Blog założony przez Malina06.
Projekt: Dom w malinówkach 6. Na blogu 20 wpisów, 98 zdjęć, 8 komentarzy.

Strop

Strop zalany. Udało się bez niespodzianek. Pogoda dopisała w 100%. Cała noc przed zalaniem padał deszcz. Dzięki temu deski pięknie namokly układając się w jeden wielki szczelny blat. Kierownik budowy nie miał zastrzeżeń. Zalewanie trwało ok 1 godziny. Poza stropem wykonywalismy też słupy i nadproża połączone z wiencem w salonie i w oknie narożnym oraz słup przy połcieniu. Obyło się też bez podlewania schnietego betonu bo drugi dzień pada delikatny deszcz a niebo pokryte jest równo chmurami. Łącznie na cały budynek zuzylismy 19m³ betonu B25. Koszt 5130zl.
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop

Strop zazbrojony. Po ciężkim dniu pełnym przygód strop został w pełni zazbrojony. Jutro zalewamy. Ogrom stali jaki jest ułożony na budynku naprawdę imponuje.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop

A tak prezentuje się strop na pietrze.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Basen

Dziś w nocy nawiedziła nas nie zła ulewa. Rano znalazłem w naszym salonie basen.
White
White
Dodaj komentarz

Strop

Dzisiaj kolejny dzień postępów. Schody skończone. Strop zaszalowany. Pułcień nad wejściem zrobiony. Słowem szalunki skończone. Na poniedzialek zaplanowane jest zbrojenie, a jeśli pogoda pozwoli we wtorek lejemy strop.
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop

Postępów ciąg dalszy. Wczoraj zostały wykonane schody do poziomu spocznika. To bardzo mozolna i precyzyjna praca. Dlatego narazie jest połowa. Dokończone zostaną jutro. Wyspeplowana jest już kuchnia, kotłownia, wiatrolap i połowa salonu. Wystarczy poukładać na nich deski. Przewidywany termin zalewania stropu to środa. Pracy jednak zostało sporo więc ekipa będzie miała do tego czasu pełne ręce roboty. Codziennie bliżej końca, prace posowaja się w zwrotnym tepie. Koszty. Kotwy do murlaty 14/350mm Czarne. Nie ocynkowane stalowe. Sa zdecydowanie mocniejsze od tych ocynkowany wykonywanych z lekkich stopow. Warto zainwestować bo różnica w cenie to tylko 3 zl. Koszt 24szt czarnych wzmacnianych kotew to 240zl. Podkładki dystansowe do zbrojenia plastikowe. 200szt 70zl.
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Beton

ŚCIANY parteru gotowe. Teraz czas na beton. Nadproża zostały już zaszalowane. Dziś udało się też wykonac szalunek okna naroznego i dużego okna w salonie. Powstały także ściany w pomieszczeniu schodów.
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

ŚCIANY

W kwietniu mury pna się do góry. A tak wyglądają efekty. Nadproża okienne i drzwiowe oraz słupy betonowe ekipa będzie wylewać samodzielnie. Co niewątpliwie obniży koszty. Trochę nowych wydatków. Cena palety cementu. 1.4 t i klej do kominow 900zl. Rurki do śrub w słupach i nadprozach. 68 zl. Beton na chudziak 13m³ wraz z pompogruszka 3100zl. XPS do ocieplenia nadproży pod roletami BASS 30mm 170zl. Folia do przykrycia chudziaka 35zl. Pianki do uszczelnienia porotermu. 190zl. Kotwy do łączenia ścian działowych z nosnymi 150 zl Pianki do styropianu. 220zl. Dysperbit 180zl. Razem do tej pory 90 103 zl
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dom w Malinowkach 6 woj Mazowieckie

Chudziak wylany. Od poniedziałku ruszamy z budowa ścian. Poziom zero definitywnie zamknięty. Teraz pniemy się do góry.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Fundamenty

Plyta przygotowana do jutrzejszego zalewania betonu. Beton B20 grubość 12 cm Przy zakupie rur kanalizacyjnych warto wybrać sklep umożliwiający zwrot niewykorzystanych materiałów. Zawsze coś zostanie, projekt projektem a budowa rządzi się swoimi prawami. Mały problem techniczny spotkał nas przy prowadzeniu rury kanalizacyjnej w pomieszczeniu pod schodami. Znajduje się tam zanizenie i trudno było przejść rura w posadzce. Dlatego podjąłem decyzję o podniesieniu pomieszczenia o ok 5 - 10 cm. Tak aby rura znalazła się w piasku.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Fundamenty

Wznawiamy pracę. Po długiej nieobecności wracamy do budowy. Ściany zostały wysmarowane dysperbitem dwukrotnie. Warstwa ocieplenia styropian Fundamin 15cm oraz folia kubelkowa. Wszystko już przysypane ziemia. Rury kanalizacyjne ułożone. Piasek zageszczony. Jeśli pogoda pozwoli jutro lejemy chudy beton. Na etapie ocieplenia i izolacji fundamentow obyło się bez niespodzianek. To prosty etam , ktory można śmiało wykonac samodzielnie. Wazna sprawa bez watpienia to odpowiednia temperatura aplikacji dysperbitu oraz wilgotność. Dysperbit jest roztworem rozcienczalnym w wodzie więc warto wybrać dzień bez deszczu. Minimum 2 warstwy aplikujemy pojedynczo zachowując odstęp czasowy umożliwiający prawidłowe wyschniecie. Wykonawcy mają często z tym schnieciem spore problemy bo wymaga to czasu/przestoju ale dobrze jest tego dopilnować.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany Fundamentowe

Prace na budowie nabieraja rozpedu. Dziś pora na ściany fundamentowe. Nasza sprawna ekipa postawiła całość w ciągu jednego dnia. Pochwala dla murarza bo tak wyliczył bloczki że zostały tylko 3 szt. Wraz z murarzem rozpisalismy też potrzebne rury kanalizacyjne które pójdą pod posadzka. Na jutro przewidziana izolacja pionowa i klejenie styropianu oraz folia kubelkowa. Jeśli wystarczy czasu jutro też zasypujemy dom/fundamenty ( czy to juz dom czy jeszcze tylko fundamenty) do okola ziemia Koszt kanalizacji 1031zl. Beton na słupy fundamentowe 360zl.
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ławy Fundamentowe

Wczoraj zbrojenie wyladowalo w wykopie. Wiązanie zbrojenia w środku i zalewamy. Beton B25 18m3. W budynku znajdują się 4 stopy fundamentowe i 7 słupów betonowych. Beton posiada certyfikat zgodności co może być ważne przy odbiorze przez nadzór budowlany.
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ławy Fundamentowe

Pierwszy etap ław rozpoczęty. Od rana murarz na budowie. Wynik całego dnia pracy. Udało się dziś zrobić wykop pod ławy fundamentowe oraz cale zbrojenie ktore w poniedzialek laduje w wykopie. Rura do wody zakopana. Glebokosc zakopania rury 1.8m. Rura w oslonie.( stara gumowa rura zbrojona. Sam nie wiem skąd ja mam.) Jeśli pogoda pozwoli w poniedziałek o 10:00 zalewamy. Obowiązkowo należy zawiadomić kierownika budowy który musi sprawdzić poprawność ułożenia zbrojenia. I dokonać wpisu w dzienniku budowy. Nie proponuje robic tego bez kierownika można sobie narobić sporych problemów. Beton B25 w ilości 18m³ wraz z dowozem i pompogruszka. 4860 zł.
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ławy Fundamentowe

Ławy Fundamentowe już rozbite. Teraz tylko czekać na murarza. Koszt punkt zero i Ławy krzyżowe 600zl.
White
White
Dodaj komentarz

Rozpoczynamy.

Nie spodziewanie dziś zadzwonił do mnie murarz. Okazało się że ze względu na panującą w tym roku wyjątkowo ciepła aurę i wyprzedzenie prac może już wchodzić na plac. Rozpoczęcie prac uzgodnilismy na 17 lutego. Dziś została wykonana skrywka pod budynek. Oraz przyjechała izolacja fundamentów. Za 11 dni zaczynamy. Koszty. Dysperbit Izohan 140 kg. 420zl.
White
White
Dodaj komentarz

Kominy

Zdjecia kominów Szczelnie zapakowane towar naprawdę wysokiej jakości Mieliśmy możliwość dotknąć różnych systemów na składzie budowlanym i jeśli chodzi o wykonanie to widać wysoka jakość wykonania.
White
Dodaj komentarz

Formalności i materiał

Projektow na rynku jest tyle że ból głowy dopadł nas nie raz. Z czasem jednak zaczęły w naszych głowach pojawiac się pewne oczekiwania i kryteria wyboru. Metraż, ilość pokoi, bryła, styl, itp... To pozwoliło wybrać nam kilka projektów z których wybór padł na Dom w Malinowkach 6. Budynek ten spełnia nasze wszystkie oczekiwania pasujące również do układu dzialki. Dom nie duzy bez okapu w nowoczesnym stylu. Jest to projekt gotowy wymagający adaptacji. Koszt adaptacji wraz ze zgłoszeniem to 2000 zl. + mapka do celów projektowych 700zl. Po upływie 4 tygodni od wizyty u architekta, zgłoszenie było już w naszych rękach. Czas na wybranie kierownika budowy koszt 1500zl. Oraz na materiał. I tu właśnie pojawia się pierwszy dylemat. Gdzie kupić? Po objechaniu wszystkich okolicznych składów budowlanych otrzymaliśmy wyceny. Zależało nam aby brać materiał w jednym składzie, myśląc że przyniesie to rabat. Niestety dla składów nasze zamówienie było zbyt małe aby negocjować cenę. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup w kilku miejscach. Technologia była dla nas dość oczywista. Ściana dwuwarstwowa pustak ceramiczny 25cm+20cm styropianu, oraz dach ceramiczny. Fundament bloczki betonowe. Ceramika stawiana na cienka spoine dzięki czemu ściana ma jeszcze lepsze parametry w porównaniu do tradycyjnej zaprawy. W domu znajdują się dwa kominy, jeden do kominka i jeden do C.O. pomimo że do ogrzewania domu montujemy pompe Ciepła to zdecydowaliśmy że komin w kotłowni zostaje. Tak na wszelki wypadek. Wybór samego komina nie jest łatwy. Po przemyśleniu i zapoznaniu sie z tematem wybor padl na systemy Plewa. Polska firma, niemiecka ceramika, jakosc porownywalna z czolowymi producentami w naprawde dobrej cenie. Trochę czasu i chęci, w 3 tygodnie cały materiał na placu. Dostawy przebiegły dość sprawnie choć warto pilnować aby wszystko było zgodne z zamówieniem ,w odpowiedniej jakości i stanie. Teraz trochę kosztów z tego etapu: Pustaki ceramiczne 25 profi 1584szt 12 192 zl 7.70zl/szt Pustaki ceramiczne 11.5 P+W 800szt 4 720 zl 5.90zl/szt Bloczki betonowe Certus 756 szt 2 154 zl 2.85 zl/szt Drut żebrowany 3.5t fi 8.10.12.16 8887zl Styropian Styropmin 15 frez 100gr. 8 paczek 952zl ICOPAL papa SBS 2.2mm 13 rolek 1 534 zl Komin plewa FU 8.66m 2 350zl Komin plewa FE 8.66m 2050zl 4m³ desek impregnowanych 2600zl Cemplast 50l 300zl Folia kubelkowa 40m 140zl Klej do XPS 4szt 156zl Rura wodna 40mm 227zl Gwoździe 3 i 4 20kg 130zl Drut wiazalkowy 30 kg 210zl Pospółka 32t 1050 zl. To w sumie daje 39 652 zł Jeśli chodzi o murarza to wybraliśmy ekipę wykonująca SSO wraz z deskowaniem i papa na dachu za 35tys zł Jak do tej pory formalności, material i murarz to koszt 78852 zł
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dzialka

Działkę otrzymaliśmy od Rodziców. Działka ma 2300 m2 i znajduje się na niej garaż 2 stanowiskowy i STODOLA! Na miejscu której ma stanąć nasz dom. Mimo że wykonana z drzewa pozwolenie na rozbiórkę jest konieczne aby w przyszłości oszczędzić sobie problemów. Na szczęście udało sie ja rozebrać w 2 DNI. A działka zyskała nowy wygląd i nowe życie odsłaniając piękny widok na las.
White
White
White
Dodaj komentarz

Dom w Malinowkach 6 woj Mazowieckie

Witam wszystkich na naszym blogu z budowy. Choć jesteśmy już bliscy rozpoczęcia budowy, podjęliśmy decyzję o założeniu bloga właśnie teraz. Formalności i przygotowania pochłonęły tyle naszego czasu że zupełnie o tym zapomnielismy. Postaram się wstawiać tutaj jak najwięcej informacji związanych z kosztami jakie ponieslismy aby uzyskać realny koszt całej budowy. Oraz nasze opinie na temat poszczególnych etapów. Obecnie czekamy już na murarza który ma przyjść w okolicach kwietnia. Ale od początku wyglądało To tak...
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?