Budowa ruszyła dalej, ekipa zaczęła stawiać ściany. Z każdym kolejnym dniem obserwowaliśmy, jak nasz wymarzony domek pnie się w górę. Był to okres, w którym musieliśmy zdecydować się na wybór kominów. Wśród gąszczy propozycji zdecydowaliśmy się na systemy kominowe firmy Konekt. Naszym zdaniem, jest to dobra jakość za rozsądne pieniądze. Początkowo, z uwagi na fakt, że docelowo dom będziemy ogrzewać gazem, byliśmy zdecydowani na na komin typu combo (zarówno do gazu jak i spalin tradycyjnych). Niemniej jednak po kilku konsultacjach zdecydowaliśmy się na zwykły system kominowy, który następnie zostanie przerobiony na komin typu combo. Rozwiązanie to, zdaniem fachowców, jest tańsze, aniżeli zakup gotowego systemu kominowego.

Gdy będziecie wybierać kominy, z pewnością traficie na wiele różnych opinii dotyczących najbardziej powszechnych systemów kominowych tj. schiedel, leier czy innych. Ważne jest by system spełniał wszystkie wymagane normy i posiadał ocieplenie na całej jego długości. Różnice między kominami polegają głównie na grubości pustaka i grubości ocieplenia, ale czy różnica wynosząca 0,5 cm jest, aż tak znacząca? Na to pytanie odpowiedzi musicie poszukać sami. 

Po tygodniu przystąpiliśmy do wylewania stropu, do którego zużyliśmy aż 31 m3 betonu B 20. Pozostałe materiały to m.in.:

  • piasek do zaprawy - 15 t.,
  • cement - 1,55 t,
  • porotherm -1584 szt.,
  • pręt Ø 6 - 400 kg.,
  • pręt Ø 10 - 2 t.,
  • pręt Ø 12 - 2 t.,
  • pręt Ø 16 - 16 szt.,
  • stemple - 270 szt.,
  • systemy kominowe Konekt.

Łączny koszt materiałów budowlanych od stanu zero, do zalania stropu monolitycznego, wyniósł 37 864 zł.  

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez jolka1904
#1
witam.czy moge dowiedziec sie w jakiej miejscowosci budujecie bardzo spodobal mi sie ten projekt?pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Marta i Albert
#2
Cześć, my budujemy w powiecie wołomińskim.
Default avatar
Napisany przez jolka1904
#3
Witam.czy wprowadziliscie jakies zmiany w projekcie?
Default avatar
Napisany przez Marta i Albert
#4
Jeżeli chodzi o zmiany, które nanieśliśmy na etapie projektu to likwidacja drzwi zewnętrznych do kotłowni oraz zmiana wielkości tarasu (zlikiwidowaliśmy taras pod oknem salonu oraz poszerzyliśmy od strony jadalni - wyszedł kształt litery L). Jeżeli chodzi o ścianki działowe to jeszcze ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na zmiany :-).

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?