Temat założony przez Asiula,
3 zdjęcia, 55 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Asiula
#1

Witam, mamy zamiar z mężem zakupić ten projekt.Czy ktoś już go buduje bo jestesmy zainteresowani wskazówkami odnosnie tego projektu.Będę wdzięczna za informacje.

Default avatar
Napisany przez Ewa
#2

Witam.
właśnie wczoraj odebrałam projekt tego domku, i jestem w trakcie jego kserowania. Po załatwieniu wszystkich formalności myślimy ze najpóźniej budowę domu rozpoczniemy w maju. Wiemy jakich dokonamy zmian, ale oczywiście wszystko także wyjdzie w trakcie budowy i tak: od strony wschodniej dodamy wykusz taki jaki jest od str. południowej, wydłużymy garaż na drugie stanowisko, str. pd również wydłużymy o jakieś 1,2m, jeżeli badania geologiczne pozwolą nam na podpiwniczenie to oczywiście będzie podpiwniczony wtedy na parterze łazienka bedzie w miejscu kotłowni, a na m. łazienki będzie garderoba, chcieliśmy zlikwidować pokój gościnny na dole i zrobić go na poddaszu, ale na górze poszerzymy łazienkę więc jeden pokój odejdzie, ściany będą trójwarstwowe i to są chyba te najgrubsze zmiany jakie z mężem wprowadzimy. Ten projekt nam najlepiej pasuje do działki, gdyż wjazd na nią mamy od strony pd więc nie trzeba wszystkich ścian przestawiać zeby od tej str. był salon. Sąsiedzi, którzy się wybudowali maja właśnie salony od str. pn, gdzie jest ciemno i zimno.
jak są jakieś pytania to proszę pytać. Pozdrawiam Ewa

Default avatar
Napisany przez Ewa
#3

Już jesteśmy pewni, że budowę rozpoczniemy w lipcu, gdyż dopiero co znaleźliśmy z mężem Wykonawcę, troszeczkę czasu mamy jeszcze do pozałatwiania formalności.
na temat uzyskania większej ilości informacji proszę pisać na e-mail: ewa_24@o2.pl

Default avatar
Napisany przez asiula
#4

droga Ewo mam pytanie? czy zmiany których zamierzacie dokonać ( głównie chodzi nam o powiększenie garażu) wymagają dodatkowych zezwoleń czy poprostu można tego dokonać już po zakupie projektu i jeżeli już to jaki jest dodatkowy koszt takich zmian? (a czy istnieje może projekt tego domu z garażem 2 stanowiskowym?

Default avatar
Napisany przez Joanna Szymula
#5

Biuro Projektów ARCHON+ posiada w sprzedaży aneks do "Domu na polanie 2" z dwustanowiskowym garażem.
gotowy aneks w zakresie architektury i konstrukcji jest sprzedawany jest za dopłatą 360 zł.
arch. Joanna Szymula
Biuro Projektów ARCHON+

Default avatar
Napisany przez pawel
#6

Wlaśnie zaczynam go budować. W przyszlym tygodniu wchodzi geodeta i wytycza obrys.
Jest to jeden z ciekawszych projektów dla osób które muszą miec wjazd od poludnia.
Bardzo malo /procentowo jest takich projektów/

Default avatar
Napisany przez roman52
#7

Jestem w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę. Projekt domu Dom na polanie II wybraliśmy z kilkunanastu propozycji różnych biur projektowych dla działki z wejściem od południa.

Default avatar
Napisany przez Ewa
#8

W końcu dostaliśmy pozwolenie na budowę i od przyszłego tygodnia ruszamy.
Podzielam zdanie, że jest mało projektów z wjazdem od str. południowej, dlatego też wybór jest bardzo utrudniony.
Jak są jakieś pytania to proszę na e-mail: ewa_24@o2.pl

Default avatar
Napisany przez Roman
#9

Mam zakończony stan surowy otwarty, dach odeskowany i pod papą. Maże Ktoś zbudował już taki dom ?

Default avatar
Napisany przez Ania
#10

Panie Romanie w związku z tym że jestem zainteresowana zakupem tego projektu chciałabym obejrzeć wybudowany przez Pana dom. Bardzo bym prosiła o kontakt ze mną. Mój adres e-mail: ania.tom1@wp.pl

Default avatar
Napisany przez jowita
#11

Panie Romanie ja również jestem zainteresowana budową tego ślicznego domku.Proszę o przesłanie zdjęć mój adres jowita_kreft@wp.pl W jakim mieście Pan buduje?może jest jakaś szansa zobaczyć go w realu?
Pozdrawiam
Jowita

Default avatar
Napisany przez aga
#12

Witam serdecznie.
Jestem w trakcie budowy Domu na polanie 2 z aneksem (są fundamenty) . Panie Romanie jesli to możliwe to proszę o przesłanie zdjęć Pana domku. Mój adres: agnieszka.madera@wp.pl
Serdecznie pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez aga
#13

Witam. Proszę osoby, które juz wybudowały domek o przesłanie zdjęć na maila( oczywiście jesli to mozliwe) i jakie zmiany zostały wykonane. Pozdrawiam Aga.

Default avatar
Napisany przez Maxada
#14

witamy! my również mamy prośbę jak wyżej. prosimy o podesłanie zdjęć tego domu - niedługo chyba uda nam się zacząć. świetnie byłoby zobaczyć ten dom na żywo - w grę wchodzą województwa dolnośląskie, opolskie i śląskie. pozdrawiamy.

Default avatar
Napisany przez Maxada
#15

niżej nie podałam maila: adrianapuzyniak@wp.pl

Default avatar
Napisany przez krzysiek
#16

Witam wszystkich. jestem w trakcie budowy domu " Dom na Polanie 2" zacząłem budowe w tamtym roku. Wykonuje prawie sam wszystko sposobem gospodarczym. jestem na etapie konstrukcji dachu. W moim planie mam piewnice, zamiast kotłowni dołączyłem tą powierzchnie do garażu. mam prośbę ciekawe rozwiazania z wykończeniem lub z ściankami działowymi. Zmienilem jeszcze ściane nośną przy tarasie zamiast filaru mam tamtym miejscu naroznik ściany nosnej. PS. ten projekt ma wsobie coś.

Default avatar
Napisany przez krzysiek
#17

zapomniałem podać swój adres k.chojnacki@enmat.slupsk.pl

Default avatar
Napisany przez jovajova
#18

Witam serdecznie wszystkich budowlanych zapaleńców.
My z mężem również chyba zdecydujemy się na ten projekt bo tak jak wcześniej pisaliście wybór tych z wjazdem od strony południa jest marny.
W związku z tym mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy posiadają jakieś fotki w realu o pszesłanie na adres jovajova@poczta.onet.pl i napisanie gdzie budujecie. My jesteśmy z Wrocławia a nasz domek będzie stał w Siedlcu (Trzebnickim).
Pozdrawiam i życzę duuużo cierpliwości
Jowita

Default avatar
Napisany przez Smolinka
#19

Witam wszystkich. Jestem przed trudnym wyborem. Czy kupić ten projekt czy nie. Proszę jeśli ktoś ma fotki domu wg projektu DOM NA POLANIE 2 to proszę przyślijcie na adres aldonasmolinska@wp.pl. To bardzo ułatwi decyzję, która i tak chyba będzie pozytywna.

Default avatar
Napisany przez Robinio
#20

Witam wszystkich entuzjastów tego projektu czyli Dom na polanie 2 właśnie zamówiłem ten projekt dużo zmian nie chcę robić, tylko muszę zlikwidować z pierwowzoru okna od strony garażu zmusza mnie szerokość działki 21 m. w pomieszczeniu nad garażem dam dodatkowe okna połaciowe, jeżeli ktoś posiada już zdjęcia z zakończonej budowy bardzo proszę o kontakt e-mail rpietrzak@onet.eu pozdrawiam Robert Pietrzak

Default avatar
Napisany przez gpietrzak
#21

Czy są jakieś realizacje w POlsce tego domu? poprosze o uwagi i zdjęcia. GP

Default avatar
Napisany przez Paysano
#22

Witam wszystkich którzy dopiero przymierzają się do zakupu projektu w archonie. Ja zakupiłem dom na polanie 2 + aneks 2G(garaż dwustanowiskowy) powiem szczerze że wybrałem akurat tylko dlatego że pasował do działki, ale do rzeczy. Mój kierownik budowy odrazu znalazł błedy, pomyłki, słabe roazwiazania np.na ocieplenie fundametów czy brak osi co utrudnia pracę geodecie(da się przeżyć poprostu należy dołożyc kasę za takie braki). Jestem z Wrocławia i to chyba mój pech! Przedstawiciel autoruyzowany Pani Stanisławska to szczyt upokorzeń w urzędzie czy na budowie. Poprosiłem o wprowadzenie paru poprawek tak aby było dla mnie lepiej w końcu to będzie mój dom,i owszem zrobiła 1/2 tego co chciałem do tego w ogóle nie słychała co ja faktycznie chcę. Poprawki zostały naniesione recznie już po pozwoleniu i co najlepsze to tylko w moim egzemplarzu a w stawstwie stara wersja. Tragedia, pełna jak się tego dowiedziałem. Wracam do projektu bo o tym mowa na forum: Zamawiając projekt z dwoma stanowsiskamigarażowymi firma już nie poprawia planów np. wody, kanalizacji, drukują raz ze zmiana raz bez adaptacji mimo, że sie płaci EXTRA 400,-. Ogólnie mogę przyjąć wcale nie są tani ale paru niezadowolonych klientów to przecież ryzyko firmy. Brakuje im jeszcze dużo do profesjonalnej obsugi klientów bo wszystko jakoś tam sobie będzie.! Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Paysano
#23

Witam, ponownie użytkowników forum. Chciałbym oficjalnie przeprosić panią architekt K. Stanisławską za treści napisane w wątku z dnia 17.01.2007 pod jej nazwiskiem. Zaistniała bowiem pomyłka co do zrozumienia prac archtejktów.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Kamila Mendel ARCHON+
#24

Witam serdecznie – ponieważ poruszył Pan kilka ważnych kwestii,
chciałabym dołożyć kilka słów od ARCHON+. Rozumiemy Pana rozżalenie i uważamy za niezbędne wyjaśnienie spraw, o których Pan pisze. Pozwalam sobie zacytować Pana wypowiedź i odpowiedzieć pod cytatami.

>>Witam wszystkich którzy dopiero przymierzają się do zakupu projektu w archonie. Ja zakupiłem dom na polanie 2 + aneks 2G(garaż dwustanowiskowy) powiem szczerze że wybrałem akurat tylko dlatego że pasował do działki, ale do rzeczy. Mój kierownik budowy odrazu znalazł błedy, pomyłki, słabe roazwiazania np.na ocieplenie fundametów czy brak osi co utrudnia pracę geodecie(da się przeżyć poprostu należy dołożyc kasę za takie braki).<<

Rozwiązanie ocieplenia fundamentów w naszym projekcie jest zgodne z obowiązującymi normami cieplnymi oraz ze sztuką budowlaną; jeżeli kierownik budowy zalecił Panu zwiększenie ocieplenia, to naraził Pana na zbędne koszty. Osie ścian nośnych budynku są narysowane oraz zwymiarowane na rysunku przedstawiającym rzut fundamentu a także na wszystkich przekrojach
Niemniej jednak bardzo prosimy o przekazanie listy znalezionych błędów, o których Pan pisze – niezwłocznie wprowadzimy je do dokumentacji technicznej. Z naszej strony mogę zapewnić, że po Pana niniejszym wpisie sprawdziliśmy projekt i nie znaleźliśmy błędów.

>>Jestem z Wrocławia i to chyba mój pech! Przedstawiciel autoruyzowany Pani Stanisławska to szczyt upokorzeń w urzędzie czy na budowie. Poprosiłem o wprowadzenie paru poprawek tak aby było dla mnie lepiej w końcu to będzie mój dom,i owszem zrobiła 1/2 tego co chciałem do tego w ogóle nie słychała co ja faktycznie chcę. Poprawki zostały naniesione recznie już po pozwoleniu i co najlepsze to tylko w moim egzemplarzu a w stawstwie stara wersja. Tragedia, pełna jak się tego dowiedziałem.<<

Sprawa o której Pan pisze w tym fragmencie jest dla nas przykra. Tym bardziej dziękuję za wyjaśnienie, że nastąpiła pomyłka w porozumieniu w trakcie współpracy z firmą Best ARCH. Dla wyjaśnienia chciałabym zaznaczyć, że
firma Best ARCH z Wrocławia już od kilku miesięcy nie nalezy do grupy naszych Przedstawicieli, którzy mogą posługiwać się nazwą „Autoryzowany Przedstawiciel ARCHON+”.

>> Wracam do projektu bo o tym mowa na forum: Zamawiając projekt z dwoma stanowsiskamigarażowymi firma już nie poprawia planów np. wody, kanalizacji, drukują raz ze zmiana raz bez adaptacji mimo, że sie płaci EXTRA 400,-.<<

Z Pana wypowiedzi wynika, że zakupił Pan projekt wraz z aneksem. Aneksy to dodatkowe rysunki zamienne do części architektonicznej i konstrukcyjnej projektu podstawowego, które oferujemy opracowane w formie dokumentacji niezwierającej instalacji wewnętrznych, o czym informujemy zarówno na stronie internetowej, jak i w katalogu Domy Które Kochacie, oraz innych materiałach informacyjnych. Nasi Partnerzy również wiedzą o zakresie opracowania dokumentacji technicznej aneksów i powinni przekazać taką informację Klientom zainteresowanych zakupem. Jeżeli nie został Pan w pełni poinformowany, to znowu poczuwam się w obowiązku Pana przeprosić i zapewnić, że możemy przyjąć zwrot lub wymianę zakupionej dokumentacji. Bardzo bym prosiła o kontakt w tej sprawie.

>>Ogólnie mogę przyjąć wcale nie są tani ale paru niezadowolonych klientów to przecież ryzyko firmy. Brakuje im jeszcze dużo do profesjonalnej obsugi klientów bo wszystko jakoś tam sobie będzie.! Pozdrawiam.<<

Wiemy, że nie jesteśmy doskonali – staramy się odpowiadać na zapotrzebowania naszych Klientów i chciałabym Pana zapewnić, że zadowolenie Klienta wiele dla nas znaczy. Dlatego też bardzo proszę o nawiązanie bezpośredniego kontaktu z naszą firmą. Postaramy się pomóc Panu w usprawnieniu kolejnych etapów realizacji Pana domu.
Pozdrawiam Pana serdecznie – Z poważaniem,
Kamila Mendel, Kierownik Biura Obsługi Klienta, kamila.mendel@archon.pl

Default avatar
Napisany przez Paysano
#25

Witam serdecznie.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim przypadkiem, oraz za wyjaśnienia jakich mi Państwo udzieliliście. Dzięki nim kilka kwestii stało się dla mnie bardziej przejżystych i zrozumiałych. Pomimo Państwa propozycji pozostanę przy swojej dokumentacji a w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań dotyczących projektu będę się kontaktował bezpośrednio z Państwa firmą na adres mailowy jaki widnieje po Państwa publikacji.
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i mam nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie przebiegać pozytywnie
Pozdrawiam serdecznie.

Default avatar
Napisany przez Arti
#26

Witam Wszystkich
Zakupiłem również projekt tego domku i w tym roku startujemy z budową. Jeśli jest to możliwe proszę o jakieś fotki z gotowych realizacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam ! Artur (atetla72@go2.pl)

Default avatar
Napisany przez CHOPER
#27

Mam zamiar zakupić projekt tego domu,bardzo proszę o przesłanie zdjęć z gotowych realizacji,z góry dziękuję i pozdrawiam wszyskich mieszkających'na polanie'

Default avatar
Napisany przez CHOPER
#28

Mój adres mailowy szopa.szopa@neostrada.pl

Default avatar
Napisany przez smoli
#29

siemanko wszytkim budujemy taki domek na polanie 2 i zrobilismy kilka zman mieszkamy w pomorskim zapytania gg 864 18 70 lub 691 23 01 01

Default avatar
Napisany przez smoli
#30

witam wszystkich zainteresowanych budowa domu na polanie jesli ktos ma jakies pytanka pomoge podpowiem obecnie nasz dom jest na etapie zalewania stropu i chodow ktore zostaly zmienione i przerobione na schody z podestem mam kilka zmian chetnie podpowiem na gg 864 18 70 lub telefonicznie 691 23 01 01 krzysztof dom znajduje sie 10 km za wejherowem [ POMORSKIE ] jest do zobaczena jesli ktos ma na to ochote POZDRAWIAM PAPAPAAPP

Default avatar
Napisany przez smoli
#31

witam wszystkich zainteresowanych budowa domu na polanie jesli ktos ma jakies pytanka pomoge podpowiem obecnie nasz dom jest na etapie zalewania stropu i chodow ktore zostaly zmienione i przerobione na schody z podestem mam kilka zmian chetnie podpowiem na gg 864 18 70 lub telefonicznie 691 23 01 01 krzysztof dom znajduje sie 10 km za wejherowem [ POMORSKIE ] jest do zobaczena jesli ktos ma na to ochote POZDRAWIAM PAPAPAAPP

Default avatar
Napisany przez pasie
#32

Witam ja co prawda planuję zakup projektu dom na polanie ale  chcę wprowadzic zmiany tzn. połączyc te dwa projekty (bo ten większy nie mieści mi sie na działce) np.cały front chce żeby wyglądał jak w domu na polanie 2, chcę też zmienic górę zlikwidowac oddzielne WC, zastanawiam się czym różnią się schody pomiędzy jednym a drugim projektem - może macie jakieś użyteczne podpowiedzi

Default avatar
Napisany przez smoli
#33

polanka po zmianach w trakcie budowy w pomorskim telefon kontaktowy 691 23 01 01 lub gg 864 18 70

Dołączone zdjęcia:

forum Dom na polanie 2 obrazek 12474
Default avatar
Napisany przez Gosia i Zbyszek
#34

Dom na polanie 2.Super projekt bardzo mi się podoba i chyba się na niego skuszę.Wszystkim już budującym powodzenia i wytrwałości.

Default avatar
Napisany przez MD
#35

W styczniu kupiłem projekt z podwójnym garażem, po równo dwóch miesiącach dostałem pozwolenie na budowę, kończę "walkę" z ZE i wodociągami o oba przyłącza. Przede mną, trudna decyzja: zacząć budowę w tym roku czy poczekać do przyszłego? Czasy nadeszły trudne a bez wsparcia ze strony banku nie mam co marzyć o rychłym wprowadzeniu. Póki co, chętnie uzyskam rady dotyczące realizacji budowy, mój e-mail: mzdabrowski@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez roman111
#36

Od roku już mieszkamy w domu na polanie 2 i  z drobnymi zmianami jakie wprowdziliśmy uważam, że jest to bardzo dobry projekt.

Default avatar
Napisany przez krzysiek
#37

Witam wszystkich mających projekt "Dom na polanie 2". Mieszkamy w swoim domu-lecz jeszcze nie wykończonym. Chętnych do poznania, porozmawiania i obejrzenia niewielkich zmian zapraszam. dołączyłem 1 zdjęcie. kontakt tel. 502-209-895

Dołączone zdjęcia:

forum Dom na polanie 2 obrazek 21564
Default avatar
Napisany przez Edi
#38

No super Krzysztof! A można prosić o więcej fotek na prywatnego maila? e13@buziaczek.plTeż mogę powysyłać kilka moich :)

Default avatar
Napisany przez Piotrek
#39

Częśc Krzysiek. Gratuluje - dobra robota :)My też zdecydowaliśmy się na ten projekt. W tej chwili kompletujemy dokumentację i ruszamy na jesień.czy wprowadzileś jakieś zmiany? Widzę że okna w wykuszu są inne niż w projekcie ..pozdrawiam Piotr

Default avatar
Napisany przez Gosia
#40

Witam, w tym roku rozpoczeliśmy budowę tego domku, wprowadziliśmy niewielkie zmiany, ale czy ktoś mógłby wstawić do ogólnej galerii zdjęcia z budowy ?? 

oglądasz stronę   z 2
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?