Temat założony przez MIchał,
7 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez MIchał
#1

Po lekturze kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset projektów, Dom w galach jest bardzo bliski moim oczekiwaniom, a także wyobrażeniom o komfortowej parterówce... Teraz przyszła pora na szukanie słabych stron projektu. Czy macie jakieś inne spotrzeżenia niż te poniżej:
- Wąski korytarz pomiędzy sypialniami 7-8, a WC(12)-pralnią(11)-łazienką(10). Czy Waszym zdaniem 120cm to nie jest za mało? Wydaje mi się, że jest dośc długi i zbyt wąski co może spowodować wrażenie takiego tramwaju? Wąski i dużo drzwi ;)
- Bardzo wąska garderoba - 140cm. Zakładając szafę na głębokość 60cm, na poruszanie się pozostaje tylko 80cm :(

Lustrzane odbicie 2 projekt dom w galach  281lo
Napisany przez RaFFi
#2

Uważam, że na poruszanie się w garderobie wystarczy 80cm, planujemy zabudowę otwartą, czyli poprostu półki i drążki na ubrania, żadnych zamykanych szaf, będzie się wydawało, że jest ciutkę szerzej. Dodatkowo przesunęliśmy okno na drugą ścianę, przez co będzie można wykorzystać ścianę na wprost na dodatkowe półki (pisałem o tym w odrębnym temacie).

Default avatar
Napisany przez Michal
#3

A czy masz sprawdzony taki model otwartej szafy? Wydaje mi się, że ubrania będą przez to narażone na szybsze "skurzenie się" ... Aktualnie mam dwie szafy w pół-zabudowie, tzn. jest rama i przesuwne drzwi, ale nie ma ścian i podłogi. Zauważyłem, że w szafie jest mnóstwo kurzu i raz na tydzień trzeba odkurzyć podłogę :(((

Z drugiej strony, pomysł wydaje mi się bardzo trafiony ponieważ wtedy naprawdę można zaoszczędzić powierzchnie, przynajmniej optycznie :) I dodatkowo koszty u stolarza :)

Lustrzane odbicie 2 projekt dom w galach  281lo
Napisany przez RaFFi
#4

Osobiście bardzoi mi się podoba system ALGOT z IKEI: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/bedroom/11468/
Cenowo nie zabija, można dowolnie go skonfigurować. A jeżeli chodzi o kurz, to zdecydowaliśmy się z żoną na rekuperację, tak więć problem u nas odpada :)

Default avatar
Napisany przez Maciek
#5

Korytarz jest trochę długi i wąski ale trudno nie będziemy tego zmieniać. Natomiast garderobą u nas będzie trochę większa bo w oryginalnej nie podoba mi się cała pusta ściana. Wydłużamy cały dom wzdłuż kalenic, powiększamy wszystkie pokoje (do 140 m2 cały dom).
Myślę, że nie ma sensu robienie drzwi do szafy w garderobie ponieważ to jest jedna wielka szafa do której się wchodzi. Nie wiem jak będzie z kurzem ale bez drzwi po prostu będzie wygodniej.

Default avatar
Napisany przez Michal
#6

System ALGOT wygląda faktycznie bardzo interesująco. W porównaniu do zwykłej szafy to myślę, że można zaszczędzić jakieś 50% kosztów.

Co do kurzu, to nawet z rekuperacją zawsze coś tam będzie latało w powietrzu.

Default avatar
Napisany przez OLI
#7

Witam,
Analizował ktoś zmianę rozkładu pokoi? Sypialnia rodziców 11,4 m2 może byc trochę mała. Ale jedynym rozwiazaniem jest zrobienie o jeden pokoj mniej a tym samym powiekszenie pozostałych.

gotowy projekt Dom w galach
KOD: ARCHON250
Dom w galach
jednorodzinny parterowy
120,21 +5,18
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Koszty budowy : 310 800 zł
Cena z kodem ARCHON250
3 920 zł (3 186,99 zł netto)
Kod ważny do 29.02.2024 r. godz. 08:00
Cena regularna 4 170 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 920 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?