Temat założony przez B,
164 zdjęcia, 320 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez B
#1

Hej! Czy ktoś buduje wg DOM W KROPLIKACH? Poważnie zastanawiam się nad tym projektem i wszelkie konsultacje z kimś, kto również jest nim zainteresowany mile widziane :)

Default avatar
Napisany przez patrycjacha
#2

Witam :) po dlugich poszukiwaniach wybraliśmy projekt Domu w kroplikach z garażem. Jesteśmy jeszcze na etapie dogrywania spraw z działką ale co do tego projektu decyzja jest nieodwołalna. Domek jest idealny jeśli chodzi o bryłę, bo prosty i idealny jest również układ pomieszczeń i ma wszystko co chcieliśmy (pralnia, spiżarka itp.) Fajnie by było gdyby jeszcze ktoś go budował "razem" z nami. W projekcie nie będziemy wprowadzać większych zmian. Jedynie w częsci z salonem zrezygnujemy z okna narożnego a bedzie duze okno na przeciwko aneksu kuchennego. Róg który powstanie z likwidacji naroznego okna bedzie na przyklad zimą miejscem na choinkę ;) poki co to tyle. Bedziemy działac i informowac ;)

Default avatar
Napisany przez B
#3

Świetnie Patrycja, to już jesteśmy dwie. U nas etap starania się o pozwolenie na budowę. Projekt również i nam wydaje się idealny. Przekonał nas dość duży garaż, gabinet na parterze, kuchnia od ogrodu i ścianka kolankowa 140 cm. Mam nadzieję, że domek będzie optymalny w zakresie utrzymania. Co do zmian również myślimy o zabudowaniu tego narożnika w salonie - okno będzie narożne, ale krótkie tj. takie jak w kuchni. Trochę miałam wątpliwości czy w salonie pomieszczę zarówno wygodne miejsce do odpoczynku jak i stół, jednak myślę że pomieszczenie jest dość ustawne. Mam nadzieję, że uda się stworzyć przytulny domek.

Default avatar
Napisany przez Patrycja
#4

Moze uda nam sie podobnie wystartować z budowa :)

Default avatar
Napisany przez Daniel
#5

A mnie interesuje projekt bez garażu: Dom w kroplikach (W). Także jest nas już troje :)

Default avatar
Napisany przez Daniel
#6

Wprowadziłbym kilkazmian w projekcie..w salonie zrezygnowałbym z okna narożnego- wystarczy duże okno na przeciwko kuchni. Zaś nad wejście od salonu przydałby się balkon... chyba że ktoś zdecyduje się na projekt z garażem to w tedy już balkon jest zbędny. Zaś okno obok wejścia głównego zmniejszyłbym.. I wolałbym mieć dostęp do garderoby bezpośrednio z korytarza.. I jeszcze pytanie czy w salonie zmieści się duzy stół rozkładany dla 8 osób?? :)

Default avatar
Napisany przez B
#7

Jak nam się uda zrealizować plany - porównamy nasze indywidualne wersje, każdy coś zmienia wg własnej wizji :)
Co do stołu - myślę, że na stałe rozłożony na 8 osób raczej się nie zmieści, ale okazjonalnie pewnie da radę. Zależy jeszcze jak wielką kanapę/stolik kawowy postawisz w salonie.
Na jakim jesteś etapie Daniel? Projekt kupiony?

Default avatar
Napisany przez Daniel
#8

Jesteśmy z Zoną na etapie kupna działki.. ;)

Default avatar
Napisany przez Aga
#9

Witam!!
Na razie jesteśmy na etapie kupna działki i zastanawiamy się nad tym projektem. Ciekawa jestem jakie byłyby realne koszty wybudowania takiego domku (czy zgodne z kosztorysem archonu)

Default avatar
Napisany przez Marcin
#10

Witam czy ktos juz ruszyl z budowa badz wyliczyl ilosc materialow? Pustakow np?

Default avatar
Napisany przez B
#11

Ilość potrzebnych materiałów jest załączona do projektu. Być może gdybyś się odezwał do biura archon dostałbyś to na maila.

Default avatar
Napisany przez Aga
#12

Ja już projekt kroplików bez garażu mam kupiony. Z budową zaczynamy w następnym roku wiosną. Zmian dużych nie będzie. Rezygnujemy z okien rogowych bo niestety są zbyt drogie i likwidujemy jedna ścianę do spiżarni, natomiast tę ściankę za lodówką zostawiamy i nie będzie tam drzwi. Cała reszta nam odpowiada, chociaż salon mógłby być o metr dłuższy.
.

Default avatar
Napisany przez Ins0mn1a
#13

witam wszystkich majacych zamiar budowac dom w kroplikach chcialbym zapytac czy bedziecie probowali swoich sil(systemem gospodarczym)? Czy jednak ekipa? I w jakich kosztach planujecie sie zmiescic?

Default avatar
Napisany przez kesz
#14

Witam wszystkich serdecznie:) Moja budowa domu w kroplikach już ruszyła. Właśnie zakończyłem budowę fundamentów. Ale zacznę od początku, dlaczego akurat ten projekt, a nie inny. Przez długi okres czasu szukałem małego (do 100 m2), prostego w budowie domu z wejściem od południa, bo akurat taką działkę posiadam i większość projektów nie odpowiadała warunkom terenowym. Projekt zamówiłem w listopadzie ubiegłego roku i czekałem na niego, aż do lutego br., ponieważ był on dostępny jako koncepcja. Następnie zacząłem adaptację projektu do moich oczekiwań i warunków otoczenia. Postanowiłem zlikwidować okna narożne w salonie i w kuchni. W salonie zastąpiłem okno narożne pojedynczym nieotwieranym, dużym oknem o wymiarach 2,0x2,3 m. W kuchni natomiast zastąpiłem okno narożne pojedynczym oknem. Ponadto zlikwidowałem spiżarnie, powiększając tym samym kuchnie. W pralni okno zostało zlikwidowane, a w kotłowni zmniejszone o połowę na jego długości. Na poddaszu użytkowym zmniejszyłem okna balkonowe podwójne na pojedyncze balkonowe. Dodatkowo zlikwidowałem okno dachowe w garderobie. Zrezygnowałem również z kominka w salonie i tym samym budowy komina. Zamiast wentylacji grawitacyjnej do projektu wprowadziłem wentylację mechaniczną z rekuperacja. Tyle zmian dokonałem na etapie adaptacji projektu i złożyłem w marcu wniosek o pozwolenie na budowę.
Prawomocne pozwolenie na budowę posiadałem już w maju i rozpocząłem niwelację terenu, która objęła wywóz ponad 200 m3 ziemi, ze względu na to, że działka jest pochyła i wymusiło to za domem wykonanie skarpy.
Fundament został wykonany w technologii: ława - wylewana z betonu w szalunku traconym ze styroduru i styropianu fundamentowego, fundament wykonany z bloczków szalunkowych zalewanych betonem. Następnie fundament został zaizolowany przeciwwilgociowo z obu stron i obłożony styropianem z zewnątrz 15 cm i od środka 8 cm w taki sposób, że izolacje te łączą się z izolacją ławy fundamentowej. Pozwoli to całkowicie odizolować termicznie dom od gruntu i zmniejszy straty ciepła.
Teraz przychodzi czas na wykonanie kanalizacji, przejść pod ławą fundamentu dla GWC, przyłącza wodnego, a następnie zasypanie fundamentów, zagęszczenie gruntu i wylanie chudego betonu...

Default avatar
Napisany przez Aga
#15

My zaczynamy wiosną 2018. Zostawiamy okno w pralni ze względu na możliwą wilgoć kiedy suszy się pranie. Chyba dodamy okna dachowe do pokoi dla dzieci na piętrze. Kupiliśmy wersję bez garażu i firma budowlana skasuje nas za wszystko 270 tys. razem z gładziami, ogrzewaniem podłogowym i oknami w kolorze brązowym oraz piecem do centralnego gazowego i całą instalacją. "Tylko wykończenie" i można mieszkać.

Default avatar
Napisany przez B
#16

Hej KESZ, dzięki że tak szczegółowo opisałeś swoje poczynania. Czy możemy liczyć na jakieś fotografie? Zwłaszcza jak już dom nabierze kształtu. My również ruszamy wiosną 2018 :)

Default avatar
Napisany przez kesz
#17

Oczywiście, że podzielę się zdjęciami z tego, co zostało wykonane, ale też dodatkowo zamieszczam wizualizację domu po zmianach :) Zdjęcie 1 i 2 - wizualizacja, 3 - szalunek tracony dla ławy fundamentowej ze styroduru i styropianu fundamentowego wraz ze zbrojeniem, 4 - ława fundamentowa po zalaniu betonem, 5 - ściana fundamentowa z pustaków szalunkowych przed zalaniem betonem.
Tak na marginesie dodam, że wykonanie szalunku traconego dla ławy fundamentowej oszczędza nam ilość wylanego betonu ale tez dodatkowo izoluje nam ławę fundamentu od wilgoci i ogranicza ucieczkę ciepła do gruntu.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w kroplikach obrazek 75004
forum Dom w kroplikach obrazek 75005
forum Dom w kroplikach obrazek 75006
forum Dom w kroplikach obrazek 75007
forum Dom w kroplikach obrazek 75008
Default avatar
Napisany przez B
#18

KESZ a jeżeli to nie tajemnica. W której części Polski się budujecie?

Default avatar
Napisany przez kesz
#19

Oczywiście, że nie tajemnica. Dom powstaje w Jaśle, województwo podkarpackie.

Default avatar
Napisany przez bartek
#20

Na ile szacujecie koszt budowy?

Default avatar
Napisany przez kesz
#21

Tak naprawdę ciężko teraz oszacować kompleksowo koszty budowy, bo ceny materiałów są podnoszone nawet 2 razy w miesiącu, a od stycznia średnio wszystko podrożało między 10 a 20%. Na chwilę obecną mogę jedynie podać mniej więcej koszt stanu surowego zamkniętego wykonanego systemem gospodarczym, który powinien zamknąć się w kwocie 100 tys brutto.

Default avatar
Napisany przez Marcin
#22

Witaj kesz mógł bym się z Tobą skontaktować mailowo ? Też w tym roku chciałbym zrobić fundamenty a u Ciebie to całkiem fajnie wygląda

Default avatar
Napisany przez Agnieszka
#23

Działkę mamy własnie kupioną i aktualnie zamierzamy zabrać się za pozwolenie na budowę, projekt dom w kroplikach najbardziej nam odpowiada tylko zastanawiamy się czy go podpiwniczyć (działka na stoku)

Default avatar
Napisany przez kesz
#24

Hej Marcin, jak masz jakieś pytania to pisz do mnie na maila: kropliki17@wp.pl
Postaram sie w miarę możliwości zawsze pomoc.

Default avatar
Napisany przez kesz
#25

Agnieszka to zalezy jak bardzo macie pochyłą działkę. Moja działka byla też pochyła 13cm/1m i za domem powstała skarpa, a dom dzięki temu stanie na prostej części działki

Default avatar
Napisany przez B
#26

Hej Kesz! Masz jakieś nowe fotki? Może jakieś ściany już stoją? :) :)

Default avatar
Napisany przez kesz
#27

Hej, Po 15 września może się uda, że będą stać i wtedy załączę zdjęcia :) Na chwilę obecną skończony jest poziom 0.

Default avatar
Napisany przez Marcin
#28

Hej kesz
W jakiej kwocie się zamknąłeś do poziomu zero?
I co robiłeś sam a co robili fachowcy?

Default avatar
Napisany przez kesz
#29

Hej Marcin,
Poziom 0 zamknął się w kwocie 18 tys zł brutto. Moja praca to: wykonanie korytek ze styropianu i styroduru pod ławy fundamentowe -dodatkowo poza projektem, zbrojenia ławy, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych pionowych i poziomych, izolacji termicznych ze styropianu fundamentowego od zewnątrz 15 cm i od wewnątrz 8 cm - dodatkowo poza projektem, wykonanie kanalizacji wewnątrz budynku rurami PVC litymi (wszystkie przejścia pod ławami fundamentowymi), wyprowadzenia wody i GWC, do tego zagęszczenie gruntu i podsypki z kamienia łamanego wewnątrz budynku. Pozostałe prace zostały zlecone tj. prace koparką polegające na wybraniu fundamentów i ich zasypaniu, zalanie ławy fundamentowej, wymurowanie fundamentu z bloczków szalunkowych i zalanie ich betonem wraz ze zbrojeniem, wykonanie chudego betonu. Teraz czas na ściany....

Default avatar
Napisany przez a w
#30

my tez będziemy budować dom w kroplikach w ( odbicie lustrzane ) zalatwiamy juz pozwolenia i szukamy ekipy do budowy. Mysle ze na wiosne 2018 zaczniemy :) powodzenia wszystkim :)

Default avatar
Napisany przez kesz
#31

Mój dom w kroplikach rośnie w oczach. Na chwilę obecną jestem przed wylaniem płyty nad parterem:)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w kroplikach obrazek 77227
forum Dom w kroplikach obrazek 77228
Default avatar
Napisany przez Agnieszka
#32

Witam!U nas projekt kupiony,załatwiamy pozwolenie na budowę,zrezygnowaliśmy z piwnicy z uwagi na wysokie koszty i zrobimy za domem skarpę,działka ma duży spadek więc dom będzie nieco obniżony(działka jest wąska więc sama skarpa by nie uratowała sytuacji).Zrezygnowaliśmy z okna narożnego w salonie(w kuchni zostawiamy)i poszerzyliśmy garaż troszkę(bo nie ma piwnicy więc graty trzeba gdzieś upchać),zrezygnowaliśmy z kominka w salonie.I potem może to okno w kuchni nieco zmniejszymy(pani architekt powiedziała że na etapie budowy można to zmienić)

Default avatar
Napisany przez Monika
#33

Witaj Kesz. można wiedzieć gdzie w Jaśle budujesz dom? My również wybraliśmy ten projekt i będziemy go realizować w przyszłym roku.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez kesz
#34

Witaj Monika, Na Górce Klasztornej. A Wy też w Jaśle będziecie budować?

Default avatar
Napisany przez Monika
#35

My będziemy budować w Osobnicy. Może jutro moglibyśmy się spotkać u Ciebie na budowie? Chętnie oglądaniemy jak to wygląda.

Default avatar
Napisany przez kesz
#36

Witaj Monika, odpowiedź na mailu. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez kesz
#37

Witam wszystkich zainteresowanych moją budową :) W dniu dzisiejszym dom został przygotowany pod budowę dachu. A o to zdjęcia...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w kroplikach obrazek 78035
forum Dom w kroplikach obrazek 78036
Default avatar
Napisany przez Agnieszka
#38

Kesz super.....już nie mogę się doczekać jak domek będzie się prezentować z dachem...pooglądałam zdjęcia mamy podobny spadek terenu na działce....u nas nadal w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę....robimy też rozeznanie w ekipach budowlanych

Default avatar
Napisany przez Monika
#39

Witam
My też załatwiamy dokumenty, prądy itp., w przyszłym roku będziemy zaczynać. A gdzie Agnieszka będziesz się budować? Kesz jak możesz to wyślij mi namiar na architekta, z którym współpracujesz odnośnie posadowienia budynku na działce.
pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez B
#40

Super zdjęcia Kesz. Jesteś chyba pierwszy z budową domu z tego projektu. Planowałeś może ogrzewanie podłogowe na parterze? Które pomieszczenia?

oglądasz stronę   z 8
gotowy projekt Dom w kroplikach
WT 2021
- 400 zł
Dom w kroplikach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
100,03 + 24,77 + 4,99
Koszty : 214 800 zł
Cena: 3 600 zł 3 200 zł (2 601,63 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?