Pow. domu 107,68 m²
Pow. garażu 24,81 m²
pokoje 5
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 20,0 x 16,8 m
Pow. domu 107,68 m²
Pow. garażu 24,81 m²
pokoje 5
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 20,0 x 16,8 m
Dom w korzeniówkach (GE) OZE
107,68 m² 24,81 m²
gotowy projekt Dom w korzeniówkach (GE) OZE widok 1
Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym
5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, pralnia, garaż

5 190 zł z VAT 23% (4 219,51 zł netto)
  ZAMÓW PROJEKT
Projekt dostępny od ręki


Masz pytania?
Zadzwoń
+48 12 37 21 900 pn-pt 8-19, sb. 9-13
Pokaż powierzchnie pomieszczeń na rzucie
Pokaż lustrzane odbicie
lupa
PARTER
72,80 (74,46)
1. Wiatrołap 5,34 (7,00)
2. Hol 3,21
3. Salon + Jadalnia 26,22
4. Kuchnia 9,06
5. Łazienka 4,16
6. Garaż 24,81
Pokaż powierzchnie pomieszczeń na rzucie
Pokaż lustrzane odbicie
lupa
PODDASZE
59,69 (70,91)
1. Schody 4,74
2. Hol 6,83
3. Pokój 10,13 (12,36)
4. Pokój 10,13 (12,36)
5. Łazienka 5,24 (6,62)
6. Pokój 10,77 (13,35)
7. Pokój 8,44 (10,34)
8. Pralnia 3,41 (4,31)

Dane projektu Domu w korzeniówkach (GE) OZE

Powierzchnie i wymiary

Powierzchnia domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń bez powierzchni użytkowej piwnicy, garażu, kotłowni i strychu. Na poddaszu, pod skosami dachu do powierzchni użytkowej uwzględniono powierzchnię wg zasady:
- tam gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2m powierzchnia jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m (wysokości pomieszczenia) w 50%,
- poniżej 1,4m powierzchnia nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia użytkowa wg obowiązującej normy PN-ISO 9836, to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku liczona w świetle ścian. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w pomieszczeniach na poddaszu (tj. ze skosami) powierzchnia użytkowa:
- powyżej 2,2m jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m w 50%,
- poniżej 1,4m nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia terenu, zajęta przez budynek w stanie wykończonym, bez tarasów, schodów zewnętrznych i podjazdów (PN-ISO 9836)
W odróżnieniu od powierzchni netto i użytkowej liczona jest bez uwzględnienia wysokości pomieszczeń i pokazuje rzeczywistą wielkość podłogi w pomieszczeniach. Powierzchnia ta widnieje przy opisach rzutów w nawiasach.
Powierzchnia całkowita budynku (wg. PN-ISO 9836).
Powierzchnia całkowita budynku (w m2) to suma powierzchni wszystkich kondygnacji budynku liczona po obrysie zewnętrznym każdej kondygnacji na poziomie posadzki.
Za kondygnacje przyjmuje się kondygnacje znajdujące się całkowicie lub częściowo poniżej poziomu terenu,oraz kondygnacje powyżej poziomu terenu.
Objętość budynku, liczona zgodnie z normą PN-ISO-9836, czyli wraz z przegrodami zewnętrznymi i wewnętrznymi (ścianami, stropem, dachem i podmurówką).
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do kalenicy
Podane wartości nie uwzględniają powierzchni tarasów zewnętrznych.
Ważne! W zabudowie jednorodzinnej, na działce budowlanej o szerokości 16m lub mniejszej, dopuszcza się lokalizację budynku ścianą bez okien i drzwi w odległości 1,5m od granicy.

Technologia i konstrukcja

Eurokody
Konstrukcja zgodna z normami Eurokod więcej >>
Dopuszczamy możliwość zmiany zastosowanych materiałów oraz rodzaju elementów konstrukcyjnych np. stropów, przy zachowaniu nie gorszych parametrów technicznych. Zgoda na wprowadzenie w/w zmian stanowi część dokumentacji technicznej.
Zmiany wprowadzane są przez architekta z uprawnieniami podczas adaptacji projektu. Na wszystkie inne zmiany w projekcie wyrażamy bezpłatną zgodę.
ściany: bloczek z betonu komórkowego H+H 24 cm, styropian Termo Organika 20 cm, tynk
strop: płyta żelbetowa
ścianka kolankowa: 130 cm
dach: dwuspadowy, nachylenie 40 st. , więźba drewniana, dachówka ceramiczna CREATON, okno dachowe VELUX
brama garażowa: HÖRMANN
pompa ciepłaPOMPA CIEPŁA
kocioł: pompa ciepła
Dodatkowo do projektu dołączamy GRATIS projekt instalacji fotowoltaicznej jako alternatywne opracowanie!
ogrzewanie podłogowe: zastosowano we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych
wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Energooszczędność

Projekt zgodny z aktualnymi WT 2021 dot. energooszczędności budynków więcej >>
EUco+w to wskaźnik zapotrzebowania budynku na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji.
Szacunkowa wartość EP - dla założeń projektu typowego.
EP to wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
Standard WT 2021 to lepsza izolacyjność termiczna ścian, podłóg, dachu oraz energooszczędna stolarka zewnętrzna.
Na wartość wskaźnika EP ma wpływ lokalizacja geograficzna (w zależności od uwzględnienia odpowiedniej stacji meteorologicznej otrzymamy różne wyniki, zależne od warunków klimatycznych panujących w tej części Polski, w której realizujemy inwestycję), zmiana założeń projektowych, czy też zmiana orientacji budynku względem stron świata.
Maksymalna wartość EP wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 95 [kWh/(m2*rok)]
WT2021 - 70 [kWh/(m2*rok)]

Termoizolacyjność

Uścian to współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych

Maksymalna wartość Uściany wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,23 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,20 [W/(m2*K)]
Udachu to współczynnik przenikania ciepła dla dachu

Maksymalna wartość Udachu wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,18 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,15 [W/(m2*K)]
U okien to współczynnik przenikania ciepła dla okien i drzwi balkonowych

Maksymalna wartość U okien wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 1,1 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,9 [W/(m2*K)]

Przekrój

gotowy projekt Dom w korzeniówkach (GE) OZE przekroj budynku

Obrys

polnoc

Dla każdego projektu dołączamy obrys budynku w skali 1:500, który można przerysować na kalkę i "przymierzyć" do mapy działki. Mapa przeznaczona do celów projektowych jest wykonana właśnie w tej skali. Odwrócona kalka pozwoli na sprawdzenie ustawienia domu w lustrzanym odbiciu.

pobierz obrys budynku

Projekt domu "Dom w korzeniówkach GE (OZE)" to nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących elegancję i funkcjonalność. Jego unikalna elewacja frontowa z dużym przeszkleniem oraz nowoczesne zadaszenie wejścia przyciągają wzrok i podkreślają indywidualny charakter budynku. Atrakcyjny, nowoczesny podział elewacji w połączeniu z antracytowym dachem, dopasowaną stolarką i tynkiem oraz drewnianą okładziną tworzy spójną i estetyczną całość. Minimalizacja komunikacji wewnątrz domu sprzyja wygodzie użytkowania, a przestronna strefa dzienna zapewnia idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu. Prosta konstrukcja budynku gwarantuje łatwość realizacji, a atrakcyjna aranżacja kuchni z wyspą zachęca do kulinarnej kreatywności. Duże przeszklenia doskonale doświetlają wnętrze, tworząc przyjemną atmosferę. Poddasze użytkowe oferuje dodatkową przestrzeń, idealną na sypialnie czy pokój do pracy. Jednostanowiskowy garaż, wysunięty przed elewację frontową, zapewnia dodatkowe miejsce na przechowywanie oraz urządzenia instalacyjne. Dwuspadowy dach dodaje klasycznego uroku, a taras osłonięty pergolą staje się ulubionym miejscem relaksu. Wydzielona pralnia, dwie łazienki, ogrzewanie za pomocą pompy ciepła oraz wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) podnoszą standard, oferując wygodę
i nowoczesne rozwiązania technologiczne. "Dom w korzeniówkach GE (OZE)" to projekt domu, który łączy w sobie nowoczesność, funkcjonalność i bliskość z naturą, będąc jednocześnie przyjaznym środowisku i ekonomicznym w utrzymaniu.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900
 ZAMÓW PROJEKT

Skontaktuj się z nami!

+48 12 37 21 900
Ikona zamów rozmowę z doradcą Zamów rozmowę z doradcą
Czat z Doradcą
Messenger Napisz do nas