Pow. domu 107,94 m²
Pow. garażu 25,76 m²
pokoje 5
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 18,8 x 16,9 m
Pow. domu 107,94 m²
Pow. garażu 25,76 m²
pokoje 5
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 18,8 x 16,9 m
Dom w lucernie 17 (GE) OZE
107,94 m² 25,76 m²
gotowy projekt Dom w lucernie 17 (GE) OZE widok 1
Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym
5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, garderoba, garaż

5 190 zł z VAT 23% (4 219,51 zł netto)
  ZAMÓW PROJEKT
Projekt dostępny od ręki


Masz pytania?
Zadzwoń
+48 12 37 21 900 pn-pt 8-19, sb. 9-13
Pokaż powierzchnie pomieszczeń na rzucie
Pokaż lustrzane odbicie
lupa
PARTER
67,88 (71,25)
1. Wiatrołap 4,26
2. Kuchnia 9,95
3. Salon + Jadalnia 24,97 (27,44)
4. Łazienka 2,94
5. Garaż 25,76 (26,66)
Pokaż powierzchnie pomieszczeń na rzucie
Pokaż lustrzane odbicie
lupa
PODDASZE
65,82 (73,84)
1. Schody 5,79
2. Hol 6,62
3. Pokój 10,68 (12,56)
4. Garderoba 4,03
5. Pokój 8,68 (10,30)
6. Łazienka 7,01 (8,18)
7. Pokój 11,54 (13,22)
8. Pokój 11,47 (13,14)

Dane projektu Domu w lucernie 17 (GE) OZE

Powierzchnie i wymiary

Powierzchnia domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń bez powierzchni użytkowej piwnicy, garażu, kotłowni i strychu. Na poddaszu, pod skosami dachu do powierzchni użytkowej uwzględniono powierzchnię wg zasady:
- tam gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2m powierzchnia jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m (wysokości pomieszczenia) w 50%,
- poniżej 1,4m powierzchnia nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia użytkowa wg obowiązującej normy PN-ISO 9836, to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku liczona w świetle ścian. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w pomieszczeniach na poddaszu (tj. ze skosami) powierzchnia użytkowa:
- powyżej 2,2m jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m w 50%,
- poniżej 1,4m nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia terenu, zajęta przez budynek w stanie wykończonym, bez tarasów, schodów zewnętrznych i podjazdów (PN-ISO 9836)
W odróżnieniu od powierzchni netto i użytkowej liczona jest bez uwzględnienia wysokości pomieszczeń i pokazuje rzeczywistą wielkość podłogi w pomieszczeniach. Powierzchnia ta widnieje przy opisach rzutów w nawiasach.
Powierzchnia całkowita budynku (wg. PN-ISO 9836).
Powierzchnia całkowita budynku (w m2) to suma powierzchni wszystkich kondygnacji budynku liczona po obrysie zewnętrznym każdej kondygnacji na poziomie posadzki.
Za kondygnacje przyjmuje się kondygnacje znajdujące się całkowicie lub częściowo poniżej poziomu terenu,oraz kondygnacje powyżej poziomu terenu.
Objętość budynku, liczona zgodnie z normą PN-ISO-9836, czyli wraz z przegrodami zewnętrznymi i wewnętrznymi (ścianami, stropem, dachem i podmurówką).
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do kalenicy
Podane wartości nie uwzględniają powierzchni tarasów zewnętrznych.
Ważne! W zabudowie jednorodzinnej, na działce budowlanej o szerokości 16m lub mniejszej, dopuszcza się lokalizację budynku ścianą bez okien i drzwi w odległości 1,5m od granicy.

Technologia i konstrukcja

Eurokody
Konstrukcja zgodna z normami Eurokod więcej >>
Dopuszczamy możliwość zmiany zastosowanych materiałów oraz rodzaju elementów konstrukcyjnych np. stropów, przy zachowaniu nie gorszych parametrów technicznych. Zgoda na wprowadzenie w/w zmian stanowi część dokumentacji technicznej.
Zmiany wprowadzane są przez architekta z uprawnieniami podczas adaptacji projektu. Na wszystkie inne zmiany w projekcie wyrażamy bezpłatną zgodę.
ściany: bloczek z betonu komórkowego H+H 24 cm, styropian Termo Organika 20 cm, tynk
strop: płyta żelbetowa
ścianka kolankowa: 140 cm
dach: dwuspadowy, nachylenie 40 st. , więźba drewniana, dachówka ceramiczna CREATON, okno dachowe FAKRO
brama garażowa: HÖRMANN
pompa ciepłaPOMPA CIEPŁA
kocioł: pompa ciepła
Dodatkowo do projektu dołączamy GRATIS projekt instalacji fotowoltaicznej jako alternatywne opracowanie!
ogrzewanie podłogowe: zastosowano we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych
wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Energooszczędność

Projekt zgodny z aktualnymi WT 2021 dot. energooszczędności budynków więcej >>
EUco+w to wskaźnik zapotrzebowania budynku na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji.
Szacunkowa wartość EP - dla założeń projektu typowego.
EP to wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
Standard WT 2021 to lepsza izolacyjność termiczna ścian, podłóg, dachu oraz energooszczędna stolarka zewnętrzna.
Na wartość wskaźnika EP ma wpływ lokalizacja geograficzna (w zależności od uwzględnienia odpowiedniej stacji meteorologicznej otrzymamy różne wyniki, zależne od warunków klimatycznych panujących w tej części Polski, w której realizujemy inwestycję), zmiana założeń projektowych, czy też zmiana orientacji budynku względem stron świata.
Maksymalna wartość EP wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 95 [kWh/(m2*rok)]
WT2021 - 70 [kWh/(m2*rok)]

Termoizolacyjność

Uścian to współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych

Maksymalna wartość Uściany wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,23 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,20 [W/(m2*K)]
Udachu to współczynnik przenikania ciepła dla dachu

Maksymalna wartość Udachu wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,18 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,15 [W/(m2*K)]
U okien to współczynnik przenikania ciepła dla okien i drzwi balkonowych

Maksymalna wartość U okien wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 1,1 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,9 [W/(m2*K)]

Przekrój

gotowy projekt Dom w lucernie 17 (GE) OZE przekroj budynku

Obrys

polnoc

Dla każdego projektu dołączamy obrys budynku w skali 1:500, który można przerysować na kalkę i "przymierzyć" do mapy działki. Mapa przeznaczona do celów projektowych jest wykonana właśnie w tej skali. Odwrócona kalka pozwoli na sprawdzenie ustawienia domu w lustrzanym odbiciu.

pobierz obrys budynku

Projekt domu z użytkowym poddaszem o klasycznej formie bryły zwieńczonej dachem dwuspadowym. Projekt domu posiada w standardzie wentylację mechaniczną oraz pompę ciepła jako źródło ciepła. Połączenie białego tynku, szarych elementów i drewnianej okładziny zaakcentowanej na frontowej i ogrodowej elewacji daje efekt nowoczesnego designu. Szerokie przeszklenia oraz boczne portfenetry sprawiają, że wnętrze domu jest pięknie doświetlone w ciągu dnia. Garaż jednostanowiskowy został wpisany w bryłę i poza wygodnym miejscem do parkowania samochodu oferuje powierzchnię do przechowywania ogrodowych i sportowych sprzętów. Strefa wejściowa chroniona jest przez praktyczny podcień, wyróżniony naturalną okładziną i ciemniejszym tynkiem. Część dzienna mieści salon z przesuwnym wyjściem na atrakcyjny taras pod pergolą, na którym można urządzić strefę grillową lub kącik kawowy. Jadalnia zachwyca szerokim widokiem na ogród, płynnie łączy się z kuchnią wzbogaconą o barek śniadaniowy i funkcjonalne blaty robocze. W pobliżu wiatrołapu znajduje się nowoczesna łazienka. Schody dwubiegowe prowadzą na poddasze, gdzie zaprojektowano nocną strefę domu. Ta część mieści trzy komfortowe sypialnie, łazienkę z wanną, prysznicem i dwoma umywalkami oraz dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu lub biblioteczki. Z holu dostępna jest również garderoba. „Dom w lucernie 17 (GE) OZE” poszerza kategorię: projekty domów z poddaszem użytkowym, projekty domów z garażem jednostanowiskowym, projekty domów z wentylacją mechaniczną, projekty domów z pompą ciepła.

dołącz do grupy na facebook.com
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Dołącz do grupy Lucerny Które Kochacie
Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900
 ZAMÓW PROJEKT

Skontaktuj się z nami!

+48 12 37 21 900 - nagraj wiadomość
Ikona zamów rozmowę z doradcą Zamów rozmowę z doradcą
Czat z Doradcą
Messenger Napisz do nas
Dołącz do nas na facebooku
DOŁĄCZ DO GRUPY BUDUJĄCYCH
LUCERNY KTÓRE KOCHACIE