Temat założony przez Turtlesik,
2 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Turtlesik
#1

Do ARCHON: Czy projektanci Archon poczynili przewidywania jak zmiany wprowadzone w wariancie TERMO projektu Dom pod Liczi przełożą się na wskaźnik rocznego zużycia energii cieplnej per metr kwadratowy, który to jest szacowany podczas wykonywania świadectwa energetycznego budynku? Czy zmiany zaproponowane w projekcie uczynią z Liczi Dom Energooszczędny wg ogólnoprzyjętych kryteriów? Będę wdzięczny za przytoczenie konkretnych wartości liczbowych.Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Zespół ARCHON+ Biuro Projeków
#2

Witamy,W projekcie w wersji termo zaproponowaliśmy większą grubość warstw termoizolacyjnych, podnosząc tym samym energooszczędność budynku. Ściany zewnętrzne ocieplono 20cm warstwą styropianu, dach i strop poddasza 30cm warstwą wełny mineralnej a podłogę na gruncie 15cm warstwą styropianu. Zmiany te pozwoliły na znaczne zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania domu. EUco w przypadku tych zabiegów wynosi w tym momencie 42,52[kWh/m2 rok]. Dla wersji podstawowej jest to EUco= 72,12[kWh/m2 rok]. Aby dom spełniał wymogi budownictwa energooszczędnego należy spełnić warunek EUco poniżej 40[kWh/m2 rok]. Aby to uzyskać należy wykonać wentylację mechaniczną oraz w miarę możliwości zastosować lepsze pod względem parametrów materiały oraz sprawność urządzeń. Duży wpływ na takie budownictwo ma również lokalizacja więc jest to już indywidualnie dostosowywane do potrzeb Inwestora. Wytyczne określające podstawowe wymogi niezbędne do osiągnięcia oczekiwanych standardów energetycznych dla budynków mieszkalnych oraz sposób weryfikacji projektów i sprawdzenia wykonanych domów energooszczędnych znajdą Państwo na naszej stronie archon.pl w zakładce PROJEKTY DOMOW W STANDARDZIE TERMO.Z poważaniem,Zespół ARCHON+ Biuro Projeków 

gotowy projekt Dom pod liczi
- 450 zł
Dom pod liczi
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
105,74 + 19,67 + 6,08
Koszty : 234 900 zł
Cena: 3 780 zł 3 330 zł (2 707,32 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?