Temat założony przez Łukasz Paulina,
36 zdjęć, 45 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Łukasz Paulina
#1

Witam dodaje kilka fotek jestesmy na etapie robienia stropu :)

Default avatar
Napisany przez Łukasz Paulina
#2

foto

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 53153
forum Dom pod liczi obrazek 53154
forum Dom pod liczi obrazek 53155
forum Dom pod liczi obrazek 53156
forum Dom pod liczi obrazek 53157
forum Dom pod liczi obrazek 53158
forum Dom pod liczi obrazek 53159
forum Dom pod liczi obrazek 53160
forum Dom pod liczi obrazek 53161
forum Dom pod liczi obrazek 53162
forum Dom pod liczi obrazek 53164
Default avatar
Napisany przez seweryn
#3

Witam,
mam pytanie jaki wyszedł koszt materiału do tego etapu i jaka jest ilość ceramiki na cały etap.

Default avatar
Napisany przez Łukasz Paulina
#4

Witam do tego etapu wyszlo mi 14 palet porothermu na palecie 72 szt i zostalo mi jeszcze z tego 3,5 palety na pietro do tego paleta cegly pelnej cena za porotherm 25 pw sztuka - 4,4 zl
Trudno to wszytko policzyc jesli chodzi o koszty fudamenty okolo 28 tys + izolacja 3 tys+ kominy plewa do pieca gazowego i kominka 5,5 tys cala stal na strop 8 tys a co do cegiel to w projekcie musisz kolego zoabczyc ile dokladnie m2 zalezy czy zmieniasz okna itp
Np : koszt fudamnetow mozesz miec o wiele nizszy ja mailem dzialke w dole i musialem dosc wysoko wyjsc z bloczkami fudamentowymi co za tym idzie duzo pisasku na zasypke ktory wyszedl okolo 5 tys posadzka (chudziak) okolo 2 tys beton b12,5 zalewane pompa
Teraz jestem na etapie stropu caly musi byc szalowany wiec samych desek troszke wyjdzie ale bede je owijal folia i mam nadzieje ze sporo wykorzystam pozniej na deskowanie dachu :)

Default avatar
Napisany przez Kasia i Łukasz
#5

Witam, Łukaszu i Paulino - my również jesteśmy na etapie stropu :) może montowaliście już komin do kominka - bo mamy dylemat na jakiej wysokości zamontować trójnik spalin? jak to u Was rozwiązaliście? planujecie ogrzewanie kominkowe systemem DGP lub płaszczem wodnym?

Default avatar
Napisany przez Paulina Łukasz
#6

Witam zrobie fotke jutro i wstawie wydaje mi sie ze wysokosc gdzies 2,30 cm caly komin ogolnie gdybym drugi raz robil zrobilbym go z cegiel a nie z gotowca (plewa) dlatego ze wychodzi bardzo duzy ( komin od kominka + komin gazowy + wentylacja ) wszysto od firmy plewa dodatkowo jeszcze mam zrobiony klnkierem wiec jest spory jestesmy na etapie konczenia dachu wiec powstawiam kilka fotek . Jesli chodzi o plaszcz wodny to zona namawia mnie abym to zrobil ale ja jestem przeciwnikiem poniewaz nie chce co rok malowac scian( kotlownia w salonie ) i kiedy zwroci mi sie ta inwestycja ? czy bede mial czas ciac drewno ktore musi byc wysuszone ,Wiec praca tez kosztuje wydaje mi sie ze jest to maly dom wiec idealny na gaz ale kazdy ma swoje zdanie :)

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#7

W temacie konika z płaszczem wodnym mogę powiedzieć słów kilka, bo takowy posiadamy i mieszkamy już przeszło dwa lata. Otóż od wprowadzenia salon nie był malowany, a dodam, że jest biały i z domieszką szarego. Absolutnie nie jest w nim czarno i nikt do tej pory nie zwrócił uwagi, aby wymagał malowania. Z mojego doświadczenia i oględzin wynika, że dużo bardziej wymagają malowania pomieszczenia, w których zastosowano DGP, gdyż przy wylotach gorącego powietrza robi się zdecydowanie bardziej czarno. Jeśli chodzi o o ogrzewanie, to poza kominkiem z PW mamy piec gazowy jednofunkcyjny. W praktyce piec grzeje głownie wodę, gdyż mąż bardzo często pali w kominku (w sezonie grzewczym codziennie). Zamawiamy co roku 10m3 drewna bukowego (pociętego) - u nast jest to koszt ok. 175zł/m3 już z dowozem (dostawca sam dzwoni się przypomnieć, jak ma drewno po zimie gdyż takie ma mniej soków niż wiosenne i szybciej schnie). Drewno trzeba tylko poukładać po przywiezieniu. W naszym przypadku jest ono składowane i suszone pod wiatą na samochody, która posiada w tym celu specjalną dobudówkę. Dotychczas po zimie zostawało nam ok 2m3 niezużyte, na kolejny rok. W tym czasie rachunki za gaz wynoszą ok 250-300zł/2mce (piec głownie grzeje wodę i załącza się sporadycznie).

Default avatar
Napisany przez Kasia i Łukasz
#8

Dziękuje za odpowiedz, my ostatecznie zamontowaliśmy na wysokości ok 2m, bo wyżej byłby nad wentylacją, wydaje nam się że jest ok. Chętnie zobaczymy wasze postępy, więc oczekujemy na zdjęcia, faktycznie też słyszałam że komin wypada trochę masywnie, my kupiliśmy obydwa kominy Schiedla są trochę mniejsze od Plewy, mam nadzieje że nie będzie tak źle:) co do ogrzewania kominkowego czekamy na projekt i wycenę materiałów i montażu wtedy zdecydujemy, dzięki za wszystkie opinie, pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#9

Kilka fotek z budowy dach juz jest :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 54297
forum Dom pod liczi obrazek 54298
forum Dom pod liczi obrazek 54299
forum Dom pod liczi obrazek 54300
forum Dom pod liczi obrazek 54301
forum Dom pod liczi obrazek 54302
forum Dom pod liczi obrazek 54303
forum Dom pod liczi obrazek 54304
forum Dom pod liczi obrazek 54305
forum Dom pod liczi obrazek 54306
forum Dom pod liczi obrazek 54307
forum Dom pod liczi obrazek 54308
forum Dom pod liczi obrazek 54309
forum Dom pod liczi obrazek 54310
forum Dom pod liczi obrazek 54311
Default avatar
Napisany przez Łukasz
#10

Zrobilismy dosc duzy taras bedzie bardziej wygodny gdy przyjedzie rodzina i roztawimy duzy stol :)

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#11

okna dachowe beda zamontowne dopiero po zamontowaniu bramy drzwi okien ze wzgledu na to ze w mojej okolicy takie okna dachowe znikaja :)

Default avatar
Napisany przez violka
#12

Witam,
również buduje Liczi tyle, że na Mazurach. Mam pytanie jak rozwiązaliście "problem" wystających słupów, na rysunku zaznaczyłam je na czerwono. Ze zdjęć widzę że są w ściankach działowych. Ale słupy mają 16x16, a ścianki 12 wiec i tak powinno wystawać.

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 54363
Default avatar
Napisany przez Łukasz
#13

Witam mam pytanie odnosnie kolejnosci etapow prac budowlanych po oknach
tzn w jakiej kolejnosci robiliscie Ja mysle ze w takiej :
elektryka
tynki wew
ogrzewanie
itp

Default avatar
Napisany przez violka
#14

Hej Łukasz, u mnie po oknach i dachu wszedł hydraulik porozkładał rurki do grzejników i zrobił hydraulikę w łazienkach, wkuł stelaże WC i hydraulika w kuchni oraz do pieca gazowego i kominka , po nim elektryk a teraz tynki lecą, po tynkach znowu na 2 dni hydraulik podłogówkę rozłoży i wylewki.

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#15

Dzieki za odpowiedz jescze jedno pytanie czy kots z was ocieplal cienkim stropianem sciane miedzy garazem kotlownia a salonem ? ZAstanawiam sie czy to zrobic przed tynkami bo pozniej to juz za pozno . I jescze jedno :) czy ktos ocieplal strop w garazu chodzi mi o cieplo w pokoju nad garazem .

Default avatar
Napisany przez violka
#16

Witam, no więc odpowiem ci niedługo, bo właśnie robią tynki, a ścianę w garażu będziemy ocieplać (tylko nie wiem kiedy :) ) Na dniach się wyjaśni i napiszę.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Łuksz
#17

ok fajnie :P :) poprosze o jakies foto postaram sie odwdzieczyc :P:)

Default avatar
Napisany przez violka
#18

Do Łukasz,
no więc odnośnie ocieplenia ściany garażu, to styropian 10 cm, natomiast strop w garażu 5 cm. My w kwestii tych ociepleń garażu dogadaliśmy się z tymi co robią wykończeniówkę, więc tynki w całym domu mamy zrobione, w garażu również oprócz właśnie ściany tej od salonu i sufitu.

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#19

Witam

Bardzo Dziekuje za odp ale rozumiem ze bedziecie tynkowac pozniej ta sciane i sufit? czy tak juz zostawiacie >?

Default avatar
Napisany przez violka
#20

tak zostawiamy

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#21

Violka dziekuje za odp :)

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#22

Moze ktos powiedziec w ktorych pomieszczeniach montowaliscie parapety wenwetrzne >?

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#23

Ponawiam pytanie odnosnie parapetow wenetrznych w jakich pomieszzeniach je montowaliscie?

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#24

Do Łukasz
nie bardzo rozumiem co masz na myśli z parapetami?
U nas są wszędzie tam gdzie okna tego wymagają: salonowa panorama + 2 boczne, wc na dole, pokój obok łazienki oraz łazienka - tu mamy z kamienia, garaż i kotłownia z PCV, okienko kuchenne - blat kuchenny dojechany pod okno, pokój z balkonem tutaj jest belka i pod oknem balkonowym jest schodek na którym zrobiliśmy drewniany parapet. Pozostałe okna balkonowe nie wymagają parapetów wewnętrznych.

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#25

Dziekuje bardzo za odp wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo :) boje sie ze nie dostane parapetu z kamienia o dlugosci ponad 3 m na te duze okno a w kuchni tez nie bede montowal parapetow tylko pod zabudowe :)

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#26

U nas był problem z kamiennym na 3m, ale tylko dlatego że akurat ten kamień który mi się podobał był w płytach po 2,8m... Inne by były ;) w efekcie ma dużym oknie mamy łączony w połowie (łączenia prawie nie widać. Jeśli byś brał np. z konglomeratu to nie powinno być problemu z 3m.

Default avatar
Napisany przez Turt
#27

A w jakiej części powiatu Poznańskiego stawiacie chatę? W Lusowie (Lusówku?) jest jedno gotowe Liczi w szarych kolorach...

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#28

Witam w Swarzędzu :) wiec to ktos inny

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#29

Witam po przerwie :)
Jestem na etapie ocieplanie murow 20 cm stropianem o przepuszczalosci o .40 zakupione 165 m2 stropianu
Pytanie do tych ktorzy ocieplali strop welna jakie to koszty + niida ??????

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#30

Mam pytanie ile wyszlo wam metrow welny na podasze i skosy ?
oraz kosztowaly was schody ?

Default avatar
Napisany przez Ania - Liczi ver. 2
#31

Hej, widzę, że praca wre. My swoje liczi budujemy w woj, małopolskim. Jesteśmy na etapie zamawiania kostek. Czy orientują się Państwo ile sztuk kostek wyszło na budowę liczi? Widzę, że to czerwony Porotherm, który też nas interesuje.

Pozdrawiam,
Ania

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#32

Do Łukasz Witam, chciałem zapytać czy mogli byśmy obejrzeć Państwa domek? Też jesteśmy z okolic Poznania i bardzo by nas to uspokoiło zanim zaczniemy budowę. Mój email: lukaszw87@o2.pl Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#33

Odpisalem na maila Pozdrwiam

Default avatar
Napisany przez Marcin
#34

Witam,

Planuję budowę domu pod liczy w okolicach Poznania, czy mógłbym prosić o kontakt e-mailowy ksiazkiewiczmarcin@gmail.com , chciałbym się dopytać o koszty poszczególnych etapów budowy.

Pozdrawiam
Marcin

Default avatar
Napisany przez Paulina Łukasz
#35

Już coś widac ale do doskonałości wciąż brakuje minął rok od rozpoczęcia :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 60972
forum Dom pod liczi obrazek 60973
forum Dom pod liczi obrazek 60974
forum Dom pod liczi obrazek 60975
forum Dom pod liczi obrazek 60976
forum Dom pod liczi obrazek 60977
forum Dom pod liczi obrazek 60978
forum Dom pod liczi obrazek 60979
forum Dom pod liczi obrazek 60980
Default avatar
Napisany przez Kaziek
#36

My ostatecznie zdecydowaliśmy się na gotowy projekt domu od Mytkowskiego. Oni też będą nam budować ten dom. Bardzo długo zastanawialiśmy się, czy budować samemu, czy zdecydować się na firmę. Ostatecznie podliczając wszystko okazało się, że bardziej opłaca nam się przez firmę. No i mamy spokój, o nic nie musimy się martwić.

Default avatar
Napisany przez Kamil
#37

Ile podliczyła Was firma za budowę domu jeśli można wiedzieć?

Default avatar
Napisany przez Łukasz Paulina
#38

My juz mieszkamy , A co do firm nie wierze ze wyszlo taniej zadna firma na swiecie nie zrobi taniej niz sam bys zalatwial wszystko bo kto dzis dziala bez interesownie ? i gdzie zysk ?
A jesli chodzi o tansze materialy od firm nie wierzcie w to mozna duzo rzeczy taniej zalatwic tylko trzeba popytac w kilku miejscach . Budowa i koszty sa nie rowne . zalezy z jakich materialow budujecie dom Firmy budowlane juz wiedza gdzie moga usczuplic koszty dla wlasnych interesow nie koniecznie wiaze sie to z interesem inwestora ale to juz nie problem firm ;) Jesli chodzi o moje koszty to wyszlo bez dzialki okolo 400 tys a brakuje jescze tynku zew bramy oraz kostki brukowej na tarasie i przed domem brak trawniku i drzewek Wiec mam do wrzucenia jeszcze jakies 100 tys czyli wybudowanie i zamieszkanie wyjdzie 500 tys + 100 tys dzialka daje okraglo sume 600 tys Dodam ze wiekszosc robot robily firmy ale materialy sam kupowalem i nie zaluje bo wiem co mam i z czego. Budowa trwala nie cale 2 lata

Default avatar
Napisany przez Kamil
#39

400tys bez tego wszystkiego co napisałeś ale wraz z urządzeniem wnętrza? Czy do jakiego stanu wewnątrz? Też jestem tego zdania że nie ma nic za darmo, u mnie tak samo większość firma zrobi ewentualnie jakieś proste roboty spróbuję zrobić samemu. Gdzie stoi domek jeśli można wiedzieć?

Default avatar
Napisany przez Paulina Łukasz
#40

400 tys z urzadzeniem wnetrz tzn brakuje jeszcze szyby w prysznicu mam na odplywie liniwym bez brodzila nie ma balustrady na balkonie, na schodaxh wykladzina w garazu nie ma plytek i brakuje lamp tzn mam tylko zarowki a np narożnik mialem jeszcze dobry z poszedniego zamieszkania dom znajduje sie Swarzedzu

oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom pod liczi
Dom pod liczi
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
105,74 +19,67 +6,08
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 269 000 zł
4 170 zł
(3 390,24 zł netto)
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?