Kolekcje - projekty domów ARCHON+

Poznaj wyjątkową kolekcję projektów domów energooszczędnych, zaprojektowanych z myślą o różnorodnych potrzebach Inwestorów. W kolekcji prezentujemy projekty, w których uwzględniono wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz pompę ciepła jako główne źródło ciepła. Pamiętaj, że do każdego projektu domu z oferty ARCHON+ możesz zamówić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt pompy ciepła - jako alternatywne opracowanie. Jeżeli wybrałeś projekt domu, który nie posiada dostępnego „od ręki”, dodatkowego projektu, zadzwoń do nas 12 37 21 900 i ustal termin jego realizacji.

1 do 35 z 217 projektów domów energooszczędnych
oglądasz stronę   z 7
newsletter
Katalog
e-poradnik

Gotowe projekty domów energooszczędnych

Wszystkie nowo budowane domy to budynki energooszczędne, których parametry energetyczne muszą spełniać określone w obowiązujących Warunkach Technicznych normy. Od 1 stycznia 2021 r. wskaźnik EP dla budynków jednorodzinnych, który określa zapotrzebowanie domu na nieodnawialną energię pierwotną, wykorzystywaną do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej, nie może przekraczać wartości 70 [kWh/(m2*rok)]. W przypadku domów wielorodzinnych wartość EP nie może być większa niż 65 kWh/(m2*rok). Zgodność z wyznaczonymi normami kontrolowana jest na etapie projektowania. Każdy Inwestor ma także możliwość personalizacji swojego domu pod kątem wydajności energetycznej i może indywidualnie zdecydować o zwiększeniu poziomu jego energooszczędności. Chcąc ograniczyć zużycie energii, warto rozważyć zastosowanie w swoim domu dodatkowych współpracujących ze sobą systemów i instalacji, takich jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła, solary, czy fotowoltaika. 

Domy energooszczędne – w ARCHON+ znajdziesz wymarzony projekt domu energooszczędnego

Oferowane przez Pracownię ARCHON+ gotowe projekty domów spełniają wszystkie określone przepisami normy, a dzięki różnorodności oferty Inwestorzy mają dużą swobodę w doborze projektu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. 
W prezentowanej kolekcji projektów domów energooszczędnych oferujemy projekty, w których już na etapie tworzenia koncepcji uwzględnione zostały dodatkowe instalacje energooszczędne. Są to projekty domów posiadające w standardzie wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła jako źródło ogrzewania. Projekty z dodatkowymi instalacjami dostępne są w różnych wariantach i w zależności od wersji uwzględniają zarówno obie te instalacje jednocześnie lub każdą z osobna. Aby je wyróżnić w ramach całej kolekcji, do nazw tych projektów wprowadziliśmy dodatkowe oznaczenia: symbol E – oznacza projekt domu z wentylacją mechaniczną, natomiast symbol OZE – to informacja, że jest to projekt domu z pompą ciepła.
W ramach kolekcji dostępne są zarówno projekty domów energooszczędnych parterowych, projekty domów z poddaszem użytkowym oraz projekty domów piętrowych w różnorodnych wariantach. Oferujemy zarówno projekty małych domów do 100 m2 z energooszczędnymi instalacjami w standardzie, w tym także projekty domów do 70m2 zabudowy, jak i projekty domów o większych metrażach. Wiele wśród nich to również projekty domów energooszczędnych tanich w budowie. Komfortowy dom energooszczędny można zrealizować jak efektowną willę, czy cenioną wśród Inwestorów nowoczesną stodołę. W kolekcji oferujemy energooszczędne projekty domów z dachem dwuspadowym, projekty domów z dachem czterospadowym, a także projekty domów z płaskim dachem, co pozwala na wybór odpowiadający różnym wymogom określonym w planach zagospodarowania przestrzennego.
Warto także podkreślić, że do każdego projektu domu, który w standardzie nie zawiera takich instalacji, oferujemy dedykowane gotowe projekty wentylacji mechanicznej oraz gotowe projekty pompy ciepła, które można zamówić jako alternatywne rozwiązanie do wersji podstawowej wybranego projektu domu.

Zaplanuj budowę domu energooszczędnego z projektem ARCHON+ !

Dom z wentylacją mechaniczną – komfort i energooszczędność w jednym

Dzięki zastosowaniu w domach energooszczędnych nowoczesnej wentylacji mechanicznej wyposażonej w rekuperator można znacząco zwiększyć efektywność energetyczną. Rekuperator to urządzenie, które odzyskuje ciepło z powietrza wyprowadzanego na zewnątrz, wykorzystując je ponownie do ogrzewania świeżego powietrza wprowadzanego do budynku. Taki system wentylacyjny gwarantuje ciągłą i efektywną wymianę powietrza wewnątrz pomieszczeń. Powietrze wywiewane jest zastępowane świeżym, przefiltrowanym powietrzem, które jest wolne od kurzu, smogu i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu w domu panuje zdrowy i przyjemny mikroklimat, a problem nadmiernej wilgotności zostaje wyeliminowany.
Instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperatorem jest kluczowa dla ograniczenia strat ciepła, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją. W obliczu rosnących cen energii budowa domu energooszczędnego z pompą ciepła jest ekonomicznie zasadna. Rekuperację w domu najlepiej zaplanować już na etapie wyboru projektu. Instalacja wymaga wyznaczenia miejsca na centralę wentylacyjną oraz ustalenia lokalizacji czerpni i wyrzutni powietrza. Dzięki temu systemowi można zrezygnować z tradycyjnych kominów wentylacji grawitacyjnej. W ramach systemu wentylacji z rekuperatorem, kanały wentylacyjne w domu służą do dostarczania świeżego powietrza i wydalania zużytego, mogą być one ukryte w konstrukcji stropu lub, w przypadku projektów z nieużywanym poddaszem, wykorzystać można jego przestrzeń. W projektach domów energooszczędnych z wentylacją mechaniczną w standardzie, jakie oferujemy w naszej kolekcji, wszystkie elementy instalacji są w optymalny sposób zaplanowane i rozwiązane.

Energooszczędny dom z pompą ciepła – efektowność energetyczna w parze z ekologią

W ostatnim czasie zyskują na popularności pompy ciepła, które efektywnie wykorzystują energię pochodzącą z naturalnych źródeł. Taki system może stanowić atrakcyjną alternatywę dla ogrzewania gazowego czy elektrycznego. Nowoczesne pompy ciepła mają tę zaletę, że oprócz zapewnienia ciepła w zimie, mogą także służyć jako klimatyzacja latem. Doskonale współdziałają z systemami niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego. Połączenie tych technologii tworzy wysoce efektywny system, który charakteryzuje się niskimi kosztami użytkowania oraz długą żywotnością urządzeń.
Popularnym rodzajem instalacji w domu energooszczędnym jest pompa ciepła typu powietrze – woda, umożliwiająca efektywne wykorzystanie energii z otaczającego powietrza. Właśnie taki system uwzględniany jest w projektach domów OZE ARCHON+. Wyróżnia się prostym montażem, a kompaktowe wymiary urządzenia pozwalają na umiejscowienie go w różnych pomieszczeniach pomocniczych, na przykład w suszarni, kotłowni lub innych pomieszczeniach gospodarczych. Główne zalety pompy ciepła to łatwość w obsłudze, wysoka efektywność działania, niskie koszty utrzymania oraz obniżenie kosztów ogrzewania domu. Przy instalacji pompy ciepła istnieje możliwość rezygnacji z tradycyjnej kotłowni, należy zadbać o swobodny dostęp do niezbędnych przyłączy, łatwość serwisowania oraz uwzględnić poziom hałasu generowanego przez pompę w trakcie działania. Zaplanowanie instalacji na etapie projektowania pozwoli rozwiązać wszystkie istotne kwestie we właściwy sposób.

Wybierz gotowy projekt domu energooszczędnego i zminimalizuj koszty codziennej eksploatacji

Dzięki budowie domu energooszczędnego, w którym zastosowane są dodatkowe systemy sprzyjające zwiększeniu standardu energetycznego, można znacząco obniżyć wydatki eksploatacyjne, zawsze warto jednak we właściwy sposób wyważyć proporcje pomiędzy kosztami poniesionymi na budowę takiego budynku energooszczędnego a możliwymi korzyściami finansowymi z oszczędności w eksploatacji. Staranna analiza zarówno wydatków inwestycyjnych, jak i możliwego zwrotu z inwestycji, pozwoli inwestorowi na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich systemów instalacyjnych, a koszt budowy domu energooszczędnego będzie zrównoważony.

oglądasz stronę   z 7
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?