W końcu statecznym krokiem zbliża się to, co najgorsze - wykończeniówka.

Po spotkaniu z polecanym specem od płytek, panem “6000 zł robocizna za jedną łazienkę”, wpisałam na Oferteo nasze zapotrzebowanie na płytkarza. Stwierdziłam, że skoro nasz generalny wykonawca też znaleziony z tego serwisu, a jesteśmy zadowoleni, to z płytkami także warto spróbować. Mąż był oczywiście przekonany, że na tak szybki termin (sierpień) nie będzie nikogo. Ja wolałam wierzyć, że ktoś się jednak znajdzie:)

W międzyczasie mąż dzwonił jeszcze raz do tego majstra, żeby się upewnić, że dobrze go zrozumieliśmy. Niestety, albo i stety - tak. Tak się facet ceni.

Zainteresowanie naszą ofertą zaskoczyło nas oboje. W ciągu pierwszego dnia miałam kilka telefonów od ludzi, którym po prostu zwolniły się terminy w sierpniu i są chętni tą dziurę zapełnić:) I następnego dnia jeszcze kilka telefonów:)

Wyceny różnią się trochę (0d 3500 zł, przez 4500 zł do 600 zł w sumie za obie łazienki), ale żadna nie zbliżyła się nawet do pana “6000 zł za jedną łazienkę”. 

Każdy z nich ma wolny troszkę inny termin w sierpniu, więc musimy teraz zgadać się z hydraulikiem i ustalić ostateczny termin, z jednym z tych wykonawców:)

Wstępnie ustaliliśmy, że za około 2 tygodnie hydrualik podłączy jakiś swój sprzęt na butlę i zaczniemy wygrzewać wylewkę. Mówił, że w drugiej połowie sierpnia możemy kłaść płytki. Najprawdopodobniej tak właśnie zrobimy:)

W międzyczasie jeden z tych speców robi też sufity podwieszane (te ozdobne, na parterze, w salonie, kuchni itd). Poprosiłam go o wstępną wycenę, a we wtorek (16.07.2019) spotkaliśmy się z nim na budowie jeszcze raz. Ustaliliśmy szczegóły, odnośnie salonu i kuchni. Sufit w łazience, prosty, mąż sam chce zrobić. Cena za robociznę - 1100 zł (obniżenie części sufitu w obu pomieszczeniach - tak, była półka na taśmę LED i by zasłonić karnisze). Materiały kupiliśmy sami - na razie wkręty i dyble kosztowały 70 zł, a cała reszta (płyty, Esy, żabki itd) niecałe 700 zł. W tej cenie mamy też zielone płyty na łazienkę itd. Zobaczymy, czy taka ilość materiałów wystarczy:)

Dzień później, w czwartek 17.07, nasz wykonawca już zaczął pracę:)

 

W sobotę (13.07.2019) kupiłam bramę garażową. Rozmiar 2500x2250, Hormann LPU 42, przetłoczenia wysokie L (czyli 4 panele poziome a nie 8), z silnikiem Promatic 650 Nm z dwoma pilotami za 4800 zł. Kolor Złoty Dąb, okleina (sprzedawca zaproponował też tańsze malowane, ale jakoś nie był mąż przekonany do nich).

Montaż ma być za około 8 tygodni:)

 

Tego samego dnia mieliśmy decydujące - jak się okazało tylko w teorii - spotkanie ze stolarzem robiącym meble kuchenne. Ustaliliśmy kształt kuchni, ale z mężem nie możemy dojść do porozumienia odnośnie koloru. Czekamy na ostateczną wycenę w różnych opcjach kolorystycznych frontów (wersja zwykła z okleiną - którą chce mąż, i wersja z frontami akrylowymi imitacja drewna z poziomymi słojami - którą chcę ja). Stolarz ma też wysłać mailem kilka zdjęć zrobionych przez siebie kuchni, może to pomoże nam zdecydować się na jakiś konkretny kolor:)

 

Mąż wynalazł też malarzy, którzy biorą 5 zł za metr kwadratowy ściany (podwójne malowanie, nie gruntują). No i jak mieliśmy malować sami (kosztem urlopu) to tak teraz się zastanawiamy, czy jest sens? Może sami tylko zagruntujemy, a resztę zrobią oni? :) Mają na dniach dzwonić, żeby przyjechać obejrzeć ściany, to pewnie po spotkaniu zdecydujemy:)


 

Kontynuujemy też powoli stan deweloperski. 17 lipca nasz generalny wykonawca zaczął ocieplanie dachu wełną:)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?