Temat założony przez oley,
6 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez oley
#1

Witam Jaka jest rozsądna cena stanu surowego otwartego systemem zleconym??Wlaśnie odebrałem wycene od "fachowca" wyliczył, że z dachówką cementową koszt takiego stanu to 195 tyś.Co o tym sądzicie?? 

Default avatar
Napisany przez Ewela
#2

195 tys. za stan surowy otwarty (jeszcze z dachówką cementową) to zdecydowanie za dużo. My budowaliśmy poziomkę 3 g dwa lata temu. Stan surowy otwarty z dachówką ceramiczną wyniósł nas ok. 100 tys. (w tej kwocie jest już robocizna).

Default avatar
Napisany przez Oley
#3

Daliśmy do wyceny jeszcze w inne miejsce i zobaczymy co tym razem usłyszymy. Tym razem rozmowa była bardziej konkretna niestety czas oczekiwania na wycene 2 tygodnie trzeba uzbroić się w cierpliwość.Ewela a wy robiliście w jednej firmie czy wszystkie etapy zlecaliście kolejno podwykonawcą ?? 

Default avatar
Napisany przez oley
#4

Jesteśmy po kolejnej wycenie:robocizna:43tysstan surowy otwarty + robocizna około 100-110 tys wychodzi na to, że pierwszy "fachowiec" liczył na frajerów. Po rozmowie z nim koszt domu w stanie deweloperskim (bez kafelek) to 350-400tys czekamy jeszcze na jedną firme maja się odezwać w ciągu tygodnia i zobaczymy.

Default avatar
Napisany przez Ewela
#5

Oley-my mieliśmy dwie firmy - jedną do murowania, drugą do dachu. Murarze za wszystko wzięli 25 tys.(od wykopania fundamentów po postawienie ścianek działowych), fachowiec od dachu wziął 8,5 tys. Murarze załatwiali sobie sami beton, resztę materiałów budowlanych zamawialiśmy my, na telefon w hurtowni, nigdy nie było problemów z dostawą w ciągu godziny. Naszą poziomkę budowaliśmy od września do lipca ( w lipcu już mieszkaliśmu). Oley - poszukaj dobrze, bo wszystko zależy od dobrej ekipy. A... i jeszcze jedno - pamiętajcie o dobrym kierowniku budowy, to połowa sukcesu.

Default avatar
Napisany przez oley
#6

Dzięki Ewela za podpowiedzi ;) Jesteśmy po ostatniej wycenie. Koszt to 130tyś(oczywiscie +VAT)czyli wyjdzie 140 ;) Na wycene czekalismty prawie 3 tygodnie ale firma zrobila w tym czasie calkowity kosztorys(bezpłatnie). Jeżeli podpiszemy z nimi umowe kosztorys ten bedzie załącznikiem do umowy i w umowie jest zapisana cena końcowa czyli te 130tyś. Tak więc mamy pewność kosztów.Zapisany jest również termin realizacji i czas jaki maja na wybudowanie.  Firma sprawdzona, solidna i wszędzie wystawiają jej najlepsze opinie.  Podjęcie decyzji nie jest więc łatwe. Na pewno można wybudować taniej. Ile taniej to z tańszymi firmami bedzie cięzko ustalić.  bo na konkretne pytania słyszymy odpowiedź "jakoś się dogadamy", "bedzie pan zadowolony"  itp. Ale żadnych konkretów.  W cenie tej wliczone są dodatkowe fundamenty i zbrojenia w narożnikach budynku. W sumie fundamenty są jak dla schronu :D (na to niestety nie mamy wpływu mieszkamy na terenie górniczym i musimy mieć takie dodatki  aby nam sie chatka nie rozsypała)      

gotowy projekt Dom w poziomkach 3 (G)
KOD: EXTRA250
Dom w poziomkach 3 (G)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
88,99 +17,24 +3,23
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 239 600 zł
Cena z kodem EXTRA250
3 660 zł (2 975,61 zł netto)
Kod ważny do 15.04.2024 r. godz. 08:00
Cena regularna 3 910 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 660 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?