Temat założony przez u,
4 zdjęcia, 3 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Budzio
#1

Chcemy budować dom w ''Sezamie'' .Czy ktoś buduje ? Na terenie woj.pom. powiad Wejherowski . ? Mile widziane zdięcia bozena.glowienka@wp.pl 

Default avatar
Napisany przez Aleksandra
#2

Hej , czy ktoś teraz buduje domek z tego projektu? Lub czy ktoś wybudował dom w sezamie w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim lub koło warszawy? Chętnie zadalibyśmy kilka pytań. akrawczyk@gumed.edu.pl

Default avatar
Napisany przez Bombidu
#3

Wybudowaliśmy.
Tak wygląda.
Mieszkamy od 10.2013.
Wiele marzeń i funkcjonalności można zrealizować.

Gdyby nie "elefant" to byśmy się nie zdecydowali. Dzięki za wizję lokalną, poświęcony czas i "udzielenie" natchnienia" - szacun dla Całej Rodziny "elefanta".

Czas budowy aż 3 lata. Poniesione nakłady 900tys. wraz z zakupem i uzbrojeniem działki - szczere pole na nierównym terenie - jak malowniczo, tak trudno. Nie planowane: podpiwniczenie, GWC, itd... Wszystkiemu winne warunki ukształtowania terenu i grunt rodzimy - glina. Żałuję, że nie założyliśmy gruntowej pompy ciepła. Ekogroszek z przewymiarowanym 3x kołem z podajnikiem. Koszty roczne utrzymania z podatkami, ubezpieczeniem to 9tys. [Ale są solary i wszystkie sprzęty energooszczędne, a chałupa ma mur trójwarstwowy o grubości 60cm, 17cm wełny w środku wraz z 2,5cm pustki powietrznej). Mur silka, wełna, klinkier ręcznie formowany (pełny - duża pojemność cieplna). Dach ocieplony 27cm wełny, piwnica cała zasypana ziemią na płycie podłogowej z drenażem podpodłogowym, ściany piwniczne 3 warstwowe w środku 8cm styropianu, 12cm twardego styropianu na każdej podłodze również w piwnicy. Ciężka izolacja na ścianach piwniczych (dodatkowo na ścianie mata eco-dren) i płycie piwnicznej. Budynek posiada drenaż podposadzkowy i obwodowy. GWC w układzie okrężnym 65m. Okna sześciokomorowe, trójszybowe. Brama garażowa i wjazdowa sterowna elektrycznie, monitoring, instalacja KD (kontroli dostępu), inercom pomiędzy pomieszczeniami i ogrodzeniem, przydomowa oczyszczalnia ścieków z przepompownią. Zbiornik retencyjny - przelewowy 8m3 do wód drenażowych - wykorzystywany do nawadniania działki - tu poza hydroforem będzie dodatkowa pompa, bo już nie jest przelewowy; "usiadł". Elementy trudne do wykonania-potencjalne mostki termiczne- balkony - również wykusz na drzwiami wejściowymi (tu izolacja od góry płyta pir w foli aluminiowej od doły pir-styropian)]. Dla tych co się znają to wiedzą, że i tak mało wyszło.

Czy było warto?

Dla mnie warto.

Jeśli pomogłem to powodzenia.

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w sezamie obrazek 94954
forum  Dom w sezamie obrazek 94955
forum  Dom w sezamie obrazek 94956
forum  Dom w sezamie obrazek 94957
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?