Temat założony przez Edzia,
365 zdjęć, 450 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Edzia
#1

Czy ktos budował bądź buduje ten.domek ?

Default avatar
Napisany przez moni663
#2

My kupiliśmy ten projekt, ale jesteśmy dopiero na etapie adaptacji i starania się o pozwolenie na budowę. Projekt jest stosunkowo nowy, pojawił się na stronie w połowie czerwca, więc jeszcze nikt nie zdążył się wybudować. Pozdrawiam :)

Default avatar
Napisany przez Edzia
#3

Tak właśnie myślałam że raczej wybudowanych domów nie będzie :)
My też jesteśmy na etapie adaptacji, mogę zapytać czy coś zmienialiście w projekcie ?
Nam projektantka zasugerowała wydłużenie salonu o 1 m, dodaje w 2 pokojach przy schodach dodatkowe okna dachowa ii cały cas zastanawiamy się nad oknem narożnym w jadalni. Myślałam o oknach "podłużnych" 150 x 120 na ścianie kuchennej i ścianie bocznej. Ale cały czas decyzja wisi w powietrzu :)

Default avatar
Napisany przez moni663
#4

My też chcemy dodać okna dachowe w dwóch pokojach na górze. Chcemy też wyrównać poziom okien dachowych i przenieś okno z garderoby nad klatkę schodową żeby było więcej światła na schodach. Poza tym zastanawiamy się nad zmianą okna w kuchni na poziome podłużne ok 90x300, tak by mieściło się miedzy górnymi a dolnymi szafkami. Poza tym kombinujemy jak przerobić klatkę schodową żeby była mniej klasyczna, rozważamy schody wspornikowe.
Jeżeli chodzi o konstrukcje, to raczej nie zdecydujemy się na beton komórkowy, tylko użyjemy Porothermu.

Default avatar
Napisany przez maro
#5

Witam wszystkich sympatykow projektu dom w wisteriach 5 (g2) my wlasnie kupilismy ten projekt , narazie czekamy na cala dokumentacja , jak wszystko bedzie ok to ruszamy latem 2017 .

Widok 1 projekt dom w zurawkach 4 g2  289
Napisany przez woldan05
#6

Super....
Przymierzam się do zakupu tego projektu, fajnie mieć kogoś kto już rozpoczyna budowę..
Mam nadzieję, że będziecie dodawać często posty..:)

Default avatar
Napisany przez Edzia
#7

U nas jak wszystko pójdzie ok to jeszcze fundamenty w tym roku. Miło że Wy też budujecie Wisterie 5, będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami i uwagami.
Wszystkim życzę powodzenia !

Default avatar
Napisany przez moni663
#8

My chcemy ruszyć z budową na wiosnę 2017, mały już całą dokumentację, teraz robimy przeróbki. Fajnie że pojawia się coraz więcej osób, będzie można wymieniać się doświadczeniami :)

Default avatar
Napisany przez maro
#9

Hej witam ponownie wszystkich uczestnikow tego forum. Tak to naprawde super ,że ten projekt lubi tyle osob. A co do zmian w projekcie to chetnie dowiedzial by my sie co wy planujecie zmieniac, my chcemy podniesc scianke kolankowa o jeden pustak wyzej, dodac po jednym oknie pokoj 3 i 4 niece koniecznie je rownac w jednym poziomie poniewaz nad garazem scianka kol jest podobno nizej troszke z tad ta roznica. Likwiduje kominek, nie mam lasu ani wlasnego drewna a it pewno tylko w wigilie bym zapalil wiec nie chcemy. Chcemy tez dodac okno w garazu. I

Default avatar
Napisany przez Iza
#10

Witam! My też będziemy budowali ten projekt. Jesteśmy na etapie dokumentacji.Pewnie w tym roku już się nie uda nic podziałać, bo wszystko trwa....więc wczesną wiosną mamy nadzieję ruszyć. Liczę, że będziemy
się wzajemnie wspierać i wymieniać doświadczenia. Powodzenia! :)

Default avatar
Napisany przez moni663
#11

Chyba nikomu nie uda się zacząć w tym roku, papierkologia strasznie długo trwa.
Dziś odbieram projekt po adaptacji. Zdecydowałam się powiększyć taras o metr z każdej strony, zmieniłam okno w kuchni na niskie podłużne, przez co dom zyskał jeszcze bardziej nowoczesny wygląd.
Klatkę schodową zostawiłam bez zmian, szkoda było mi jednak poświecić spiżarnię.
Mam do was dla pytania: po pierwsze, z czego będziecie budować? H+H tak jak zakłada projekt, czy inny materiał? Po drugie, jakie planujecie zastosować ogrzewanie?

Default avatar
Napisany przez Edzia
#12

Do moni663 : My będziemy budować z Porothermu 25 a ogrzewanie będzie gazowe bo gaz jest w drodze. Teraz mamy w mieszkaniu ogrzewanie gazowe i sie sprawdza, drogo nie wychodzi więc zostajemy przy tym rozwiązaniu.
My zmieniamy jeszcze konstrukcję schodów żeby spiżarnia była na tym samym poziomie co cały dom i miała przy tym odpowiednią wysokość umożliwiającą korzystanie z niej. Usuwamy schody w spiżarni bo budowlańcy zwracają nam uwagę na wilgoć która może wchodzić poprzez spiżarnię.

Default avatar
Napisany przez Marek
#13

Hey. My tez zastanawiamy sie nad tym projektem. Wyglada na bardzo funkcjonalny i dosyc dobrze przemyslany.

Czy ktos myslal nad przerobieniem stropu na teriva? Ile w waszym regionie ekpia budowlana chce kasy za wybudowanie?

Default avatar
Napisany przez moni663
#14

Witam,

Okazało się, że ze względu na niestabilne podłoże dom będziemy budować na płycie. Czy ktoś z was również rezygnuje z tradycyjnych fundamentów na rzecz płyty? Chciałabym porównać koszty. Ile będą was kosztowały fundamenty?
Macie już wykonawców?

Default avatar
Napisany przez Rafal
#15

Witajcie,

też zakupiłem ten projekt i szczerze to nie miałem pomysłu na zmiany...ale po Waszych wpisach zastanawiam się nad:
- niwelacją schodków w spiżarni (wilgoć)
- zapewne pomieszczenie przy schodach na poddaszu do likwidacji - będzie miejsce na książki
- chyba odwrócę płożenie masterbedorom tzn będzie w miejsce garderoby i łazienki
- zastanawiam się nad likwidacją drzwi w garażu

Default avatar
Napisany przez Rafal
#16

Dodam jeszcze, że wstępne wyceny sama robocizna:
-39k 45k
Wycena z materiałem budowane z porothermu
Stan surowy otwarty ale z dachem (blachodachówka) 199k.

Default avatar
Napisany przez Agnieszka
#17

@Edzia A co zrobicie, żeby usunąć wcięcie ze spiżarnią, ale żeby zachować odpowiednią wysokość? Bo my prawdopodobnie też to wcięcie w grunt usuniemy, ale nie myślemiśmy w ogóle, że da się tak zrobić, żeby jednak ta spiżarnia zachowała odpowiednią wysokość.

Default avatar
Napisany przez Edzia
#18

Do Agnieszka : My zrobiliśmy na równo schowek pod schodami i tym samym straciliśmy na wysokości pomieszczenia. Projektantka proponowała pokombinować ze schodami wtedy można zaoszczędzić kilkanaście centymetrów wysokości. My sie nie zdecydowaliśmy na zmianę schodków bo widzieliśmy jak wygląda taka spiżarnia z niższą wysokością (w realizacji innego projektu Archon) i nie jest najgorzej, da się go wykorzystac. Ważniejsze były dla nas schody i ich ułożenie.

Default avatar
Napisany przez Rafał
#19

Ja jednak zostawię chyba te schodki... zawsze chłodniej będzie ;)

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#20

A czy ktoś z Was myśli nad zrobieniem rekuperacji w domu? Ja zacząłem badać temat, ale cały czas się waham. Trochę to kosztuje. Raczej na szybki zwrot nie ma co liczyć. Bardziej chodzi o poprawienie wentylacji, a przy okazji odzysk ciepła.

Default avatar
Napisany przez moni663
#21

My robimy rekuperację, plusy są takie że powietrze w domu szybciej się wymienia, jest podgrzewane przed wpuszczeniem do obiegu, nie ma opcji nawiewania zimnego powietrza z zewnątrz tak jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Kominy wentylacyjne będą mniejsze wiec trochę odzyska się miejsca, np. w łazienkach.

Default avatar
Napisany przez Rafał
#22

miałem kilka wycen od 15-36
i chyba zostanie taka w okolicach 18k
Projektowany strumień powietrza nawiewanego/wywiewanego [m3/h]: 310/310 (7 punktów nawiewnych i 8 wywiewnych)
przewody peflex
AirPack 400v

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#23

U nas wyceny podobnie i ta za ok. 18k wygląda najrozsądniej. Nam wstępnie proponowali płaskie kanały metalowe Spiro, bo można je ukryć w stropie parteru, w warstwie ze styropianem. Rekuperator najprawdopodobniej Zehnder 350 lub 450.

Default avatar
Napisany przez moni663
#24

U nas będzie najprawdopodobniej Komfovent Recu 400 HE, koszt 23k, rekuperacja będzie z odzyskiem ciepła i nagrzewnicą.

Default avatar
Napisany przez Rafał
#25

Każda rekuperacja jest z odzyskiem ciepła to jest właśnie cała idea.
Rekuperacji proszę nie mylić z wentylacją mechaniczną.

Jedynie nie wyrażam sobie jak każde drzwi mają być podcięte specjalnie aby powietrze krążyło. Nie chciałbym aby w każdych drzwiach były takie otwory jak w drzwiach łazienkowych.

I w kuchni okap będzie pełnił funkcję tylko pochłaniacza bo raczej nie będę go montował do kanału wentylacyjnego aby dodatkowo montować zawór zwrotny na szczycie.

Default avatar
Napisany przez WojtaSS
#26

Witam tez kupilismy ten projekt i dosc duzo zmian wprowadzamy a dokladnie i co o tym myslicie;
- spizarke pod schodami zniwelowalismy posadzke do jednego poziomu.
- w garazu przesunelismy scianke dzialowa aby kotlownia byla wieksza i zwiekszylismy okno do 100cm
-zlikwidowalismy okno narozne na dwa pojedyncze i krotsze nie sa juz do ziemi
- zmmiejszylismy okno balkonowe 2skrzydlowe na zwykle dwuskrzydlowe i drugie okno balkonowe zmniejszylismy o czesc nieotwoeralna.
Zmniejszylismi okno w pokoju na dole
- usunelismi 5 okien dachowych. W sypialni.klatce schodowej.w syoialni nie chcemy lazienki i przerobilesmy to na jedna garderobe i isuwamy scianke pomiedzy i dajemy 1 okno zamiast 2.usuwamy okno w waskiej garderobie oraz w pokoju gdzie sa 3 zostawiamy 2.
- na pietrze zmniejszamy takze 3 okna balkonowe na zwykle.
-usuwamy kominek. Komin zostawiamy bedzie wentylacyjny
-usuwamy tez taras
A budowac bedziemy z Ytongu
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#27

Wracając jeszcze do rekuperacji. Nad szparami w drzwiach też się zastanawiałem. Jednej rzeczy nie rozumiem. Przy wentylacji grawitacyjnej przecież powietrze też cyrkuluje od pokoi (okien) do łazienek/kuchni, więc dlaczego przy grawitacyjnej nie mówi się o szparach w drzwiach a przy mechanicznej tak? Ktoś wie?

My planujemy osobny komin do okapu, ale nam mówili, że sam okap (urządzenie) ma już w sobie zawór zwrotny, więc to mnie nie martwiło. Tyle, że wtedy jest słup zimnego powietrza wewnątrz budynku. Nie wiem jak to wpłynie na straty ciepła.

@WojtaSS, zmiany wydają się być ok i zrobione pod Wasze konkretne potrzeby. My na przykład chcemy mieć łazienkę przy sypialni. Też zastanawiamy się nad zamianą okna narożnego na dwa osobne przy jadalni, ale decyzji jeszcze nie podjęliśmy.

Default avatar
Napisany przez Rafal
#28

@Łukasz
Jak masz grawitacyjną to powinien być kanał wentylacyjny w każdym pomieszczeniu a okna powinny być rozszczelnione. Czyli idzie powietrze z okna do grawitacji na zasadzie podciśnienia. Drzwi mogą być szczelne.
Przy rekuperacji okna masz szczelne czyli nie ma cyrkulacji jeśli nie ma szpary w drzwiach.

@WojtaSS
Jak wylejesz spizarkę na równo to nie obawiasz się, że będzie malutka?
Ja się zaczynam zastanawiać nad oknem narożnym czy zostawić czy zmniejszyć...

Default avatar
Napisany przez WojtaSS
#29

@Rafal. Jesli chodzi o spizarke to nie obawiam soe tego. Bardziej obawiam sie kosztów jakie bede musial poniesc za zrobienie jej. Lecz to szczegol bardziej obawiam sie wilgoci jaka moze tam sie pojawic bo takie słyszalem opinie. Tym bardziej ze bede budowal dom na dosc podmoklym terenie.
Jesli chodzi o okno narozne to jest dosc duze i warto sie dowoedzoec czy zrobienie tego okna nie wyjdzoe zbyt drogo

Default avatar
Napisany przez Erwin
#30

Witam! Ja budowałem plytę koszt płyty o powierzchni.120 M2 kosztował mnie 72tys. Przy czym zwykły fundament kosztował by około 40 tys. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez WojtaSS
#31

@Erwin
120m to co zalewales pod calym domem.?
Robiles cos sam czy wszystko firma?
Podrzucisz jakies zdjecie?

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#32

Witam czy ktoś zmieniał konstrukcję budynku na strop na dachu?
Mam złe doświadczenia z wełną mineralna i sufitami podwieszanymi,
wolał bym normalny sufit betonowy na piętrze.
Przymierzam się do tego projektu ale jeszcze nie wiem ile będą kosztować zmiany, może wyjdzie taniej narysować od podstaw projekt.
Raczej zlikwiduję okno narożne zostawię wstawię jedno balkonowe przy narożniku,
Zamienię pokój na dole na dużą łazienkę a łazienkę na spiżarnie.

Default avatar
Napisany przez moni663
#33

Nasza płyta została wyceniona na 48 tyś netto, wiec wychodzi na to że tanio ;)
W związku z tym że nie da się zrobić obniżenia zrezygnowałam w ogóle ze spiżarki i wylewanych schodów żelbetowych, zrobię schody drewniane.
Co do okien to nie wyobrażam sobie nie robić okna narożnego, uważam że budynek straciłby dużo ze swojego nowoczesnego charakteru. Okno tarasowe wymieniłam na HS szerokości 300 cm.
Dach ocieplamy standardowo, czyli wełna plus sufity podwieszane.
Czy ktoś już ruszył z budową? Jeżeli tak to proszę o zdjęcia :)

Default avatar
Napisany przez Erwin
#34

Monia napisz więcej o swojej płycie cena mnie zaciekawila. Dość niska ja bym się zastanowił na czym będzie oszczędność i brak podlogowki w płycie. Czy odwodnienie też w tej cenie?

Default avatar
Napisany przez WojtaSS
#35

Erwin mowisz ze 120m2 zalales taka plyte a co z reszta bo powierzchnia jest wieksza. I wydaje mi sie ze 72 tys to ttoche duzo.

Default avatar
Napisany przez moni663
#36

Erwin, w cenie jest drenaż opaskowy, jeżeli to masz na myśli pisząc odwodnienie. Cena nie zawiera ogrzewania podłogowego ani wylewek, bo to mamy wycenione na innym etapie. Mamy generalnego wykonawce, który buduje nam stan deweloperski, więc możliwe że rzeczy który ty masz w wycenie ja mam wycenione na późniejszych etapach.

Default avatar
Napisany przez WojtaSS
#37

Czy ktos jeszcze zrobil fundamenty i ile Was to kosztowalo? Moze jakies zdjecia?
Ja jestem na wetaoie geologa

Default avatar
Napisany przez moni663
#38

Czy ktoś już zaczął budowę?? My ruszamy najpóźniej za dwa tygodnie :)

Default avatar
Napisany przez Iza
#39

Niestety jeszcze się nie udała ale mam nadzieję, że w kwietniu rozpoczniemy:)

Default avatar
Napisany przez Edzia
#40

My ruszamy jutro :)

oglądasz stronę   z 12
gotowy projekt Dom w wisteriach 5 (G2)
KOD: EXTRA250
Dom w wisteriach 5 (G2)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem dwustanowiskowym
162,68 +39,83 +8,42
Ikona pokojów6
Ikona łazienki + toalety3
Ikona stanowisk garażowych2
Koszty budowy : 398 100 zł
Cena z kodem EXTRA250
4 880 zł (3 967,48 zł netto)
Kod ważny do 29.04.2024 r. godz. 08:00
Cena regularna 5 130 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 880 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?