Temat założony przez Malina,
41 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Malina
#1

Witam drogich archonowców,
W przyszłym roku wczesną wiosną ruszam z budową "Macierzanek".
W związku z tym proszę o kontakt i/lub wymianę doświadczeń osoby, które zdecydowały się na budowę wymarzonego domu według wspomnianego projektu.
Ponieważ jesteśmy w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, korzystając z okazji, pragnę złożyć wszystkim najlepsze życzenia i szczęśliwego zakończenia trudnej drogi, jaką z pewnością jest budowa własnego domu, szczególnie wtedy, kiedy robi się to po raz pierwszy ;-)
Pzdr
Marek

Default avatar
Napisany przez Marmur
#2

Ja również chciałbym wybudować dom w macierzankach, ale nikt nie jest wstanie mi powiedzieć lub okreslić czy ten projekt jest naprawde warty tych pieniedzy ( nawet projektant unika jakichkolwiek informacji na ten temat ) Wobec powyższego jeżeli ruszacie na wiosnę z budową a odnależliście jakieśc błędy lub braki bądź kruczki to proszę o odpowiedź. Nadmieniam że na początku lutego zamierzam skusić się na ten projekt, ale czy jest sens ? Zyczę powodzenia w tym przedsięwzięciu. Pozdrawiam Piotr ( Marmur )

Default avatar
Napisany przez Malina
#3

Pod koniec tego tygodnia będę odbierał projekt po adaptacji, więc wtedy zapewne będę mógł napisać coś nt. ewentualnych błędów. Jak dotąd mój architekt niczego takiego nie znalazł. Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie - dodałem okno połaciowe nad garażem na wysokości łazienki, tak by doświetlić to pomieszczenie, w pomieszczeniu gospodarczym wstawię drzwi zamiast okna. Zastanawiam się również nad wybudowaniem ścian dwuwarstwowych.
W projekcie warto zwrócić uwagę na podciągi (belki zbrojone), szczególnie ten pomiędzy jadalnią a salonem. Niestety konstrukcja stropu powoduje, że podciąg ten będzie widoczny. W pierwszym momencie chciałem koniecznie to zmienić (zmiana na strop gęstożebrowy), ale okazuje się, że zastosowanie stropu typu Teriva w tym domu mija się z celem (opinia mojego i "archonowego" konstruktora), ponieważ i tak podciągi te powinny pozostać, a sam strop nie byłby w 100% gęstożebrowym. Istnieje jednak możliwość "schowania" nieco podciągu w stropie.
Chociaż z drugiej strony układ i kształt tego podciągu "harmonizuje" z zabudową jadalni i stanowić może coś w rodzaju podziału jadalni od części wypoczynkowej.
Jeżeli chodzi o Twoje pytanie, czy ten dom warty jest tych pieniędzy - nie wiem, natomiast wiem, że jest ładny i chcę go wybudować.
Na razie tyle. Pzdr Marek
P.S. Dom stanie w okolicach Wrocławia.

Default avatar
Napisany przez Marmur
#4

Dziękuję za szybką odpowiedż. Myślę że przedstawione zmiany w projkecie mają sowje uzasadnienie. W chwili obecnej również żywo zainteresowałem się tym projektem , gdyż dom ten podoba mi się. Po krótkich konsultacjach z " Archon " chciałem aby przekazano mi trochę więcej informacji na temat samego projektu, które zobrazują mi inwestycję w wielkości wiekszej jak przedstawiona w ogólnym katalogu ( czy ty również uzyskałeś jakieś dodatkowe rysunki itd. które pozwoliły Ci na dokonanie oceny projektu i zaproponowanie w późniejszym czasie zmian w projekcie) ja czekam własnie na takie materiały od "A ". Czy zaproponowane przez Ciebie zmiany zostały zrealizowane dość szybko czy trzeba na nie czekać przez dłuższy czas ( jaki ? ), oraz czy realizował to dla Ciebie twój projektant czy " A ". Moja inwestycja jest w Wielkopolsce. Pozdrawiam Piotr M ( Marmur )

Default avatar
Napisany przez Malina
#5

Witaj,
Jeżeli chodzi o dodatkowe dane nt. samego projektu - nie prosiłem o nie. Prosiłem natomiast o kontakty/adresy osób, które wybudowały dom według tego projektu. Niestety "A" nie udzielił mi takich informacji powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych. Wszelkie zmiany w projekcie, o których pisałem wykonywał architekt realizujący adaptację do warunków na mojej działce. Oczywiście musiałem uzyskać zgodę "A" na zmiany w kontrukcji budynku, ale była to tylko formalność. Prośbę o zmianę przekazałem telefonicznie, określając zakres zmian, natomiast "A" odesłał do mnie odpowiednią zgodę. Zmiany adaptacyjne (albo inaczej przygotowanie projektu budowlanego) nie są długotrwałe, przynajmniej w przypadku moich zmian było to zaledwie 2 tygodnie - po adaptacji trzeba uzgodnić przyłącza w ZUDP, wjazd na działkę w gminie, a dalej wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę - to ostatnie jest jeszcze przede mną.
Oczywiście można w projekcie zmieniać o wiele więcej, ale pewnie wtedy lepiej wybrać projekt indywidualny ;-)
Pzdr Marek P.S. Pozdrowienia dla Wielkopolski, skąd pochodzę.

Default avatar
Napisany przez Marmur
#6

Dzięki za pozdrowienia dla Wielkopolski. Myślę że bedę miał jeszcze pytania do Ciebie, ja jestem na etapie zamówienia projektu w "A " i rozpoczecia załatwiania spraw dokumentacyjnych z miastem i uzgodnienia techniczne. Właśnie dzisiaj otrzyamłem od "A " bardziej szczegółowe przekroje ( dużo wiecej widać ) Ponownie pozdrawiam Piotr M

Default avatar
Napisany przez Anna44
#7

Zastanawiam się nad zakupem tego projektu.Mam prośbę: jeśli wiecie coś więcej nt. jego wad i zalet, proszę o wypowiedź. A może dysponujecie także zdjęciami swoich dotychczasowych"dokonań"? Bardzo chętnie obejrzę. Liczę na wymianę macierzankowych poglądów. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Anna

Default avatar
Napisany przez kasia
#8

Witam,
Chyba przyłączę się do was, przejrzałam setki projektów zostawiłam 4 i z nich wybrałam właśnie ten chociaż poważnie zastanawiałam się nad Domem pod Czeremchą, ale okazał się zbyt drogi. Jestem pod wrażenie waszej wiedzy - stropy itp. Ja jestem zielona kompletnie w tej dziedzinie. Jeśli wszystko pójdzie Ok. ruszymy z budową w lato. Będę wdzięczna gdybym mogła utrzymywać jakiś mały kontakt z wami podczas waszej budowy a potem mojej (przeraża mnie to). Serdecznie pozdrawiam,
Będę budować w okolicach warszawy.

Default avatar
Napisany przez Malina
#9

Cześć,
Bardzo cieszę się, że jest nas "tu" kilka osób. Jak pisałem w poprzednich postach, podjąłem już decyzję o budowie domu wg projektu "A" - budowę rozpoczynam wczesną wiosną - chociaż nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie technologii, jedno jest pewne na pewno będzie to technologia murowa ;-)
Jeżeli chodzi o wymianę informacji, o której pisze Kasia, mogę Was zapewnić, że na każdym etapie budowy będę starał się dzielić swoimi doświadczeniami.
Szkoda tylko, że wśród nas nie ma osoby bardziej "zaawansowanej" w budowie Macierzanek. Niestety zwykle tak jest, że po zakończeniu inwestycji, brakuje już motywacji do dzielenia się z innymi "niedoświadczonymi".
Pzdr Marek

Default avatar
Napisany przez Marmur
#10

Ja również sie cieszę że jest nas coraz więcej. W chwili obecnej bombarduje pytaniami " A " w zakresie zastosowanych technologii , i innych dosyć istosnych elementów inwestycji . w tym również jak możemy obniżyć koszty budowy. Mnie jedynie przerażają koszty budowy zdobyłem od " A " bardziej szczególowe wydatki poszczególnych etapów i tak po konsultacji m/in z "A" znacznie można zejśc na kosztach przy warstwach podłogowych. Bedę śledził wasze wypowiedzi , a jezeli cos dalej będę miał do powiedzenia to oczywiście dam znać. Pozdrawiam Piotr M

Default avatar
Napisany przez Kasia
#11

Co do kosztów budowy w "A" czy innych firmach projektowyych, to podobno są zwykle zawyżone o 30% do 40% (infor. z forum Muratora). Wejdź na forum Muratora tam dowiesz się więcej. Jest tam sporo miłych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniami, ale myśle, że pewnie już tam byłeś:)

Default avatar
Napisany przez Marmur
#12

"Malina" czy również przewidujesz inwestycje na kwotę założoną przez " A " stosownie do wyceny czy zamierzasz trochę obciąć koszty. Ja po konsultacjach z " A " wiem że istnieje taka możliowść, czy bedziesz działał w zakresie technologii opratej na keramzycie firmy "Optronic "czy zastosujesz coś innego. Troszeczkę niepokoi mnie dach bardzo dużo będzie potrzeba gąsiorów itd. czy możesz mi powiedzieć jaka jest przestrzeń( szerokość ) w pomieszczeniu jadalni ( tam gdzie jest stół ) oraz jakie są zaproponowane schody ( wymiary ). Czy pod schodami jest jakś mała skrytka czy nie. Pozdrawiam Piotr M

Default avatar
Napisany przez anna
#13

drogi Marmurze!
moje Macierzanki też staną w Wielkopolsce;byłe konińskie; niestety jestem dopiero na etapie początkowym, ale projekt już mam!
pozdrawiam i liczę na wymianę informacji

Default avatar
Napisany przez Magi
#14

Witam,
Cieszę sie,że mogę wreszcie z kimś porozmawiać na temat budowy domu w macierzankach. Już mam zalane fundamenty.W tym roku w czerwcu kontynuuję budowę domu.Zdecydowałam się na ścianę dwuwarstwową Porotherm + styropian. W samym projekcie nic nie mieniałam. Zastanawim się nad różnicą poziomu podłogi między jadalnią a salonem. Ile jest miejsca w jadalni. i bardzo jestem ciekawa jak będzie wyglądać łazienka na poddaszu.Jest w kształcie litery L z wejściem na strych. Może Ty wiesz coś więcej na temat projektu? Czy wpowadzałeś jakieś zmiane w projekcie , jeżeli tak to jakie?
Pozdrawiam i czekam na odpowidź.

Default avatar
Napisany przez kasia&czarek
#15

My już chodzimy po naszym domu w macierzankach.Mamy wszystkie ściany i dach (tzw. stan surowy otwarty).
Ściany zewnętrzne będą dwuwarstwowe: porotherm 30 + wełna 12cm i tynk silikatowy.Jeżeli chodzi o projekt, to dokonaliśmy szeregu zmian (oczywiscie za zgoda Archonu) - chętnie odpowiemy na pytania zainteresowanych.
Magi - zastanów się nad słusznością ocieplenia ścian z poroth. styropianem - zatrzymuje on (w odróżnieniu od wełny mineral.) parę wodną dryfującą przez ścianę na zewnątrz.
Pozdrawiamy wszystkich k&c.

Default avatar
Napisany przez Magi
#16

Do Kasi i Czarka!
Również zastanawiałam się nad wełną mineralną. Napewno jest lepsza od styropianu. A tynk również silikatowy. Z doświadczenia wiem, że jest dobry.
Jeżeli możecie napiszcie coś więcej o zmianach w projekcie.Jak wygląda poddasze czy coś zmienialiście i jak naprawdę wygląda łazienka z wejściem na strych. Czy zostawiliście różnicę poziomów między jadalnią a salonem. Zadaję dużo pytań, ale lepeij wiedzieć więcej niż poźniej być rozczarowanym
Czekam na odpowiedź
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez kasia&czarek
#17

Magi.W projekcie parter ma jeden poziom.I tak jest dobrze.

Nasze zmiany to m.in.:salon powiekszony w stronę tarasu o2m
ma teraz powierzchnię 40mkw. , wysunięcie garażu o 2m przed
dom, dało nam na dole łazienkę (9mkw.) z wejściem z sypialni
(w miejscu dawnej kotłowni) oraz pomieszczenie gospodarcze
(5mkw.) w przejściu z wiatrołapu w lewo i do garażu.
Zrezygnowaliśmy ze wszystkich garderób na poddaszu (będą szafy - dla nas bardziej funkcjonalne).
Mamy duży hol na górze doświetlony oknem dachowym.
Nad garażem obniżyliśmy strop o 50cm i mamy schodząc trzy
schodki w dół fajny pokój rekreacyjny o pow. 35mkw.
W miejscu trójkątnego okna stryszkowego i na połaci południowej dwa okna dachowe.
Łazienkę na poddaszu doswietliliśmy lukarną.
Teraz zamawiamy drewniane okna, piec c.o., i zagatę.
Tak to na razie wygląda.Wygląda nadal jak w macierzankach.
Mamy pozytywne doświadczenia do tej pory tak z wykonawcami jak i rabatami na wszystko.
Pozdrawiamy wszystkich i bardzo .

Default avatar
Napisany przez JOANNA
#18

Wielka prośba do kasi@czarka
Zdecydowalam sie na dom w macierzankach i bardzo chcilabym zobaczyc jak wyglada w stanie surowym. Czy mozecie ujawnic sie gdzie mozna zobaczy Wasz dom

Default avatar
Napisany przez kasia&czarek
#19

Odp.JOANNA
Cześć! Budujemy pod Lublinem.
Pozdrawiamy.
Kasia i Czarek.

Default avatar
Napisany przez lola
#20

do kasi i czarka: czy mozecie zerknąć nawątek "dom na górce"? Pa. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Vito
#21

Mam do Was ogromną prośbę, obejrzeliśmy z żoną mnóstwo projektów i spodobał nam się "Dom w macierzankach". Przed zakupem projektu chcielibyśmy taki dom zobaczyć i podobno Wy taki dom pobudowaliście. Mieszkamy w okolicach Torunia, ale nie widzimy problemy aby wybrać się w okolice Lublina. Jeśli istnieje taka możliwość, podaję e-mail aby przyspieszyć kontakt.

Default avatar
Napisany przez kasia&czarek
#22

Vitaj Vito.
Fajny projekt namierzyliście.My nie mogliśmy zobaczyć naszego domu przed zakupem projektu ze względu na to,że "chroniła go tajemnica danych osobowych",ale my bardzo chętnie pokażemy nasz dom, bo wiemy jaki jest to komfort psychiczny sprawdzić ,czy to jest ten dom, który chcemy budować.
Super,że jesteście tacy "mobilni" i chce się Wam tak daleko jechać.Podaj adres e-mailowy na forum to się skontaktujemy.
Zapraszamy!! Pozdrawiamy.
K&C

Default avatar
Napisany przez Vito
#23

Bardzo jest mi miło, że odpisaliście. Muszę się przyznać, że jestem bardzo zaskoczony tak szybką reakcją na moją prośbę. Mój e-mail: herbowski@wp.pl

Default avatar
Napisany przez AS
#24

Zwracam się z gorącą prośbą dotyczącą projektu w macierzankach do wszystkich miłych ludzi.
Jestem zdecydowany na zakup ww.projektu ,ale zapewne jak każdy z was nadal mam pewne wątpliwości dotyczące wyglądu budynku.Stąd moja prośba do tych , którzy mogą mi przesłac zdjęcia istniejącego budynku na podany e-mail.
Z góry dziękuję za pomoc.

Default avatar
Napisany przez Agnieszka
#25

Witam Was bardzo serdecznie. Mnie i mojemu mężowi bardzo spodobały się macierzanki. Zastanawiamy się też nad domem w orichidearch.
Naszym marzeniem na tym etapie jest zobaczenie jak te domy wyglądają w rzeczywistości. Dlatego też mam do Was ogromną prośbę. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo proszę o przesłanie na mój adres rutkowskaa1@op.pl jakiś zdjęć Waszego domku.
Byłabym bardzo zobowiązana. Pozdrawiam Agnieszka.

Default avatar
Napisany przez MONIKA
#26

DO KASI I CZARKA
CZY MOŻECIE MI PRZESŁAĆ ZDJĘCIE WASZEGO DOMKU, BARDZO MI ZALEŻY. MONIKAB@BISK.PL

DZIĘKI, POZDRAWIAM

Default avatar
Napisany przez Aga
#27

Zwracam się z gorącą prośbą dotyczącą projektu w macierzankach. Jestem zdecydowana na zakup ww. projektu, ale bardzo chciałabym obejrzeć ten dom przed zakupem projektu. Jestem z woj. łódzkiego ale byłabym gotowa dojechac do Was. Jeśli byłobyto możliwe podaję e-mail: agga15@wp.pl

Default avatar
Napisany przez aleksandra przywecka
#28

Jestem przedstawicielem firmy Archon w Lublinie. Ostatnio zgłosili sie do mnie klienci zainteresowani projektem "Dom w macierzankach" i bardzo chcieliby zobaczyć dom przed zakupem projektu. Jeżeli nie byłby to dla Państwa kłopot, proszę o kontakt: tel. 528 00 35 e-mail: lublin@archon.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ola

Default avatar
Napisany przez Pawel
#29

Do Kasia i Czarek - tez jestem z Lublina i chce budujowac dom w
slonecznikach - jest do w zasadzie dom na gorce z doczepionym garazem.
Wy pisaliscie gdzies ze udalo sie wam znalezc pod lublinem dom na gorce -
prosze napiszcie mi gdzie to bylo ( ppawluk@poczta.onet.pl ) lub zadzwoncie
501-328-310.

Default avatar
Napisany przez marcin
#30

Malina, ja tez mysle nad tym projektem, i bede sie budowac pod Wroclawiem. Bardzo prosze o dodatkowe informacje, moze jakies zdjecia, albo mozliwosc obejrzenia. Bede wdzieczny. marcinpacyna@go2.pl

Default avatar
Napisany przez Adam&Ewa
#31

Czesc
Zdecydowalismy sie z zona na macierzanki. Bardzo nam sie podobaja zmiany jakie Kasia i Czarek wprowadzili. Zeby nie wymyslac jeszcze raz kola, moze moglibyscie podeslac namiar do architekta, ktory je Wam robil(powinno wyjsc szybciej i taniej niz robic od poczatku)? Bedziemy ogromnie wdzieczni.
pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez Malina
#32

Marcin, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
Inne obowiązki niezwiązane z budową, nie pozwalają mi zbyt często tutaj zaglądać. Proponuję zatem kontakt mailowy lub osobisty.
Buduję pod Wrocławiem w Dobrzykowicach. Jestem na etapie stawiania ścian parteru.
Pzdr Marek mn16@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez kasia&czarek
#33

Cześć Macierzankowicze! (niektórzy znani osobiście)
Jak idzie budowanie?
My docieramy już do finiszu - mamy nadzieję wprowadzić się jeszcze w tym roku.
Napiszcie na jakim etapie jesteście.
Pozdrawiamy
Kasia i Czarek.

Default avatar
Napisany przez justyna
#34

Witam wszystkich zebranych na tym forum. Również wypatrzyłam wśród wielu projektów dom w Macierzankach i w tej chwili jestem na etapie stawiania dachu. Z chęcią udzielę odpowiedzi jeżeli macie jakieś wątpliwości. Pozdrawiam wszystkich

Default avatar
Napisany przez Iwona i Piotr
#35

Witam wszystkich na forum. Jesteśmy także zainteresowani domem w macierzankach. Zamierzamy kupić ten projekt. Prosimy osoby które budują lub wybudowały ten dom, aby podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami oraz o przesłanie zdjęc z etapów budowy. Pozdrawiamy z Krakowa. Nasz email: piotr.iwona@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez olcia
#36

witam! ja również zainteresowana jestem domem w macierzankach ale niestety mam działke w zielonkach pod krakowem na terenie jurajskich parków krajobrazowych. czy ktoś z was też użera sie obostrzeniami parków jurajskich?

Default avatar
Napisany przez Monika
#37

Na wiosnę tego roku zamierzamy rozpocząć budowę domu w macierzankach. Prośba gorąca o wszelkie informacje, które są dla nas bardzo cenne na temat projektu, zmian - wszelkie doświadczenia którymi chcielibyście się podzielić. Będę bardzo wdzięczna. pozdrawiam
Monika

Default avatar
Napisany przez adam
#38

czy juz nikt sie w temacie nie wypowiada ???

Default avatar
Napisany przez tomasz
#39

Mam zamiar wprowadzić parę zmian tj. podniesienie ściany kolankowej o jednego maxsa, przedłużenie salonu o jeden metr i zmiane schodów. Proszę o opinie na ten temat

Default avatar
Napisany przez ZIBI
#40

Jestem na etapie adaptacji projektu, a budowę zamierzam rozpocząć w przyszłym roku. W sprawie ścianki kolankowej- mój zamiar był identyczny lecz wybił mi go z głowy architekt, który stwierdził, iż proporcje bryły domu wprost idealne zostaną mocno zachwiane. Zanim ostatecznie podejmie się taką decyzję należałoby zobaczyć efekt na modelu komputerowym.Poza tym wymaga to przeliczenia konstrukcji dachu bo gdy zostawisz słupki o obecnej wysokości zmieni się pochylenie dachu, długość krokwi, a co za tym idzie i jego kształt.
Schody - ja również zmieniam na drewniane - droższe ale funkcjonalne i dodające uroku wnętrzu, a nie jak w bunkrze - te w projekcie. Lokalizacja schodów w projekcie jest fatalna. W wyniku tego na dole nie mamiejsca na spiżarnię, a na poddaszu robią się labirynty zamiast pokoi. Architekt zaproponował mi inną lokalizację schodów, która też nie jest wymażona, ale w wyniku tego zabiegu wygospodarował szafę wnękową w holu oraz spiąarnię. Poza tym zniknie widoczny podciąg, który służyć ma do podparcia górnej części schodów. Wydłużenie salonu nie powoduje problemów gdyż wydłużysz by to uzyskać kalenicę biegnąca nad salonem.
Inne zmiany, które zamierzam wprowadzić:
1. pogrubić strop nad parterem do 16 cm. Zmniejszy to wysokość parteru, podniesie nieco koszty ale wiem, że 12 cm to zbyt mało - wystarczy zapytać pierwszego doświadczonego konstruktora. Poza tym cienki strop spowodował, że są te belki widoczne w garażu i pod schody na poddasze.
2. obniżyć strop nad garażem i ukryć w stropie widoczną belkę. Pozwoli to zaadaptować całe poddasze nad garażem do celów mieszkalnych.
3. zamiana okna trójkatnego na połaciowe
4. wprowadzić okno połaciowe w łazience
5. Zamianę ścian zewnętrznych jednowarstwowych na dwuwarstwowe
6. zastanawiam się czy na wszelki wypadek nie uwzględnić w adaptacji ogrodu zimowego w narożniku pomiędzy gabinetem i salonem z wejściem z salonu. Zapewne finanse zweryfikują czy to wykonam, ale w razie czego lepiej mieć to w projekcie.
Ale sięnawymądrzałem. Na razie tyle. Czekam na odzew.

oglądasz stronę   z 2
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?