tarasie i nie zamontowały śniegołapów: Czy spadający w zimie śnieg nie niszczy płytek?

Default avatar
Napisany przez Piotrek
#2

Płotki śniegowe polecam zamontować nad garażem bo z doświadczenia wiem że po dużych opadach śniegu może czekać przykra konieczność usunięcia metrowej zaspy z przed garażu. Nad tarasem potrzeby nie widzę bo spadający śnieg płytek napewno nie uszkodzi a korzystanie z tarasu zimą jest mocno ograniczone. Pamiętać też należy że zamontowany płotek uniemożliwia spadanie śniegu z dachu a mokry śnieg jest bardzo ciężki, tak więc grubość krokiew w więźbie dachowej musi uwzględniać montaż płotka śniegowego, tak aby nie przeciążyć kontrukcji dachu. Brak płotka jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dachu przed nadmiernym obciążeniem, śnieg się zbiera i zbiera, wreszcie jest na tyle ciężki że nie może się utrzymać na dachu, schodzi lawina i po problemie. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez mańka
#3

Pięknie dziękuję. Zrobiliśmy dokładnie tak jak radzisz, tylko nie mieliśmy pewności, czy słusznie zrezygnowaliśmy ze śniegołapów nad tarasem. Teraz wiem, że jest ok.

Default avatar
Napisany przez mańka
#4

Witam! Po kilku zimach zdecydowaliśmy się jednak na montaż śniegołapów na dachu nad tarasem. Już po pierwszej zimie wygięła się nam rynna, a "lawiny śnieżne" jakie schodziły na taras były potężne. Tak więc zapadła decyzja: montujemy śniegołapy. 

gotowy projekt Dom w rododendronach 5
WT 2021
- 450 zł
Dom w rododendronach 5
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
144,27 + 18,78 + 4,74
Koszty : 254 800 zł
Cena: 3 930 zł 3 480 zł (2 829,27 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?