Temat założony przez domela,
1 zdjęcie, 48 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez domela
#1

Witam. Czy może ktoś podać ile wyszła go budowa tego domku? Bez kosztów działki projektu itp. Tylko budowa bez żadnych formalności. I czy budował systemem gospodarczym czy zleconych ☺ pytam dlatego ze właściciel jednej z firm budowlanych stwierdził że w kosztorysie który jest zamieszczony w poradniku dla budujących (tam akurat na przykładzie idaredow w g2) są zawyżone ceny i to dużo. Jak to wygląda z perspektywy tych co już mają budowę za sobą? Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez bulatowie
#2

My budujemy systemem gospodarczym. Obecnie jesteśmy na etapie wykończeń. Budujemy idaredy z piwnicą, co generuje dodatkowe koszty. Mamy już położone płytki w piwnicy i zakupione na parter - wydaliśmy do teraz około 200 tyś.
Myślę, że koszty w kosztorysach są zawyżone, jednak patrząc na innych budujących widać, że ,,są w stanie" wydać więcej, nawet wtedy gdy jest to niekonieczne bądź własna praca wymaga tylko chęci, a nie umiejętności :)

Default avatar
Napisany przez domela
#3

Dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie słyszałam że koszty w katalogach są wygórowane i z wyliczeń jednej z firm - nie powiem ze nie po znajomości ale za materiał na stan surowy zamknięty wyliczyli około 60-70 tys plus robota. Liczę ze jednak te niższe koszty będą prawdopodobne i uda się szybko coś w tym kierunku załatwić. ☺

Default avatar
Napisany przez lusi1
#4

Stan surowy z ytonga, z dachem z dachówki Braas turmalin + 4 okna dachowe - budynek poszerzony o 0,5 metra - materiały i robocizna 120 tys. + fundamenty lane, ocieplenie + malowanie+folia kubełkowa+ chudziak 20 tys.(w tym zdjęcie humusu, koparki, geodeta)

Okna dwustronny kolor, 3 szyby + ciepła ramka. Jedno okno - największe HST, + brama Hormann + 2 piloty, + rolety w kolorze okien, do wszystkich okien włącznie z balkonami na górze, sterowanie radiowe + pilot - 39 tys.
To koszty, które już są pewne. Domek czeka na dach, okna zamówione. Czekamy na wyceny instalacji....
140 tys. + 39 tys = 179 tys.
Nasz wkład pracy = 0,00
To są wszystkie koszty, do SSZ.
Nie pamiętam czy fundamenty były 18 czy 20 więc podaję wyższą kwotę

Default avatar
Napisany przez malciu
#5

Witam stan zamknięty +piwnice + drugi garaż w piwnicy + instalacje elektryczka, Co , woda , dwie bramy garażowe ,tynk gipsowy diament, + dotychczasowe koszty to 190 tys Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez malciu
#6

Witam stan zamknięty +piwnice + drugi garaż w piwnicy + instalacje elektryczka, Co , woda , dwie bramy garażowe ,tynk gipsowy diament, + wylewki + materiał na ocieplenie poddasza wełna 15 i 10 i płyty kg knauf+ schody strychowe dotychczasowe koszty to 190 tys Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez malciu
#7

Już pisałem tez o kosztach budowy
http://archon.pl/projekty-domow-forum-post/185276/topic/10407

Default avatar
Napisany przez Darooo33
#8

@lusi1: gdzie zamawiałaś okna + bramy + rolety?

Default avatar
Napisany przez lusi1
#9

Do Darooo33
w lokalnej firmie z Pleśnej spod Tarnowa, MKOkno. Brama też u nich z Hormanna, a rolety Aluproof w Tarnowie - też przez MKOkno zamawiane.

Default avatar
Napisany przez iwona
#10

witam czy ktoś buduje ten domek w woj.pomorskim obok słupska?Jeszcze jedno pytanie odnośnie wyceny za stan surowy zamknięty brygadzie za robote...

Default avatar
Napisany przez Wanda123456
#11

Ja budowałam troszkę inny dom bo SB1-02 z dom.pl ale wizualnie i powierzchniowo bardzo podobny. Do wprowadzenia koszt budowy wyniósł mnie 330 tys

Default avatar
Napisany przez Barbara
#12

Witam, moglabym dostac namiary na firme budowlana,ktora budowala panstwu dom?Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Przemek
#13

Witam,
nas całkowity koszt z działką, płotem, kostką brukową i wyposażeniem wyniósł ok. 700 tys. PLN.

Default avatar
Napisany przez Nowak78
#14

Wszystko zależy w jakim miejscu chcesz kupić działkę i od materiałów. Chociaż na zleceniu budowy też można trochę zaoszczędzić. Budowa domów piaseczno znalazłem tanio. Fajny mi zrobili, jednoparterowy taki jak chciałem. Bardzo ich polecam, bo szybko i niedrogo.

Default avatar
Napisany przez Kamil
#15

Zawsze do kosztów budowy należy doliczyć usługę geodety. Musi on wyznaczyć granice naszej działki, żeby ekipa budowlana wiedziała gdzie ma pracować. Geodetę, którego mogę polecić jest na pewno inż. Marzena Wojnar. Dzięki niej w szybkim tempie zacząłem budowę.

Default avatar
Napisany przez Izka
#16

Ja na budowę swojego domu wydałam około 350 tys. :)

Default avatar
Napisany przez Mauriela
#17

Wyceną domu powinni zająć się profesjonaliści - w końcu posiadają niezbędną wiedzę do kreowania budżetu potrzebnego na budowę domu. Zobacz tutaj: https://figura.team/oferta/projekty/ strona wygląda profesjonalnie. Powinni pomóc z wyceną kosztów budowlanych. :)

Default avatar
Napisany przez Krystian
#18

Witam ,
W 3 kwartale przyszłego roku planuje rozpocząć budowę domu z drobnymi zmianami .
Bardzo proszę czy jesteście mi wstanie powiedzieć z jakimi kosztami należy się mierzyć do ;
- stan surowy zamknięty
- stan wykończony bez umeblowań i sprzętu
Prace będę wykonywał w większości systemem gospodarczym

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Dawid
#19

Ja niedługo będę miał SSZ i pójdzie około 250tyś. Z tym, że miałem trudne warunki gruntowe i sam fundament kosztował 70tyś. Do tego podobno jest boom budowlany, ekipy sobie sporo kasy liczą za robociznę. Aha no i buduje iderady w wersji 5, czyli większe o kilkanaście m2 większy po podłodze. Nie oszczędzałem też na materiałach. Ogólnie mam kosztorysy osób, które wybudowały ten dom nawet za 140tyś za SSO, ale chyba wiele zależy od warunków na działce, ceny robocizny i jakości materiałow.

Default avatar
Napisany przez Krzysiek
#20

Idaredy wersja 5. SSZ (bez działki) materiały i robocizna około 220tyś w tym projekt, adaptacja, przyłącza wody i prądu i inne haracze. Na materiałach nie oszczędzałem: betonu i stali poszło więcej niż w projekcie co mnie bardzo bolało ale działka również nie jest idealna i poszerzałem ławy. Kominy schiedel, a jak, piękne w klinkierze tylko okazało się, że jeden nie będzie używany o czym dalej. Kominy wentylacyjne również są ale także nie używane. Można było z 10k zaoszczędzić. Aktualnie 320tyś. Doszły rolety na parterze, instalacje: woda,kanaliza,prąd,rekuperacja (sama instalacja bez rekuperatora), odkurzacz centralny i ogrzewanie podłogowe na całym budunku (większość prac wykonałem sam). Są posadzki oraz tynki i od miesiąca chodzi pompa ciepła 9kW T-CAP, aha i jest kominek lechma 8kW. Mam już zakupioną wełnę i właśnie robię zabudowę poddasza. Nie ma ocieplenia zewnętrznego i elewacji. Myślę, że jeszcze z 5tyś na poddasze i 20 tyś na elewacje (jeżeli ocieplę sam) i osiągnę deweloperkę... A wtedy się zacznie :P Już dostałem oferty na ułożenie gresu na podłodze za 130zł/m^2. Oczywiście pogoniłem z podwórka i poszczułem psami :)

Default avatar
Napisany przez Dawid
#21

Krzysiek: u Ciebie to pamiętam dobra cena robocizny była na SSO, u mnie to ceny bliżej były 2x Twojej.
Ile zapłaciłeś za pompę ciepła z montażem i kotłownią? I jak Ci się ona sprawdza póki co? Jesteś zadowolony?

Default avatar
Napisany przez Krzysiek
#22

Kotłownia z PC 28tyś z zasobnikiem galmet 300l. Można było taniej z 1k-2k ale wybrałem rozwiązanie ze sprzęgłem i dwoma niezależnymi obwodami zasilającymi rozdzielacze = dwie pompy obiegowe sterowane niezależnie. Wiem, że sprawność trochę spada ale mam większe możliwości regulacji góra/dół i mam nadzieje, że obejdzie się bez siłowników na rozdzielaczach. Na temat eksploatacji na razie się nie wypowiem ponieważ jak już pisałem, dopiero co zamykam poddasze i na razie grzeję tylko dół, chodź ciepło i tak ucieka przez klatkę schodową. Aktualnie zużywa około 20kWh dziennie, produkuje około 100kWh. Budynek bez elewacji. Z obliczeń wynika, że jak zamknę poddasze i będę utrzymywał 12*C to zapotrzebowanie będzie takie jak dla 20*C przy ocieplonych ścianach. Myślę, że 12*C wystarczy by prowadzić prace wykończeniowe. Ewentualnie będę chwilowo podnosił temperaturę kominkiem.

Default avatar
Napisany przez Dawid
#23

Krzysiek: można spytać jeszcze ile płaciłeś za robociznę i materiał za:

Instalacja elektryczna
Wodno-kanaliza
Wentylacja mechaniczna
Tynki

? Pompę ciepła montowała Ci firma z trójmiasta?

Default avatar
Napisany przez agutek
#24

Krzysiek bardzo dobra cena za PC.My mamy wycenę 32 tys. Panasonic T-CAP 3 fazowa-Sląsk.
U nas SSO-125 tys. dachówka ceram,deskowanie dachu.Komina w kotłowni nie mamy,ale w jego miejsce mamy komin wentylacyjny do went.grawitracyjnej-spiżarka,garaż,kotłownia.Reszta rekuperacja,komin do kominka bez pustaków wentylacyjnych.Idaredy A.

Default avatar
Napisany przez Krzysiek
#25

Poszło na priv.

Default avatar
Napisany przez Damian
#26

Mnie budowa wyniosła około 250 tyś. Mogę polecić świetną firmę budowlaną, która u mnie zajmowała się budową http://budowadomow.org/budowa-domu/

Default avatar
Napisany przez albin311
#27

do Damiana: Gdzie budowaliście swoje Idaredy bo rozumiem że mazowieckie?

Default avatar
Napisany przez Krystian
#28

Damian a te 250 tyś to mówisz o jakim stanie wykończenia domu ?

Default avatar
Napisany przez Agata
#29

Witam ,
Pod koniec marca planujemy rozpocząć przygodę z budową domu w idaredach 5T. Bardzo proszę o przesłanie Waszych zestawień z kosztami budowy. Planujmy po nowym Roku zakup materiałów i chcielibyśmy mieć jakieś odniesienia.
Wszelkie dodatkowe informacje, porady mile widziane. Z góry bardzo dziękuję :)

agata.idaredy5t@gmail.com

Default avatar
Napisany przez ola
#30

Budując dom warto zastanowić się nad miejscem do przechowywania narzędzi :) Ja wykorzystałam do tego kontenery magazynowe i świetnie spełniły swoją rolę - wszystko pod ręką i w jednym miejscu ! :) Jeśli ktoś jest zainteresowany to tutaj można poczytać więcej o zaletach takich magazynów - http://kabiny-i-umywalki-przenosne.pl/kontenery-magazynowe/kontenery-magazynowe-przydatne-na-budowie/ :)

Default avatar
Napisany przez Iwona1702
#32

Witam ☺ z mężem w tym roku zaczniemy budowę, bank do przyznania nam kredytu wymaga od nas kosztorysu czy ktoś go ma i mógłby się z nami nim podzielić?? Pozdtawiamy

Default avatar
Napisany przez Krzysiek
#33

Cześć. Powinniście się zmieścić między 400 a 700tys w zależności od tego jak szybko się zorientujecie co można zrobić samemu oraz od zastosowanych materiałów do budowy i wykończenia.

Default avatar
Napisany przez Dawid
#34

Krzysiek: jaki masz obecnie stan i ile wydałeś do tej pory?

U mnie na samą budowę poszło 290tyś, SSZ z roletami + instalacja elektryczna (praca własna) + instalacja wodno-kanalizacyjna (praca własna).

Ciekaw jestem ile pójdzie do stanu deweloperskiego. Elewacje chcę zrobić porządnie i mieć spokój na latach (materiały firmy Caparol) i wycenę mam na 40tyś :/

Default avatar
Napisany przez Krzysiek
#35

Bez działki około 340 tys. brak elewacji (chciałbym się zmieścić w 30tys, chyba realne bo styropian 7000, robocizna 11000 - zostaje 12tyś. powinno styknąć z podbitką) wewnątrz w zasadzie stan developerski ale mam już zapłacone za schody i zakupione część płytek.

Default avatar
Napisany przez Dawid
#36

Robocizna tylko 11tyś? Zazdroszczę cen. Ile wyszło Ci m2 razem z oknami?

Default avatar
Napisany przez Marcin
#37

Cześć wszystkim :) Czy są tu jacyś budowlańcy, którzy szukają potencjalnych klientów? Jeśli tak, to własnie powstaje ciekawy portal www.efachowo.pl. Będzie to miejsce, w którym znajdywać się będą specjaliści od remontów z każdej dziedziny, można nawiązac ciekawą współpracę i zdobyć nowe doświadczenie.

Default avatar
Napisany przez Edyta
#38

Witam czy ktoś może wybudował taki domek? Chciałabym wiedzieć jakie są realne koszty budowy.

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w idaredach obrazek 83618
Default avatar
Napisany przez izkaa
#39

Aby ogrodzić plac budowy warto wykorzystać https://wcserwis.pl/category/ogrodzenia/ - świetne ogrodzenia przenośne.

Default avatar
Napisany przez wrkilu
#40

Skończyliśmy dom z poddaszem teraz w 2018. Postanowiłem nawet napisać stronkę o błędach, kosztorysie żeby przestrzec innych nim zaczną budować: http://bledyprzybudowie.lk.net.pl , zapraszam

Default avatar
Napisany przez paulaaa
#42

Na placu budowy na pewno przyda się wc. https://wcserwis.pl/ - tutaj mają świetną ofertę :)

oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom w idaredach
- 450 zł
Dom w idaredach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
125,56 + 18,41 + 8,63
Koszty budowy : 296 700 zł
4 130 zł 3 680 zł (2 991,87 zł netto) Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 630 zł
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?