Temat założony przez Dorota Maria,
5 zdjęć, 37 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#1

Buduję Dom w Arnice (PD) - a raczej Koniczynkę, bo taką nazwę nadałam domkowi moich marzeń. Wprowadziłam mnóstwo zmian w projekcie - mogę wymienić się doświadczeniami z budowy. Pozdrawiam wszystkich budujących Arnikę i nie tylko... Powodzenia!

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w arnice (PD) obrazek 6214
Default avatar
Napisany przez beti
#2

witam w kwietniu zaczynam właśnie budowe tego domku Chciałam sie zapytać na jakim etapie budowy są państwo gdyz chciałam się dowiedziec kilka rzeczy pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#3

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego.

Default avatar
Napisany przez becia
#4

witam bardzo prosze o jakis kontakt z Pania gg lub e-mail mam kilka pytań może pani mi pomoże pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#5

Mój adres e-mail: dorianna@gnu.univ.gda.pl

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#6

Z okazji Świąt życzę wszystkim "budowniczym swoich marzeń" szybkiej przeprowadzki do nowych domów. I oby szczęście zamieszkało z nimi...

Default avatar
Napisany przez Luu1
#7

Witam
My kupiliśmy dom w arnice w wersji parterowej. Jesteśmy na etapie adaptacji i wprowadzania zmian. Jedną z podstawowych zmian jest wykonanie więźby prefabrykowanej ze stropem drewnianym, która pozwoli w przyszłości na zagospodarowanie poddasza. Ponadto planujemy zmniejszyć okna w pokojach ze 180cm na 150 cm; w salonie i kuchni powiększymy okna z 90cm na 120cm; zmniejszymy drzwi balkonowe na 150cm; wstawimy drzwi do kotłowni; zrobimy zadaszenie nad tarasem, i może wiatę na samochód z tyłu domu (tak żeby mieć pod dachem wyjście z kotłowni :)
Będziemy budować na Podlasiu. Jestem ciekawa zmian jakie państwo wprowadzają na parterze? Kontakt makaroni1@poczta.fm

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#8

Czy nie taniej byłoby (pod względem kosztów adaptacji projektu) kupić Arnikę od razu w wersji z poddaszem użytkowym? Jakie usytuowanie względem stron świata będzie miał budynek na Państwa działce? U mnie wejście jest od wschodu, taras od południa (Ale go nie zadaszam na stałe - będzie zainstalowana składana markiza - bo nie chcę się pozbawiać słońca w pozaletnim okresie.), okna w pokojach z elewacji północnej przeniosłam na elewacje wschodnią (frontową) i zachodnią (ogrodową). Dodałam okno w kuchni a zlew przeniosłam na wybudowaną dł. ok. 1.5m ściankę przy kominku - dzięki temu mam "schowaną" kuchenkę i zlew i nie widać ich od salonu. Kotłownię zlikwidowałam (za to powiększyłam łazienkę o wnękę prysznicową i utworzyłam spiżarkę z wejściem od kuchni). Aha, jeszcze dobudowałam ganek (2x3m) na elewacji frontowej i ujednoliciłam wymiary znajdujących się tam okien.

Default avatar
Napisany przez Luu1
#9

Witam
Dom w arnice spodobał nam się od pierwszego wejrzenia, ja go zobaczyliśmy to każdy następny projekt domu był "paskudny". Początkowo myśleliśmy o kupnie projektu arniki z poddaszem, ale ... stwierdziliśmy, że (1) obetniemy koszty - podobno wykończenie poddasza to dość spora inwestycja finansowa (2) nasza rodzinka to na razie 2+1 - więc po przeprowadzce z 35m mieszkania w bloku do 90m w domu + ewentualne poddasze w przyszłości t o i tak bardzo dużo (3) zdecydowaliśmy się na firmę, która robi projekt, wykonuje i montuje konstrukcję dachową - więc miejmy nadzieję, ze będzie szybko, sprawnie i fachowo.
Niestety nasz działka ma nietypowy układ stron świata. Elewacja frontowa jest od strony południowej (a właściwie południowo-zachodniej), w dodatku od ulicy!!!! Dlatego tez planujemy usytuować dom jak najdalej od drogi. Taras będzie wychodzić na stronę północno-zachodnią - więc latem pod zadaszeniem będzie bardzo przyjemnie, a zimą to myślę, że słońce tam nawet nie zajrzy. Kotłownię i łazienkę mamy od strony północnej - zgodnie z wszelkimi zaleceniami :)
Bardzo podoba mi się pomysł z przesunięciem zlewu. My planujemy zrobić wyspę w kuchni.
Likwidują państwo kotłownię, więc czym będą państwo ogrzewać dom?
Pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#10

Ja też przejrzałam setki katalogów i Arnika od razu mi się spodobała, chociaż wprowadzilam mnóstwo zmian. U mnie będzie ogrzewanie wodne podłogowe (zarówno na parterze jak i poddaszu) zasilane z kotła elektrycznego i kominka z płaszczem wodnym. W pompy ciepła jakoś nie wierzę... Poczekam jak stanieją i stana się bardziej powszechne. Niestety z tymi kominkami to skomplikowana sprawa, waham się który model wybrać.

Default avatar
Napisany przez Luu1
#11

My z kolei myślimy o ogrzewaniu podłogowym powietrzem - Legalett z nagrzewnicą elektryczną + oczywiście kominek (prawdopodobnie z DGP)+ rekuperator.

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#12

Kiedyś też rozważałam zastosowanie płyty grzewczej Legalett ale zrezygnowałam. Zbyt duża bezwładność cieplna no i musiałabym mieć grzejniki na poddaszu. A na jakim poziomie kształtuja się w chwili obecnej koszty wykonania tej płyty? Czy mają Państwo aktualną wycenę? Firma mieści się w Gdańsku (nie wiem, czy mają regionalnych przedstawicieli - przestrzegam przed wykonawcami oferującymi podróbki Legalettu). A co do rekuperatora to też zamierzam zainstalować - mam projekt i rozprowadzoną część kanałów. Z tym, że nie rezygnowałam z wentylacji grawitacyjnej - nie chcę by wszystko było uzależnione od dostaw prądu (w kominie są przewody wentylacyjne, które zaślepie jak kupię rekuperator). Nie zamierzam też robić GWC (gruntowego wymiennika ciepła)bo uważam, że jego rola jest przereklamowana.

Default avatar
Napisany przez Luu1
#13

Legalett (oczywiście z Gdańska) już zrobił mi przybliżoną wycenę - 500zł za m2 (czyli w sumie około 50 000zł!!!). Suma trochę mnie przeraża, znajomi też mi to odradzają - jest to nowość w naszym regionie i nikt tak domów nie buduje. Właśnie dziś otrzymałam opinię geologiczną (niezbędna do projektu płyty) z której wynika, że są tam grunty gliniaste, wysadzeniowe - praktycznie przez pół roku jest tam woda pochodząca z opadów atmosferycznych. Więc dużo trzeba by było inwestować w wymianę gruntu, i izolację przeciwwodną. Płytę zrobimy na nasypie i chyba będzie to najlepszy pomysł.
Czy mogę podpytać się o sposób rozprowadzenia kanałów rekuperatora? Gdzie umieści Pani centralę? W którym miejscu są wyloty powietrza w pokojach i salonie? Czy projekt zrobiła Pani firma, czy tez sama Pani rozplanowała położenie kanałów? A GWC będzie czerpnią powietrza do rekuperatora - mój znajomy zastosował takie rozwiązanie i sobie je chwali.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#14

Tak, u mnie też są podobne warunki gruntowe ale ja wymieniałam grunt a płytę zrobiłam z betonu wodoszczelnego (nie chciałam aby budynek był przesadnie wyniesiony ponad poziom terenu - ale takie rozwiązanie oszczędza koszty). Projekt wentylacji opracowała firma. Dotarły do mnie niepokojące informacje, że w kanałach wentylacyjnych mogą bytować bakterie np. Legionelli (mój znajomy miał taką przygodę z jacuzzi). Muszę to sprawdzić, bo zdaję sobie sprawę, że przewody są długie i może się w nich coś "osiedlić" a nie mam 100% pewności czy filtry sobie ze wszystkim dadzą radę. Dobrze, że nie rezygnowałam z wentylacjii grawitacyjnej...

Default avatar
Napisany przez Dorota Maria
#15

Natomiast, jeśli chodzi o koszty to płyta grzewcza Legalett zawiera w sobie instalacje wod-kan, ocieplenie styropianem więc to dlatego tak drogo. U mnie układ warstw jest następujący: zagęszczona pospółka, chudy beton, zbrojona płyta z wodoszcz. B-25, izolacja z folii, 20 cm styropianu. Na to specjalna folia+rury miedziane ogrzewania podłogowego zalane betonem. Nie podliczałam dokładnych kosztów bo jeszcze nie mam położonego styropianu, no i tej całej instalacji ale może być u mnie drożej niż u Państwa. Aha, proszę pamiętać o doprowadzeniu powietrza do kominka kanałem w płycie, bo o ile wiem nie przewidział go projektant z Archonu. Ja pamiętałam... mam ułożoną rurę o średnicy 10 cm.

Default avatar
Napisany przez jacek
#16

Pani Doroto niech pani wrzuci zdjęcia swojego domku bardzo jestem ciekaw jak wyglada

Default avatar
Napisany przez karol
#17

Witam,

Ja z budową ruszam w maju i też byłbym wdzięczny za jakiekolwiek zdjęcia oraz ewentualnie poniesione koszty.

Default avatar
Napisany przez luu1
#18

Witam
U nas tez juz stan surowy zamknięty plus posadzki gotowe oraz rozprowadzone ogrzewanie podlogowe (z legaletu). Nie są to najnowsze zdjęcia, ale taki właśnie teraz mamy etap. Przybieramy się do tynkowania, bo to już przecież WIOSNA!!

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w arnice (PD) obrazek 14361
Default avatar
Napisany przez luu1
#19

Ta poprzednia to elewacja północna, czyli tył domu. Elewacja z boku to zachód - jest rewelacyjnie, jasno, przestronnie, zwłaszcza po poludniu.

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w arnice (PD) obrazek 14362
Default avatar
Napisany przez luu1
#20

Front domu - musimy go jeszcze dopracować, ale to okno 300cm - rewelacja!!!!!

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w arnice (PD) obrazek 14363
Default avatar
Napisany przez luu1
#21

Strona wschodnia, sypialniana. Na poddaszu powiększyliśmy okna - dzieki temu mamy sporo światła.

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w arnice (PD) obrazek 14364
Default avatar
Napisany przez jacej
#22

jest piękny napiszcie cos o kosztach jesli możecie?

Default avatar
Napisany przez karol
#23

Witam,

Domek uroczy, ciekaw jestem tylko jaki strop robiliście?

Default avatar
Napisany przez Iwona
#24

Witam. Nas (męża i mnie) też ujął ten projekt. Wprawdzie jesteśmy na etapie zero, czyli zakupu działki, ale już teraz zerakmy na forum. Wasze rady są bardzo cenne. Również chcielibyśmy zamknać kuchnię i też najrozsądniejsze wydaje nam się wstaswienie ścianki obok kominka. Zastanawiamy się tylko, gdzie wtedy zmieści się stół jadalny? Salon wydaje się niewielki.

Default avatar
Napisany przez mała
#25

witaj.planujemy budowę domu .bardzo spodobał nam się ten projekt, mąż z niecierpliwością czeka na nowe zdjęcia waszej budowy, najbardziej wnętrza.domyślamy się ,że pochłania was budowa, ale gdybyś znalazła chwilę czasu, bylibyśmy wdzięczni.pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez magda m.
#26

Witam wszytskich. Za kilka dni kupuję wymarzoną działkę w pieknej okolicy. Mąż znalazł projekt domu w arnice i chcemy właśnie ten dom budować. Bardzo chętnie bysmy zobaczyli ten domek w "realu", jak wyglądają pomieszczenia, poddasze. Jeśli ktoś z Państwa buduje się w kujawsko-pomorskiem lub w sąsiednich województwach i byłby tak dobry pokazać nam domek, byli byśmy bardzo wdzięczni ( kontakt na gg 4401941 ).pozdrawiam serdecznie

Default avatar
Napisany przez profesjonal
#27

witam czy moglby ktos podac przyblizone koszty postawienia takiego domu pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Piotr
#28

Witam.Mam zamiar kupic projekt arnika i wybudować taki domek.Czy ktoś juz wybudował i czy spełnia ten dom jego oczekiwnie.Prosze o rade.Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Kawusia
#29

Witam, zakupiliśmy ten projekt, został już opracowany dla technologii szkieletu drewnianego, czekamy na pozwolenie na budowę. Jeśli ktoś dysponuje zdjęciami z wnętrza domu, aranżacji, wielkości pomieszczeń będę wdzięczna za podesłanie. Trochę mnie smuci, że tak niewiele jest zdjęć z realizacji tego pięknego domu w internecie. Jak wybudujemy z przyjemnością zaprezentuję go na łamach Archon. 

Default avatar
Napisany przez Kazek55
#30

Proszę podać adres e-maila to prześlę zdjęcia.

Default avatar
Napisany przez Kawusia
#31

Witam, Kazek wielkie dzięki, mój e-mail : byczyca@o2.pl Będę wdzięczna za fotki i wszelkie uwagi, z budową ruszamy w czerwcu. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Tom i Mery
#32

Witam!Nam udało się juz wybudować nasz wymarzony dom w arnice. Mieszkamy od końca listopada i świetnie się mieszka. Jest przestrzeń. Dokonaliśmy paru zmian, jak narazie były to dobre decyzje! Kuchnię przenieśliśmy do pokoju z oknem od frontu, bardzo efektownie, ponieważ powiększyliśmy tym samym salon wraz z jadalnią. U góry zrezygnowaliśmy z garderoby w sypialni i mamy większą łazienkę. W kotłowni są drzwi na zewnątrz oraz w salonie zrezygnowaliśmy z tych okienek obok drzwi tarasowych.W zamian mamy drzwi tarasowe w miejscu, gdzie miał być aneks kuchenny, tam planujemy zrobić taras z wyjściem do ogrodu. Mimo, że mieszkamy, czeka nas jeszcze mnóstwo pracy... Czekam na kontakt pozostałych arnikowiczów. Chętnie wymienię się zdjęciami na mailu.

Default avatar
Napisany przez Kawusia
#33

U nas stan surowy otwarty, teraz instalacje. Pod koniec lata lub na jesieni mamy nadzieję zamieszkać. Tom i Mery, czekam na Wasz kontakt mailowy, pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Mery i Tom
#34

m.czupala@o2.pl

Default avatar
Napisany przez rati88
#35

Witam,
Czy może ktoś zdradzić czy koszty pokrywają się z tymi w projekcie? Jak Wam wyszło do stanu deweloperskiego?
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Daniel
#36

Witam. Wybralem też ten domek dla mojej rodziny. Ma ktoś może kosztorys tego domu? Potrzebny dla banku

Default avatar
Napisany przez Budowa
#37

Witam, zaczęliśmy budowę tego wspaniałego domku narazie powstają sciany . Strasznie trudny okres do budowy , wszystko dwa razy droższe , :(
Nie cieszy tak jakby cieszył kiedyś . Ale działamy nie poddajemy się . Może ktoś mógłby udostępnić w mailu zdjęcia gotowych realizacji ? Jak się mieszka w tym domu naszych marzeń ? Jak ktoś byłby chętny to proszę o wiadomosc na
Adres : mankowskamarzena@gmail.com.
Pozdrowienia !

gotowy projekt Dom w arnice (PD)
- 450 zł
Dom w arnice (PD)
jednorodzinny z poddaszem
129,34 + 4,39
Koszty : 242 100 zł
3 780 zł 3 330 zł (2 707,32 zł netto) Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 280 zł
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?