Nagrodzony blog
Blog założony przez joasiac1985.
Projekt: Dom pod figowcem. Na blogu 24 wpisy, 32 zdjęcia, 40 komentarzy.

Piec

A WIEC PIEC MAMY ZAMONTOWANY JAKIEŚ 3 TYG TEMU...NARAZIE ZE WZGLĘDU NA WYGRZEWANIE POMIESZCZEŃ NIE PANIKUJE ALE PELETU IDZIE NAPRAWDĘ SPORO....

zbiornik zasypowy mamy pod wymiar....mieści 250 kg

 

jednak to prawda że nie ma co oszczędzać na ekogroszku czy pelecie- ten tańszy duzo wiecej popiołu osadza sie na żarniku, naprawdę nie polecam. Lepiej poszukac producenta ze swoich okolic i być po prostu zadowolonym.

 

PS jest ogromny :)

 

White
Dodaj komentarz

ogrzewanie podłogowe

A więc dziś zaczeli kłaść wąż do ogrzewania. Hydraulik nam doradził żeby nie kłaść standardowego węża fi6 tylko 17 i tak tez zrobiliśmy. O dziwo dostępność towaru nie jest taka łatwa jak przy fi16 ale zawsze się znajdzie firma z takim sprzętem- w tych czasach przy tak dużej konkurencji- żaden problem.Na górę poszło 500 mb dół pewnie wyjdzie tyle samo. 

 

Na ta chwile instalacja jest rozłożona na górze a jutro wchodzą na dół. A już w środę posadzki :)

 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

pierwszy dym z komina :)

JUZ CZASAMI LECIU U NAS DYM Z KOMINKA...NIESTETY NIE z TEGO JUZ ZAMONTOWANEGO..tylko z krystka ktory ogrzewa pomieszczenie żeby szybciej tynki schły. Coraz bardziej nasz dom przypomina dom juz do zamieszkania :) 

White
White
Dodaj komentarz

kolejne etapy za nami

 A WIEC TROCHE MNIE TU NIE BYLO ALE NIE DLATEGO ZE MALO SIE U NAS DZIEJE, WRECZ PRZECIWNIE- DZIEJE SIE BARDZO DUZO :)

CO JUZ MAMY A O CZYM JESZCZE NI MOWIŁAM

  • DZIŚ SKOŃCZYLI TYNKI zdecydowaliscmy sie ta tynki lane gipsowe, chodzi glownie o oszczednosc finansowa dlatego nie mineralne. Zdziwiłam sie ich gładkościa po skonczeniu kolejnych ścian- nie ma konieczności kładzenia gładzi. Super ekipa sprawdzona polecona przez rodzine- jednak czasem sie przydaja ;)
  • INSTALACJI elergetyczna rowniez juz schowana od tynkami
  • HYDRAULIKA juz zamontowana, teraz od soboty ruszamy z podłogówka
  • PIEC zamowiony juz praktycznie wykonany. Piec wzielismy od lokalnego producenta- ma bardzo dobra opinie a i serwis blisko gdyby w razie problemow. Piec zamowiliśmy na pelen, nowej generacji.
  • dziś weszli na DACH, łaty i kontrłaty nabite błyskawicznie- 1 dzien. Od przyszlego tygodnia już będa zakładać dachówe tak jak mówilam będzie to TONDACH MARSYLKA 12 czarna glazurowana

Juz powoli rozgladam sie za płytkami, gdzie mozna zaoszczedzić gdzie znalesc troche inspiracji. 

White
Dodaj komentarz

.....zapomniałam

Podłączono nam wodę :) ale wodomierz założymy jak przyjedzie brama nie będę kusiła błyszczącym wodomierzem w otwartym garażu :)

mamy tez już chudziaka i pod nim instalacje do odprowadzenia ścieków..to prawda jak są pieniądze to budowa leci moment...

Dodaj komentarz

oj duuuuzo :)

Okna zamówione, oferta na okna jest bardzo obszerna, kształt grubość parametry kolory okucie itd... Pracowałam w oknach dobrych pale lat i wiem że nie ma co przepłacać. Moich rodzice mają okna jakieś 12 lat, 3-komorowe pakiet 2 szybowy i do dziś nic nie wieje, nic się nie opuszcza, rozwala, najważniejsze przy wyborze uważam ja jest serwis.. firmy handlowe zabiorą biurku zamkną lokal i szukaj wiatru w polu...pęknie okucie i już zawsze będzie problem ponieważ producentów okoć jest tak dużo jak i okien, nawet aktualna gwarancja tu nie pomoże.

UWAŻAM ŻE NIE MA CO PRZEPLACAC- A CO OFERT TO INNE KOSZTY

 

Wybraliśmy kolor obustronny orzech, profil Aluplast 4000 :) 

White
Dodaj komentarz

taras

Chudziak  za tydzień będzie lany więc nasz majster chciał pierw zrobić taras żeby zalać chudziaka również na Nim.

ps. Amelka juz sie przyzwyczaja do widoków ze swojego pokoju :)

 

White
White
Dodaj komentarz

DACH

Dach jest pokryty już papa, budynek nabiera kształtów JAKI TEN NASZ DOM ZROBIŁ SIĘ DUUUŻY- patrze i nie mogę wyjść z wrażenia jak dach zmienia wizualnie wielkość domu.

Na okapie do obicia zastosowaliśmy podsufitkie drewniana- ładnie wygląda. Strasznie nie podoba mi się plastikowa która dodatkowo nie jest odporna na słońce- przy sporym naświetleniu już po 3 latach traci kolor. Wiem drewniana tez trzeba konserwować-odświeżać ale jak to mówię - OD CZEGO MA SIĘ MĘŻA ;)

 

 

White
White
Dodaj komentarz

zachód słonca nad Figowcem- więźba

Więźba już stoi. Nie podoba mi sie strasznie plastikowa podbitka dlatego zdecydowaliśmy sie na wyszlifowanie krokwi i odeskowanie okapu błazerią odpowiednia do tego. 

Cieśle narazie mają wolne, firma budowlana musi w tej chwili podsmurować boki do deski i kominy wyprowadzić ponad dach.

A NASZ FIGOWIEC ROŚNIE W OCZACH- zanim pojawila sie wiezba byl taki malutki :)

White
White
Dodaj komentarz

grzejniki czy podlogowka???

Coraz częściej choć etap budowy oddalony zastanawiam się nad ogrzewaniem. Z iloma osobami rozmawiam tyle opinii :( czyli rozmowy nie rozświetlają mi głowy a wręcz na odwrót. Nie wiem już co robić. Słyszałam rożne ze przy podłogówce strasznie dużo schodzi opalu co mnie zdziwiło myślałam ze to będzie wyglądać na odwrót. Na początku chcieliśmy podłogówkę koniecznie w kuchni, jadalni, salonie i łazienkach żeby nie tracić miejsca na grzejniki reszta miała być wykonana tradycyjnie czyli grzejniki ale teraz to już nic nie wiem :(

 

może ktoś mi rozjaśni głowę. Czy ktoś ostatnio porównywał koszty zalodzenia instalacji, ilość wykorzystywanego opalu w stosunku rocznym?

Dodaj komentarz

TONDACH MARSYLKA

BARDZO SPODOBAŁA MI SIĘ DACHÓWKA TONDACH MARSYLKA CZARNA GRAZURA. CENA JEST DOSYĆ PRZYSTĘPNA JAK NA CERAMIKIE O NIE STANDARDOWYM KSZTAŁCIE. DO PROSTEGO-NASZEGO DACHU PASUJE IDEALNIE- CHCIAŁAM SZUKAĆ REALIZACJI W TYM KOLORZE I KSZTAŁCIE PO WOJEWÓDZTWIE A TU JADĘ DO NASZEGO DOMU OD DRUGIEJ STRONY NIŻ ZAWSZE I NIESPODZIANKA- STOI DOM PODOBNY DO NASZEGO Z TA WŁASNIE DACHÓWKA NA DACHU SUUUPER niestety właścicieli nie było w domu. ALE OD TAMTEJ PORY ZAWSZE JEŻDŻĘ TA DROGA- 

  • po 1 - może wkoŃcu zastane właścicieli
  • po 2 - lepsza droga miej dziur mimo ze drogi jest więcej o jakieś 500 metrów ;)
  • no i najważniejsze OGLĄDAĆ REALIZACJE TEGO DACHU :)

​I DZIĘKI TEMU CORAZ BARDZIEJ UTWIERDZAM SIĘ W PRZEKONANIU ZE TO DOBRA I PIĘKNA DECYZJA :) :) :)

 

White
Dodaj komentarz

murow prawie FINISH

CHWILE MNIE TU NIE BYŁO- CHORE DZIECI NATŁOK OBOWIĄZKÓW.

 

Dużo sie działo -schody wylane ściany pomurowane, strop schnie zostały siany działowe i juz za tydzien mogą wchodzic ciesle :) Co prawda jeszcze ciesla nie podaj nam wykazu drewna drewna przez co napewno prace sie opozniia. Mielismy w tym roku zakonczyc prace na dachu-kompleksowym plus okna finanse raczej na to nie pozwola a polozyc byle czego na dach nie chce mam jakies swoje male marzenia :)- WOGOLE WSTEPNA WYCENA NIC NIE DAŁA, WSZYTSKO KOSZTOWAŁO WIECEJ, WSZYSTKIEGO POTRZEBA BYŁO WIECEJ. Dlatego tez pewnie zostaniemy na dachu w papie i nie wiem czy na okna starczy. Zreszta rozłozylismy sobie budowe na 2 lata wiec mamy jeszcze sporo czasu :)

White
White
White
Dodaj komentarz

gotowi do stropu zdjecie 2

White
Dodaj komentarz

gotowi do stropu

ETAP PARTERU ZAKOŃCZONY PORA NA STROP.

 

Wiem że strop to etap sporny na wielu forach dlatego czuje już jaką lawinę wypowiedzi uzyska nasz strop wykonywany metodą tradycją. Przyjechały już deski szalunkowe, za podpory wykorzystamy jętki z dachu aby można było drewno wykorzystać ponownie a nie tylko spalić albo sprzedać za bezcen. Załączam aktualne zdjęcia :)

White
Dodaj komentarz

pniemy sie w gore :)

Jednak to prawda ze jak się wyjdzie z ziemi to już budynek rośnie w oczach.

 

I tak tez było u nas, myślałam ze prace w ziemi się nie skończą ale gdy zasypaliśmy i zagęściliśmy fundamenty byłam w szoku gdy zajechałam po dwóch dniach na budowę. Budujemy ze gazobetonu Solbet- majster się uparł na tą firmę, zamawialiśmy je aż w Bydgoszczy ale opłacało się zapłaciliśmy 66gr/szt  mniej niż u nas a dostawa od producenta i tak jest płatna u  nas zażyczyli sobie za nią więcej.

 

Cześć nadproży jest już kupiona gotowa, na resztę przyjechało już kruszywo stal w poniedziałek.

Sorki za jakość zdjęć ale nie miałam aparatu ze sobą :)

White
White
Dodaj komentarz

zagęszczanie fundamentu

W minionym tygodniu malowaliśmy, ocieplaliśmy styrodurem fundamenty i w poniedziałek zasypujemy :) Okaże się przy tak wysokich fundamentach jak długo potrwa zasypywanie i zagęszczenie 

 

Wkoncu wyjdziemy z tej ziemi a we wtorek przyjeżdża suporeks :) 

Dodaj komentarz

ławy- zostało ocieplenie

FUNDAMENTY POMUROWANE TERAZ OCIEPLENIE I ZASYPUJEMY.

Mówią że z ziemi wyjść to kawał czasu i tak jest- kupe czasu ławy, kupe czasu murowanie, kupe czasu wszystko co jest w ziemi. Od przyszłego tygodnia ocieplenie fundamentów i zasypywani myślę że może w dwóch tygodniach się to zmieści zaznaczam MOŻE :)

mamy już stałego gościa- kotka, na ławach były jej łapki i co jesteśmy wita nas na budowie :)

White
White
Dodaj komentarz

podlewamy ławy

White
White
Dodaj komentarz

ŁAWY

No to wszystko przygotowane do lania ław. Ze względu na "trudny grunt" jak widać staw z tyłu zastosowaliśmy szerokie ławy + beton nie 25 a 30 może chuchamy na zimne ale robimy dom dla siebie i lepiej zapobiegać niż leczyć :)

Jutro lejemy :) przestój na wyschnięcie ławy i dalej pniemy sie w góre :) 

White
Dodaj komentarz

WYTYCZENIE BUDYNKU

POZWOLENIE NA BUDOWĘ UDAŁO SIĘ JUŻ UZYSKAĆ PO 2 TYG NIE MA JAK TO MIEĆ ZNAJOMYCH TU I UWDZIE :)

 

2 DNI TEMU PRZYSZEDŁ GEODETA I WYTYCZYŁ DOM NA DZIAŁCE  i okazało się że fundament będzie musiał być jeszcze wyższy ze względu na punkt zero. W poniedziałek przyjedzie fadroma i wykopie fundamenty przyjeżdża drewno na ławy i stal.... w poniedziałek roboty ruszą pełnym rozruchem :D nie mogę się doczekać ale jestem przerażona.

Dodaj komentarz

dom pod figowcem- zmiany w projekcie

Mamy pozwolenie na budowę juuupi :) Jednak jak wiele osób mi powtarza trzeba mieć anielska cierpliwość na urzędy oj nalatałam się po tym naszym urzędzie brak podpisu brak uprawomocnienia, wjazd do posiadłości od rogu działki itp... ale w końcu udało się! Pocieszam się tym wielkim plusem a nie drobnymi minusami. Jest pozwolenie więc teraz Wam co zmieniliśmy w naszym FIGOWCU.

PARTER: zacznę od salonu- okno narożne- duży koszt, uciekające ciepło i brak możliwości obstawienia ścian ani gdzie telewizor zawiesić ani obraz nie mówiąc czym mielibyśmy zakryć okno od wścibskiego sąsiada (a niestety już wiem ze taki jest).W jadalni zamiast witryny wybraliśmy mur- wystarczy mi okien tyle co mamy. Z tylu garażu mamy kotłownie- wiec zamiast okna wybraliśmy drzwi- nie musimy przez cały garaż przechodzić z popiołem i opałem. Okno w garażu- zmieniliśmy szerokość i tak nadal jest szerokie.

PODDASZE: usunęliśmy balkony- złe wykonane potrafi zepsuć całe ocieplenie, zniszczyć okna- wiem ponieważ moi rodzice maja pod balkonem okna i tyle razy co robili balkony a jak leciało po szybach tak leci a i miałam 2 balkony w pokoju jak już to wychodziłam na jeden i może w roku może raz. 

Na ta chwile więcej zmian nie przewidujemy a te mam nadzieje ze  pomogą w funkcjonowaniu w domu :) :) :) 

PRAWDOPODOBNIE JAK POGODA POZWOLI JUŻ NIEBAWEM RUSZAMY Z FUNDAMENTAMI. 

White
White
Dodaj komentarz

MURATOR DODATEK PIECE - piec na pellety

Przeczytałam dodatek od deski do deski i powiem Wam że odziwo uważam się za mądrzejsza trochę niż byłam ,a w kwestiach budowlanych mało kiedy tam mam ze im więcej czytam tym gorzej.

Naczytałam się o tych piecach najrówniejszych wszystkich jakie są i uważam nadal że piec na pelety ma najwięcej zalet:

-bardzo wygodna obsługa

-niemal w pełni zautomatyzowane działanie

-wysoka sprawność (nawet do 95%)

-łatwa regulacja mocy bez wpływu na sprawność

Dla Nas to najlepsza alternatywa ja pracuje a maż często w delegacji to odpada problem z rozruchem pieca po wygaśnięciu, dowiedziałam się również że rozpalanie jest automatyczne przez podgrzanie temperatury przez grzałki co doprowadza do auto-zapłonu - nie wiedziałam że tak to wygląda i dodatkowo dokładanie do pieca raz na tydz wystarcza dokładać, mała ilość popiołu i dodatkowo czystość w kotłowni.

ZAWSZE SĄ JAKIEŚ WADY ALE PIEC DO INNYCH PIECÓW MA ICH BARDZO MAŁO:

-wysoka cena pieca

-nie najtańsze paliwo choć uważam że i tak nie jest drogie przy zakupach cało-samochodowych, trzeba stworzyć sobie siakie odbiorców i już taniej niż po tonie kupować. 

Dodaj komentarz

MURATOR + DODATEK - PIECE

Otrzymałam w piątek długo oczekiwany nr muratora nr 2, oczywiście zakupiłam przez internet bo jeździłam godz od kiosku do sklepu od sklepu do marketu i wszędzie wykupiony wiec wyjscia nie bylo. 

Biore się za dodatek zobaczymy czy czegos sie dowiem ciekawego bo budzi moje wątpliwości do tej pory stawiałam- stawialiśmy na  piec na pelety zobaczymy czy cos sie zmieni po lekturze. 

White
Dodaj komentarz

POZWOLENIE NA BUDOWE

W projekcie naniesione zmiany projekt zaadoptowany do działki, projekt zaniesiony aby uzyskać pozwolenie. Wracam do pracy zadowolona że kolejny krok do własnego domu prawie za nami a tu niespodzianka- KOLEDZY Z PRACY informują mnie że czas na pozwolenie może potrwać nawet 2 mc!!! Dostałam szoku więc dzwonie do Starostwa i niestety potwierdza sie czas oczekiwania maja do dwóch mc ale uroki małego miasta WSZYSCY SIĘ ZNAJĄ :) wiec dzwonie do kierowniczki działu (prZyjaciolki siostra) i proszę o małą przysługę o przyśpieszenie formalności ZOBACZY JAK TO DŁUGO POTRWA, 2 mc co za biurokracja i znieczulica w tej pl zanim odłożyliśmy na dom to chyba powinniśmy już z 5 lat temu zacząć formalności a krzyczeli rok temu w radiu że teraz będzie sie łatwiej budować, TAK??!! 

 

Naniesione zmiany pokaże Wam jak odzyskam projekty- zobaczymy ile przyjdzie nam czekać :)

 

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?