Temat założony przez Ania,
11 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Ania
#1

Witam,jestem zainteresowana budową tego domku na jesień , czy mógłby mi ktoś kto budował już ten domek w przybliżeniu powiedzieć jakie są w przybliżeniujego koszta budowy? Czy kosztorys nie jest przypadkiem zaniżony? Pozdrawiam serdecznie!

Default avatar
Napisany przez yoyac
#2

Witam,Ja na razie jestem na etapie fundamentów, więc niewiele mogę w tym temacie pomóc. Do jesieni pewnie będę miał możliowość opisania coś więcej......

Default avatar
Napisany przez Yacyac
#3

Stan na dziś to jakieś 500 tys. ale jeszcze trzeba ocieplić, ogrodzić i ułożyć kostkę wokół - pewnie uzbiera się tego jakieś 550 tys. - niestety :(

Default avatar
Napisany przez przemas1207
#4

Witam ja jestem na etapie stanu suroweo zamknietego. W tej chwili koszt budowy wynosi 315 tys. zlotych w tym że lwia część tych kosztów wynosił dach 150 tys zlotych. Pomimo tego dom jest w całości podpiwniczony oraz podniosłem ściane kolankową o dwie cegły na poddaszu co zwiększyłu koszt dachu po przedłużeniu krokwy dachowej. Budowa systemem nie gospodarczym.

Default avatar
Napisany przez paflik
#5

WITAM
W 2010 rozpoczeliśmy budowe,gdy w 2013 koszt przekroczył 400 000 przestaliśmy liczyć:)
Na początku 2014 wprowadziliśmy się a licznik cały czas bije. został jeden pokój do pomalowania i urządzenia oraz łazienka na poddaszu .budowaliśmy systemem gospodarczym co z pewnością obniżyło koszty.Faktycznie dach jest bardzo drogi .bardzo dużo zainwestowaliśmy w ocieplenie (deskowany dach,wata 15 miedzy krokwiami, 10 na całości . styropian 15 na zewnatrz i w posadzce co wymagało bardzo dobrej wentylacji. na ogrzewanie również nie ma co szczędzic my mamy piec galmeta z podajnikiem na eko przy tym cały dół w podłogówce i dwie ściany grzewcze. teraz to wszystko owocuje małymi kosztami ogrzewania.
Tem dom to bardzo duża inwestycja

Default avatar
Napisany przez Domek w arbuzach
#6

Ludzie nie wiem skad Wy bieżecie te ceny. My jesteśmy na etapie stanu surowego zakmkniętego z położoną blachodachówką i oknami dachowymi w sumie 10 sztuk oraz ogrodzeniem bocznym i tylnim. ten etap wyniósł nas około 140 tyś. Chce zaznaczyć ze budowa była z porothermu stawianego na klej, okna mamy najwyzszej pólki firmy DAKO przesuwy 3 szyby, brama garazowa 5 m na napęd.

Default avatar
Napisany przez Mamir
#7

Witaj Domek w Arbuzach.
W jakiej części polski mieszkasz? możliwe że w twoim regionie po prostu tańsze są usługi bo nie sądzę żeby aż taka różnica była na materiałach. Fakt stawiając blacho-dachówkę też sporo zaoszczędziłeś na dachu a dach w tym projekcie jest chyba najdroższy.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez w
#8

Stan surowy wyniósł mnie jakieś 230 tys. Koszty dachu z oknami ok. 170 tys. Na obecną chwilę wydane 570 tys. - elewacja klinkierowa, ocieplone poddasze, tynki, podłogowa w całym domu, inteligentna elektryka, posadzki. Na budowę tego domu 800-900k zł powinno wystarczyć.

Default avatar
Napisany przez w
#9

Wykonanie dachu tego domu z blachodachowki "kaleczy" ten dom. Skąd te ceny - dachówka 40k, okna velux 3 szybowe po dużym rabacie 21k, opierzenie 16k rheinzink, robocizna od 35-50k (różne ceny), drewno jakieś 20-25k plus inne wydatki dało 170k za sam dach :-)

Default avatar
Napisany przez prezes
#10

koszt dachu z oknami i dachówką ceramiczną, rynny, koniny z łupka itd czyli kompletny daszek 103tys zł (więźba i dachówka z Niemiec- wyszło znacznie taniej)

2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?