Co tu dużo mówić, zaczęliśmy się orientować, co należy wykonać najpierw. Szukaliśmy projektu domu dopasowanego do warunków zabudowy, szukaliśmy stajni na 3 boksy, takiej, żeby pasowała do warunków, jakie otrzymaliśmy w Gmienie Kołbaskowo.

Zaczęłam ogarniać wszystkie przyłącza:

  • projektu, adaptacji
  • gazu,
  • prądu,
  • wody i kanalizacji. /woda jest przy działce/
  • pozwolenia od Konserwatora zabytków w Szczecinie,
  • i w końcu - pozwolenia na budowę.

Tak naprawdę wszystko poszło dość sprawnie. Jednak przed budową domu chcieliśmy jeszcze spełnić nasze marzenie: odwiedzić naszych przyjaciół na drugim końcu świata - pojechać do Australii. I tak się złożyło, że byliśmy tam 2 razy w ciągu roku. /zapraszamy na bloga: https://grzesiuhruby.wordpress.com/category/australia/

W drugiej połowie 2019 roku zaczęliśmy starać się o kredyt na budowę domu. Z pomocą przyszedł nam ekspert finansowy - Norbert Lenart, któremu z całego serca dziękujemy za cierpliwość i wsparcie. W 2019 roku mieliśmy firmę - sklep internetowy i niestety musieliśmy zamknąć go w celu otrzymania korzystnych warunków w banku. Wszystko się przedłużało.

Pod koniec 2019 roku otrzymaliśmy pozytywną decyzję z banku, jednak na kredyt się nie zdecydowaliśmy, warunki nie były korzystne.

W 2019 roku staraliśmy się bardzo długo o pozwolenie na budowę. Nasz architekt, nie miał dostatecznego doświadczenia jeśli chodzi o zabudowę zagrodową, a urzędnicy w Policach są bardzo drobiazgowi. Prawie po roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Musieliśmy spełnić wiele warunków. Dziękujemy naszemu architektowi za jego pracę. Jednak, jak się później okazało, nie wszystko zostało narysowane tak, jak byśmy tego potrzebowali. Ale o tym w kolejnym poście.

 

Mapa z kształtem naszej działki oraz kilka fotek z działki.

 

White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?