Temat założony przez roszka,
270 zdjęć, 633 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez roszka
#1

Witam,
Mamy zakupiony już projekt domu i za 2 miesiące zaczynamy budować.Czy ktoś już buduje ten dom i mógłby podzielić się zdjęciami z realizacji tego domku,będę wdzięczna :)

Default avatar
Napisany przez Syla
#2

dzien dobry, piekny dom Pani wybrala. Tez przymierzam sie do zakupu. Moge zapytac jakie ustawienie stron swiata Pan planuje dla tego domu i jak duza rodzina w nim zamieszka? czy duzo zmian wprowadziliscie w czasie adaptacji?
pozdrawiam i powodzenia

Default avatar
Napisany przez elablazej
#3

Witam
Wybraliśmy dom dla 5 osobowej rodziny,dom pozostaje bez zmian -jedynie ścianka w kuchni tam gdzie ma być lodówka będzie szersza, aby zmieściła się lodówka"amerikana" drzwi normalnych do schowka nie będzie -bedzie przejście w zabudowie kuchennej.Salon będzie od wschodniej strony tak nam pasuje. Projekt wybieraliśmy 3 miesięce i przejrzeliśmy tysiące projektów i z trzech dzieci wybrały właśnie ten-myślę,że słuszny wybór.Czekam tylko na wizualizację wnętrz zrobione przez ARCHON ma się pojawić w połowie września .pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez sabrinka18
#4

Witam,
razem z mężem również zakupiliśmy ten projekt. Wybór był ciężki i bardzo długi, bardzo podobał nam się dom w kalateach 2, jednak cały czas myśleliśmy o domu z dachem dwuspadowym. Przejrzeliśmy setki projektów i już wybraliśmy projekt domu z innej pracowni, który był podobny, ale cały czas czuliśmy, że to nie to i wtedy przez przypadek natrafiłam na ten projekt, który jest bardzo zbliżony do naszego upragnionego projektu a przy okazji zawiera większość zmian, o których myśleliśmy. Mam nadzieję, że nasza realizacja będzie tak samo ujmująca jak wizualizacja pracowni archon. Wszystkim budującym dom w kortlandach życzę powodzenia

Default avatar
Napisany przez Syla
#5

Witam,
tez kupiliśmy ten projekt. Pytanko do osób, które już są posiadaczami: czy kupujecie jakieś dodatkowe projekty, typu kominek, ogrzewanie podłogowe, wentylacja itd?
Kiedy zaczynacie budowę i gdzie (w jakich rejonach PL)?

Moze powymieniamy się zdjęciami w trakcie? My startujemy na wiosnę, warm-maz.
Sabrinka - jakich zmian dokonaliście w czasie adaptacji?

pozdrawiam
S

Default avatar
Napisany przez Syla
#6

Witam,
tez kupiliśmy ten projekt. Pytanko do osób, które już są posiadaczami: czy kupujecie jakieś dodatkowe projekty, typu kominek, ogrzewanie podłogowe, wentylacja itd?
Kiedy zaczynacie budowę i gdzie (w jakich rejonach PL)?

Moze powymieniamy się zdjęciami w trakcie? My startujemy na wiosnę, warm-maz.
Sabrinka - jakich zmian dokonaliście w czasie adaptacji?

pozdrawiam
S

Default avatar
Napisany przez sabrinka18
#7

Hej,
my planujemy mieć ogrzewanie podłogowe na całym parterze i w łazience oraz pralni na poddaszu oraz rekuperację, zastanawialiśmy się czy nie kupić gotowego projektu tych instalacji, ale nasza pani architekt powiedziała, że firma, która będzie nam to zakładać sama sobie zrobi projekt i że jak dla niej to szkoda wydawać na te gotowce pieniądze. Zmian mamy kilka, przede wszystkim powiększamy cały dom o 1m
• wiatrołap - przesunąć ściankę od spiżarki w stronę kuchni (tak żeby było równo z tą wnęką)
• salon - przesunąć ściankę o 1 m stronę wykusza, zamiast drzwi tarasowych okno o wymiarach 270/190
• jadalnia - przesunąć ścianę o 1 m, okno w jadalni o wymiarach 180/230
• kuchnia - likwidacja okna narożnego, przesunięcie drzwi do spiżarki w stronę kominka
• kominek - przesunąć o ok 0,5 m w stronę kuchni i jadalni
• strop - obniżyć do 270 cm
• okna - likwidacja w kotłowni tego dużego a zostawiamy to małe
• garaż - wydłużyć do 6 m
• schody - likwidacja słupa

A na poddaszu
• pokój nr 2 - powiększyć o 1 m kosztem garderoby nr 3,
• garderoba nr 3 - likwidacja drzwi tarasowych
• pokój nr 4 - likwidacja drzwi tarasowych, zrobić tylko okno 160/150 (nad tym się zastanawiam bo trochę ta ściana straci urok, ale mąż skrzeczy, że ten pokój nie potrzebuje aż takiego oświetlenia bo jest od południa)
• pokój nr 5 - przesunąć ścianę o 1 m w stronę pokoju nr 4
• łazienka nr 6 - zrobić tylko jedno okno dachowe, wypośrodkować je, wym. 78/140
• pralnia nr 7 - zrobić okno zamiast drzwi tarasowych o wym. 90/150, zrobić w pralni wyłaz na strych
• strych nr 8 - wydzielić garderobę do pokoju nr 2, zlikwidować komin, jak się da to zlikwidować środkowy słup, zrobić tylko 1 okno dachowe
• obniżyć strop do 260/265

Nie wiem czy jest to w miarę zrozumiałe, jak myśleliśmy na zmianami to myślałam o matko jedyna toż to trzeba cały projekt zmieniać i rysować od nowa, ale jak architekt zaczął nanosić ołówkiem te zmiany to stwierdziliśmy, że tak naprawdę to stolarka okienna się zmieni a reszta to kosmetyka. My planujemy zacząć budowę na wiosnę. Najpierw musimy działkę troszkę uporządkować bo mamy trochę tzw. brzózek samosiejek.
PS. Piękny dom wybraliście :-)

Default avatar
Napisany przez Syla
#8

Sabrinka,
wielkie dzieki za szczegółową odpowiedz. Zastanawiamy się nad stropem, podobnie jak Wy. Z innych tematów, to mamy nieznaczące zmiany w stolarce okiennej, dodajemy wejście do kuchni z wiatrołapu i w kotłowni wstawiamy drzwi zamiast małego okienka, a duże pomniejszamy.

Czy Wy rezygnujecie całkowicie z duzego okna w kotłowni?
Dlaczego przesuwacie kominek? Jest jakiś powod, czy wizualnie?
Czy słup na pewno da się zlikwidować? (ten przy schodach)

Fajne macie pomysły z garderobami. My w zasadzie na razie nie zmieniamy więcej, ale w czasie budowy tak naprawdę, jeszcze wszystko da się zmienić. Jak zobaczysz na żywo.

Co do instalacji, nasz architekt tak samo skomentował, jak Wasza ;-) tylko, że na etapie st. surowego trzeba przewidzieć w stropach otwory itd. Zastanawiam się jak to ma przebiegać, juz na tym etapie zamawiać fachowców od każdej instalacji?

ps. może pogadamy na priv mailowo?

Default avatar
Napisany przez sabrinka18
#9

Nie ma sprawy, ja ogólnie jestem zafiksowana na punkcie blogów o budowie i wiem jak każdy jakiś ciekawy pomysł, który już ktoś wprowadził był mi pomocny :-)
Całkowicie rezygnujemy z dużego okna w kotłowni, z racji tego, że tam jest jeszcze to małe takie jak w garażu a my planujemy mieć piec gazowy i rekuperator w tym miejscu i pewno jeszcze mnóstwo innych dziwnych rzeczy i doszliśmy do wniosku, że ściana nam się przyda a ściana z oknem to już będzie trudna do wykorzystania, a poza tym ilość okien w tym projekcie i tak jest ogromna, więc zawsze to jedno mniej do mycia. Kominek przesuwamy z powodów wizualnych, bo jakoś mam wrażenie, że jak się schodzi ze schodów to się od razu wpada na kominek, a tak to będzie troszkę więcej przestrzeni. Z tego co nam architekt mówiła to ze slupem nie będzie problemu pod warunkiem, że ścianę salon/gabinet zrobi się mocną, czyli chyba nośną. Ja ją mogę całą prętami wyłożyć byleby tego słupa nie mieć :-)
O tych otworach to jeszcze tak do końca nie wiem jak to będzie wyglądać. Pewnie skontaktuję się z jakąś firmą, która świadczy takie usługi i dowiem się co i jak, ale to w momencie jak już będziemy zamawiać pierwszą ekipę. Wiem, że na stronie rekuperatory.pl można poprosić o darmową wycenę instalacji, więc pewnie i można poprosić o informacje jak się do tego zabrać :-)

Default avatar
Napisany przez Syla
#10

Sabrinka,
poprosiłam o wycenę rekuperatory. Zobaczymy ile wyjdzie. Macie już wycenę stanu surowego? Trochę przeraził mnie koszt dachu wg kosztorysu... 55 tys.
Tez mamy mieć piec gazowy. Co do stropu - będziecie robić podwieszane sufity?
Jaki robicie kominek - obieg wymuszony?

Default avatar
Napisany przez Sylwia
#11

hej, pojawil sie kalkulator ogrzewania naszego domku:)
stropy- wyczytalam, ze ogrzewanie podlogowe i podwieszany sufit zabierają duzo cm, a im wieksza powierzchnia, tym wyzszy sufit. Dlatego na dole zostawiamy wersje jak w projekcie.

Default avatar
Napisany przez sabrinka18
#12

Sylwia, ja jakąś straszną fanką sufitów podwieszanych nie jestem, więc pewnie będziemy robić tylko takie żeby ukryć te rury od rekuperatora. Kominek będziemy mieć najzwyklejszy na świecie. Pewnie, że chciałabym jakiś z dodatkowymi bajerami, ale niestety finanse nam na nasze wszystkie zachcianki i pomysły nie pozwalają. Jedynymi dodatkami, z których nie zrezygnujemy to są podłogówka i reku :-)
Wyceny jako takiej nie robiłam, ale mam poleconą ekipę, która w chwili obecnej buduje dom (większy od kortlandów) i jestem zachwycona ich wyceną, ale to wiadomo cena zależy od rejonu Polski.
Jak na razie ja prawie codziennie patrzę na domy z cudną dachówką i wzdycham do niej i chlipię mężowi w rękaw, że też chce taką, ale prawda jest taka, że będziemy robić z balchodachówki a co za tym idzie cena dachu będzie znacznie niższa niż ta prezentowana.
Ja w swoim rodzinnym domu mam strop na wysokości 255 cm i jak dla mnie to jest naprawdę wystarczająco (może dlatego, że ja z tych niewysokich) więc te 270 co planujemy chyba też będzie dobrze :-).
Najwyżej kolejny dom zbudujemy już z wyższym stropem i bez żadnych błędów :-)

Default avatar
Napisany przez Syla
#13

Sabrinka, alez to nie błąd, tylko kwestia gustu;-)
ile domowników zamieszka w Waszym domu? :) Jaka jest wycena, która Ci się podoba (na metr2)?
Dlaczego tak się koniecznie decydujecie na reku? My zastanawiamy się...
O dachu jeszcze nie myslalam, ale slyszlama, ze blachodachowka moze byc rownie droga jak ceramika.
pozdr

Default avatar
Napisany przez sabrinka18
#14

Hmmm, ilu zamieszka to się jeszcze okaże. Na chwilę obecną jestem tylko ja i mój mąż a w przyszłości mam nadzieję że i potomkowie w tym domu zamieszkają :-). Nad tym stropem się długo zastanawiałam, w sumie jak przejrzałam większość projektów domu to tak wysoko jak w kortlandach to nigdzie nie znalazłam :-)Bardzo podobnymi projektami są kalatee a tam wysokość stropu jest oscylowana w granicach 270 cm. Najwyżej nasz parter będzie wyglądał jak tunel metra i będę całe życie narzekać do męża, że mnie posłuchał i obniżyliśmy strop :-)
Rekuperacja to dla mnie numer jeden z kilku względów, a przede wszystkim chce mieć stały dostęp do świeżego powietrza. Znowu na przykładzie mojego domu rodzinnego powiem, że po wymianie okien na super szczelne zwykła wentylacja grawitacyjna nie daje rady. A jak mi ten reku ma jeszcze wdmuchiwać ciepłe powietrze i to czyściutkie bez kurzu i alergenów to ja jestem bardzo na tak. Będziemy mieć dwie garderoby i pokoje bez dostępu do kominów więc jakoś trzeba je wentylować.
Tak w ogóle to chyba jednak chcę w całym domu mieć ogrzewanie podłogowe, ale jeszcze o tym to nawet małżonek nie wie :-D bo ja mu takie rzeczy to muszę stopniowo wprowadzać żeby na zawał nie zszedł :-)
A dach jak wygram w totka to na pewno pokryję dachówką mych marzeń, a na dzień dzisiejszy to jednak blacha tańsza, wiem że są też takie z bardzo wysokiej półki, ale ja się czarować nie będę i wiem, że mnie nie stać. Ale zrobię sobie więźbę dachową taką jak pod dachówkę i jak już się za 20 lat odkuję to sobie wtedy zmienię pokrycie dachu :-)
A u Wy dużą macie rodzinkę, czy pokoje tak jak u nas będą czekać na zagospodarowanie :-)
Acha a z tą wyceną to tak dokładnie nie wiem ile jest za m2 bo wiem ile chcą za wybudowanie całego domu, chociaż my pewnie będziemy mieć troszkę drożej bo bryła domu jest bardziej skomplikowana niż tamta.

Chyba tylko my dwie tutaj na forum działamy :-)

Default avatar
Napisany przez emilo193
#15

Witam.
Rozważamy z żoną zakupienie tego projektu bo bardzo przypadł nam do gustu i chielibyśmy zapytać czy była by możliwość zobaczenia u kogoś tego domu w realu?

Default avatar
Napisany przez syla
#16

nie ma mozliwosci obejrzenia tego domu. Projekt jest z lipca 2015.

Default avatar
Napisany przez emilo193
#17

Szkoda bo myślałem, że jest już ktoś w trakcie budowy i będzie jakaś możlowość podpatrzenia jak idą prace.

Default avatar
Napisany przez kozeusz
#18

Witajcie, my również zamierzamy wybudować ten dom. Projekt kupiony i po adaptacji. Kilka dni temu złożony w Urzędzie i czeka na brak zastrzeżeń. Jak wszystko pójdzie jak powinno to od nowego roku, jak tylko pogoda pozwoli, zaczynamy budowę.

Default avatar
Napisany przez Syla
#19

Witaj Kozeusz. Podobny etap i u nas. Co zmieniliscie w adaptacji? Jaka wyszla cena za stan surowy bez okien i dachowek?
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez emilo193
#20

Kozeusz mam takie pytanie ile wyniosła powierzchnia domu po adaptacji?

Default avatar
Napisany przez Szokus
#21

Witam

Dom jest super. Projekt wybraliśmy z żoną w maju, gotowy projekt przyszedł w lipcu. Po dokonaniu adaptacji i załatwienia spraw w urzędzie prace zaczęliśmy 24.09.2015. Dziś stoją już prawie wszystkie ściany nośne. Do zmian które zostały wprowadzone to:
- zmiana materiału do budowy ścian z porothermu na ytong
- zmniejszenie docieplenie ścian z 20 cm na 15 cm styropianem
- zmniejszenie okna w kotłowni z 160cm na 90 cm
- zamiast małego okna w kotłowni zrobiliśmy wejście
- zlikwidowaliśmy kominek w salonie
- strop został zmieniony na płyty kanałowe
- wysokość od gotowej posadzki do dołu okna zostało zmienione z 80 cm na 85cm
i to narazie tyle zmian reszta jeszcze wyjdzie w trakcie budowy. Już myślę jak zlikwidować słup na środku strychu ale z tym nie będzie problemu.
O zmianach konstrukcyjnych nie będę się rozpisywał jest tego dosyć ze względu na zmianę stropu
Załączę kilka fotek z budowy

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w kortlandach (G2) obrazek 57755
forum Dom w kortlandach (G2) obrazek 57756
forum Dom w kortlandach (G2) obrazek 57757
Default avatar
Napisany przez Syla
#22

Szokus, dzieki za podzielenie sie fotkami! Jak bedziecie likwidowac ten slup, to prosimy o podpowiedzi. Prawie kazdy wlasciciel tego projektu o tym mysli.
Inne zmiany, ktore wprowadziliscie bardzo sensowne. My jeszcze skracamy okno w pralni:) Reszte zmian mamy tak samo jak Wy:) Myslelismy o zmianie oknaw kuchni, ale zobaczymy, bo to narozne ma swoj urok.

Czy planujecie ogrzew. Podlogowe i w jakich pomieszczeniach i jakie wykonczenie, kafle czy panele?

Pozdr Syla

Default avatar
Napisany przez emilo193
#23

Szokus. W jakim rejonie Polski się budujecie?

Default avatar
Napisany przez Szokus
#24

Jeżeli chodzi o ogrzewanie planujemy zrobić w kuchni w łazience na dole, u góry no i w salonie. W kuchni płytki jak i w łazienkach w salonie raczej podłoga szwedzka ale jeszcze poczekamy z tym bo chcemy aby ktoś zaprojektował nam salon. Budynek jest budowany w kujawsko-pomorskim koło Grudziądza.

Default avatar
Napisany przez Marcin
#25

Planujemy z zona zakup tego projektu jednak jak narazie mamy problem z gruntem na nadzej dzialce. Z badan geologicznych wynika ze grunt jest bardzo slaby I musimy zrobic plyte fundamentowa. Czy ktos budowal moze ten dom na plycie? Moze mozecie polecic jakiegos konstruktora od plyt?

Default avatar
Napisany przez Syla
#26

czy ktos moze kupil projekt ogrzewania podlogowego? co zawiera? warto kupic?

Default avatar
Napisany przez kozeusz
#27

Hej, przepraszam że po tak długim czasie ale dużo zamieszania ostatnio. Niestety starostwo powiatowe doszukało się braków w dokumentacji ale to zupełnie inny temat bo mamy "ciężkie" starostwo. Na szczęście już pchnięte dalej...
Adaptacji dużo nie mamy. Likwidacja jednego balkonu - tego na ścianie bocznej. Likwidacja okien na ścianie bocznej od garażu oraz zamiana okna w kotłowni na drzwi. No i prawdopodobnie będą istotniejsze zmiany na poddaszu - przesunięcia ścianek działowych. No i cała budowa prawdopodobnie będzie z betonu komórkowego, być może zmniejszenie ocieplenia do 15 cm.
Wstępne wycena stanu surowego wyszła kosmiczna bo około 250 tys. Znacznie drożej niż wyceny kosztorysu...

Default avatar
Napisany przez syla
#28

Oj drogo. Stan sur otwarty?
A jak zrobicie drzwi do kotlowni? Linia drzwi ponizej linii okien? Mysmy wlasnie dlatego drzwi dali z boku, zamiast okna.

Default avatar
Napisany przez DoMa
#29

Witamy, wlasnie zakupilismy projekt domu w kortandach i tym samym dolaczamy do forum. Na ten moment nasz projekt jest u architekta poniewaz jedna z glownych zmian bedzie czesciowe podpiwniczenie budynku.
Czy ktos moze zaczal juz budowe tego domu w malopolsce?

Default avatar
Napisany przez Sylwia
#30

Witam, czy ktoś buduje ten domek na podkarpaciu?

pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez emilo193
#31

Witam. Ja z podobnym pytaniem czy koś buduje się na Mazowszu?

Default avatar
Napisany przez Kuba i Asia
#32

Witam
Czy ktoś może buduje ten dom w Wlkp i był by skłonny nam go pokazać niezależnie od stopnia zaawansowania budowy.
Pozdrawiam
kuba7811@vp.pl

Default avatar
Napisany przez Klaudia
#33

Witam,
również przymierzamy się do zakupu tego projektu. Chciałabym jednak zrezygnować z pokoju na parterze, aby powiększyć salon. Ten pokój chciałabym przenieść w miejsce strychu nad garażem. Potrzebujemy w domu 4 pokoi. Mam pytanie dla tych, którzy już w trakcie budowy, czy przygotowań do budowy.
Czy w miejscu nad garażem pokój będzie funkcjonalny? Piszecie o słupie na środku? Jest to jeden słup, czy jest ich więcej? Nie chciałabym aby przestrzeń była zaburzona przez słupy.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Default avatar
Napisany przez Szokus
#34

Witam

Wcześniej już pisałem o zmianach w naszym domku i słup u góry to był priorytet do zmian.
Według mojej opinie i na 90% tak zrobię to przesunę słupy ostatnie podpierające koszowe w kierunku pokoju żeby przenieść obciążenie z istniejącego środkowego słupa który zostanie usunięty zepnę je dodatkowo jętkami ( te dwa ostatnie słupy są zbyt blisko ścianek kolankowych więc spokojnie można je przesunąć)

A co do budowy to strop zalany i na razie kończymy kupimy więźbę w lutym i zaczynamy wczesną wiosną kolejny etap budowy

Default avatar
Napisany przez Klaudia
#35

Szokus - dzięki za odpowiedź, a jak uważasz, czy w miejscu strychu jak zrobię pokój dla dziecka, będzie on funkcjonalny? Czy jednak te słupy zaburzą wszystko i będzie to typowy strych?

Default avatar
Napisany przez Syla
#36

Klaudia,

ja bym nie robila tam pokoju dla dziecka. Nie bedzie mialo mozliwosci wyjrzec przez okno. A jak zapada snieg i zamarznie, to w pokoju bedzie ciemno.

Ten strych to raczej funkcja garderobiana albo rozrywki. Do mieszkania wydaje sie kiepski.

Oczywiscie mozna zaadoptowac, jak ktos lubi, ja wolalabym proste okna w pokoju i mniej skosow.

Pozdr

Default avatar
Napisany przez Klaudia
#37

Czy ktoś z was rezygnuje z pokoju na parterze aby powiększyć salon?
Też mamy to w planach, z tym że wyjdzie na to że wejście do łazienki będzie z salonu i to mi się za bardzo nie podoba ;(
Macie jakieś pomysły? Może też rezygnujecie z tego pokoju?

Default avatar
Napisany przez Magda
#38

Witam.
Pytanie do DoMa - czy częściowe podpiwniczenie robicie we własnym zakresie u architekta czy zamawialiscie projekt z podpiwniczeniem w archon. Nam architekt sugerował raczej to drugie rozwiazanie.
Pozdrawiam Magda

Default avatar
Napisany przez Magda
#39

Aha jeszcze jedno czy lokalizacja kominka nie koliduje z lodówką? Czy może być ona tuż obok ?
W aranżacji archon salon wyglada na malutki. My z racji częściowego podpiwniczenia przeniesiemy kotłownie do piwnicy i zastanawiam sie nad przesunięciem pokoju na dole kosztem pomieszczenia nr 9 a jednocześnie przesunięciem ściany tego pokoju do linii ściany łazienki dzięki czemu zyskam trochę przestrzeni w salonie. Nie wiem tylko czy to będzie dobrze wyglądało wizualnie.
Magda

Default avatar
Napisany przez DoMa
#40

Czesc Magda,
nam piwnice projektuje nasza pani architekt (mala piwniczka tylko z wejsciem od zewnątrz).
Odnosnie ustawienia lodowki w kuchni to my bedziemy myslec o tym duzo pozniej (jak bedziemy projektowac kuchnie).

oglądasz stronę   z 16
gotowy projekt Dom w kortlandach (G2)
Dom w kortlandach (G2)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem dwustanowiskowym
142,54 +35,16 +16,89 +9,94
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych2
Koszty budowy : 375 600 zł
4 820 zł
(3 918,70 zł netto)
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?