Zamknęliśmy "się". Zamontowaliśmy okna firmy Oknoplast, model Winergeric Premium, kolor biały wewnątrz, antracytowy na zewnątrz. Na parterze dodatkowo zamontowaliśmy rolety, model Luna. Rolety są obsługiwane poprzez pilot bezprzewodowy. Na górze, jak wiadomo, zrezygnowaliśmy z balkonu, ale okien nie zmniejszyliśmy. Będziemy w przyszłości montować szklane balkony francuskie. 

Pod koniec tygodnia wchodzi elektryk. 

Pozdrawiamy!

O&B

 

 

Mid fe91ebb20eddefa66b15e04cb3b10693
Mid b080c5a3b890a33e1e2f86caf6b6f91f
Mid bab923cb75aabf39d14fdb44bc4d2c98
Mid 51e66a913a7132dbc29f9ffc6a1cfdda
Mid ef5daf9b4f1bffb908b3598de6307d0a
Mid 125e497d3bb72d6deefa7fb8dbb8c303
Mid 8c84f839aae9d61e93c0b410f0269cb5
Mid 91aa8bc54bcc84da7d46eca4cca7424e

Komentarze

Projekt dom w jonatanach 2  289
Napisany przez Agata
#1
no jak pięknie jest !!! Gratulacje, jest się czym cieszyć. Wygląda znakomicie
Default avatar
Napisany przez amadzia5
#2
ile płaciliście za okna?
Default avatar
Napisany przez rzola
#3
Agata, dzięki, to bardzo miłe!!! Amandzia5, za same okna zapłaciliśmy niecałe 25 tys. + rolety 15 tys.
Img 2655
Napisany przez dejv
#4
Dom wygląda niebiańsko! Gratuluję!
Img 2655
Napisany przez dejv
#5
Mam jedno pytanie, rynny są w kolorze grafitowym, czy może czarnym?
Default avatar
Napisany przez Darius
#6
Witam Rzola jaką dachówkę kładliście model i kolor wygląda znakomicie.
Default avatar
Napisany przez MAJ
#7
Gratulacje! Fajnie, że tak szybko Wam się udało. Mogłabyś jeszcze pokazać ja wygląda wiatrołap, pokój na dole, łazienka i przejście do kotłowni?
Default avatar
Napisany przez arko
#8
Pięknie :)
Default avatar
Napisany przez viki
#9
Gratuluję jest prze pięknie! !!! No okna i dach.....robią wrażenie! !!
Default avatar
Napisany przez viki
#10
Rzola a gdzie budujecie swoją Aurore?
Default avatar
Napisany przez rzola
#11
Stokrotne dzięki wszystkim Wam, moi mili! A teraz odpowiadam po kolei: Dejv, rynny są w kolorze grafitowym. Chcieliśmy, aby cały dach był kolorystycznie jednolity (w miarę możliwości), łącznie z rynnami, fugą na kominach itd. Darius, model dachówki to Koramic Orea 9, w kolorze antracytowa matowa angoba. Rzeczywiście, w okolicy jesteśmy jedyni z płaską dachówką i uważamy ją za strzał w 10. MAJ, obiecuję, że do końca tygodnia stworzę dla Ciebie post ze zdjęciami tych pomieszczeń, o które pytasz. Viki, pod Szczecinem - zapraszamy na oględziny!
Default avatar
Napisany przez Klaudia
#12
Wygląda cudnie! Zakochałam się :) A można wiedzieć, w jakim kolorze planujesz elewacje? ;)
Default avatar
Napisany przez rzola
#13
Klaudia, dziękuję! :-) Jeśli chodzi o elewację, to wzoruję się na oryginalnej, "projektowej", bo taka akurat mi odpowiada. Dominującym kolorem będzie biel. Tam, gdzie na projekcie widzisz płytki klinkierowe, to będą te same, z których już teraz zrobione są słupy. Do tego dla kontrastu elementy drewniane lub drewnopodobne (muszę się zorientować w cenach). Generalnie jak spojrzysz na wizualizację, to będzie mniej więcej tak to wyglądało.
Default avatar
Napisany przez Klaudia
#14
Będzie wyglądał jeszcze lepiej niż na wizualizacji, czuję to :-D czekam na dalsze postępy :) my obecnie czekamy na pozwolenie i budujemy Aurora ale G2. Powodzenia w dalszych etapach :)
Default avatar
Napisany przez rzola
#15
Dziękuję i wzajemnie! Jeśli założysz blog to koniecznie podeślij adres - z przyjemnością będę śledzić i kibicować!
Default avatar
Napisany przez Wiola
#16
trafiłam. Pięknie to wygląda. takie pytanie czy macie rolety zewnetrzne i czy wszedzie? jaki koszt?
Default avatar
Napisany przez rzola
#17
Witaj, Wiolu. Rolety są podtynkowe, skrzynki nie będą widoczne po ociepleniu i położeniu elewacji. To jest system zapobiegający mostkom termicznym, gdyż między skrzynką a wnętrzem domu jest dodatkowo montowana "zapora", która zatrzymuje zimne powietrze. Sprawdź w Google - rolety Luna Oknoplast. Dodatkowo wybraliśmy ich bezprzewodową obsługę poprzez pilot. Pilot programujemy na wiele kombinacji i dzięki temu możemy dowolnie operować roletami, np jednocześnie otwierać/zamykać wszystkie itd. Rolety są zamontowane tylko na dole, na piętrze z nich zrezygnowaliśmy. Koszt, jaki ponieśliśmy za rolety to 15 tys.
Default avatar
Napisany przez Darius
#18
Rzola czy możesz napisać o kosztach sso+dach okna w poddaszu jaki koszt?
Default avatar
Napisany przez rzola
#19
Darius, wg moich obliczeń "na szybko", przybliżony koszt stanu sso to 190 tys. W tej kwocie zawiera się cena okien dachowych, za które zapłaciliśmy 2700 zł (2 szt.)
Default avatar
Napisany przez rzola
#20
... i dach oczywiście również zawiera się w tej kwocie, żebyśmy się dobrze zrozumieli :-) Wszystko co zostało zrobione do tej pory, oprócz okien i rolet.
Default avatar
Napisany przez Wiola
#21
a czy masz konkretne wyliczenia co do cen co ile kosztowało? posiadasz tez rekuperację?
Default avatar
Napisany przez rzola
#22
Tak, prowadzę kosztorys. Cena czego konkretnie Ciebie interesuje, Wiolu? Rekuperacji nie mamy.
Default avatar
Napisany przez Wiola
#23
Ogólnie interesuje mnie wszystko żebym miała porównanie co ile kosztuje czy mamy coś wystarczająco tanio czy szukać np tanszych cen. Narazie jestesmy na poziomie zalewania fundamentów i chciałabym mniej wiecej oszacować ile mogą wyjść pozostałe etapy. Jeśli to nie bedzie problem mogłabyś mi wysłać swoje wyliczenia co do cen materiałów które zastosowaliscie oraz robocizna? Jakies wyliczenia ile okien itp. Jesli mozesz to wyślij co masz będe wdzieczna za wszelkie informacje (wioletasikora@op.pl)
Default avatar
Napisany przez Kamila
#24
My teżzabieramysięza budowę aurory i również szacujemy ile i co mogłoby kosztować gdyż chcemy postawić za własne pieniądze czy mogłabyś również wysłać kosztorys poszczególnych etapów budowy? Mail kamilka9016@interia.pl
Default avatar
Napisany przez rzola
#25
Dziewczyny, prawdę mówiąc to jest bez sensu, żebym Wam przedstawiała każdą pozycję z faktur. Po pierwsze, możecie mieć zupełnie inne materiały do wyboru, po drugie ceny w rożnych rejonach Polski mogą się różnić, po trzecie tych pozycji jest milion.. Mam cały segregator dokumentów... Oczywiście, mogę Wam przesłać dokładny kosztorys i zrobię to, jeśli naprawdę Wam to jakoś pomoże, ale musicie uzbroić się w cierpliwość, bo muszę znaleźć na to czas. Postaram się do końca przyszłego tygodnia... Wiola, nie rozumiem co masz na myśli pytając o wyliczenia, ile okien. Wszystko masz w projekcie, my nic nie modyfikowaliśmy, oprócz zlikwidowania jednego okna polaciowego. Kamila, my liczyliśmy stan surowy zamknięty jako jeden etap, więc nie będę miała możliwości podziału tego na fundamenty, parter, piętro itp. Wszystko mamy ciągiem zapisane. Jak wyżej, cierpliwości, postaram się to ogarnąć. Miłego wieczoru!
Default avatar
Napisany przez Wiola
#26
spoko nie chodzi o to żeby z faktur wpisywać każda cene ogólny kosztorys, a jak dodatkowo masz np cos wyszczególnione to też byś mogła oddzielnie np koszt wszystkich okien i mniej wiecej jakie to okna, albo koszt dachu robocizna jesli jest wyszczególniona. jesli ci sie uda to ja czekam z niecierpliwością:)
Default avatar
Napisany przez Kamila
#27
Bardzo bym była wdzięczna oczywiście wiadomo że moga się rożenić koszty ale mniej więcej już będę wiedziała ile co może kosztować ☺
Avatar2
Napisany przez gargamelm
#28
190 tysięcy to w moim wypadku było by licząc z działką
Default avatar
Napisany przez rzola
#29
Gargamelm, myślę, że poczekamy aż osiągniesz ten etap, co my, i wtedy dasz znać ile wyszło ;-) Dziewczyny, w ten weekend się wezmę za to. Przepraszam, ale praca - dom - praca itd.
Default avatar
Napisany przez Paweł
#30
Mam pytanie dlaczego krokwie wiatrowe nie sa obrobione blachą lub zaimpregnowane ? Czy ma byc cos innego zastosowane ?
Default avatar
Napisany przez rzola
#31
Witaj Paweł, krokwie są zaimpregnowane, tylko na zdjęciach tego nie widać dokładnie. Gdy dostaliśmy te dechy, to były mocno zielone. Po jakimś czasie kolor rzeczywiście stał się mniej intensywny..
Default avatar
Napisany przez Paweł
#32
Zaimpregnowane sa grzybobojczo ale nie lakierobejca lub impregnatem do drewna przeciw warunkom atmosferycznym jezeli tak je zostawicie wyglad bedzie coraz bardziej nie estetyczny
Default avatar
Napisany przez rzola
#33
Aaa okej, już rozumiem, w czym rzecz. Oczywiście będziemy to robić, ale w momencie wykonywania prac "podbitkowo-elewacyjnych" ;-)
Avatar2
Napisany przez gargamelm
#34
rzola - ja mówię o stanie sso nie ssz czyli bez okien, budowa w innym rejonie polski, Tolerancję błędu mogę założyć, ale zamówione mam +_, ekipa za robociznę stawkę podała +15 tyś błędu na nieprzewidziane koszty także buduję dom + garaż i najczarniejszy scenariusz cena (bez działki) to 160tyś minu 25tyś garaż to dom sam 130-140 tysięcy. Myślę że w październiku będę mógł powiedzieć dokładnie ile sso kosztowało
Default avatar
Napisany przez Anna K.
#35
Witam, Tak jak Pani budujemy dom w Aurorach 2 , jesteśmy dopiero na etapie fundamentów ale prace idą szybko i planujemy jeszcze w tym roku zakończyć stan surowy Powoli chcę już zorientować się w cenach okien, drzwi itp dlatego mam prośbę czy mogłabym otrzymać od Pani wycenę okien z Oknoplast ? Myślę o dokładnie takiej samej kolorystyce ale jeśli będzie to możliwe wolałabym wszystkie okna otwierane. Państwo trzymali się ściśle projektu? Dodatkowo chciałam spytać o schody na poddasze? Będą u Pani dywanowe? Był problemy przy ich konstrukcji ? A kominek ? Może ma Pani jakieś ciekawe pomysły lub zdjęcia? Podaję maila prywatnego odnośnie wyceny okien amarena_k@wp.pl z góry dziękuję Ania
Default avatar
Napisany przez rzola
#36
Pani Aniu, dziękuję za komentarz. Proszę zajrzeć na maila :-) Pozdrawiam!
Default avatar
Napisany przez miroslaw
#37
Pani Aniu, dom w aurorach wizualizacja 2 widok 8 - to te schody są dywanowe? Mnie się wydaje, że dywanowe to takie: schody-dywanowe.com/schody-dywanowe/ . Wiszą w ścianie tylko z 1 strony i nie mają "boczków" (tzw. policzków). Choć widziałem takie, co w ogóle nie są wczepione w ścianę, tylko wiszą na jakichś linkach czy prętach. Wyglądają nieziemsko. Swoją drogą, nazwa wydaje mi się myląca, co one z dywanem mają wspólnego. Wyglądają fajnie, ale w ścianie muszą być jakieś wnęki na nie chyba, nie? Już w projekcie domu trzeba je przewidzieć?
Default avatar
Napisany przez rzola
#38
Panie Mirku, pozwolę sobie wtrącić się w temat ;-) Rzeczywiście, wizualizacja przedstawia inny rodzaj schodów, niż dywanowe. Dywanowe to takie jak w Twoim linku (i też nie mam pojęcia, skąd wzięła się ich nazwa ;-)). Projekt domu w Aurorach 2 (myślę, że w pozostałych Aurorach również) zawiera schemat konstrukcji schodów dywanowych, właśnie. Nasz wykonawca już na etapie fundamentów dopytywał, czy robimy tak jak w projekcie czy zmieniamy. My zmieniliśmy. O ile się nie mylę, konstrukcja schodów dywanowych wymaga dużo zbrojenia, są pracochłonne i cena za wynonanie takich schodów jest dość wysoka. Choć ich końcowy efekt może to wszystko rekompensować :-)
Avatar2
Napisany przez gargamelm
#39
Czytam komentarz po kilu miesiącach i było o kosztach. Co prawda mam zakończone SSO nie SSZ ale licząc okna 25 -35 tysięcy to podtrzymuję swoją pierwotną wersję, i to jeszcze na garaż oddzielny zostaje. Rzola pytanie do ciebie: to okno w pokój na dole(zamiast drzwi garażowych z pierwotnej wersji Aurory 1) Pomniejszałaś i czy jest otwieranie?
Default avatar
Napisany przez rzola
#40
No to pozostaje mi tylko pogratulować. Okno jest takich rozmiarów, jak w projekcie i jest stałe. Zamierzasz pokombinować z wielkością tego okna?
Avatar2
Napisany przez gargamelm
#41
Wydawało mi się że wychodziło większe w projekcie, ale teraz popatrzyłem dobrze na elewację i widzę że jest bez zmian, miałem w głowie dom w jabłonkach 4 tam odpowiednik tego okna był większy- niżej do ziemi schodził, a w Aurorach naszczepcie oryginalnie jest zmniejszone. Zastanawiałem się czy to okno z boku w gabinecie to nie za mało żeby po otwarciu wywietrzyć pomieszczenie i czy nie da się zrobić tego dużego przynajmniej uchylnego( i jaki to jest koszt dodatkowy). A z wielkością to jeśli było by takie jak w jabłonkach4 to pewnie pokombinowałbym i zmniejszył. Jeszcze jest opcja zrobienie tego okna dwuskrzydłowego ale wtedy obawiam się że popsuje to wygląd całej elewacji frontowej. Jeszcze mam czas bo okna za rok założę tak żeby jeszcze dobrze dom przewiało przez rok - oczywiście po zabiciu otworów deskami.
Default avatar
Napisany przez ola271@gmail.com
#42
Wiadomo, każdy ma swoje wymagania i oczekiwania, mi osobiście nie przeszkadza to, że okno jest stałe. To drugie okno jest, owszem, małe, ale w mojej opinii w zupełności wystarcza do wywietrzenia pomieszczenia. Uchylne niby da się zrobić, ale czy jest sens? Tylko nie rób, proszę, dwuskrzydłowego! Popsuje cały efekt ;-)
Avatar2
Napisany przez gargamelm
#43
Dwuskrzydłowego robił nie będę :)
Default avatar
Napisany przez KASIA
#44
Witam napisałam do Pani maila. Proszę o kontakt.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?