Cześć,

Wybierałem pomiędzy kilkoma projektami, nie do końca biorąc pod uwagę Dom w Akebiach ze względu na słabe rozplanowanie pomieszczeń ( inne projekty mają o niebo lepsze ) jednak wygląd samej bryły wygrał, bo jak na parterówkę Dom w Akebiach wygląda po prostu dobrze. Jestem już po zakupie działki, aktualnie zastanawiam się czy wiosną przyszłego roku postawić stan surowy i w kolejnym ruszać z resztą, czy jednak machnąć go od A do Z w tym samym czasie ( kwestia funduszy ). Zastanawiam się również nad przeróbkami. Sugerując się niektórymi wpisami chciałbym np:

1. Poszerzyć garaż do dwu stanowiskowego oraz wydłużyć go, aby umieścić w nim kotłownie, ciekawe tylko o ile wzrosną koszta.
2. Przesunąć ściankę w łazience znajdującej się koło kotłowni zabierając kawałek miejsca kotłowni co powinno zwiększyć powierzchnię łazienki do ok 6m2, tym samym pozostałby korytarz z pralką i suszarką prowadzący do garażu.
3. Zlikwidować małe WC i umieścić tam schody na strych.
4. Zlikwidować łazienkę między pokojami powiększając tym samym oba pokoje.
5. Zlikwidować dodatkowe drzwi do kuchni, bo miałbym dzięki temu dużą ścianę na powieszenie dużego lustra.
6. Interesowałoby mnie również dodatkowe zadaszenie przy wyjściu z salonu do ogrodu tak jak na jednym ze zrealizowanych już projektów ( ciekawe jaki to koszt ).
7. Pozostaje jeszcze samo zaadoptowanie strychu, nie wiem ile byłoby tam powierzchni użytkowej, ale chciałbym tam sobie zrobić swój klimatyczny kąt z drewnianymi stropami ( biurko, komputerek, barek, bilard, kanapy, jakieś hifi, mini siłownia itd ).
8. Basen to już inna bajka :D

Pomarzyć z rana dobra rzecz :) Ale się rozmarzyłem.