Temat założony przez Katarzyna,
10 zdjęć, 47 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#1

Witam. Od września 2005 roku jestesmy mieszkańcami domu pod platanem. To piekny i oryginalny projekt, jednak za kosztorys, który notabene zakupilismy w Archonie chetnie bym kogos oskalpowała. Pewnie, że można zakupić białe bylejkakie okna i drzwi wewnętrzne z płyty pilśniowej, tylko czy w tak oryginalnym projekcie oto chodzi???
Mieszkamy pod Zieloną Góra, jeżeli ktoś chciałby się czegpoś więcej dowiedzieć o problemach podczas budowy (a nie było ich mało bo dom jest bardzo, bardzo skomplikowany, szczególnie strop) chętnie podziele się uwagami. Poza wszystkimi przeciwnościami jestem w tym doku zakochana, jego urok zachwyca nawet najbardziej wybredne osoby. Polecam go szczególnie osobom o majętnym portfelu, którzy chca mieć dom jedyny w swoim rodzaju.

Default avatar
Napisany przez Grzegorz Gorączko ARCHON+
#2

Witam Państwa
Pozwolę sobie odnieść się do opini Pani na temat kosztorysów.
Ceny które przyjmujemy opierają się na opracowaniach firmy Sekocenbud i stanowią średnie ceny materiałów w Polsce, dla średniego standardu wykończenia. Ukazane w kosztorysie wartości, są średnią ceną okien PCV za którą można kupić okna na rynku. Różnice cenowe zwłaszcza materiałów wykończeniowych mogą być znaczne w zależnośći od standardu i rodzaju materiału wykończeniowego. Reasumując, jeżeli decyduje się Pani na zakup materiałów o wyższym standardzie i jakości, należy się liczyć również z większymi kosztami budowy.

Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#3

Witam Pana,
tak oczywiistych rzeczy, jak to, że kupno droższych materiałów spowoduje wzrost kosztów budowy domu nie musi Pan przytaczać. Ja wcale w to nie wątpie, ale niektóre ceny podane przez Państwa sa naprawdę zdecydowanie za niskie aż niewiarygodnie niskie. Poza tym strop żelbetowy - nikt , a szukaliśmy bardzo długo - nie chciał się podjąć jego wykonania - jedyną możliwością był filigran, który kosztował nas prawie dwa razy tyle. W kosztorysie nie ujęliście równiez mnóstwa prac, które sa konieczne do wykonania a które po zsumowaniu kosztują mnóstwo pieniędzy. Wsolnie z mężem prowadziliśmy arkusz kalkulacyjny na wszystkie prace i materiały związane z domem i co? właściwie oprócz stropu, okien i drzwi wszystkie materiały a także robocizna kosztowała nas dużo mniej niż założyliście Państwo w kosztorycie, Suma sumarum, dodatkowe koszty przewyższyły znacznie nasze oczekiwania. Ten projekt, dzięki swoim fantastycznym okragłościom, które naprawdę musze powiedzieć robią wrażenie, jest już na wstępie droższy w wykonaniu. I nikt temu nie zaprzeczy. Każda jedna okrągłość liczona jest przez firmy budowlane razy dwa. Państwo natomiast przyjęliście średni koszt wykonania budynku i myślę, że dokładnie taki sam jak w przypadku budynku o całkowicie prostopoadłej bryle wewnątrz i na zewnątrz. Poza tymi sprawami to dom jak pisałam jest fantastyczny i bardzo funkcjonalny. Dokonaliśmy pewnych poprawek, które jeszcze bardziej go uatrakcyjniły i pozwoliły na jeszcze bardziej optymalne wykorzystanie powierzchni. Zamierzam przesłać Państwu zdjęcia zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz ale czekamy na ocieplenie, gdyz pozostała nam do zrobienia elewacja zewnętrzna.
P.S. Zapomniałam o jeszcze jednej bardzo waznej rzeczy: schody! To jest gwóźdź programu, ich efekt teraz jest oszałamiający ale ich stopień trudności doprowadził do tego, że przez prawie pół ropku szukaliśmy chętnego kto podjąłby się ich wykonania - a kwota??? niebotyczna. Proszę o mocne rozważenie kosztów tej pozycji w waszym kosztorycie.

Default avatar
Napisany przez rybi2006
#4

Witam,

Pani Kasiu, czy schody zostały wykonane z drewna czy też z żelbetu? A jeżeli z żelazobetonu to czym zostały obłożone? Czy można te schody zobaczyć na zdjęciu?

Pozdrowienia,
Ryszard z Zach-pomorskiego
(Zastanawiający się poważnie (z żoną) na wyborem tego projektu).

Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#5

Witam, wykonanie schodów z żelbetonu zepsułoby kompletnie ich wygląd tym bardziej, że są one najwazniejszym elementem widowiskowym całego domu. Nasze schody wykonane są z drewna giętego (bo tylko takie wchodzą w tym projekcie w grę), dębowe, z balustradami z metaloplastyki. Chętnie prześlę Panu zdjęcia. Prosze o podanie prywatnego e-maila.
Pozdrawiam

Katarzyna

Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#6

Witam Pana,

po przesłaniu e-maila do Pana wyślę jeszcze kilka zdjęć. Teraz tylko jedno ze schodami, na którym nie widać co prawda całego ich obrazu ale można już coś sobie wyobrazić.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom pod platanem obrazek 1556
Default avatar
Napisany przez rybi2006
#7

Witam, ma Pani rację co do schodów. Inne niż drewniane nie pasują do tego projektu. Myślałem o schodach (żel-)betonowo podobnych ze względów praktycznych. Mam negatywne doświadczenia z konserwacji i sprzątania schodów drewnianych (jasne schody wykonane z miękkiego drewna sosnowego).
Jeżeli nie stanowi to problemu, to proszę o więcej informacji (zwłaszcza fotograficznych) na temat schodów. Mój adres rybi2006@interia.pl
Pozdrowienia, Ryszard

Default avatar
Napisany przez Anna
#8

Własnie podjęliśmy z mężem decyzję o budowie domu wg tego projektu. Pani Katarzyno byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie zdjęć Pani domu. Chętnie dowiedziałabym się także jakich przeróbek dokonała Pani w projekcie. Cieszę się, że jest Pani zadowolona z wybudowanego domu i ma już za sobą etap budowy, który mnie przeraża.

Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#9

Pani Aniu, prosze o podanie prywatnego e-maila w przypadku, gdy zależy Pani na większej ilości danych. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna

Default avatar
Napisany przez Marek
#10

Pani Kasiu,
czy moglbym skorzystac z Pani doswiadczen (koszty wykonczenia itd.) przy budowie tego domu? Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem tego domu w stanie surowym od developera. Jezeli moze Pani podeslac jakies fotki byloby super.
Pozdrawiam
Marek
marecki01@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez Zielonogórzanin
#11

Pani Kasiu

Jesteśmy z Zielonej Góry.
Chcemy się zdecydować na dom Pod platanem 2 ale chcielibyśmy wiedzieć kilka szczegółów i gdyby można było, to chcielibyśmy go zobaczyć "na żywo".
Proszę o kontakt:
Piotr, Anna Szajkowscy
piotr.szajkowski@indeks.com.pl lub anna.szajkowska@bzwbk.pl
Dziękuję !

Default avatar
Napisany przez zaza74
#12

P.Kasiu,
jesteśmy z Wrocławia zaczynamy budowę Platana 2 i bardzo chętnie jeśli by była taka możliwość zobaczylibysmy "to cudo" na żywo, proszę o kontakt na adres izabela.wiecaszek@op.pl ,
Gorąco pozdrawiam mieszkankę pieknego domu,
Iza

Default avatar
Napisany przez Grzegorz
#13

Witam Pani Kasiu !
Planujemy z żoną wybudowanie platana, niemniej jednak w Archonie nie byli tak uprzejmi aby podać kontakt telefoniczny do osób, które wybudowały w/w dom.
Ja mam duże wątpliowości co do kosztów wybudowania domu w stosunku do kosztorysu Archinu. Gdyby była Pani tak uprzejma i przesłała zdjęcia mailem oraz podpowiedziała jak budować, aby nie popełnić drastycznych pomyłek. Mój adres mailowy:
grzegorz.palka@bel.kielce.com.pl

Default avatar
Napisany przez Konrad
#14

Czy ktoś wybudował lub właśnie buduje "Dom pod platanem" w Małopolsce? Uprzejmie proszę o kontakt - konradd@mp.pl. Chętnie podzielę się doświadczeniami. Właśnie ukończyłem fundamenty. Lokalizacja: Zielonki koło Krakowa. Konrad

Default avatar
Napisany przez Jerry
#15

Witam wszystkich serdecznie. Podjęliśmy z żoną decyzję o zakupie platana 2 także przyjdzie nam się z mierzyć z jego budową. Będę bardzo wdzięczny za sugestie, uwagi i oczywiście zdięcia. Jesteśmy z Torunia. Może ktoś w okolicy również buduje platana? Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Iza
#16

P. Katarzyno, czy jest mozliwość zobaczenia "na zywo" Pani Platana, budujemy go we Wrocławiu i jestem bardzooo ciekawa jak domek się prezentuje w rzeczywistości;), pozdrawiam Iza, mój adres izabela.wiecaszek@op.pl

Default avatar
Napisany przez Iwona
#17

Witam. Planuję rozpoczęcie budowy na wiosnę ale chętnie obejrzałałbym zdjęcia z realizacji projektu domku "pod platanem" lub "pod platanem 2". Z góry dziękuję
P.S. Pani Kasiu schody są bajeczne.

Default avatar
Napisany przez IWONA
#18

mój adres:
iwonakopysc@buziaczek.pl

Default avatar
Napisany przez asia
#19

witam, Pani Kasiu jesteśmy przed zakupem projektu dom pod platanem. proszę jakieśfotki z wnętrza i zewnątrz domu i podanie kosztów budowy. nie wiem czy te projekt nas nie przerośnie.
mój emeil asiafriend@wp.pl

Default avatar
Napisany przez EWELINA
#20

Pani Katarzyno.Bardzo zalezy mi na kontakcie z Pania.zaczynamy budowe platana,lecz mialabym kilka drobnych pytan do Pani.Oto moj adres:eweszumi@tlen.pl.Prosze o kontakt.

Default avatar
Napisany przez EWELINA
#21

Jestem z okolic Wroclawia i zalezy mi bardzo na tym zeby moc zobaczyc chociaz zdjecia Pani domu.Bardzo prosze o kontakt:eweszumi@tlen.pl

Default avatar
Napisany przez Aga
#22

Dzień dobry Pani Kasiu! Jestem na etapie fundamentów platanowca. Jakiś mały wydaje mi się ten dom. Niemam wyobrażni jak może wyglądać w rzeczywistości. Jeśli nie sprawi to Pani kłopotu to baaaaaardzo proszę o przesłanie mi kilku zdjęć wnętrza. Z góry bardzo dziękuję. galeria_leonardo@autograf.pl

Default avatar
Napisany przez evita
#23

Pani Agnieszko, nie ma obawy. W prawdzie budujemy dom pod platanem II,ale rownież po wylaniu fundamentów dom nie wydawał się duży. Po postawieniu ścian dom jest duży, pokoje przestronne. Nasz dom jest w stanie surowym zamkniętym.

Default avatar
Napisany przez Ewela
#24

moge prosić o przesłanie zdjec platanka na moj adres mailowy.Bardzo ciekawy projekt,ale jestem ciekawa jak wygladaja wnetrza.Czekam na zdjęcia:)

Default avatar
Napisany przez Ewela
#25

moj mail:ewelkos@wp.pl

Default avatar
Napisany przez Magda
#26

Pani Kasiu, mam wielka prośbe czy mogłabym otrzymac od pani troche fotek z realizacji tego projektu? Bardzo chciałabym również zobaczyć wnetrza. ???/Mój adres mailowy:m.gorycka@interia.pl

Default avatar
Napisany przez posyniaczka
#27

Dzień dobry Pani Kasiu. My z mężem zdecydowaliśmy sie na budowe tego domu, z tym że wersje nr 2. Zdjecie schodów jest rewelacyjne, ja jednak chciałam zapytac jakiego rzędu wielkości kosztują schody? Bardzo dziekuje za odpowiedz na maila mpos@poczta.fm

Default avatar
Napisany przez mirek
#28

Ja również proszę o przesłanie fotek z realizacji projektu, mail: blochom@poczta.fm
Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Kasia i Marek
#29

Witamy,

jesteśmy oczarowani tym domkiem. Bardzo chcielibyśmy przed zakupem projektu zobaczyć jak wygląda platan w rzeczywistości. W związku z tym mamy ogromną prośbę: jeżeli ktoś z Was chciałby się pochwalić Platankiem prosimy o kontakt:
matlik (@) gazeta.pl

Jesteśmy z Wrocławia, ale w okolicy weekendu majowego możemy się wybrać nawet na drugi koniec Polski.

Z góry dzięki i pozdrawiamy
Kasia i Marek

Default avatar
Napisany przez Sylwia i Tomek
#30

Witam Pania Kasie,
jak widac z opisow jest Pani najbadziej rozpytywana osoba na tym forum, co nas bardzo cieszy. Bardzo bysmy prosili o zjdjecia Panstwa domku wewnatrz... zastanawiamy sie nad kupnem tego projektu, faktycznie jest oryginalny. Mieszkamy niedaleko Zielonej, jesli bylaby mozliwosc poogladanie domku na zywo, bylibysmy niezmiernie wdzieczni. Pozdrawiam i czekam z niecierplowoscia na zdjecia
Sylwia

Default avatar
Napisany przez Sylwia i Tomek
#31

Podaje Pani naszego meila.
makowski.tomasz@gmx.de

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez asia
#32

zaczynamy teraz Platanka i prosłabym o jakiekolwiek zdjecia z jego realizacji na meila asiafriend@wp.pl

Default avatar
Napisany przez basia
#33

Pani Kasiu!
Jesteśmy w trakcie wyboru projektu. Mamy wiele pytań co do projektu Platana 2. Schody, sa jednym z nich! Na forum udzieliła pani wielu cennych informacji, co jest bardzo ważne dla innych budujących. My również prosimy o bliższy kontakt jeżeli jest to możliwe! Nasz mail: bamichalik@poczta.fm
Będziemy bardzo wdzięczni za zdjęcia i możliwość kontaktu z panią.
Pozdrawiam serdecznie!
Barbara.

Default avatar
Napisany przez tynka
#34

czy ja również mogłabym prosić o zdjęcia domu i wszelkie wskazówki? będę niezwykle zobowiązana
mój e-mail akcent61@tlen.pl

Default avatar
Napisany przez mati
#35

pani kasiu jaki jest koszt tych bajecznych schodów

Default avatar
Napisany przez zaza74
#36

Koszt schodów do platana to ok 36 tys. Mamy kilka wycen bo sami jestesmy na etapie szukania odpowiedniej firmy stolarskiej, pozdrawiamy z Wrocławia wszystkie piekne Platanki:)

Default avatar
Napisany przez Platanowiec
#37

Witam wszystkich Platanowców!:)
Czy ktoś z Was mogłby wysłać
mi na meila zdjęcie gotowej kuchni i antresoli.Będę bardzo wdzięczny.
Z góry wielkie dziekii pozdro:)
Mój meil: tomek-kij@wp.pl

Default avatar
Napisany przez asia
#38

zdjecia domu

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom pod platanem obrazek 3799
Default avatar
Napisany przez asia
#39

ff

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom pod platanem obrazek 3800
Default avatar
Napisany przez asia
#40

ddd

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom pod platanem obrazek 3801
oglądasz stronę   z 2
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?