Temat założony przez Norman,
4 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Norman
#1

Przeglądjąc projekt , rysunek K-7 zbrojenie płyty nad stropem zauważyłem dość niespotykane rozwiązanie. Mianowicie częśc stropu w okolicy klatki schodowej jesrt oprta na kominie. Pręty zbrojeniowe ze zbrojenia górnego wspornika nad schodami przechodza przez komin, również belka  poz. 2.2 tworząca L opiera się na kominie a pręty zbrojeniowe przechodza praktycznie przez cały komin łacznie z kanałami, przynajmniej tak wynika z rys. K-5 poz. 2.2 gdzie długośc odgięcia pręta wychodzi 80 cm zaś długość całkowita komina 127 cm. Z reguły komin jest konstrukcją samonośna na której nie opiera się stropów, biegów schodowych, wsporników. Czy to jest poprawne rozwiązanie?

Default avatar
Napisany przez Robert Mizera Archon+
#2

Jeżeli kominy sa murowane z cegły pełnej, to dopuszczalne jest przy pewnych warukach (np. zachowania szczelności) ich obciążanie konstrukcją budynku. Prawdą też jest, że kominy systemowe  w kształtach betonowych / ceramicznych - takiej możliwości nie mają.  Takie kominy są wówczas samonośne, przy przejściu przez strop musza być oddylatowane - jednak to nie dotyczy zastosowanego rozwiązana w projekcie "Dom w poziomkach (3G)".

Default avatar
Napisany przez Norman
#3

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Z pewnością wiele już wybudowanych jest domków tego rodzaju, ale nurtuje mnie jeszcze jedno zagadnienie jakie winno być zbrojenie stopy fundamentowej pod tak obciążony komin.

Default avatar
Napisany przez Robert Mizera Archon+
#4

Witam,Posadowienie fragmentu ściany z kominem przewidziano na fundamencie ciągłym (liniowym), wobec tego ten fragment należy zazbroić analogicznie jak pozostałe ławy fundamentowe, podłużnie 4#12, strzmeiona fi6co30cm. 

gotowy projekt Dom w poziomkach 3 (G)
KOD: EXTRA250
Dom w poziomkach 3 (G)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
88,99 +17,24 +3,23
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 239 600 zł
Cena z kodem EXTRA250
3 660 zł (2 975,61 zł netto)
Kod ważny do 15.04.2024 r. godz. 08:00
Cena regularna 3 910 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 660 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?