Temat założony przez Dusia,
8 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Dusia
#1

Cześć.
Mam zapytanko: czy ktoś dokonywał zmiany stropów monolitycznych na TERIVA?
W BETARDZIE, bo tam chcemy zamówic materiały, powiedzieli nam, ze ogólnie juz. się nie robi takich stropów, a projektanci ida na łatwizne i projektuja takie stropy, bo to wiele roboty ponoć nie wymaga.
Problempowstaje gdy trzeba przeliczyc ten strop monolityczny na TERIVA.
Czy ktoś ma moze takei przeliczenia?
Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez marcin
#2

no coz...totalna bzdura. jak bedziesz chciala wybudowac dom z drewna to robotnik tez ci powie ze juz takich sie nie buduje...

Default avatar
Napisany przez ana
#3

tez uważam ze to totalna bzdura, a stropy teriva nie dośc ze sa droższe to na dodatek jak źle zostaną wykonane to moga "klawiszować" i będziesz miał popękany sufit. generalnie kazdy system ma swoje plusy i minusy.

Default avatar
Napisany przez Andrzej
#4

Witam. Dokładnie dwa dni temu miałem możliwość pokazania projektu w Kokosach osobie, która jest specjalistą od wszelkiego rodzaju konstrukcji (znana jest przede wszystkim z projektów największych hal w Polsce). Pytanie moje dotyczyło oczywiście stropu. W opinii tej osoby pozostawiłby strop jak w projekcie. Podobnie odniósł się do wylewanych ścian fundamentowych. Z szybkiej oceny przy ławie można zmniejszyć trochę ilość zbrojenia, ale zysk niewielki. Podstawowy problem to jak zawsze pieniądze…. Przy zamianach mogą wyniknąć problemy np. ze schodami, dlatego wykonawca musi na to zwracać uwagę….

Default avatar
Napisany przez mijodek
#5

Dzisiaj właśnie zalaliśmy "chudziak" na fundamencie mojego domu i wszyscy zgodnie i z uśmiecham udali się na letką libację :), no trzeba, nie? a co do zmian w projekcie, to wszystkie znaki na wodzi i ziemi powiedziały (kierownik budowy, majster, pan w składzie budowlanym, architekt, która robiła zagospodarowanie terenu i przeróbki kosmetyczne projektu, sąsiedzi, pani, która projektowała przyłącze wodne i oczywiście sam kierownik ekipy Tomasz ), żeby nie robić lanego fundamentu, a jedynie ławy. Ławy są nieco szersze, bo teren jest nieco podmokły :)... co do cen, to bardziej opłaca się oczywiście murowanie, a nie lanie ścian fundamentowych. Nie mam teraz zbytnio czasu, ale niebawem dopiszę jakieś kalkulacje :). Jeśli nie chcesz zbudować wolfen schanze - co jest na serio grubą przesadą i finansową i konstrukcyjną to jednak polecam bloczki fundamentowe, szczególnie, że i tak oba fundamenty raczej trzeba izolować od wilgoci i termicznie od przemarzania... do poczytania wkrótce

Default avatar
Napisany przez mijodek
#6

...no i z kalkulacji wynika, że lany fundament byłby droższy o jakieś 1000 zł przy optymistycznej cenie betonu i nie licząc stali i deski szalunkowej... nie liczyłem także czasu i nakładu pracy potrzebnego do wykonania zbrojeń itd... co do terivy to te same znaki na niebie i ziemii powiedziały, że to sie po prostu nie opłaca, bo i tak trzeba lać beton. Koszty materiałów z pewnościa przewyższą cenę "monolitu" i jeszcze trzeba się nakombinować we wrażliwych punktach (np: jadalnia, która jest na przeciwko kominka i niektóre punkty podparcia dachu, gdzie wspiera się on na stropie, a nie ścianach nośnych). Poza tym z doświadczenia kolegów wiem, że bardzo trudno jest "przedostać sie przez taki strop" z wszelkimi przelotami (wentylacja, piony wod-kan, itp) i rzeczywiście różnie sie on z czasem zachowuje, szczególnie w najszerszych miejscach (ponoć "zasięg terivy" to 7m)... strop będzie lany za około 10-15 dni, to wtedy cos wiecej z wrażeń, pozdrawiam wszystkich :)

Default avatar
Napisany przez pawelo
#7

A ja mam strop z płyty żerańskiej. Przyjechał dźwig i ustawił wszystko w 2h -  a koszt niższy niż Terriva.

Default avatar
Napisany przez OLO
#8

WITAM, CO DO WYBORU STROPU TO MOIM ZDANIEM TO JEST TAK JAK Z WYBOREM SAMOCHODU BENZYNA CZY ROPA. POWAŻNIEJ TO WSZYSTKO ZALEZY OD KONSTRUKCJI OBIEKTU ROZSTAWU SCIAN NOŚNYCH KONSTRUKCJI DACHU I ROZMIESZCZENIA ŚCIAN DZIAŁOWYCH PODDASZA. ZDOSWIADCZENIA WIEM ZE DOBRZE WYKONANY (MONTOWANY) STROP TERIWA NIE KLAWISZUJE .NIEKTÓRZY ZAPOMINAJĄ  O ŻEBRACH ROZDIELCZYCHZBROJENIA PRZYPODPOROWE MATAMI P1 I P2 LUB Z1 I Z2 W BUDOWNICTWIE INDYWIDUALNYM NIE MAJĄ ZNACZENIA NO I NAJWAŻNIEJSZE ODWRONTA STRZAŁKA WYGIĘCIA STROPUI JESZCZE PODUSZKI POD BELKAMI ( W PRZYPADKU GAZOBETONU ODM 400 2-2,5MPA )80 PROCENT WYKONAWCÓW ("EKIP BUDOWLANYCH TYPU MIETEK I SPÓŁKA"  JEST NIEDOUCZONA LUB NIECHLUJNAWYCHOWANA NA CIĘŻKICH LANYCH KONSTRUKCJACH.PRZY ZACHOWANIU WSZELKICH ZALECEŃ PRODUCENTA NIE MA PROBLEMÓW. PODOBNIE Z KOMINAMI MÓROWAĆ CZY KUPIŚ SYSTEM NATOMIAST KAŻDY PRODUCENT (PRAKTYKA) MOŻE PRZELICZYŚ STROP LANY NA TERIVE (OCZYWIŚCIE Z ZACHOWANIEM NORM)W PROJEKTACH GDZIE JEST TERIVA ZAZWYCZAJ JEST DOPIS "STROP ZAMONTOWAĆ ZGODNIE Z ZALECENIAMI PRODUCENTA"POZDRAWIAM ....

gotowy projekt Dom w kokosach
WT 2021
- 450 zł
Dom w kokosach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem dwustanowiskowym
158,87 + 32,32 + 4,91
Koszty : 339 300 zł
Cena: 4 160 zł 3 710 zł (3 016,26 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?