Temat założony przez Krzysiek,
10 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Krzysiek
#1

Witam Wszystkich. Czy ktoś już może próbował połączyć dwa projekty tzn. Dom w Zdrojówkach i Dom w Żurawkach 3? Myślę o następujących zmianach wprowadzonych w Domu w Zdrojówkach zaczerpniętych z Domu w Żurawkach 3:
- dach jak w Domu w Żurawkach - z wysuniętym przodem dzięki czemu można by przesunąć garaż do przodu i zyskać większą kotłownię (pomieszczenie gospodarcze). Dzięki temu dachowi można by zniwelować wnękę przy wejściu i zrobić je jak w Domu w Żurawkach 3 dzięki czemu przesuwamy przedpokój do frontu co daje nam więcej miejsca w łazience na parterze np. na prysznic.
- dodatkowo chciałbym pomniejszyć zadaszony taras poprzez przesunięcie kuchni do około połowy tarasu i dzięki temu przesunięcie spiżarni w miejsce gdzie teraz kończy się kuchnia co znowu daje nam większą kotłownie (pomieszczenie gospodarcze) - w tej sytuacji część tego pomieszczenia może pełnić funkcję strychu.
- aby nie stracić na funkcjonalności zadaszonego tarasu dodałbym nad nim balkon (do dwóch pokoi na pietrze) z pionową ścianą od tyłu budynku, która wspierałaby balkon i była przedłużeniem aktualnego filara przy tarasie.
- rogowe okno w salonie zamieniłbym na duże szerokie okno od strony frontowej (prawie na całą szerokość salonu.
- na piętrze chciałbym zamienić pralnie z garderobą i sypialnię "rodziców" chciałbym zrobić nad garażem z bezpośrednim wejściem do garderoby. Dodatkowo zlikwidować okno balkonowe a dodać dwa duże okna dachowe zaczynające się od około 50 cm nad podłogą, które dawałyby widok w kierunku południowym.
Ciekaw jestem czy ktoś z Was już może wykonywał takie lub podobne zmiany. Długo już szukamy odpowiedniego projektu na nasza działkę i wydaje mi się, że połączenie obu powyższych projektów byłoby ideałem, szczególnie, że działka ma wjazd od południa i także od strony południowej poprzez drogę graniczy ona z lasem, na który chcielibyśmy mieć widok.
Będę wdzięczny za Wasze opinie, komentarze, informacje...

Default avatar
Napisany przez agutek
#2

Dużo zmian.A nie lepiej idaredy budować?Jak sypialnia będzie nad garażem to wejście do garderoby z niej będzie utrudnione,bo jest tam obniżony strop więc garderoba jest wyżej.My mamy działkę z wjazdem od południowego zachodu i też się nie możemy zdecydować jaki projekt.

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#3

Dzięki za odpowiedź. Częściowo masz rację, ale Idaredy też nie są idealne bo:
- nie ma spiżarni
- nie ma zadaszonego tarasu
- kominek chcielibyśmy mieć na wprost kanapy
- ogólnie mam wrażenie, że w Zdrojówkach jest lepiej wykorzystana przestrzeń na obu kondygnacjach jak również wielkości poszczególnych pokoi są lepiej dostosowane do ułożenia domu względem stron świata

Co do różnicy poziomów garderoby i sypialni w Zdrojówkach myślę, że nie jest to wielki problem - po prostu będzie stopień. Rozważacie projekt indywidualny? Orientowaliście się o kosztach takiego projektu?

Default avatar
Napisany przez agutek
#4

Na razie rozważamy Zdrojówki poszerzone lub Idaredy "A".Musimy w końcu się zdecydować.Niestety działki od południa jednak są trochę wredne:)Teraz zaczynamy ferie zimowe więc dajemy sobie max 2 tyg. na podjęcie decyzji.Jakby nie było ekipę mamy umówioną na ten sezon,wszystkie papierki załatwione,a projektu jak nie było tak nie ma.

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#5

W jaki sposób chcecie powiększyć Zdrojówki? Jak oglądam różne projekty to wykorzystanie przestrzeni i funkcjonalność w Zdrojówkach jest chyba jedna z lepszych...
Co prawda to prawda z działkami z południowym wjazdem...my się zdecydowaliśmy na taką działkę z powodu graniczącego z działką lasu, który był warunkiem koniecznym :)
To pewnie Wy zaczniecie wcześniej więc chętnie się dowiemy jakie są Wasze doświadczenia:)

Default avatar
Napisany przez agutek
#6

Krzysztof my już wybraliśmy,będą idaredy "A".Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#7

Jakieś przeróbki w Idaredy A robicie?
Można wiedzieć co zadecydowało o wyborze?
Pozdrawiam
K.

Default avatar
Napisany przez agutek
#8

Zmiany napisałam na wątku idaredy (A),nie będę już zaśmiecać forum zdrojówkowego:)
Skąd taka decyzja.Nie wiedziałam,że wybór projektu będzie taki trudny.Najpierw miały być zielistki 3 z garażem,ale plan zagospodarowania nakazuje garaż w bryle dachu lub wolnostojący więc skupiliśmy się na jabłonkach 3.Po obejrzeniu ich stwierdziłam,że otwarta kuchnia jest nie dla mnie,na tak małej przestrzeni miałam wrażenie,że siedzę w kuchni.Pojawiły się zdrojówki i zakochałam się w podcieniu i w ogóle super fajny domek.Założyliśmy ,że chcemy dom ok.120m2,chcieliśmy je trochę poszerzyć głównie od strony salonu i jak już znalazł się chętny w normalnych pieniądzach to stwierdził że ściana między kuchnią a podcieniem jest nie do ruszenia,ja mu na to,że jest i nie wyobrażam sobie inaczej więc już cena w górę,bo dużo liczenia,rysowania itd.To nie na moje nerwy.Pojechaliśmy jeszcze raz do znajomych zobaczyć idaredy (zaczynają wykończeniówkę),wyobraziliśmy sobie jak będzie wyglądał salon naszych poszerzonych zdrojówek po zabraniu jego części na podcień.Powiem szczerze,że wypadł słabo...Podcień jest super,ale chyba głos rozsądku mówi,że lepiej większy salon.Rzuty,wizualizacje i zdjęcia tego tak nie oddają.Warto zobaczyć dom na żywo.Powodzenia w wyborze,my już mamy to w końcu za sobą:)

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#9

Powodzenia!!!
Wiecie już ile zajmie wybudowanie stanu surowego otwartego?

Default avatar
Napisany przez rodzicewsieci.pl
#10

http://rodzicewsieci.pl/dom-w-zdrojowkach-nasz-kosztorys/ tutaj macie nasz kosztorys zdrojówek po małych zmianach

gotowy projekt Dom w zdrojówkach
WT 2021
- 450 zł
Dom w zdrojówkach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
109,46 + 19,01 + 4,39
Koszty : 240 500 zł
Cena: 3 600 zł 3 150 zł (2 560,98 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?