Temat założony przez just_yna,
61 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez just_yna
#1

Super projekt! Delikatne zmiany i DOM W ZDROJÓWKACH może okazać się domem idealny!

Default avatar
Napisany przez agutek
#2

Nam też się bardzo podoba.Do tej pory naszym faworytem były jabłonki 3 ,ale jak zobaczyliśmy zdrojówki to być może zmienimy zdanie.Czekamy cierpliwie na kosztorys i wtedy zapadnie decyzja.

Default avatar
Napisany przez tomani
#3

@agutek
Kosztorysy powinny pojawić się początkiem grudnia.

Szukaliśmy projektu ok pół roku bardziej lub mniej intensywnie.
Wjazd mamy od południa ale chcieliśmy by taras i wyjście na niego było na ogród nawet kosztem salonu od północnej strony. Byliśmy już zdecydowani na żurawki 5 i godzinę przed zamówieniem żurawek wpadłem jeszcze na tą "świeżynkę". Po godzinie wiedzieliśmy już z żoną, ten projekt w końcu spełnia nasze wymagania jak żaden inny. Na następny dzień projekt był zamówiony.

Default avatar
Napisany przez agutek
#4

My mamy działkę z wjazdem od południowego zachodu,naprawdę trudno nam dopasować projekt do takich stron świata:)W naszej okolicy wybudowane są idaredy,ale dla nas ten dom był za duży,może dlatego,że powiększony przez inwestorów o metr.Też chcieliśmy taras z wyjściem do ogrodu z tyłu domu.Jeśli zdecydujemy się na zdrojówki to na naszą działkę idealne będzie lustrzane odbicie.
Planujecie zmiany w projekcie?

Default avatar
Napisany przez Magda
#5

Myslal ktos o dodatkowym pokoju na dole?nam potrzebny ten pokoj.projekt super .a ktos ma pomysl jak wygospodarowac pokoj?

Default avatar
Napisany przez agutek
#6

Dodatkowy pokój na parterze to raczej zamiast garażu.Nam zależy bardziej na garażu,a na górze są 4 pokoje.

Default avatar
Napisany przez justy_na
#7

Na tak małej powierzchni ciężko wygospodarować dodatkowy pokój. Poszerzenie kuchni np. o metr - wysunięcie jej z linii elewacji tylnej, likwidacja podcienia i na to miejsce dodatkowy pokój, także wysunięty. Wizualnie może to ciekawie wyglądać, ale to kosztem tarasu od strony ogrodu.

Default avatar
Napisany przez just_yna
#8

Agutek, zgadzam się w 100%. Garaż połączony z domem super sprawa. Czwarty pokój załatwia sprawę dodatkowego pokoju na parterze. Nieużywany może spełniać rolę garderoby do dwóch pokoi. Gdyby tylko większa łazienka na dole i minimalnie większa kuchnia ze spiżarnią... Ja bym się chyba pokusiła od wysunięcie kuchni i spiżarni z linii elewacji tylnej, by gdzieś upchnąć miejsce do spożywania posiłków.

Default avatar
Napisany przez agutek
#9

just_yna my jeżeli zdecydujemy się na ten projekt to nie wprowadzimy zmian konstrukcyjnych.Nam wystarczy taki.Od początku wiedzieliśmy,że chcemy mały dom."Mały" to znaczy jeszcze raz taki jak nasze obecne mieszkanie:DDD.Mieszkamy teraz w M4 63m2 czyli 3 pokoje z kuchnią,łazienką i wc.Rodzina 2+2.Jakoś się zbytnio nie gnieciemy chociaż chyba trochę może?Tak naprawdę potrzeba nam jeszcze jednego pokoju,większej łazienki i pomieszczenia typu pralnia,mopiarnia.Mam dosyć rozkładania suszarek po pokojach,deska do prasowania stoi za drzwiami,żelazko jeszcze gdzie indziej,mop gdzieś tam.Dlatego takie pomieszczenie jest dla mnie ważne.Teraz chłopcy są razem w pokoju(3 klasa podstawówki),bo ja nie chcę rezygnować z sypialki,ale wiem,że kiedyś muszę,zaczynają przebąkiwać o swoich pokojach.Mam nadzieję,że zdążymy wybudować dom:)Patrząc na poddasze toż to luxus-każdy ma swój pokój(wymiary ich większe od naszych obecnych),pralnia jest,garderoba mrrr...i jeszcze do tego gabinecik.Na dole salon z jadalnią również większy od naszego blokowego,z lekka zagraconego.Kuchnia,no może ciut wąskawa,ale uważam,że funkcjonalna.Co z tego,że teraźniejsza moja ma 11m2 jak nijak nie ustawna.Komin wentylacyjny wielkości prawie jej połowy zaburza wszelkie możliwe zabudowy wysokie i niskie,okno jakby na wysokości przed-kolankowej z kaloryferem rodem PRL żeberkowym:P.Fakt nie ma w zdrojówkowej kuchni miejsca na stolik.Jadalnia za to będzie wykorzystana na maxa,a nie tylko od wielkich dzwonów kościelnych czy raz w roku jak rodzina na wigilię przybędzie,albo i nie,bo my się wkleimy do rodziców (jak zwykle,nie ma jak u mamy).WC nam wystarczy,do kąpieli zapraszamy na górę.I taras na tapecie- wielkie wow!Brawa dla Archonu za podcień.Tak jak napisałam kilka postów wcześniej,jeszcze rozważamy jabłonki 3,ale nie ukrywam,że zdrojówki coraz bardziej nas kręcą:)

Default avatar
Napisany przez agutek
#10

A jeśli chodzi o spiżarkę to też nie ma tragedii.My nie będziemy mieć komina w kotłowni więc będzie bardziej ustawniejsza.Po obu stronach zmieszczą się regały do sufitu.Przetworów,weków na zimę raczej nie robię,a nawet jak ktoś robi to taki regał można śmiało zapełnić różnorodnymi słoikami z przetworami.Zgrzewki wody i mleka znajdą swoje miejsce w tej spiżarce,jakaś sokowirówka czy sprzęty kuchenne używane rzadko bez problemu wejdą.Dla mnie może być taka jaka jest.

Default avatar
Napisany przez Dominik
#11

Mi też spodobał się ten projekt. I też brałem pod uwagę dom w jabłonkach 3. Jednak w moim przypadku nie obejdzie się bez zmian... Chcialbym powiększyć garaż o około 40 cm, tak żeby można było spokojnie wstawić rower. Kolejna zmiana to... likwidacja podcienia i wygospodarowanie w ten sposób miejsca na przestronną jadalnię.
Zmiany na górze, to przeniesienie pralnio - suszarni z frontu na tył budynku ( pion wodno- kanalizacyjny byłby wtedy od łazienki.
Zastanawiam się jeszcze, czy na dole pod schodami byłaby chociaż odrobina miejsca na wygospodarowanie małego prysznica?
Narożne okno frontowe też mogłoby być odrobinę wyższe (tak około 160 cm)
Projekt jest bardzo ciekawy (wg mnie optymalnie wykorzystane miejsce). Może architekci Archonu będą jeszcze rozwijać ten projekt - bo ma potencjał na ciekawe konfiguracje.

Default avatar
Napisany przez Karolka
#12

Ten projekt spadł mi teraz z nieba. Już zaczynałam tracić nadzieję, że dogadamy się z mężem w kwestii projektu, ponieważ mamy zupełnie inne wizje przyszłego domu. Wybrane przez niego projekty nie spełniały moich oczekiwań i vice versa. To jest kompromis. I to bliski moich marzeń. Jestem szczególnie zakochana w tarasie. Mężowi brakuje gołębnika od frontu. Też byśmy przenieśli chętnie garderobę i pralnię na tył. Od frontu mógłby być pokój z gołębnikiem. Poprawiłoby to wygląd domu od przodu.

Default avatar
Napisany przez monika
#13

Nam też bardzo podoba się projekt. Czy ktoś planuje lub rozpoczął już budowę domu tego domu?

Default avatar
Napisany przez tomani
#14

My jesteśmy na etapie adaptacji u architekta i przymierzamy się do wystąpienia o pozwolenie na budowę.

Default avatar
Napisany przez Jacek
#15

Nam też spodobał się ten projekt. Brałem razem z żonką pod uwagę dom w aurorach, ale pomysł upadł bo kuchnia od połudia. Jednak w moim przypadku nie obejdzie się bez zmian wydłużamy dom o około 0,8 mb od strony garażu i od strony salonu z jadalnią. Mam teraz garaż 3,2m szerokości jest za wąski, min 4m szerokości.
U góry z pralni zrobimy ogólnodostępną garderobę, a z pokoju nr 8 zrobimy pralnio-suszarnię + prasowanie.
Jeden pion wystarczy jak wspomniał kolega Dominik.
Podcienia bym nie likwidował, gdyż da super ulgę w upalne dni, lub wakacyjny deszcz.
A i taras planujemy zrobic podobny jak w projekcie dom w aurorach.
Czy ktoś już myśłał o ogrzewaniu podłogowym w sypialniach z panelami na podłodze, jak sie sprawdza???????

Default avatar
Napisany przez Tom.
#16

Witam, projekt kupiony, adaptacja na ukończeniu. Marzec, kwiecień start. Zlikwidowaliśmy wykusz, gdzie znajduje się zewnętrzny taras. Powiększyła się przez to jadalnia, dodaliśmy dużą witrynę, także salon i jadalnia są bardzo doświetlone. Ponadto chcieliśmy powiększyć garaż i poszerzyliśmy od ściany garażowej budynek o 1m. Przez to jest dość spory garaż, tak aby zamontować regały, no i spora kotłownia. Oczywiście pokój i łazienka na piętrze zyskały gabarytowo. Projekt ten jest bardzo funkcjonalny, świetnym rozwiązaniem oprócz sypialni na górze jest mały gabinet i oczywiście pralnio-suszarnia. Nasz projektant zadowolony z naszego wyboru. Wcześniej trochę wymyślaliśmy, a teraz wszystko "pod jednym dachem".
Będziemy starać się zamieszczać zdjęcia z budowy.

Default avatar
Napisany przez Beata
#17

Witam. Czy ktoś już przeliczal ile mniej więcej będą kosztowały okna. Bo męża przeraza ich wielkość czy to okno narożne jest drogie ? Dziękuję za odpowiedź.

Default avatar
Napisany przez Ewelina
#18

Witam, też jestem zainteresowana tym projektem. Zapraszam do dzielenia się uwagami, postępami prac na facebooku :) https://www.facebook.com/groups/686532531507009/?ref=ts&fref=ts
czyli Zdrójówki, które kochacie

Default avatar
Napisany przez rodzicewsieci.pl
#19

Projekt jest już u nas :) czekamy na pozwolenia i ruszamy :)

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#20

Mam pytanie do osób które się już zdecydowały i przystępują do realizacji. Czy ściany będziecie budować z materiału zasugerowanego w projekcie czy zmieniacie? Co planujecie na pokrycie dachu?

Default avatar
Napisany przez Kamil
#21

Ja nie sugeruje sie tym co jest w projekcie i wybrałem YTONGA na ściany. Jestem na etapie wydania pozwolenia na rozpoczęcie budowy ze starostwa.

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#22

Jakiej grubości YTONGA stosujesz? Ściana jednowarstwowa bez ocieplenia?
Rozwiązania typu rekuperacja czy pompy ciepła planujesz?

Default avatar
Napisany przez Kamil
#23

Ytong FORTE 24 cm oczywiście ściana 2 warstwowa (dodam ze od marca cena YTONGA I innych producentów poszła znaczna podwyżka) 18 cm styropian grafitowy. Żadnej pompy ciepła nie planuje , wiadomo oczywiście chodzi o koszta. Rolety zewnętrzne i okna to koszt Ok 45 tys.

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#24

Ściany dwuwarstwowe z powodu kosztòw? W ostatnim Muratorze czytałem że koszt ściany dwuwarstwowej i jednowarstwowej jest podobny po podsumowaniu kosztów materiałów i robocizny.
A rekuperacja?

Default avatar
Napisany przez Kamil
#25

Nie jestem zwolennikiem ściany jednowarstwowe i wiele osób odradzało Mi właśnie ścianę jednowarstwowa. Na początku myślałem o Ytongu ENERGO 36,5 plus jakieś delikatne docieplenie , ale zrezygnowałem. O rekuperacji nie myślałem i raczej nie biorę tego pod uwagę , nawet nie interesowałem sie jakie to koszta takiej rekuperacji.

Default avatar
Napisany przez Przemek
#26

Czy ktoś z Państwa wyceniał rekuperację może dla Domu w zdrojówkach ??

Jesteśmy na poziomie adaptacji projektu i czekamy na pewne papierzyska.

Co do fundamentów my np nie lejemy tylko będziemy kłaść bloczki betonowe. rezygnujemy też z dużych okien w garażu na poczet wykorzystania ściany w garażu.

Default avatar
Napisany przez Kamil
#27

Ja zrezygnowałem z jednej czesci okna narożnego. Czekam juz na pozwolenie aby rozpocząć zdrojówki. Cos jeszcze zmieniasz w projekcie ?? Zalać fundament musisz a potem murujesz z bloczka , Jactak będę robił.

Default avatar
Napisany przez Jacek
#28

W pomorskim rekuperacja dla domu w zdrojówkach 3 to koszt netto około 16-18 tys. za rekuperator firmy Tessla green lub Aerisnext 350, z rórami plastikowymi antygrzybowe z dodatkiem jonów srebra.
odkurzacz centralny to koszt około 4 tyś na gotowo,
Ogrzewanie gazowe ( gaz ziemmny) i wszędzie ogrzewanie podłogowe z automatyką + rekuperacja powinno być ok.
Zrezygnowałem z kominka, dlaczego????. Palimy kominkiem tylko przy duzych mrozach to około 10 dni w roku, wsześniej paliłem wicej,ale powietrze strasznie suche, nieprzujemnne, częste wietrzenie pomieszczeń, bardzo drogie drewno opałowe. Szał na kominek mija po 2 latach uzytkowania, o częstym malowaniu niemówiąc. Jako gadżet zamontuje kominek elektryczny.
Polecam zamontować uzdatniacz wody koszt nie duży około 2,5 tyś. ale woda bez kamienia, ochrona pieca gazowego, instalacji wodnej, baterii, przyszniców.
Jak już pisałem wcześniej z gabinetu na górze zrobimy pralnię a z pralni garderobę ogólnodostępną.
Budować bedziemmy z gazobetonu firmy H+H + styropian 20cm dobrej firmy.
Fundamenty bedę ocieplał styrodurem duże lepsze włąściwości izolacyjne od styropianu, natomiast poddasze izolowane pianka p-pur.
Dach - dachówka ceramiczna z pełnym deskowaniem, żadne membrany.
Zaczynamy najprawdopodobniej w maju. W miarę mozliwości i czasu bedę zamieszczać zdjęcia z budowy.

Default avatar
Napisany przez Kamil
#29

DO JACEK.
u Mnie YTONG juz czeka na odbiór z hurtowni. Zapomniałem dodać ze rownież zrezygnowałem z kominka (zgodzę sie z tym co napisałeś)
Mi odradzali gazobeton H+H. Kotłownie będę miał na ekogroszek. Czekam na pierwsze wasze zdjęcia

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#30

My jesteśmy na mniej zaawansowanym etapie tzn oglądamy projekty ale Zdrojówki to nasz faworyt.
Jeśli ktoś mógłby napisać za i przeciw ścian jednowarstwowych w porównaniu z dwuwarstwowymi to chętnie bym przeczytał bo dużo ostatnio przeglądam w tym temacie i szczerze to zamiast coś się rozjaśniać to jest większy mętlik.
Ktoś wyceniał kosz ogrzewania gazem z podłogówką dla Zdrojówek (109 m2)?

Do Jacek:
Napisałeś jakie są koszty rekuperacji a czy wiesz ile można zaoszczędzić np. nie murując komina wentylacyjnego i może jeszcze innych związanych z tym rzeczy?

Dzięki!

Default avatar
Napisany przez Jacek
#31

Do Krzysztofa.

Odnośnie ogrzewania gazem z podłogówką około 130m2 + rozbudowana automatyka + piec gazowy viessman vitodens 222-F+ stacja uzdatniania wody aquahome 20-N + odkurzacz centralny sama instalacja koszt materiałów i robocizny około 36tyś.

Ciężko mi określić na tym etapie jakie będą oszczędnośi odnośnie kominów wentylacyjnych.
Ja postawiłem na rekuperacje z powodu komfortu w pomieszczeniach ( redukcja kurzu o okolo 90 %, świerze powietrze i jakas tam oszczedność na ogrzewaniu ale to wyjdzie w użytkowaniu).

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#32

Do Jacka.

Dzięki za szczegółowe informacje.
Jak działa stacja uzdatnia wody i odkurzacz centralny?
Znasz koszt samej podlogówki z piecem gazowym i sterowaniem?

Default avatar
Napisany przez Jacek
#33

Do Krzysztofa

O stacjach uzdatniania wody masz dużo informacji w internecie. Stację zasypujesz solą w granulkach koszt około 80zł na rok. Dodatkowy koszt to płukanie stacji raz w miesiacu około 100litrów bieżącej wody czyli około 30groszy. Stację musisz mieć podłączona pod kanalizę. Sprawdz koniecznie u siebie twardośc wody, jeżeli masz powyżej 8 dH powinno montować się stację.
Montując stację masz problem z głowy jezeli chodzi o kamien w instalacji wodnej. Zabezpieczasz w ten sposób, pralkę, zmywarkę, prysznice i oczywiście wodę do picia wszystko bez kamienia. Nie ma potrzeby stosowania calgonitu do pralek.
Ja mom teraz wodę wtardą 18dH czajnik, zlew, prysznic wszędzie nalot kamienia więc teraz stację napewno zamontuję.

Odnośnie pieca to wybrałem sobie Viessmana vitodens 222-F 19KW stojaca lodówka bardzo estetyczna i z wdudowanym zasobnikiem wody 100litrów + regulator pogodowy Vitatronic 200 koszt około 10500 z 8% vat.
Stacja viessmana Aquahome 20-N cena około 2000zł.
Rury do podłogówki 1100mb 2750zł Firmy Purmo.
Regulator temperatury purmo okolo 200zł/szt.
Sama podłogówka z piecem, automatyka i robocizną to koszt około 32 tyś.
4 tyś to koszt cwu i kanalizy.

Odkurzacz centralny jednostkę montujesz w kotłowni lub garażu i tylko tam hałasuje. Rury prowadzisz w posadzce. koszt rur z podłączeniami to około 1500zł + 2500zł jednostka centralna.
Znajomi mają taki odkurzacz zamontowany w domu rewelacja. Dużo większa siła ssania od normalnych odkurzaczy, super sprawa do czyszczenia samochodu. Szczegółowe iformacje w internecie jest tego sporo.

Default avatar
Napisany przez Ewelina
#34

Kominek używam codziennie.
1. Drewno bardzo tanio wychodzi w porównaniu do gazu.
2. Wystarczy zamontować nawilżacz, by powietrze nie było suche.
3. Bardzo łatwo się rozpala stosując metodę od góry, dzięki temu unikam częstego otwierania drzwiczek.
4. Usuwam popiół przy pomocy odkurzacza kominkowego.
5. Szybę czyszczę specjalnym preparatem, zajmuje to kilka minut.

Default avatar
Napisany przez Rafał
#35

Witam chciałbym zapytać czy osoby które zakupiły projekt będą robiły strop żelbetowy jak w projekcie czy może akermana?

Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#36

Czy ktoś rozważał budowę domu w Zdrojówkach z prefabrykatów drewnianych? Nie mam tu na myśli domów szkieletowych tylko z prefabrykatów jak np. Wolfsystem.

Default avatar
Napisany przez PAsio
#37

I jak macie może już jakieś zdjęcia z budowy? bo ja czekam na pozwolenie i niedługo zaczynam :D?

Default avatar
Napisany przez Marcin
#38

Cześć mam prośbę chcialbym zapytac czy osoby ktore maja juz projekt moglyby się ze mną skontaktiwać mailowo marwak1@o2.pl chcialbym zapytac o więźbę na dach poniewaz mam mozliwosc przetarcia wlasnego drzewa. Chcialbym wiedzieć ile czego trzeba na więźbę. Czy moglyby mi ktos wysylać zdjęcie z projektu albo kosztorysu jesli tam jest to uwzglednione. Pozdrawiam :)

Default avatar
Napisany przez T.
#39

Podaj maila, to wyślę parę fotek.

Default avatar
Napisany przez Kasia
#40

Jeśli można również poproszę zdjęcia na meila.Dzięki

oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom w zdrojówkach
WT 2021
- 450 zł
Dom w zdrojówkach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
109,46 + 19,01 + 4,39
Koszty : 240 500 zł
Cena: 3 600 zł 3 150 zł (2 560,98 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?