Temat założony przez Żaneta,
10 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Żaneta
#1

Właśnie przymieżamy się do budowy domu " Pod Modrzewiem 2 " prosimy o kontakt osoby które już rozpoczęły budowę tego domu i mogą nam coś doradzić jesteśmy z Wrocławia chętnie obejrzelibyśmy taki dom w realizacji

Default avatar
Napisany przez zdziś
#2

wybudowałem dom pod modrzewien 2 z jednym garażem. Jest w stanie surowy i na tym zakońcsyłem budowę na 2005 r. Budowa jest w wojwództwie śląskim. narazie jestem zadowolony z wybranego projektu. Zasadniczo nie wprowadzałem zmian do projektu.Planuję wykonać doświetlenia korytarza wbudowując w ścianki działowe pustaki szklane. polecam ten projekt, pokoje nagórze są duże, wysoka ścianka kolankowa pozwala wykorzystać całą powierzchnię. Strop zrobiliśmy z pustaków z porotermu, trzeba zwrócić uwagę na obciążenie stropu. pozdrawiam Zdziś.

Default avatar
Napisany przez ewa
#3

Panie Zdzisławie, w dużej mierze pod wpływem Pana wypowiedzi na forum, zdecydowalismy budować ten dom. Mamy już stan 0. Wczesną wiosną chcemy kontynuować. Czy byłoby możliwe, abyśmy mogli obejrzeć Pana dom, aby ewentualnie dokonać jakichś drobnych korekt?. Bardzo nam na tym zależy i bylibyśmy niezmiernie wdzięczni jeśli wyraziłby Pan zgodę. Chcielibyśmy aby było to możliwie najszybciej. Bardzo proszę o kontakt na adres esender@tu.kielce.pl

Default avatar
Napisany przez kasia
#4

Panie Zdzisławie, ja rówież myślę o luksferach. Chciałabym je wstawić na parterze - w ścianie salonu i korytarza. A Pan gdzie je ostatecznie umieścił?

Default avatar
Napisany przez Zdziś
#5

Pani Kasiu !

Doświetelenie chcę wbudować w górną część ściany w kotłowni z połączeniem z łazienką nad drzwiami - trzy warstwy luksferów z jedną pionową wstawką, to samo zrobię w kortarzu między kuchnią, będzie tam ścianka z luksferów. w tym samym stylu planuję doświetlenie góry poprzez wstawienie szklanych pustaków w łaziencie oraz w tej garderobie przy schodach, będą doświetlały schody. Schodę zrobiłem betonowe będą obłożone drzewem dębowym, ale do tego jeszcze daleko. Teraz myślę nad wysokością pokoi na poddaszu.
Pozdrawiam Zdziś.

Default avatar
Napisany przez kasia
#6

Podoba się mi ten pomysł z luksferami w garderobie - żeby doświetlić schody. Co do schodów - też robię betonowe. Gotowe są za drogie :) niestety. Jaki planuje Pan kierunek biegu schodów - tak, jak w projekcie czy odwrtotnie? Wejście na schody zrobi Pan bliżej kuchni czy bliżej łazienki? Własnie teraz dyskutemy o tym z mężem. Mamy już stan zerowy. Wczesną wiosną ruszamy z budową.

Default avatar
Napisany przez zdziś
#7

Sz. Kasiu

Schody wykonałem zgodnie z projektem. Ta szersza część korytarza jest od strony kuchni i to jest wg mnie b. dobrze, większa przestrzeń przy salonie, dalsza część korytarza jest wąska, ale wystarczająca w celach komunikacyjnych. Na górze rozszerzyłem korytarz ~ 5 cm. ściankę środkową zrobiłem pośrodku belki, zastanawiam się nad wykonaniem sufitu z drewna, będzie sie dobrze komponowało z widocznymi belkami. Wysokość pokoi na dole będą na 2,68, salon + jadalnia daje dość duże pomieszcenie. Murarze podciągneli belkę między salonem a jadalnią na górę, bo strop zrobiliśmy z pustaków porotherm. Ale nie wiem, czy to był dobry pomysł.
Pozdrowienia Zdziś.

Default avatar
Napisany przez kasia
#8

Co do schodów, to masz rację :)My chcemy podnieść wysokość ścian na piętrze. Stropy mają być zrobione tak, żeby nie było widać belek. Majster mówi, że da się zrobić. Kiedy się wprowadzasz?

Default avatar
Napisany przez heniek
#9

Też jestem z woj. śląskiego. Bardzo chciałbym zobaczyć realizację projektu. Proszę czy ktoś może mi pomóc i przesłać awój adres. Z góry dziękuję. Heniek

Default avatar
Napisany przez Jarek
#10

Panie Zdzisławie jesteśmy w fazie poprawek do projektu domu pod modrzewiem i bardzo chcielibyśmy z żoną zobaczyć dom w realizacji i porozmawiać z PAnem na temat modyfikacji. Proszę o kontakt na mail szyszka@o2.pl. Dziękuję

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?