Temat założony przez Mirek,
5 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Mirek
#1

Witam,
Projek w drodze, decyzja podjęta, budujemy ten dom!
W związku z warunkami zabudowy (ściana frontowa 20m + - 20%) poszerzamy z obu stron po metrze salon i garaż. Zastanawiamy się nad kominkiem i zadaszeniem tarasu. Dodatkowo zmiany w oknach.
Co planujecie zmieniać? Może czyjś pomysł zainspiruje innych?

Default avatar
Napisany przez Dariusz
#2

Zastanawiamy się czy potrzebna jest nam pralnia i jednocześnie podoba nam się koncepcja garderoby zamiast szafy w pokojach, w związku z tym rozważamy takie cos: likwidujemy pralnie (pralka ląduje w łazience), część pralni przeznaczamy na garderobę dla pokoju (4) który jest obok (okno z pralni ląduje w pokoju), łazienkę powiększamy nieco i przesuwamy na pozostałą po pralni część, to co zostaje po przesunięciu łazienki przeznaczamy na garderobę dla pokoju (7) obok łazienki... czyli dzięki temu 3 pokoje na górze mają własne garderoby... to nad czym się jeszcze zastanawiamy to dołożenie okien dachowych w pokojach (7 i 3) i zastąpienie okien balkonowych na górze zwykłymi...

Default avatar
Napisany przez Mirek
#3

Dariusz,
My w pokojach nad salonem zrobimy okna. Ale nie standardowe, będą zaczynały się 40-50 cm od podłogi i do tego szeroki parapet przez całą długość pokoju. Do tego poduchy. Widok mamy z tej strony na park i miło będzie sobie usiąść czy położyć się na takim parapecie i poobserwować przyrodę, poczytać czy po prostu poleniuchować.

Default avatar
Napisany przez Weronika
#4

dzień dobry,
jesteśmy na etapie wyboru projektu i projekt domu w Malinówkach jest na razie naszym faworytem.
Jedną zmianą jaką chcielibyśmy wykonać jest właśnie poszerzenie budunku dokładnie tak jak Pan to opisał:od strony garażu 1m i od strony salonu 1 m i tym samych powiększenie góry. Chciałam zadać Panu pytanie, może już Pan się orientuje, jak takie powiększenie budynku wpłynie na koszty budowy stanu surowego zamkniętego. Projekt ten jest dla nas ciekawy również z powodów tanich kosztów budowy, a nie orientuję się jeszcze w przeliczaniu kosztów budowy :).
Ile taka zmiana kosztuje u architeka?
byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedź.

Default avatar
Napisany przez Agnieszka
#5

Witam,
przeglądam ten projekt od jakiegoś czasu i również przymierzam się do zakupu. Ja zastanawiam się na zmianą w postaci przesunięcia dwóch ścianek tzn. powiększyć łazienkę o kawałek pralni, a prawą ścianę pralni przesunąć do pokoju nr 4, z którego zrobię większą garderobę, Tak naprawdę potrzebuje tylko 3 pokoje na górze. Więc zyskam większą łazienkę, pralnię z suszarnią i garderobę.
Myślę także nad zmianą okna w kuchni na takie narożne (większe), zlikwidowanie tego dużego bocznego okna w salonie (zmiana na mniejsze klasyczne lub bez skoro w kuchni planuje wstawić większe) oraz wymianę okna w pokoju (gabinecie) na dole na balkonowe, aby móc wyjśc z niego bezpośrednio na taras. Taras zadaszyć albo postawić np. pergolę.
Póki co tyle, to są oczywiście pomysły...bo ciągle myślę...

gotowy projekt Dom w malinówkach 11 (GA)
WT 2021
- 400 zł
Dom w malinówkach 11 (GA)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
139,97 + 18,03 + 6,51
Koszty : 219 000 zł
Cena: 3 740 zł 3 340 zł (2 715,45 zł netto)
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?