Temat założony przez Monika,
231 zdjęć, 806 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Monika
#1

Witam.Czy ktokolwiek z Państwa buduje Dom pod Tulipanowcem lub przymierza się do jego budowy? 

Default avatar
Napisany przez Piotr
#2

Witam,Ja zastanawiam się nad tym projektem. W zasadzie to po niewielkich zmianach chyba się na niego zdecyduję. Chciałbym wydłużyc go trochę od strony garażu i zlikwidowac tu i w kotłowni okna i drzwi.

Default avatar
Napisany przez zuza
#3

Ja również zdecydowalam sie na zakup projektuale dopiero w 06 - fajnie jesli osoby kupujace bedą aktywnie uczestniczyc w forum i wymieniac się swoimi opiniami w trakcie budowy. Ja mam takie założenie, jednak budowę planuję dopiero na wiosne 2012 Po analizie projektu mamy zamiar powiększyc troche okno w kuchni no i .... martwi mnie że kuchnia jest az tak mocno otwarta na salon, ale to pewnie można mebelkami skorygowac.Reszta wydaje sie wprost idealna, ale czekam na uwagi innych.

Default avatar
Napisany przez PRM
#4

Witam.Bardzo ciekawy projekt. Faworyt mojej małżonki ;-)Rzeczywiście okno w kuchni powinno być trochę większe. Poza tym projekt niemal idealny.

Default avatar
Napisany przez zakochana w liczi
#5

ciekawy projekt

Default avatar
Napisany przez kris
#6

Witam!zdecydowaliśmy się z żoną na ten projekt, teraz jest już po zmianach ( nie ukrywam że troche ich było ), adaptacji i czekamy na pozwolenie na budowę. Z budową ruszamy w sierpniu, założenie jest takie że przed zimą ma być SSO. Pozdrawiam wszystkich fanów tego projektu :) 

Default avatar
Napisany przez PRM
#7

@krisNapisz na jakie zdecydowaliście się zmiany.

Default avatar
Napisany przez kris
#8

Sporo czytałem na forach różnych projektów na stronie archonu i często widziałem wpisy typu " po co robić zmiany i za to dodatkowo płacić jak jest tyle projektów że każdy może znaleść coś dla siebie albo można zamówić projekt indywidualny". Ale problem w tym że jak dla mnie projekt indywidualny kosztuje sporo a przez rok nie zaleźliśmy idealnego projektu. W projekcie zrobiliśmy dwie duże zmiany:- poszerzyliśmy dom o 1 m od strony garażu - zmieniliśmy konstrukcje schodów zabiegowych na schydy ze spocznikiem mniejsze zmiany: parter:-  w garażu zlikwidowaliśmy 1 okno i daliśmy szerszą bramę (260 zamiast 24)- pokój nr 8 zmieniliśmy na winiarnie i barek- zlikwidowaliśmy  pojedyncze boczne okna tawasowe ( zamiast jednego z nich daliśmy okno) - w wykuszu zlikwidowaliśmy boczne przeszklenia - zlikwidowaliśmy drzwi zewnętrzne w kotłowni poddasze:- w pokojach 6 i 7 podwójne okna balkonowe zmieniliśmy na pojedyncze z oknem- pomieszczenia 8 i 9 połączyliśmy i zmieniliśmy okno dachowe na większe ( z 118 na 140 ) - zlikwidowaliśmy okno dachowe w sypialni i jedno w pokoju nr 6Dodatkowo :- architekt przerysował nam cały projekt  bo zmieniliśmy grubość ścian z 25 na 30. - będziemy rezygnować z części kominów wentylacyjnych bo będziemy mieć wentylację mechaniczną z rejuperatorem

Default avatar
Napisany przez PRM
#9

@krisRzeczywiście dużo ciekawych i interesujących zmian. W związku z tym, iż predzej czy później zakupimy z małżonką ten projekt, nasuwają mi się pytania:Skąd koncepcja poszerzenia domu? Dlaczego ściany 30? Czy widzisz jakieś uchybienia w projekcie?Resztę zmian "kosmetycznych" (bez których pewnie nie obędzie się przy żadnym projekcie) widzę dopasowaliście do własnych potrzeb. Też zastanawiam się na ograniczeniem powierzchni okien, szczególnie dachowych.  

Default avatar
Napisany przez Kris
#10

Głównym powodem poszerzenia domu był za mały garaż, nie będziemy mieli piwnicy więc teraz będziemy mieli gdzie postawić kosiarke czy rowery. Głównie chodzi też o wygodę bo jak dla mnie w projekcie garaż jest zbyt wąski ( 330 ). Przy okazji powiększyła się kotłownia, garderoba i sypialnia.Dlaczego ściany 30? - są cieplejsze - 25 ma U=0,95 W/m2K, a 30 ma U=0,60 W/m2K , są wygodniejsze w użytkowaniu ( chodzi o kołkowanie i wieszanie czegoś na ścianie ) a różnica w kosztach 25 czy 30 na całym domu będzie około 1500 zl.Ani my ani architekt nie znaleźliśmy żadnych uchybień, a baliśmy się że będą bo zdecydowaliśmy się na ten projektw dniu kiedy się pojawił na stronie i nie był jeszcze gotowy. Zależało nam na czasie więc skontaktowaliśmy się z Archonem i wysłali go nam w pierwszym dniu jak była gotowa dokumentacja.Architekt dorysował nam tylko ławy i stopnie kominarskie bo nie było ich w projekcie.  

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod tulipanowcem obrazek 27862
Default avatar
Napisany przez PRM
#11

Dziękuję kris za odpowiedź. Z góry przepraszam, że meczę Cię kolejnymi pytaniami, mam nadzieję, że to nie kłopot :-)Z jakiego materiału zdecydowałeś się postawić dom? Co skłoniło Cię do zastosowania wentylacji mechanicznej z rekuperatorem?Ze względu na koszt też raczej nie zdecydujemy się na podpiwniczenie domu, więc pomysł z poszerzeniem garażu uważam, że jest całkiem trafiiony.

Default avatar
Napisany przez Kris
#12

To nie kłopot :) sam tak męczyłem innych na forach :)Porotherm 30 - dlaczego? nie wiem :) brałem pod uwagę Ytong ( ale wychodzi drożej ) albo Porotherm. W tym momencie czterech znajomych z pracy buduje dom i każdy miał ten sam dylemat - z czego murować ? Wntylacja mechaniczna - bezpieczeństwo, lepszy klimat w domu, odzysk ciepła w zimie, itp. Troche o tym czytałem, rozmawiałem z firmami na targach budowlanych i ze znajomymi którzy to mają albo właśnie montują i bardzo to chwalili. Nie jest to tanie ale uważam że warto bo plusy znacznie przewyższają minus związany z kosztem. Zwłaszcza że miałem już w przeszłości problemy z wentylacją grawitacyjną w domu.Chcieliśmy mieć piwnice ale baliśmy się o to że będzie tak jak piszą na forach ( dodatkowy duży koszt ). i dobrze że zrezygnowaliśmy bo znajomy teraz skończył murować piwnice w podobnej wielkości domu i wyszło to około 40 tys. zł.

Default avatar
Napisany przez PRM
#13

Ja jestem na etapie zdobywania wiedzy którą Ty już posiadasz, dzięki za wyrozumiałość :-)Jaki szacujesz koszt instalacji mechanicznej? Czy razem z rekuperatorem zastosujesz gruntowy wymiennik ciepła? Myślisz, że jest to jednorazowy wydatek? Czy warto inwetować w systemy solarne? Co o nich sądzisz. Mam ciągle mnóstwo dylemantów, a jeszcze projekt nie kupiony! :-) Zależy mi na zbudowaniu domu stosunkowo taniego w utrzymaniu. A wiadomo - o większości trzeba pomyśleć na etapie wyboru projektu i jego adaptacji. Jako że budżet będzie mocno ograniczony chciałbym racjonalnie zaplanować wszystkie wydatki (chociaż wiem, że nie bedzie to łatwe). Jeśli dojdziemy do wniosku, że instalacja rekuperatora czy solarów jest uzasadniona- myślę, że nie ma się co zastanawiać. Budowa piwnicy to też same zalety (no chyba, że jest wysoki poziom wód grutnowych) - oprócz kosztów. Jednak łatwo można z niej zrezygować stawiając za niewielkie pieniądze jakiś budynek gospodarczy na opał czy inne "śmieci".

Default avatar
Napisany przez
#14

koszt wentylacji mechanicznej z rekuperatorem jest zależny od wielu czynników: firmy rekuperatora, jakie kanały albo rury zastosujesz, czy chcesz mieć sterowanie bezprzewodowe i inne bajery no i czy sam będziesz to montował czy firma. Mam wyceny z różnych firm z regionu i różnice w kosztach są ogromne. Ja zakładam koszt około 15 tys zl i taką wycenę dostałem od poleconej przez znajomego firmy.Gruntowy wymiennik ciepła - początkowo byłem na tą opcje zdecydowany ale na tą chwilę zakładam opcję ewentualnego domontowania GWC jak starczy kasy, rekuperator który będziemy montować będzie miał opcje domontowania tego elementu. Pytałem o koszt GWC rurowego lub płytowego i dostałem oferty 10-15 tys netto :)Koszty eksplatacji są niewielkie - filtry które trzeba wymieniać to koszt około 100 zl na rok, do tego oczywiście prąd :) nie są to jakieś duże koszty. Solary - od początku byłem negatywnie do tego nastawiony także nie chce narzucać mojego poglądu ale jak dla mnie nie jest to opłacalne.

Default avatar
Napisany przez
#15

Default avatar
Napisany przez zuzka
#16

Kris - widze że zlikwidowałeś dodatkowy pokój na dole. Co tam będzie ?

Default avatar
Napisany przez kris
#17

barek i winiarnia

Default avatar
Napisany przez gosikcaffe
#18

Do KrisJeśli mozna wiedzieć, ile kosztowała Was adaptacja projektu?

Default avatar
Napisany przez Kris
#19

Adaptacja kosztowała nas 2500 zl.

Default avatar
Napisany przez PRM
#20

W jakim rejonie kraju i kiedy Kris planujecie budowę? Będziesz prowadził jakiś dziennik? Będę Ci kibicował i chętnie zobaczyłbym efekty waszych prac :-)

Default avatar
Napisany przez zuzka
#21

warmińsko-mazurskie: po długich poszukiwaniach adaptacja 2300 z mapą  

Default avatar
Napisany przez zuzka
#22

do Kris jako jedyn zacząłes już budowe więc bedziemy cię zasypywać pytaniam :)Czy musialeś ciągnąć przyłącza? Mam na mysli kanalizację. Jesli tak - to jak daleko i jaki koszt? Pozdrawiam  

Default avatar
Napisany przez Kris
#23

jeszcze nie zacząłem :) na tą chwile start przewidziany jest na połowe sierpnia. budowa będzie koło Oświęcimia i narazie nie ma tam kanalizacji a do reszty przyłączy mam narazie tylko wydane warunki przyłączenia.

Default avatar
Napisany przez ARCHON+ Biuro Projektów
#24

Kris, trzymamy zatem kciuki i czekamy na zdjęcia. Chętnie zobaczymy jak rośnie kolejny tulipanowiec ;) PozdrawiamTamer Tomasz Massritamer.massri@archon.pl

Default avatar
Napisany przez piorek
#25

Jestem zainteresowany budową tulipanowca, proszę o info, czy ktoś go buduje w woj. dolnośląskim? Bardzo chcialbym zobaczyć ten domek na żywo. Jedyna rzecz kta mnie nurtuje, to czy salon z jadalnia nie będzie za mały - 24m2? Może ktoś napisz swoje opinie kto buduje?Z góry dziękuję

Default avatar
Napisany przez zuzkae
#26

Możemy chyba liczyc jedynie na Krisa, ale chyba budowa go calkiem pochłoneła bo go nie widac na forum. PS. ja zaczynam w marcu - warm.-mazurskie

Default avatar
Napisany przez PRM
#27

zuzkae- można wiedzieć gdzie dokładnie będziesz się budować? Też jestem z w-m, prawdopodobnie w tym roku kupimy z małżonką projekt, powoli załatwiamy sprawy formalne. Chętnie zobaczyłbym jak powstaje 'tulipanowiec' :-)

Default avatar
Napisany przez Kris
#28

Witam.nie pisałem nic bo nikt sie nie odzywał :) dziasiaj ekipa zaczęła przygotowywać zbrojenie, a jutro będą kopać i zalewać fundamenty. Wreszcie coś sie dzieje :) jak będę miał fotki to wrzuce na forum. pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez PRM
#29

Brawo Kris! Czekamy na jakąś foto-relację. Może czas pozwoli Ci założyć gdzieś jakiś mały dziennik? Na pewno miałbyś grono wiernych czytelników :-)

Default avatar
Napisany przez zuzkae
#30

Mrągowo a dokładnie Marcinkowo. Własnie czekam na kuriera z przesyłką - projektem:) Kris - liczymy na zdjęcia i twoje uwagi co do projektu. JESTEŚ pierwszy :)

Default avatar
Napisany przez PRM
#31

Ja jestem z Ostródy - w sumie całkiem blisko :-)Kris - pisz jak najczęściej, chociaż można się domyślać, że będzie ciężko :-)

Default avatar
Napisany przez Kris
#32

Cześć.Mieliśmy jednowniowy poślizg z betoniarnią ale w czwartek udalo się zalać ławy. Kolejny etap w poniedziałek, będą szalować fundamenty :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod tulipanowcem obrazek 29202
Default avatar
Napisany przez Kris
#33

:)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod tulipanowcem obrazek 29203
Default avatar
Napisany przez PRM
#34

Pierwsze koty za płoty :-)

Default avatar
Napisany przez Kris
#35

Fundamenty zalane i zasypane ale jeszcze nie ocieplone :) Jutro zalewamy deke :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod tulipanowcem obrazek 29262
Default avatar
Napisany przez Kris
#36

Plan dnia wykonany. W poniedziłek ruszają ściany.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod tulipanowcem obrazek 29309
Default avatar
Napisany przez zuzkae
#37

czekamy więc na ściany ....... :)

Default avatar
Napisany przez Kris
#38

trzy dni i coś już widać :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod tulipanowcem obrazek 29466
Default avatar
Napisany przez PRM
#39

Niech się mury pną do góry! :-)

Default avatar
Napisany przez Jusia
#40

to również mój ulubiony projekt jak tylko się pojawił od razu mi przypadł do gustu super zaprojektowany, bardzo funkcjonalny, spiżarnie, pom. gosp. i ta pralnia na górze :) góra i dół świetna i chce taki dom mieć! tylko ile to moze kosztowac? bede pilnie śledzić poczynania tych którzy już ruszyli z budową i moze sie wprosze obejrzeć go life :)

oglądasz stronę   z 21
gotowy projekt Dom pod tulipanowcem
Dom pod tulipanowcem
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
126,53 +18,50 +7,34
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 306 400 zł
4 560 zł
(3 707,32 zł netto)
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?