W maju przywiozłem deski na szalunki 4,5m3 grubości 32mm oczywiście przeliczone, nie był bym sobą jak bym nie policzył. Pocięte na dwa wymiary plus deski na pasy (bigi). Koszt 2650 zł. 

Zaczynamy murować ściany parteru. Tydzień urlopu + sobota ja, tato, teść i szwagier. Stawiamy na kleju, pustaki są równiutkie i lekkie praca super. Poziomica, żyłka, skrzynka do kleju, gumowy młotek, kastra na klej dwa takie zestawy gratów. Ja z teściem jeden winkiel tato z szwagrem drugi i poszło. Nadproży użyliśmy gotowych z porothermu a dwa największe nad garażem i oknem z salonu musieliśmy wylać tradycyjnie. Wyszło super równiutko, winkle lux, przekątna wyprowadzona na zero mury stoją sobie przygotowane pod szalunki. Poszło mi 28 mb nadproży gotowych co kosztowało mnie 420zł a na nadproża wylewane i dwa słupy poszło 1,2m3 betonu 210zł wyszło. Beton B20 w formie pół-suchej przywieziony na przyczepce do betoniarki dodanie wody i zalewanie z wiadra. Zużyliśmy 19 palet pustaków 24 i jedną paletę 12 a do poklejenia tego poszło 32 worki kleju do betonu komórkowego i 8 worków cementu do wymurowania pierwszej warstwy oraz trzy 25 metrowe rolki izolacji.  

Z braku możliwości wzięcia urlopu, popołudniami zaczynamy proces ocieplenia fundamentu. Klej do styropianu 8 worków, 6 tubek kleju do klejenia styropianu do styropianu, 8 worków do zatapiania siatki elewacyjnej, siatka 55mb kołki do styropianu 22 cm 100 szt folia kubełkowa 50mb i styropian 7,5m3. Z faktu że mamy grunty piaszczyste dobrze przepuszczalne a dom jest usytuowany na górce zdecydowałem się na EPS 100 15cm grubości 10+5 na zakładkę. Zeszło nam coś 3-4 dni. Potem przyjechał piasek i obsypaliśmy fundamenty wkoło.

I nastał czas na następny zgrzyt. Uprzejma sąsiadka nasłała na nas inspektorat budowlany. Dwa tygodnie człowiek siedzi jak na szpilkach. A potem okazuje się że przychodzi dwóch panów z urzędu i wszystko jest OK i cacy. Panów pozdrawiam sąsiadki nie. Tematem kontroli było posadowienie budynku, fundamenty mam dość wysoko wyciągnięte działkę podsypaną (wszystko w granicach rozsądku oczywiście). Sąsiadka stwierdziła że woda opadowa będzie spływać na jej posesje, bo my mamy za wysoko. Nasza działka jest na górce a sąsiadki była jest i zawsze będzie poniżej. Panowie przyjechali popatrzyli uspokoili mnie i żonę sprawdzili mapy wysokościowe spisali protokół i powiedzieli że od stworzenia świata woda zawsze płynie w dół i żeby się nie przejmować bo skoro zgodnie z projektem to jest święte. 

Więc nastał czas na szalunki. Znowu w 4 chłopa. Cztery dni szalowania z tego czwartego dnia po południu już skręcaliśmy belki na wieniec. Szło super jak w amoku przybijać stemple do pasów, rzucać dechy, sprawdzić poziom, podbić kliny itp. Troszkę gimnastyki z schodami było ale też wyszło ładnie :) Potem dwa dni zbrojenia; ciąć, giąć, wiązać i tak w koło. Po prostu zabawa gdyby nie to że gorąco było jak diabli. Niedzielny odpoczynek i w poniedziałek zalewanie. I tu pogoda dopisała chłodek się zrobił, pan Staszek znowu z pociaskiem wpadł. Strop grubości 15 cm wlazło coś 18,5 m3 betonu B20 i 1,5 t drutu #10 który gdzieś tam między czasie dokupiłem wieniec z wcześniej nabytej #12. I znowu klasycznie 14 dni lana wody pogoda była łaskawa a dodatkowo przykryliśmy strop plandekami. Wyszło ładnie nie spękało i równiutko cacy po prostu. Gdzieś początkiem września po 7 tygodniach ściągnięte zostały szalunki długo ale nie miałem możliwości wzięcia urlopu wcześniej. Znowu trzy dni deski ułożone poprzekładane wyczyszczone i złożone w wewnątrz domu. Z nudów zrobiłem jeszcze odprowadzenie wody od rynien. Jeszcze troszkę porządków i zimowanie. Skończyliśmy na stropie nad parterem. Więcej się nie dało brak funduszy. 

Koszty wykonania Ścian parteru + stropu szczegółowo 

Pustaki solbet- 5200zł

Stemple - 500 zł

Cement- 120 zł

Klej do betonu komórkowego- 370 zł

Deski- 2650 zł

Nadproża porotherm- 420 zł

Beton na nadproża- 210 zł

Beton na strop- 3000 zł 

Rury kanalizacyjne- 500 zł

Komin 4mb- 950 zł

Stal #10 i # 12- 2750 zł

Drobne graty- 300 zł

Razem około 17.000 zł

Podsumowanie kosztów sezon 2016 razem około 38.000 zł nie wiem czy to dużo czy mało. Bo czasami na forach czyta się że ktoś zrobił fundamenty za 6000 zł a ktoś inny za 25 000 zł

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?